zobacz nasz profil na facebook'u zostań naszym fanem na facebook'u
Blog > Komentarze do wpisu

Wiza do USA… Obalamy mity.

Wielu z nas wypatrywało z utęsknieniem bezwizowej możliwości podróży do USA, jednak na to jeszcze trochę trzeba będzie poczekać. Póki co, każdy – bez wyjątku – rodak, musi złożyć podanie o wizę, wraz z dokumentami towarzyszącymi i mieć nadzieję, że ją otrzyma.

Procedura starania się o wizę nieimigracyjną owiana jest mgiełką tajemniczości i legend, zniechęcających zainteresowanych.

Nie będziemy rozpisywać się na temat tego, jakie dokumenty i formalności należy spełnić – te kroki  bardzo klarownie opisane są na stronie Ambasady USA http://polish.poland.usembassy.gov. Skupimy się natomiast na kilku mitach, krążących wokół poważnej sprawy wizowej i spróbujemy je obalić :-)

Cała procedura starania się o wizę to męka, warto skorzystać z usług pośredników, zajmujących się załatwianiem formalności – dzięki nim szanse na otrzymanie wizy są większe.
Nie prawda. Na stronie konsulatu dostępne są wszystkie informacje, dotyczące składania dokumentów, wraz z linkami do nich i informacją, jak je wypełnić. Wypełnienie wniosku zajmuje dosłownie 10 minut i nie ma w nim  żadnych „haczyków”. Jasno i przejrzyście wymienione są wszystkie niezbędne dokumenty, które należy zgromadzić i przedstawić Konsulowi na spotkaniu. Agencje pośrednictwa w załatwianiu formalności wizowych zarabiają  na niewiedzy innych. Właśnie dzięki panującemu powszechnie przekonaniu, że przebrnąć  przez procedurę umieją tylko nieliczni. Wypełniając za nas wniosek (do którego notabene i tak musimy podać im wszystkie dane, które moglibyśmy we wniosek wpisać sami), nie zwiększają naszych szans, nie zwiększają ich również dzwoniąc za nas do Ambasady i umawiając nas na spotkanie. Wszystkie te czynności z powodzeniem możemy załatwić sami, nie ponosząc dodatkowych kosztów.
Na spotkanie w sprawie wizy ustawiają się kolejki nie mające końca, należy więc umawiać się kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem, bo okres oczekiwania jest bardzo długi.
Nie prawda. Obecne terminy oczekiwania na spotkanie w Ambasadzie to 1 dzień w Warszawie i 2 dni w Krakowie. Umówić się więc można praktycznie z dnia na dzień. Na samą wizę (o ile została nam przyznana) będziemy czekać do 5 dni roboczych – wiza zostanie nam dostarczona wraz z paszportem kurierem DHL pod wskazany przez nas we wniosku adres. Oczywiście nie zachęcamy do zostawiania sprawy wizy na ostatnią chwilę, bo chociażby ze względu na ceny biletów lotniczych, warto zaplanować taką podróż z wyprzedzeniem, ale terminy nie są tak odległe, jak się powszechnie uważa (nawet w okresie wakacyjnym).
Procent odrzuceń wniosków wizowych jest duży. Otrzymać wizę jest bardzo trudno.
Nie prawda. Odpowiedź odmowną otrzymują naprawdę nieliczni. Konsul musi mieć naprawdę solidny powód, aby odmówić nam udzielenia wizy. Jeśli widać, że mamy po co do Polski wracać, jeśli nasza sytuacja finansowo – zawodowa jest uregulowana, nie mamy się czego obawiać. Czasy, kiedy pod Ambasadą stały kilometrowe kolejki i tylko niewielki procent petentów wychodził ze spotkania, jako szczęśliwy posiadacz wizy minęły i nie przewidujemy, aby wróciły.
Rozmowa z Konsulem przebiega w napiętej atmosferze, to stresujące przeżycie i trzeba bardzo uważać na to, co się mówi.
Nie prawda. Konsul oczywiście jest poważnym człowiekiem, jest w pracy, natomiast rozmowa przebiega zwykle sympatycznie. Zadawanych jest kilka pytań, dotyczących nas, naszej pracy – różnie – w zależności do informacji, wpisanych we wniosku wizowym. Konsulowi wcale nie zależy na tym, żeby nas stresować.
Sama wizyta w Ambasadzie może być  stresującym przeżyciem – zależy nam na wizie, przechodzimy szereg procedur bezpieczeństwa, bramki, kamery, zdejmowanie odcisków palców – to wszystko niecodzienne, ale nie ma powodów, aby się tego obawiać.
Jeśli nie znam języka angielskiego, na spotkaniu będzie ciężko, bo rozmowa z Konsulem jest przeprowadzana w języku angielskim.
Nie prawda. Rozmowa z Konsulem może być przeprowadzana zarówno w języku polskim, jak i angielskim – podobnie, jak wypełnianie wniosku (to od nas zależy, w którym z języków go wypełniamy). Na pewno Konsulowi jest łatwiej rozmawiać z nami po angielsku – wszak to jego rodzimy język, natomiast każda z osób, przeprowadzająca rozmowy wizowe zna także język polski na tyle komunikatywnie, aby bez problemu przeprowadzić z nami rozmowę w naszym języku. Zwykle to my sami dajemy Konsulowi „sygnał”, w jakim języku chcemy rozmawiać – jeśli zaczynamy rozmowę po angielsku, Konsul tak będzie ją kontynuował, jeśli rozpoczniemy po polsku – Konsul się dostosuje i do tego.

* Edit: UWAGA!! Z dniem 26 kwietnia Ambasada w Warszawie i Konsulat w Krakowie wprowadzają nowy typ wniosku wizowego dla osób, starających się o wizę nieimigracyjną.

Nowy wniosek - DS-160 jest wnioskiem on-line (nie będziemy go drukować, konieczne jest jedynie wydrukowanie potwierdzenia złożenia podania - samo podanie trafi do Ambasady drogą elektroniczną) i zastąpi używane do tej pory formularze DS-156, DS-157 oraz DS-158.

Z dniem 24 maja akceptowany będzie wyłącznie nowy typ wniosku (poprzednie będą ważne tylko do 21 maja tego roku). Nowy formularz różni się od dotychczasowych, zatem wszystkie osoby, starające się o wizę przed rozpoczęciem wypełniania dokumentu powinny zapoznać się z zasadami wypełniania nowego wniosku.

Na razie na stronach Ambasady nie jest jeszcze dostępna polska wersja wniosku DS-160, termin, kiedy ma się najpóźniej pojawić to 24 maja.

Wszystkie informacje na temat nowego wniosku i zasad jego wypełniania znajdziecie pod adresem http://polish.poland.usembassy.gov/visas/nonimmigrant_visas/niv_how_to_apply.html

 

Cała procedura starania się o wizę to męka, warto skorzystać z usług pośredników, zajmujących się załatwianiem formalności – dzięki nim szanse na otrzymanie wizy są większe.

Nieprawda. Na stronie konsulatu dostępne są wszystkie informacje, dotyczące składania dokumentów, wraz z linkami do nich i informacją, jak je wypełnić. Wypełnienie wniosku zajmuje dosłownie 10 minut i nie ma w nim żadnych „haczyków”. Jasno i przejrzyście wymienione są wszystkie niezbędne dokumenty, które należy zgromadzić i przedstawić Konsulowi na spotkaniu. Agencje pośredniczące w załatwianiu formalności wizowych zarabiają  na naszej niewiedzy. Właśnie dzięki panującemu powszechnie przekonaniu, że przebrnąć  przez procedurę umieją tylko nieliczni. Wypełniając za nas wniosek (do którego notabene i tak musimy podać im wszystkie dane, które moglibyśmy we wniosek wpisać sami), nie zwiększają naszych szans, nie zwiększają ich również dzwoniąc za nas do Ambasady i umawiając nas na spotkanie. Wszystkie te czynności z powodzeniem możemy załatwić sami, nie ponosząc dodatkowych kosztów.

Na spotkanie w sprawie wizy ustawiają się kolejki nie mające końca, należy więc umawiać się kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem, bo okres oczekiwania jest bardzo długi.

Nieprawda. Obecne terminy oczekiwania na spotkanie w Ambasadzie to 1 dzień w Warszawie i 2 dni w Krakowie. Umówić się więc można praktycznie z dnia na dzień. Na samą wizę (o ile została nam przyznana) będziemy czekać do 5 dni roboczych – wiza zostanie nam dostarczona wraz z paszportem kurierem DHL pod wskazany przez nas we wniosku adres. Oczywiście nie zachęcamy do zostawiania sprawy wizy na ostatnią chwilę, bo chociażby ze względu na ceny biletów lotniczych, warto zaplanować taką podróż z wyprzedzeniem, ale terminy nie są tak odległe, jak się powszechnie uważa (nawet w okresie wakacyjnym).

Procent odrzuceń wniosków wizowych jest duży. Otrzymać wizę jest bardzo trudno.

Nieprawda. Odpowiedź odmowną otrzymują naprawdę nieliczni. Konsul musi mieć naprawdę solidny powód, aby odmówić nam udzielenia wizy. Jeśli widać, że mamy po co do Polski wracać, jeśli nasza sytuacja finansowo – zawodowa jest uregulowana, nie mamy się czego obawiać. Czasy, kiedy pod Ambasadą stały kilometrowe kolejki i tylko niewielki procent petentów wychodził ze spotkania, jako szczęśliwy posiadacz wizy - minęły i nie przewidujemy, aby wróciły.

Rozmowa z Konsulem przebiega w napiętej atmosferze, to stresujące przeżycie i trzeba bardzo uważać na to, co się mówi.

Nieprawda. Konsul oczywiście jest poważnym człowiekiem, jest w pracy, natomiast rozmowa przebiega zwykle sympatycznie. Zadawanych jest kilka pytań, dotyczących nas, naszej pracy – różnie – w zależności do informacji, wpisanych we wniosku wizowym. Konsulowi wcale nie zależy na tym, żeby nas stresować.

Sama wizyta w Ambasadzie może być  stresującym przeżyciem – zależy nam na wizie, przechodzimy szereg procedur bezpieczeństwa, bramki, kamery, zdejmowanie odcisków palców – to wszystko jest dla nas niecodzienne, ale nie ma powodów, aby się tego obawiać.

Jeśli nie znam języka angielskiego, na spotkaniu będzie ciężko, bo rozmowa z Konsulem jest przeprowadzana w języku angielskim.

Nieprawda. Rozmowa z Konsulem może być przeprowadzana zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Na pewno Konsulowi jest łatwiej rozmawiać z nami po angielsku – wszak to jego rodzimy język, natomiast każda z osób, przeprowadzająca rozmowy wizowe zna także język polski na tyle komunikatywnie, aby bez problemu przeprowadzić z nami rozmowę w naszym języku. Zwykle to my sami dajemy Konsulowi „sygnał”, w jakim języku chcemy rozmawiać – jeśli zaczynamy rozmowę po angielsku, Konsul tak będzie ją kontynuował, jeśli rozpoczniemy po polsku – Konsul się dostosuje i do tego.

Podsumowując – nie dajmy się zwariować - nie bójmy się składać wniosków, nie stresujmy się wizytą w Ambasadzie, nie zakładajmy czarnego scenariusza, że na pewno wizy nie dostaniemy – pracownikom Ambasady nie zależy ani na tym, żeby nas straszyć, ani na tym, żeby odrzucać podania o wizę. W tym wypadku strach ma wielkie oczy i obawiamy się tego wszystkiego raczej z przyzwyczajenia, niż z powodów racjonalnych.

Więcej informacji na temat wiz do USA znajdziecie na stronie, poświęconej tej właśnie tematyce: poznajstany.pl

Zapraszamy do dyskusji na forum.

czwartek, 30 lipca 2009, eprzeloty

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: rrrren, *.chello.pl
2009/08/22 15:54:45
"nieprawda" :)
-
2009/08/24 15:47:38
Słuszna uwaga, już się poprawiamy :)
-
Gość: Zobaczmy, *.adsl.inetia.pl
2009/11/06 07:13:22
Dziękuję za poradnik, będę starał się o wizę, zobaczymy jak będzie
-
2009/11/06 11:36:44
Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki :-)
-
Gość: , *.chello.pl
2009/11/17 23:39:59
Mam pytanie: czy na pewno wniosek o wizę można wypełniać w języku polskim? Na stronie z formularzami napisane jest, że wniosek należy wypełnić w języku angielskim, bez polskich znaków. Dziękuję z góry za pomoc :)
-
2009/11/26 13:11:03
Witamy, informacje niestety są sprzeczne - na stronie faktycznie widnieje informacja, aby wniosek wypełniać w języku angielskim, informacje uzyskane telefonicznie natomiast mówią, że wniosek może być wypełniany w języku polskim - choć i tu najlepiej bez polskich znaków.
-
Gość: adam, *.dyn.user.ono.com
2010/03/07 10:26:13
Wielkie klamstwo.My miesiac temu staralismy sie o wize do usa i odmowa.Mieszkamy w Hiszpanii od ponad 10 lat mamy stala prace i niezla pozycje finansowo-socialna.Oni po prostu traktuja nas(polakow)jak bydlo i nielegalnych emigrantow.Oficier konsularny nawet sie nie zainteresowal naszymi zaproszeniami tylko wypytywal po co chcemy jechac do stanow skoro tutaj nam jest tak dobrze.Trzy godziny i 92 eur od osoby poszlo na marne.To swinie rasistowskie i psy niewierne,Alllah akbar!!!!
-
Gość: woj, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/03/09 19:24:03
no zobaczymy..pewnie rację macie..a co co Ciebie adamie...od 10 lat w hiszpanii to mógł pomyśleć dlaczego nie zostaniecie w stanach? wypełniałeś wizję imigracyjną czy nie imigracyjną?
-
Gość: , *.chello.pl
2010/04/15 09:03:29
NIEPRAWDA WCZORAJ BYLEM W AMBASADZIE USA W WARSZAWIE WIZE DOSTALEM PO 1 MINUCIE ROZMOWY Z KONSULEM I NAPRAWDE PRZEDEMNA TYLKO 1 OSOBA NIEDOSTALA RESZTA OSOB ODCHODZILA Z USMIECHEM OD OKIENKA
-
Gość: , *.acn.waw.pl
2010/04/15 21:39:46
ide w poniedzialek po wize w W-wie i przed chwilą zauważyłem, że po wygenerowaniu i wydrukowaniu wniosku nie zaznaczyłek w dwóch kratkach żadnej opcji (powinno być "NO"), czy zaznaczyć cienkopisem te kratki, czy lepiej od początku generować nowy wniosek? jak myślicie?
-
2010/04/16 16:16:44
Wydaje nam się, że spokojnie można zaznaczyć opcję cienkopisem, czy też długopisem. Nie powinno to stanowić żadnego problemu.
-
Gość: rynna1979, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/04/20 13:28:36
mam pytanko.
wybieram się z mężem w przyszłym roku do stanów. jak to jest z tą wizą? piszecie że kolejek jako tako nie ma po wizę i jest to kwestia ok 2 dni. ile zatem ważna jest taka wiza? wiem że turystyczna - o jaką się będziemy starać - maksymalnie 6 miesięcy (załużmy że konsul da mi ją na taki czas) , ale mi chodzi o to czy załatwiając ją np teraz w kwietniu 2010 wygaśnie ona za 6 miesięcy kalendarzowych czy też nie? czy termin tych 6 msc liczy się od momentu wylądowania w usa czy od momentu pozytywnego rozpatrzenia wniosku przez konsula? jaki jest termin ważności takiej wizy? tak jak już pisałam zamierzamy lecieć w przyszłym roku, ale wiadomo, będziemy szukać taniego lotu - jakiejś okazji więc pozytywnie rozpatrzona wiza bardzo by mi pomogła i nie stresowałabym się tym że zanalazłam fajny lot a nie mam jeszcze wizy. Jak wy rozwiązywaliście ten problem? robiliście pierwsze wizę czy rezerwowaliście lot?
-
2010/04/20 16:16:01
Witaj @Rynna1979,

Z kolejkami bywa różnie - najczęściej termin wyznaczonego spotkania to 2-3 dni od momentu rozmowy telefonicznej (podczas której umawiamy się na spotkanie z konsulem). Warto jednak oczywiście zadzwonić z większym wyprzedzeniem, bo możemy trafić na większy ruch, lepiej więc nie ryzykować zawalaniem planów podróży.

Konsul decyduje o tym, na jaki okres przyznaje wizę. Jeśli wyjazd jest turystyczny, a konsul nie ma żadnych zastrzeżeń i wątpliwości, najczęściej wiza jest przyznawana na okres 10 lat. To jednak nie jest reguła - wiza może być przyznana także np. na okres 1 roku, czy 3 lat, chyba raczej nie wydaje się wizy na okres 6 miesięcy - a przynajmniej my o takim przypadku nie słyszeliśmy.

Termin, na jaki przyznana jest wiza liczony jest od dnia jej wystawienia - nie bierze się pod uwagę daty podróży. Daty przyznania i wygaśnięcia wizy są na niej wydrukowane. W tym okresie - o ile została nam przyznana wiza wielokrotnego wjazdu na teren USA, możemy podróżować tam w dowolnych terminach bez ponownego starania się o wizę - aż do jej wygaśnięcia.

Inną kwestią jest zezwolenie na wjazd do USA, które wydawane jest na lotnisku amerykańskim - po przylocie, przez amerykańskiego urzędnika imigracyjnego Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego. To pozwolenie również ma określony termin (niezależny od terminu, na jaki przyznano nam wizę), na jaki zostajemy "wpuszczeni" do kraju. Zwyczajowo, w przypadku pobytów turystycznych jest to okres 6 miesięcy od daty przylotu. Termin ten "wbijany" jest do paszportu na specjalnie wyznaczonej do tego stronie. Czyli - nawet posiadając wizę nie imigracyjną na 10 lat, pozwolenie na pobyt dostaniemy tylko np. na 6 miesięcy - przed upłynięciem tego okresu, musimy wrócić do kraju (i oczywiście po jakimś czasie możemy lecieć tam ponownie).
Pracownik urzędu imigracyjnego ma prawo odmówić nam wjazdu na teren kraju na lotnisku w USA, jednak nie należy się tym stresować, bowiem, aby do tego doszło - musi zaistnieć konkretny powód odmowy, jeśli więc nie mamy "nic na sumieniu", nie jesteśmy ścigani przez żadne organy, jeśli nie przedłużaliśmy nielegalnie poprzednich okresów wizyt w USA - możemy być spokojni.

Zdecydowanie radzimy najpierw zająć się sprawą wizy - koszty biletów lotniczych do USA są dość wysokie, zatem kupienie biletów bez gwarancji, że wizę otrzymamy, może niepotrzebnie wpędzić nas w koszty. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest staranie się o wizę z większym wyprzedzeniem (tak, żeby można było jeszcze kupić tanie bilety lotnicze) i szukanie okazyjnych lotów po jej przyznaniu.

A zupełnie prywatnie ;-) - nasza podróż do USA odbyć się miała w październiku 2009r., podanie o wizę złożone zostało w okolicy lipca i od razu po pozytywnym rozpatrzeniu (wiza turystyczna wielokrotnego wjazdu na 10 lat), kupiliśmy bilety lotnicze na październik - pomiędzy lipcem a październikiem było jeszcze na tyle dużo czasu, że bilety udało nam się kupić w okazyjnej cenie. Oczywiście można to było załatwić jeszcze wcześniej (np. w kwietniu), wtedy bilety udałoby nam się kupić pewnie jeszcze taniej.

życzymy powodzenia i trochę zazdrościmy wyprawy ;-)
-
2010/04/21 12:30:28
Bardzo dziękuję za błyskawiczną i wyczerpującą odpowiedź!!! rozjaśniliście mi sprawę z wizą! bardzo się cieszę że konsul tu w Polsce przyznaje wizy turystyczne na terminy liczone w latach (1, 3 a może i 10 lat) a nie w miesiącach. Przedtem źle to postrzegałam, czytałam gdzieś na jakimś forum że wizy turystyczne są z reguły 6 miesięczne, ale takie terminy wbijają chyba na lotniskach urzędnicy imigracyjni w USA, choć zapewne wbijają i dłuższe terminy :)
Teraz wiem że o wizę starać się mogę u konsula już teraz a lotu mogę spokojnie szukać po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Troszkę mnie stresuje to że mogę mieć tego pecha i dostać teraz wizę np na rok... wolałabym taką np na 3 lata, pewniej bym się czuła , bo choć zamierzam lecieć w przyszłym roku - czyli w 2011 - to nigdy nic nie wiadomo, może wyskoczyć coś co pozwoli mi lecieć dopiero w 2012 ;)
wiza 3-letnia to była by dla mnie idealna sytuacja. co dostanę i czy dostanę tego niestety nie można przewidzieć...
napewno odezwę się po załatwieniu sprawy. zamin jednak będę się starać o wizę muszę jeszcze zmienić dowód osobisty męża, wyrobić nam nowe paszporty (te mają datę ważności do lipca 2011 więc zbyt krótko) i potem zaraz ruszam po wizy. jestem ze śląskiego więc będę mieć wizytę w Krakowie... trzymajcie kciuki!
pozdrawiam!
-
2010/04/21 19:48:56
Dziękujemy za miłe słowa :-) cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Tak - te terminy, które są "wbijane" do paszportu przez urząd imigracyjny są dość krótkie, ale z całą pewnością wystarczające, jeśli chodzi o wyjazd turystyczny.
Proszę zadbać o prawidłowe wypełnienie wniosków, dobrze przygotować się do rozmowy z konsulem (pytania o zarobki, "stałość" pracy, stabilizację zawodową i wszystko, co Państwa w Polsce "trzyma"), a na pewno rozmowa przebiegnie bez problemów :-)
Tak tak, z całą pewnością musicie Państwo zatroszczyć się o aktualne dokumenty i mieć paszporty z datą ważności powyżej 6 miesięcy, warto więc wyrobić nowe (to z resztą ma sens także ze względu na przyszłą wizę - gdybyście Państwo dostali ją na 10 lat a w międzyczasie paszporty straciłyby ważność, znowu byłaby papierologia, żeby wizy "przenieść" do nowych paszportów).

Kciuki będziemy trzymać i czekamy na wieści :-)
-
Gość: LIDKA, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/04/22 11:31:14
Kilka lat temu byłam w USA, teraz chciałabym znów pojechać i odwiedzić rodzinę niestety ważność poprzedniej wizy się skończyła. Czy warto na rozmowę zabrać zaproszenie od rodziny, czy bez tego dokuemnty szanse na otrzymanie wizy maleją?
-
2010/04/22 11:54:15
Witaj @Lidka,

Zaproszenie jest jednym z dokumentów nieobligatoryjnych. Stanowi dokument uzupełniający wniosek i wg regulaminu, konsul nie ma obowiązku zapoznawać się z treścią zaproszenia, jeśli uzna, że nie wnosi ono nic do sprawy.

Trudno więc jednoznacznie określić, czy zaproszenie jest konieczne, czy nie i czy w wyniku braku zaproszenia szanse maleją. Pewnie może pomóc - jeśli konsul będzie miał jakieś wątpliwości, równie dobrze jednak, może nie zostać w ogóle wykorzystane.

Jeśli załatwienie zaproszenia nie stanowi dużego problemu, pewnie lepiej takie posiadać i najwyżej nie skorzystać, niż - gdyby miało go zabraknąć do pozytywnego rozpatrzenia wniosku.
-
Gość: LIDKA, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/04/22 13:58:36
Dziękuję za ekspresową odpowiedź:-) W takim razie , postaram się zaproszenie załatwić. :-)
-
2010/04/22 14:48:53
Polecamy się na przyszłość :-)
życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!
-
Gość: Litwin, *.chello.pl
2010/04/28 12:38:24
Nie obalacie mitów, tylko je tworzycie. 10 minut na wypełnienie wniosku? Którego? Spróbujcie uczciwie odpowiedziec na dodatkowy wniosek dla mężczyzn odnośnie wszystkich krajów, w których byliście w ciągu ostatnich dziesięciu lat (z podaniem daty). Jeżeli ktoś wyjeżdża za granicę raz- dwa na dziesięć lat to będzie pamiętał... Wypełnianie niektórych pytań wniosku jest nie tylko upokarzające, nie tylko krańcowo głupie (czy jedziesz do USA aby popełnić przestępstwo), ale też koliduje z potencjalnymi interesami osób trzecich, których wniosek nie dotyczy. Trzeba podawać dane, adres i telefon osób potwierdzających prawdziwość danych (np.dla uczniów i studentów).
USA jawi się jako kraj policyjny, w dodatku głupi, bo te durne przepisy nie uchronią ich przed terrorystami, nielegalnymi imigrantami i rozmaitymi szaleńcami.
Byłem tam już za poprzednich (też głupich, choć nie tak bardzo upokarzających) przepisów. Nic podniecającego. Nie pozwolę sobą pomiatać, a moja dawna fascynacja Stanami, zmienia się (jak u większości Polaków) w niechęć. Z czasem być może we wrogość.
-
2010/04/28 17:18:40
@Litwin, tak - około 10 minut jest potrzebne na wypełnienie wniosku, w przypadku wizy nieimigracyjnej (D-156). W artykule nie wymienialiśmy wszystkich rodzajów wniosków, które mogą być w konkretnych przypadkach konieczne, ani nie rozdzielaliśmy na wnioski dla kobiet i mężczyzn. Logicznym jest, że w przypadku mężczyzn (16-45 lat), wypełnienie wniosku uzupełniającego (DS-157) zajmie dodatkowych kilka minut, nie ma jednak we wniosku żadnych pytań, które wymagałyby wnikliwej, karkołomnej analizy.

To, w ilu krajach był wcześniej mężczyzna, wypełniający wniosek i na ile dobrze pamięta swoje wyjazdy, jest sprawą indywidualną - nie podjęliśmy się wyciągania średniej z powodów oczywistych. Warto pamiętać także o tym, że daty spokojnie mogą być przybliżone, a pominięcie krajów, spowodowane ich dużą ilością (przeoczeniem/zapomnieniem) nie skutkują niczym podczas rozpatrywania podania.

Pozwolimy sobie przypomnieć, że nie jesteśmy placówką, współpracującą z konsulatem USA w Polsce, nie ustanawiamy amerykańskiego prawa, ani też nie tworzymy wniosków i kategorii do wypełniania w formularzach, zatem ocenianie nas poprzez pryzmat swojej niechęci do USA i ich przepisów jest niestosowne.

Celem artykułu - co łatwo wywnioskować z jego treści - nie jest ocena sensowności wyjazdów do USA, bowiem ta należy do turystów - jeśli ktoś chce tam pojechać, z pewnością ma ku temu powody, celem nie jest także ocena wymogów konsularnych w Polsce - nic nam do nich. Artykuł mówi o kwestiach, rozgłaszanych tzw. "pocztą pantoflową" i powodujących zniechęcenie do starania się o wizę w przypadku osób, które CHCĄ ją otrzymać.

Z całym szacunkiem, zarzucanie nam "tworzenia mitów" jest bezzasadne, w Pańskim komentarzu próżno szukać argumentów, świadczących o tym, że w artykule stworzyliśmy jakikolwiek mit - mocno zaznaczona jest natomiast Pańska opinia (do której naturalnie ma Pan prawo), dotycząca celowości wyjazdu do USA oraz ocena amerykańskich procedur wizowych - z którymi nie mamy nic wspólnego, i które to - bez związku z nami - także ma prawo Pan oceniać.
-
Gość: Litwin, *.chello.pl
2010/04/29 01:11:03
Przepraszam, nie miałem racji. Wyładowałem swoja złość pod kompletnie niewłaściwym adresem
-
2010/04/29 16:00:38
@Litwin, zupełnie się nie gniewamy :-)
-
Gość: Kasia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/04/30 16:46:38
witam. mam pytanie. chciałabym lecieć do Stanów w te wakacje ale nie wiem czy zdążę wyrobić wszystkie dokumenty. Nie mam bowiem jeszcze paszportu. Mam 16 lat i będę starać się o wizę turystyczną. Czy są jakieś szanse że zdążę wyrobić paszport i uzyskać wizę do wakacji?
-
2010/04/30 17:32:14
Witaj @Kasiu, czasu faktycznie jest niewiele, ale powinno go wystarczyć. Jeśli chodzi o wizę - to kwestia kilku dni - żeby umówić się na spotkanie i kilku kolejnych do momentu dostarczenia paszportu z wbitą wizą, znacznie dłuższy jest czas, potrzebny na wyrobienie paszportu. Trudno nam dokładnie ten czas określić - w różnych miastach czas oczekiwania na paszport jest różny, generalnie mówi się, że na paszport czeka się do 30 dni - możliwe jest jednak otrzymanie dokumentu szybciej (być może w Twoim mieście kolejki są krótsze). W momencie składania wniosku paszportowego podadzą Ci datę odbioru paszportu - znając ją, od razu powinnaś zadzwonić do konsulatu i umówić się na spotkanie z konsulem (już z paszportem w ręku) - aby po odebraniu paszportu nie czekać na wyznaczenie daty spotkania.

Do lipca zostały 2 miesiące, jeśli więc zabierzesz się za składanie dokumentów już teraz, prawdopodobnie do wakacji zdążysz - na pewno jednak nie powinnaś już tego odkładać na później.
-
Gość: Michał, *.mtvk.pl
2010/05/04 12:10:29
Super artykuł, bardzo mi pomógł. Jednak mam wątpliwość, opisujecie kwestię wyrobienia wizy nieimigracyjnej, a ja w przyszłości chciałbym wyjechać do stanów na stałe. Czy sytuacja ma się podobnie łatwo w wyrobieniu wizy imigracyjnej (bo tak się chyba nazywa)? Pozdrawiam
-
Gość: Grazyna, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/05/04 14:07:02
Witam :) mam pytanie (trochę z serii głupich ale jednak ) : co wpisuje, jeżeli mówiąc kolokwialnie nie mam co odpowiedzieć np. jeżeli na pytanie w jakich krajach byłam w przeciągu 10 lat - nie mam nic do wpisania to co robie ? wpisuję poprostu słowo BRAK czy zostawiam puste pole ?? i tak naprawdę w jakim języku wypisuje się wniosek ?? pozdrawiam :)
-
2010/05/04 15:05:50
Witamy :-)


@Michał, niestety w przypadku wiz imigracyjnych, procedura jest znacznie dłuższa, bardziej skomplikowana i wymagająca. Niestety również, aby taka wiza została przyznana, pracownicy ambasady nie mogą mieć wątpliwości, że kandydat będzie dla USA (że się tak nieładnie wyrazimy) "wartościowym nabytkiem". Oczywiście jednak, otrzymanie takiej wizy jest jak najbardziej realne. Składanych i rozpatrywanych jest szereg różnych wniosków i dokumentów, a sylwetka osoby, składającej taki wniosek jest bardzo dokładnie "oglądana". Badana jest historia rodziny, stan majątkowy, stan zdrowia, historia edukacji (wykształcenie), historia ewentualnego zatrudnienia - w zasadzie wszystko, co ma związek z potencjalnym imigrantem i Jego dotychczasowym życiem. Na pewno łatwiej jest ubiegać się o wizę imigracyjną, w przypadku, kiedy w USA mieszkają członkowie najbliższej rodziny (rodzice, rodzeństwo, małżonek). Procedura jest dość skomplikowana, jest jednak bardzo szczegółowo opisana na stronie ambasady polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/immigrant_visas.html i na pewno uzyskane tam informacje, będą dokładniejsze od tych, którymi my dysponujemy.

@Grażyna, nie można zostawiać pustych rubryk - wszystkie muszą być wypełnione. Co do języka, jeszcze jakiś czas temu, telefonicznie informowano w konsulacie, że wniosek może być wypełniony w języku polskim (byle bez polskich znaków), teraz widnieje wyraźna informacja, że wniosek musi być wypełniony w języku angielskim. (zaraz przeredagujemy artykuł w miejscu z informacją o języku) :-)

pozdrawiamy
-
Gość: Michał, *.mtvk.pl
2010/05/04 15:24:25
Troche się zmartwiłem, bo wedle strony którą mi podaliście musiałbym mieć tam krewnego albo żone, albo pracodawcę który chce mnie zatrudnić... dziękuje za wyjaśnienie.
-
Gość: Grazyna, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/05/04 15:30:15
Dziękuje serdecznie za odpowiedź ;)
-
Gość: manfred, 94.42.92.*
2010/05/04 16:14:50
Witam czy jeżeli w tym roku kończę szkołę średnią zdaję maturę i chce wyjechać do USA na 2 miesiące w celu turystycznym czy mam jakiekolwiek szanse na dostanie wizy ?
-
2010/05/04 17:19:27
@Michał, niestety w przypadku takich wiz, nie jest łatwo. Przykro nam, że zasmuciliśmy, ale mimo wszystko zachęcamy do dokładnej lektury warunków na stronie konsulatu i nie zniechęcanie się - powodzenia :-)

@Grażyna, polecamy się na przyszłość :-) i oczywiście trzymamy kciuki.

@Manfred, oczywiście masz szansę na otrzymanie wizy nieimigracyjnej. Jeśli np. wybierasz się na studia, wartościowym dokumentem w czasie rozmowy z konsulem będzie papierek, że od nowego roku akademickiego rozpoczynasz naukę w Polsce (istotnym jest, aby przekonać konsula, że mamy tu do czego wracać i nie planujemy zmiany miejsca zamieszkania, bo nasze życie tu jest poukładane).
-
Gość: manfred, 94.42.92.*
2010/05/06 12:18:15
a jak zdobyć taki "papierek" ?? skoro chce teraz podejść po wize a przecież jeszcze nie mam wyników matur ?
-
2010/05/06 12:33:28
nie wiemy, kiedy dokładnie wybierasz się w podróż do USA, może uda się tak, żeby złożyć wniosek o wizę po zakończonych maturach i złożeniu dokumentów na studia?
-
Gość: manfred, 94.42.92.*
2010/05/06 16:51:34
właśnie tu jest problem chce już składać wnioski o wize i umawiać sie z konsulem dlatego mam problem i boje sie o negatywne rozpatrzenie mojej sytuacji ;/ chce wylecieć w czerwcu a rozdanie dyplomów z wynikami mam 20 czerwca ;/
-
2010/05/06 17:06:23
@Manfred, w takim razie musisz spróbować przekonać konsula o swoich planach, o tym, że wybrałeś już uczelnie wyższą i chcesz wrócić przed rozpoczęciem roku akademickiego, a wyjazd do USA jest np. nagrodą od rodziców za dobrze zdaną maturę ;-)
-
Gość: Kasia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/09 16:52:51
dziękuję za odpowiedź. jednak w tym roku nie dam rady wyjechać.. polecę tam w przyszłym roku. i tu moje pytanie.. kiedy najlepiej zabrać się za wyrabianie paszportu i wizy? Kiedy i gdzie można najkorzystniej kupić bilety lotnicze?
-
2010/05/09 17:26:50
Witamy :-)
@Kasiu, paszport możesz wyrobić już teraz - będziesz miała jedną sprawę z głowy. Ważność paszportu to 10 lat, więc wystarczy.
Wizę najlepiej wyrabiać na ok. 3-4 miesiące przed datą planowanej podróży. To jest wystarczająco duży okres wyprzedzenia, aby móc kupić tanie bilety (im bliżej daty wyjazdu - ceny są wyższe).
Gdzie kupić bilety - oczywiście zapraszamy do nas :-) www.eprzeloty.pl
-
Gość: Madzia, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/05/10 21:57:25
Witam planuje wyjazd do USA w te wakacje , chce wyjechać wraz z córka (3.5 roczku) niedługo wybieramy się po wizę czy potrzebny jest mój dowód osobisty( parę dni temu zostal skradziony) i boje sie ze nie zdaze go wyrobnic na czas. I jakie jeszcze dokumenty potrzebne sa jeśli chodzi o wizę dla dziecka ...??
-
2010/05/11 12:53:50
witamy :-)
@Madziu, w kwestii wizy dla dziecka poniżej lat 14, szczegółowe informacje można znaleźć tu polish.poland.usembassy.gov/visas/nonimmigrant_visas/niv_applications_for_children.html
Dowód osobisty raczej nie jest potrzebny, jednak dla pewności, polecamy dopytać się o to podczas telefonu (jak będzie się Pani umawiała na spotkanie w ambasadzie) - nie chcielibyśmy wprowadzić Pani w błąd.
-
Gość: stasiu, *.spray.net.pl
2010/05/11 13:40:02
witam, jeśli uczę się I pracuję to co jest korzystniejsze do wpisania we wniosek?? szkoła czy praca?? studia kończą mi się już w tym roku, ale nie chcę być posądzon o ukrywanie studiów, jeśli wpiszę pracę i na odwrót!! dzięuję z apomoc
-
2010/05/11 13:56:28
Witamy,
@Stasiu, wydaje nam się, że najkorzystniej będzie się 'przyznać' i do zatrudnienia i do studiów (co dwa powody do powrotu do Polski, to nie jeden ;-))

W polu adresu i miejsca pracy lub szkoły wpisalibyśmy dane dotyczące zatrudnienia, natomiast w polach, dotyczących obecnego zajęcia, wpisalibyśmy po przecinkach student oraz nazwę stanowiska w pracy. A w trakcie rozmowy z konsulem można wyjaśnić, że jest Pan studentem oraz że jednocześnie Pan pracuje. Ale to oczywiście tylko nasza opinia - decyzja po Pana stronie :-)
-
Gość: Renata, 212.9.19.*
2010/05/12 23:08:18
Witam serdecznie wszystkich odwiedzajacych ta stronke :-)
Chcialabym uzyskac wize turystyczna wraz z synem,ktory konczy mature w tym roku a chcielibysmy jechac do USA na 3 tyg..co do mnie to od poltora roku mieszkam i pracuje na Wyspie Jersey i oczywiscie stad bede miala dokumenty,ze tu jestem zatrudniona oraz wyciag z banku w funtach.Czy nie ma to zadnych przeszkod w otrzymaniu wizy? I jeszcze jedna sprawa czy taki wniosek,formularz nie wiem jak to nazwac wypelniam razem z synem,czy kazdy osobno...Dziekuje z gory za odpowiedz :-)
-
Gość: stasiu, *.spray.net.pl
2010/05/12 23:17:44
dziękuję!! bardzo pomagacie, na pewno jeszcze kilka pytań się zrodzi.. o już jedno mam:

czy to prawda że opłąta za wizę ma wzrosnąć??? jeśłi tak, to kiedy?
-
2010/05/13 15:36:24
witamy :-)

@Renata, wydaje nam się, że nie powinno to stanowić żadnych formalnych przeszkód, trudno nam jednak zgadywać, czy będzie to miało wpływ na decyzję konsula, czy nie. Trzeba pamiętać o udowodnieniu, że mamy do czego wracać - wtedy wszystko powinno być w porządku.
Każda osoba musi mieć oddzielnie wypełniony wniosek, nawet w przypadku rodziny nie możemy wypełniać jednego wniosku - wniosek syna więc, musi zostać wypełniony osobno.
Trzymamy kciuki :-)

@Stasiu, dziękujemy za miłe słowa - staramy się :-) Niestety nie posiadamy informacji o planowanych zmianach stawek za rozpatrywanie wniosków wizowych. W celu uzyskania informacji tego typu, najlepiej śledzić informacje podawane na stronie ambasady polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/iv_fees.html - tam są na bieżąco uaktualniane.
I również trzymamy kciuki :-)
-
2010/05/17 18:40:27
Witam!

Bardzo prosze o pomoc! 6 wrzesnia planuje wylot do wujka,ktory mieszka w New Jersey,
Od 5 lat mieszkam w Irlandii wiec o wize bede starala sie tutaj.
Wiem,ze potrzebne jest wypelnienie formularza ds-160. Moje pytanie:
czy jest on dostepny online (prosze o namiar) czy tez moge go dostac do reki i wypelnic manualnie?
Jesli tylko online, to jak zalaczyc zdjecie skoro bede je robic u fotografa i da mi je on do reki???
Z gory dziekuje! Wspanialy blogasek!

Luska.
-
2010/05/18 13:41:49

Witamy :-)

@Młoda_Dublin86, tak - formularz jest dostępny online - i tylko w tej formie możemy go wypełniać. Po wypełnieniu wysyłany jest bezpośrednio do konsulatu bez naszej ingerencji.

Oto link do formularza: ceac.state.gov/genniv/ - obecnie dokument jest jeszcze wciąż w języku angielskim, jeśli to stanowi problem, warto poczekać kilka dni - najpóźniej do 24 maja będzie dostępny formularz w języku polskim. Link będzie dostępny na tej podstronie polish.poland.usembassy.gov/visas/nonimmigrant_visas/niv_how_to_apply.html - w dziale "KROK 2 - wypełnianie wniosków wizowych" (nie ma go tam jeszcze, więc nie znamy linku). Na tej podstronie są dostępne także wszystkie inne informacje - procedura jest opisana krok po kroku, wraz ze wszystkimi wymaganiami - koniecznie trzeba się z tymi informacjami zapoznać.

Co do zdjęcia, w nowym wniosku (DS-160) jest nowa opcja - załączenia do dokumentu zdjęcia w formacie elektronicznym. Jest ku temu specjalnie wyznaczone pole i zdjęcie należy 'wgrać' z dysku naszego komputera. Może to być fotografia cyfrowa lub ze zwykłego aparatu - zeskanowana (lecz chyba łatwiej użyć cyfrowej bez skanowania). Oczywiście fotografia musi spełniać określone wymagania, po krótce:

Zdjęcie musi być aktualne - nie starsze, niż pół roku, kwadratowe, o boku równym 5cm, kolorowe - nie wolno umieszczać zdjęć czarno-białych, tło musi być jasne, jednolite (najlepiej białe), twarz musi mieć wymiar 3cm (pomiędzy podbródkiem i czubkiem głowy), wzrok i twarz muszą być skierowane prosto w obiektyw, uszy dobrze widoczne, nie wolno zasłaniać niczym twarzy, zdjęcie musi być wykonane bez nakrycia głowy, ciemnych okularów, etc.
Są także wymogi, odnośnie parametrów technicznych - format pliku .jpg, minimalny rozmiar to 600x600 pikseli, maksymalny rozmiar to 1200x1200, zdjęcie nie może być większe, niż 24kb.

Więcej informacji, na temat wymogów, dotyczących zdjęcia znajduje się tu: polish.poland.usembassy.gov/visas/nonimmigrant_visas/niv_how_to_apply.html - w dziale "KROK 1 - zrobienie zdjęcia" oraz tu (po angielsku) travel.state.gov/visa/guide/guide_3882.html - tu znajdziemy wszystkie informacje, dotyczące parametrów i wymogów bardzo szczegółowo.

Zaznaczamy także, że wszystkie powyższe informacje są zaczerpnięte ze strony Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce i dotyczą wniosków, składanych tu - dobrze więc upewnić się, że w Irlandii - tam, gdzie będzie Pani składać wniosek, wymogi są takie same (nie chcielibyśmy wprowadzić w błąd) :-)

pozdrawiamy i trzymamy kciuki :-)
-
2010/05/18 17:48:32
Dziekuje pieknie za szybka odpowiedz :*
Rozumiem, ze jesli wypelnie ten starszy wniosek ds-160 to zdjecia tam nie wgrywam, tylko donosze je osobiscie konsulowi, tak?
Nie drukuje rowniez tego wniosku, tylko on sam po wyslaniu trafi tam gdzie powinien i beda go mieli u siebie w komputerze jak przyjde na spotkanie?

Jeju, nowicjusz ze mnie i strasznie to wszystko trudne dla mnie ;(

Jeszcze raz ogromnie dziekuje!
-
2010/05/18 18:11:00
Witamy ponownie :-)

Poprzedni wniosek, to forumularz oznaczony DS-156, w jego przypadku - konieczne było wydrukowanie, załączenie zdjęcia (nie cyfrowo) i stawienie się z wydrukowanymi dokumentami na rozmowę z konsulem. Wniosek DS-160 (ten nowy), wypełniany jest elektronicznie i elektronicznie przesyłany do konsulatu - po naszej stronie jest jedynie wydrukowanie potwierdzenia wypełnienia i złożenia wniosku (strona, która wygeneruje się automatycznie po wypełnieniu formularza, zawierać będzie dane personalne, kod kreskowy oraz numer, nadany podaniu - ten numer będzie potrzebny w czasie umawiania się na spotkanie) - przyniesienie na spotkania tego potwierdzenia jest konieczne.

Poprzedni wniosek (DS-156) będzie uznawany za ważny jedynie do 24 maja, w tym wypadku na spotkanie z konsulem przynosimy ze sobą wydrukowany wniosek DS-156 oraz zdjęcie, spełniające opisane wymagania.

Procedura wbrew pozorom nie jest aż tak skomplikowana :-) Polecamy bardzo dokładne przestudiowanie informacji na stronie Ambasady - podane tam detale prawdopodobnie rozwieją wszelkie wątpliwości.

I raz jeszcze podkreślamy, że posiadane przez nas informacje, dotyczą procedur w Ambasadzie USA w Polsce.

życzymy powodzenia - będzie dobrze :-)
-
2010/05/18 19:14:41
Ok, wszystko rozumiem!Dziekuje!
Prosze jeszcze,jesli mozna - kiedy mam zlozyc ten wniosek? Jak juz bede miala termin spotkania z konsulem?Dzien przed to wypelnic czy kiedy?

:D
-
2010/05/18 19:28:26
Nie ma za co :-)
Oczywiście, że można - po to jesteśmy, żeby pomóc - jeśli umiemy ;-)

W przypadku nowego wniosku DS-160 - konieczne jest podanie numeru formularza (numer pojawia się po wypełnieniu elektronicznego wniosku - na potwierdzeniu, które musimy wydrukować), podczas umawiania się na spotkanie z konsulem. W związku z tym, wniosek musi zostać wypełniony przed telefonem do Ambasady (aby mieć ten numer w czasie rozmowy telefonicznej).
Na razie - jak pisaliśmy, dostępny jest wniosek DS-160 w języku angielskim i przez kilka dni można składać także poprzedni wniosek DS-156. Musi Pani sama podjąć decyzję, który wypełni, no i oczywiście w tym miejscu - sprawdzić również, czy w ogóle możliwe jest umówienie się na spotkanie w tak krótkim terminie (do końca 'ważności' wniosku DS-156 pozostały tylko 3 dni robocze - 24 maja). Jeśli pozostały czas jest za krótki (a wydaje nam się, że tak), pozostaje procedura dotycząca nowego formularza - czyli wypełnienie wniosku przed telefonem do Ambasady, elektroniczne wypełnienie formularza, elektroniczna wysyłka, załączenie zdjęcia cyfrowego i wizyta w Ambasadzie z wydrukowanym potwierdzeniem złożenia formularza.
-
2010/05/22 11:18:44
witam!
wypełniałam wczoraj nowy wniosek o wizę DS-160
jest tam m.in. pytanie o numer książeczki paszportowej (jest to pytanie zadane zaraz pod pytaniem o numer paszportu : dwie litery i siedem cyfr).
czy możecie mi pomóc?
gdzie w nowych paszportach biometrycznych znajduje się numer książeczki paszportowej (inwenteryzacyjny numer kontrolny) ???
można tam zaznaczyć również opcję "nie dotyczy"
czy nasze polskie paszporty mają coś takiego jak ten numer???

druga rzecz jaka wzbudziła moją niepewność - bardzo błacha- jest rubryka we wniosku męża: podaj pełne imiona i nazwiska żony (włącznie z panieńskim). jest na to jedna linijka. wpisałam moje pierwsze imię , drugie imię nazwosko po mężu i nazwisko panieńskie. niepewność jest w tym czy z nazwiskami zastosowałam dobra kolejność??? mam nadzieję że to nie ma znaczenia jakiegoś wielkiego które nazwisko mam wpisać pierwsze ;))) ale może znacie jakieś wytyczne odnośnie tego
nie chciałabym aby z takiego błachego pododu wniosek był nie rozpatrzony
-
Gość: anya, *.nat.umts.dynamic.eranet.pl
2010/05/23 21:59:30
Witam!
Mam pytanie i mianowicie problem. Dziś wypełniałam ten nowy wniosek DS-160. Wszytsko wporządku do pewnego momentu. Kilka lat temu trzymałam wizę na rok. Pamietam kiedy jechalam, kiedy wrociłam.. Jednak Sporo czasu już upłynęło i musiałam wymienic paszport (wiza juz była tez nie ważna) i teraz w tym nowym wniosku pojawia się zapytanie, jeśli dostałam kiedys wizę to mam podac jej nr m.in.. a ja? zdążyłam zapodziać stary paszport, kilka lat uplynęło do tego przeprowadzka i nie posiadam go, zapodział się na dobre. Nie wiem co teraz począc nie mogę przejść aby dalej wypełniać wniosek. Czy mogę gdzies uzyskać te informacje, gdzie mogą mi pomóc?? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
-
Gość: Jar, *.ostrog.net.pl
2010/05/23 22:00:22
Witam,
w formularzy DS-160 trzeba wpisać miasto w którym wydano paszport. W moim nowym paszporcie jest tylko informacja ze wydał go "wojewoda śląski /6/ " i nie wiem co mam wpisać. Proszę o pomoc
-
2010/05/24 18:18:37
Witamy serdecznie,

Pomożecie?.. Pomożemy! :-)

@Rynna,

- Numer książeczki paszportowej (Passport Book Number) nie dotyczy polskich paszportów - zaznaczamy opcję "Does Not Apply". Nie mamy w naszych paszportach takiego numeru. (dopytaliśmy się u źródła)

- Wg nas to dobra kolejność - oba imiona, później nazwisko po mężu (obecnie noszone), na końcu nazwisko panieńskie. Jesteśmy pewni praktycznie na 100%, ale nawet, gdyby zaistniał tak drobny błąd formalny - nie zaważyłby on na rozpatrzeniu wniosku pozytywnie.

@Anya,

- O to musieliśmy się dowiedzieć dokładniej, ale i to uczyniliśmy - u źródła, więc informacje są z pierwszej ręki :-) Należy wpisać datę z pamięci - jak najbardziej przybliżoną (pamieta Pani na pewno rok, może także miesiąc, z dniem na pewno trzeba będzie strzelać) a w rubryce, dotyczącej numeru - zaznaczyć "Do Not Know" - w przypadku wątpliwości konsula na spotkaniu, wyjaśni Pani, że nie ma paszportu i w związku z tym, niemożliwym było podanie tych danych. Ambasada USA w Polsce nie dysponuje informacjami o numerach wiz, które wygasły - pytaliśmy. I nie będzie to stanowiło żadnego problemu, więc proszę się o to nie martwić :-)

@Jar,

Proszę wpisać miasto, w którym składał Pan w biurze paszportowym wniosek o paszport - wydało go miasto, w którym znajduje się dane biuro paszportowe, z którego "usług" Pan korzystał.
-
Gość: Jar, *.ostrog.net.pl
2010/05/24 21:17:59
Witam, dzwoniłem dziś do urzędu w Katowicach który wydał mi nowy paszport z pytaniem, co mam wpisać w rubryce miasto w którym wydano paszport i otrzymałem informacje że powinienem wpisać "wojewoda sląski" ( jak w paszporcie ), ciekawe kto ma rację. I jeszcze jedna bardzo ważna informacja dla składających wnioski o wizę DS-160. Drukujcie wnioski na drukarce laserowej bo atramentówki rozmazują kod kreskowy i w ambasadzie skaner może nie odczytać informacji z kodu . Pozdrawiam
-
2010/05/24 21:40:02
@Jar, my zapytaliśmy o to dziś w Ambasadzie USA w Warszawie i stąd udzielona przez nas odpowiedź - ale jeśli to rubryka do ręcznego wpisania danych, najbezpieczniej będzie chyba wpisać Katowice - Wojewoda Śląski - wtedy wilk syty i owca cała.

Info o drukarce rozmazującej kod kreskowy - to faktycznie bardzo ważna informacja - na podstawie tego kodu nas tam 'identyfikują' z wnioskiem.

pozdrawiamy :-)
-
Gość: rynna1979, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/25 13:09:52
rynna bardzo dziękuję za odpowiedź!
pozdrowienia!
już drugi raz mogłam na Was liczyć ;)
-
2010/05/25 13:21:21
@Rynna, bardzo nam miło, że mogliśmy pomóc :-) i polecamy się na przyszłość.
Czekamy na wieści, jak poszło - trzymamy kciuki! :-)
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/25 17:20:25
hej wszystkim mam maly problem z tym nowym wnioskiem ds 160 czy ktos mi pomoze?
-
2010/05/26 11:24:22
Witamy, proszę napisać, jaki to problem - wiele osób wypełniało tu już nowy wniosek - jeśli nie my, może ktoś inny będzie znał odpowiedź.
-
Gość: aneta, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/26 14:13:57
gdzie można znaleźć nowy wniosek w języku polskim?
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/26 14:29:30
zdjecie ktore trzeba wgrac trzeba samemu sobie zrobic?i czy jest taki wniosek w jezyku polskim?
-
2010/05/26 14:45:18
Witamy,

W kwestii języka:

Formularza w języku polskim sensu stricto nie ma. Formularz jest uniwersalny dla wszystkich krajów. Jednak dostępne jest tłumaczenie na nasz język.

Po otworzeniu wniosku (znajduje się tu: polish.poland.usembassy.gov/visas/nonimmigrant_visas/niv_how_to_apply.html#krok_2) i rozpoczęciu procedury, w prawym górnym rogu strony jest opcja wyboru języka "Select Tooltip Language". Wybieramy tam język polski. Wówczas w większości pytań, po najechaniu kursorem myszy pojawia się tłumaczenie komentarza (po prawej stronie każdego pytania) na język polski. W przypadku niektórych pytań, konieczne jest naciśnięcie niebieskiej ikonki "i" przy pytaniu (tam, gdzie komentarza po prawej nie ma) - wówczas w nowym oknie pojawia się w języku polskim wskazówki do pytania lub tłumaczenie koniecznych fragmentów (np. miesiące, czy stan cywilny i inne).

Odnośnie zdjęcia:

Zdjęcie musimy wgrać do formularza z dysku naszego komputera. Musimy więc mieć je w formacie cyfrowym. Tu mamy trzy opcje - zrobić zdjęcie samodzielnie, wykonać je u fotografa - z prośbą o kopię cyfrową na CD lub zeskanować zdjęcie 'papierowe' i przerobić je na format cyfrowy. W każdym z trzech przypadków należy przestrzegać określonych zasad. Te zasady bardzo szczegółowo opisane są tu: polish.poland.usembassy.gov/visas/nonimmigrant_visas/niv_how_to_apply.html#krok_1 oraz w wersji angielskiej (doładne parametry fotografii) tu: travel.state.gov/visa/guide/guide_3882.html
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/26 15:13:17
dziękuję bardzo:)właśnie próbowałam kilka razy wypełnić ten nowy wniosek ale wiekszosc po na jechaniu kursorem na tekst sie nie tłumaczy tylko proste rzeczy typu:imie ,nazwisko,data ur,wojew,kraj,itp a reszta nie albo miga tłumaczenie w jezyku polskim.wiec nie wiem czy to wina komputera czy tego wniosku?
-
Gość: aneta, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/27 09:27:08
rozumiem żre wniosek także musi być wypełniony w języku angielskim?
Od czego zacząć? Wypełniam wniosek i co dalej? gdzie zrobić opłatę itd?
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/27 19:08:41
z tego co wiem wniosek moze byc w jezyku polskim tylko bez polskich znakow.opłate na pocznie tylko trzeba najpierw wypełnic i wydrukowac druk opłaty wizowej
poland.usembassy.gov/root/pdf-files/mrv_44540.pdf
wszystkie informacje znajdziesz na stronie ambasady jak wypełnic formularz itp
polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/consular.html
.podtrzebny bedzie ci jeszcze formuladz Dhl ,jak dostaniesz wize to w ciagu 5 dni roboczych odesla si przesyłka kurierska paszport i wize
polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/img/assets/5816/dhl-form-polish.pdf
-
Gość: anya, *.nat.umts.dynamic.eranet.pl
2010/05/27 21:51:42
witam!
bardzo dziękuję za pomoc - zastosowałam się do niej :-) wczoraj starałam się o wizę i dostałam :D niestety nie mam pojęcia na ile - okaze sie jak przyjdzie paszport :-)) w kazdym badz razie było bardzo sympatycznie! bardzo mało ludzi i bardzo miły konsul :-))
Pozdrawiam ciepło! :-)
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/28 08:07:30
no to super:)a jak było na rozmowie o co Pani się pytała?i o jaką wizę Pani się ubiegała?
-
2010/05/28 12:16:45
Witamy :-)


I spieszymy z odpowiedziami:

Odnośnie tłumaczenia - u nas nie miga. My wniosek otwieramy w przeglądarce Google Chrome - być może warto spróbować innej przeglądarki, bo może Pani przeglądarka nie obsługuje prawidłowo formularza? Podpowiedzi pytań z dołu strony pojawiają się wysoko, ale po przesunięciu strony widać je bez problemu.

@Aneta, nie możemy wypełniać wniosku w języku polskim. Musi być wypełniony po angielsku. Zacząć należy od wniosku, później - umówienie spotkania z konsulem, w międzyczasie zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów oraz opłata - linki, jak ktoś wyżej podał. Wszystkie informacje krok po kroku są opisane tu: polish.poland.usembassy.gov/visas/nonimmigrant_visas/niv_how_to_apply.html

@Anya, GRATULUJEMY :-) Bardzo się cieszymy! Teraz - jako specjalistka, może Pani uspokoić zdenerwowanych, że nie było tak strasznie ;-)
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/28 12:21:23
dlaczego formularz nie moze byc w jezyku polskim?z tego co wiem moze byc jedynie bez polskich znakow
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/28 12:30:07
dziękuję :)właśnie zainstalowałam nową przeglądarkę i już jest w porządku dziękuję jeszcze raz
-
2010/05/28 12:30:33
Taka informacja widnieje po kliknięciu na link wniosku - "Instructions for completing the online Nonimmigrant Visa Application" w punkcie 1. Wyjątkiem są pytania, gdzie proszą o podanie w odpowiedzi pełnej nazwy w ojczystym alfabecie.
-
2010/05/28 12:31:20
Cała przyjemność po naszej stronie :-) - nie ma za co.
-
2010/05/28 12:34:40
(aha, należy jeszcze dodać, że nawet tam, gdzie proszą o odpowiedź w ojczystym alfabecie - nie wolno używać polskich znaków - formularz ich nie rozpoznaje - czyli zamiast ź, ż, ę, ą, ś itd - używamy z, e, a, s)
-
Gość: aneta, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/28 19:44:43
"trzeba najpierw wypełnic i wydrukowac druk opłaty wizowej
poland.usembassy.gov/root/pdf-files/mrv_44540.pdf "
GDZIE MOŻNA ZNALEŚĆ DRUK DLA OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIE O WIZZE W KRAKOWIE? TO TEN SAM?
-
Gość: rynna1979, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/28 21:02:53
tak to ten sam druk opłaty wizowej!
dziś byłam w Krakowie i dostałam wizę!
konsul bardzo miły, rozmowa na luzie , krótka i na temat, dokąd jadę , na ile, czym się zajmuję i takie tam
za to naczekałam się w kolejce niemiłosiernie (fak faktem że się spóźniłam bo Krakowskie drogi są w remonci ;(
druk DS-160 wypełniłam po angielsku, tabelki w j polskim migały mi zamiast normalnie się wyświetlać ale dla chcącego nic trudnego. to wina mojej przeglądarki.
dodam tylko że mi system przyjął polskie znaki literowe w rubryce imię i nazwisko w alfabecie narodowym - nie było z tym problemu
pozdro
-
2010/05/28 21:32:16
nic dodać, nic ująć :-)
-
Gość: stenwak, 85.222.87.*
2010/05/29 22:37:45
witam
mam pytanie
- wyjazd turystyczny, jakie miejsce pobytu wpisać? wystarczy" hotel", czy musi to być konkretny hotel z pełnym adresem?

- termin wyjazdu, na ile ma być dokładny?, bo jak wpiszę od 15-30 lipca, a bilety kupię na sierpień?, oczywiście wiem,że wiza jest ważna dłużej, ale....to są Amerykanie ...i ja chcę wyglądać wiarygodnie:)

p.s.
to,że dla konsula język angielski/amerykański jest jego językiem ojczystym i łatwiej jest mu się w tym języku posługiwać:(... no cóż dla nas językiem ojczystym jest język polski i nam w tym języku jest łatwiej:)
-
2010/05/29 22:51:59
Witamy :-)

Dobrze jest podać hotel z adresem, jeśli ma to być wycieczka objazdowa, można napisać, że sieć hoteli i podać ich nazwę. Co do tego - nie ma wytycznych, na pewno lepiej jednak wygląda konkretny adres. Nawet, gdybyśmy finalnie mieli zatrzymać się pod innym adresem - w innym hotelu, bo plany uległy zmianie.

W dacie można podać planowany miesiąc wyjazdu bez konkretnych dni lub planowane daty przyjazdu i wyjazdu. Jeśli plany się zmienią i wpiszemy sierpień, a polecimy we wrześniu - nikt na to nie będzie patrzeć. Cel jest taki, aby pokazać, że mamy bardzo konkretny, ułożony plan, który nie obejmuje pozostania tam na zawsze ;-)

Tak, prawda to :-) nam jest łatwiej po polsku, ale suma summarum - to nam zależy - konsulowi zdecydowanie mniej, więc jeśli się da - my się naginamy, konsul nie musi ;-)
A trochę poważniej - znajomość języka - w jakimkolwiek stopniu także jest jakimś argumentem 'za'.

trzymamy kciuki :-)
-
Gość: stenwak, 85.222.87.*
2010/05/30 00:35:54
dziękuję za ekspresową odpowiedź:)myślałam,że tylko ja nie śpię:)

konkretny adres hotelu/hoteli, rezerwacje tychże chciałam sobie zostawić jako kolejny krok po otrzymaniu wizy:), ale może rzeczywiście rozpoznanie trzeba zrobić wcześniej? co prawda to trochę pokręcona logika,ale....moje myślenie jest inne niż amerykańskie:(

"znajomość języka - w jakimkolwiek stopniu także jest jakimś argumentem 'za'."

"za" otrzymaniem wizy lub nie? , a to chyba różnie można interpretować, bo np komuś kto świetnie posługuje się tym językiem jest chyba łatwiej znaleźć pracę ,
a ci starający się o pracę są chyba największą zmorą Amerykanów?

I żeby nie było wątpliwości /pomijając spotkanie z konsulem /uważam,że znajomość obcych języków jest" plusem dodatnim",że zacytuję klasyka:)

I jeszcze ciekawe jak taki Amerykanin przychodzi do Ambasady Polski w USA, to w jakim języku rozmawia z naszym konsulem?:)

jeszcze raz dziękuję:)
-
Gość: szpackyu, 95.108.32.*
2010/05/30 14:15:05
witam!
wypelnilem wniosek ds-160, podpisalem elektronicznie, wyskoczyla strona z potwierdzeniem i po kliknieciu w "email confirmation" aplikacja sie wysypała errorami, a chcialem wlasnie wyslac to na maila zeby wrazie co moz jeszcze raz wydrukowac....

any ideas? :|
-
2010/05/31 13:03:15
Witamy :-)

@Stenwak, nie chcielibyśmy namawiać do złego ;-) ale wydaje nam się, że to może być wpis, dotyczący hotelu, który planujemy - nie musi być potwierdzany rezerwacją (chyba, że uda się wstępnie zarezerwować bez opłat), bo skoro termin nie jest na bank pewny, nie ma co ryzykować hotelem..

Znajomość języka - 'za' otrzymaniem wizy :-) Choć faktem jest, że znajomość języka na pewno ułatwiłaby pobyt osobie, chcącej zostać na zawsze. Jednak, plotka głosi, że wiedza - na temat regionu, do którego jedziemy (nie żeby od razu jakieś miażdżące szczegóły), czy znajomość języka przekonują, że to turysta zaangażowany - planujący podróż itd. ;-)

My także uważamy, że znajomość języków ogółem, to "plus dodatni", trudno zaprzeczyć :-)

Coś nam podpowiada, że Amerykanin odwiedzający polską Ambasadę w USA jednak po polsku ani ani ;-) Bo ta Polska, to w ogóle jakieś duże miasto w Europie? ;-)))

@Szpackyu, trudno nam zgadywać - nic nie przychodzi do głowy. Mamy nadzieję, że potwierdzenie zostało w międzyczasie z powodzeniem wydrukowane. Może trzeba spróbować z innym adresem? A może coś u Nich się wysypuje..
-
Gość: Michal, 83.16.78.*
2010/06/01 20:46:33
A ja mam takie pytanie: jakie sa szanse ze dostane wize jeżeli kilka lat temu przez swoja glupote bylem karany za posiadanie niewielkiej ilosci marihuany i niestety bede mial to w papierach jeszcze przez rok. Musze wpisac za co bylem karany bo przy zaznaczeniu tak pkazajue sie tabelka do napisania wyjasnien. jest szansa ze dostane wize turystyczna?
-
2010/06/02 12:58:31
Witamy :-)

@Michał, trudno nam odpowiedzieć na pytanie - prawdopodobnie wiele zależy od Konsula - jak On potraktuje ewentualne wyjaśnienia.

Czy jest szansa? - na pewno jest, lecz nie będziemy "czarować" - na pewno nie jest to czynnik, zwiększający szanse na otrzymanie wizy i może się okazać dużą przeszkodą. Ale jeśli nie można przeczekać tego roku, kiedy papiery będą znowu "czyste", trzeba spróbować i liczyć na to, że się uda. Należy jednak pamiętać, że jeśli spróbuje Pan teraz i otrzyma odpowiedź odmowną - będzie trzeba w przyszłości napisać o tym w kolejnych wnioskach.
-
Gość: beza_22, *.chello.pl
2010/06/02 21:46:03
Witam,
same krótkie pytania:
1.jak jest w końcu z pytaniem o nazwisko w ojczystym alfabecie? z polskimi znakami czy bez?
2. miasto w którym wydano paszport: wpisujemy miasto czy np.wojewoda zachodniopomorski
3. jak podpisać elektronicznie wniosek- czy jest z tym dużo 'zachodu':)?
4. czy można cały formularz d-160 przed lub po wysłaniu zapisać na dysku czy gdzieś...:)
Proooooszę o pomoc i dziękuję!!!!!!
-
Gość: beza_22, *.chello.pl
2010/06/02 21:49:06
aha... i ostatnie:
czy na pewno w rubryce 'numer inwentaryzacyjny paszportu' zaznaczamy 'nie dotyczy' (chodzi mi o paszport wydany w 2010)
Jeszcze raz dziękuję i POZDRAWIAM!!!!
-
2010/06/02 23:16:20
Witamy :-)

@Beza_22:

1. Na początku - na pierwszej karcie wniosku widnieje informacja, aby wypełniać go po angielsku; w pytaniach, w których proszą o podanie odpowiedzi w języku ojczystym - teoretycznie (wg wzkazówek) powinniśmy używać naszego alfabetu lecz bez polskich znaków (kropek i ogonków - czyli o zamiast ó, z zamiast ż itd).
Jednak osoby, które wypełniały i składały już wniosek mówiły, że w miejscu nazwiska wpisywały swoje nazwisko z polskimi znakami i ogonkami - i wszystko było ok. Sądzimy, że nie ma to kluczowego znaczenia w przypadku nazwiska - może być pewnie z normalnymi polskimi znakami. Byle cały formularz wypełniony był po angielsku.

2. Wszyscy mamy wpisanego w paszporty polskie wojewodę, nie mamy miasta - w Ambasadzie podano nam informację, aby wpisać miasto, w którym składaliśmy wniosek paszportowy - my wpisalibyśmy "Wojewoda mazowieckii Warszawa" - wtedy wilk syty i owca cała.

3. Podpis elektroniczny (ogółem - bo chyba o to Pani pyta) to nie jest skomplikowana procedura, wymaga jednak posiadania specjalnego certyfikatu, czytnika kart, karty kryptograficznej, specjalnego oprogramowania, taki zestaw kosztuje w Polsce od 200-400pln. Chyba więc nie warto :-)

4. Można, a nawet powinno się to uczynić, żeby oszczędzić sobie dodatkowej pracy. Na dole formularza jest przycisk "Save" - w razie, gdybyśmy przerwali wypełnianie wniosku, lub zrestartował by nam się w międzyczasie komputer - będziemy mogli otworzyć wypełniony wniosek w miejscu, gdzie przerwaliśmy (upload a previous application - na dole strony głównej formularza).

5. Tak, na pewno :-) Potwierdzaliśmy to w infolinii Ambasady. W nowych, polskich paszportach nie mamy czegoś takiego, jak Passport Book Number (numer książeczki paszportowej).

Nie ma za co :-) My także pozdrawiamy i życzymy powodzenia!
-
Gość: beza_22, *.chello.pl
2010/06/02 23:33:48
ojej...ale szybka odpowiedź:)
Tzn chodziło mi podpis, który należy złożyć na końcu formularza (jak ktoś wcześniej pisał) Czy po prostu w celu dokonania takiego podpisu 'wklepujemy' na klawiaturze raz jeszcze swoje imię i nazwisko czy trzeba załączyć ten podpis jakoś inaczej, np jak to zdjęcie?
-
Gość: oo7, *.chello.pl
2010/06/04 21:10:32
w poniedziałęk ide na rozmowe z konulem, chce wyjechac na wakacje, biore ze sobą zaproszenie i zaswiadczenie ze szkoly o tym ze mam pozytywne wyniki w nauce i szkola konczy sie w 2011 , w zawodze technik informatyk. za czeka mnie egzamin panstwowy. czy warto to nadmienic? slabo mowie po angielsku, zalezy mi tylko na tym by pozwiedzac podszkolic jezyk i spedzic czas z ojcem juz ma swoje lata 50(
-
Gość: dudcyna, *.chello.pl
2010/06/06 18:14:05
witam...przymierzam się do wypełnienia wniosku o wizę i nurtuje mnie złożenie tego podpisu.....jak to zrobić przy zwykłym domowym komputerze???
-
Gość: dudcyna, *.chello.pl
2010/06/06 18:44:51
witam jeszcze raz....niestety nie mogę dodać zdjęcia....w instrukcji w ambasadzie pisze, iż jeżeli nie uda mi się wkleić zdjęcia mogę dalej wypełniac wniosek, a zdjęcie muszę przynieś na rozmowę z konsulem....niestety ani na początku nie chce mi się zdjęcie dodać, ani na końcu....wypełniłam cały wniosek, nie chce mi się załadować zdjęcie, które w komputerze mam i niestety nic mi dalej nie idzie....nie mam żadnego potwierdzenia z paskiem kodowym. Nic!
Prosze o pomoc...wyjasnienie...
-
Gość: oo7, *.chello.pl
2010/06/07 11:29:04
i dupa konsul nie dal wizy, co z tego ze sie ucze, dalem zaswiadczenie ze studiuje informatyke i mam szkole do czerwca 2011, dalem zaproszenie od taty z usa ktory jest legal resident. nie podal nawet przyczyny tylko dal papierek i tyle, nie wiem kur... jak tu sie starac gdziie isc ojciec ma ponad 50 lat ile jeszcze pozyje nie wiem, tesknie a konsul nie chce dac wizy. moj mlodszy brat tez nie dostal. ni wim o co biega jakie jeszcze dokumenty zawiesc? kiedy znow moge sie ubiegac?
-
2010/06/07 16:57:20
Witamy :-)

@Beza_22 - tym razem odpisujemy ze zwłoką, ale daliśmy się ponieść "długiemu weekendowi" ;-)
Nie załączamy skanu podpisu. Wszystkie dane wklepujemy na klawiaturze.

@Dudcyna - podpis - jak pisaliśmy wyżej, wpisujemy dane po prostu na komputerze. Odnośnie zdjęcia - trudno nam zgadywać. Jeśli zdjęcie ma poprawne parametry i format (opisane na stronach Ambasady), powinno się wgrywać bez problemu. Być może warto spróbować jeszcze w innej przeglądarce, niektóre przeglądarki nie obsługują poprawnie elektronicznego formularza.

@007 - bardzo nam przykro :-( zwyczajowo zaleca się odczekanie do momentu, aż zmieni się sytuacja (zawodowa, rodzinna, etc.), która wpłynęła na odmowę przyznania wizy i dopiero wtedy staranie się o kolejną. Formalnie można ubiegać się o wizę po raz kolejny od razu.

Należy pamiętać, że o ile są zachowane aspekty prawne (nie jesteśmy ścigani za żadne przestępstwa, etc.), to głównym i najważniejszym kryterium jest przekonanie Konsula, że nie zostaniemy w USA. Być może w tym wypadku warunkiem 'krytycznym' było właśnie to, że tata mieszka na stałe w USA, Konsul mógł więc być niepewny, czy z bratem nie chcecie u taty zostać. Trudno jest przewidzieć, jak skończy się kolejne spotkanie z Konsulem. Zdarzają się sytuacje, w których ta sama osoba dostaje i po 5 odpowiedzi odmownych, innym z kolei udaje się za pierwszym razem - nie ma reguły. Zarówno przyniesionymi dokumentami, jak i swoją postawą za wszelką cenę trzeba przekonać konsula o chęci powrotu do PL.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/07 21:15:39
hej wszystkim wypełniłam wniosek wizowy własnie i mam mały problem nie zapisałam tego numer wznioski a juz wysłałam wniosek on-line.i co teraz mam zrobic jeszcze raz go wypełnić?
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/07 22:27:54
mam pytanie jesli przy wypełnianiu wziosku w wojewodzwie zapomniałam jednej literki to czy cos sie stanie?
-
2010/06/07 23:53:23
a na potwierdzeniu, które wydrukowałaś numeru wniosku nie ma? chyba powinien być..

literówka w województwie nie powinno stanowić problemu :-)
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/08 08:37:32
DZIĘKUJĘ AŻ MI ULZYŁO:)JUŻ WYDRUKOWAŁAM:)DZIĘKUJĘ ZĘ JEST KTOŚ TAKI JAK TY:)
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/08 08:41:15
MAM TYLKO NUMER POTWIERDZENIA A PINU 12 CYFROWEGO NIE MAM NA TEJ KARTCE CO TERAZ?
-
Gość: lalala, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/08 10:32:59
dlaczego nie moge połaczyc sie z kosulem dzwonie i dzwonie a tu nie ma takiego numeru albo jest sygnał i za chwile piszczy w słuchawce?
-
2010/06/08 11:53:10
w takim razie trzeba spróbować umówić się na spotkanie bez PINu, być może numer potwierdzenia będzie wystarczający - trzeba spróbować.

W niektórych telefonach komórkowych jest zablokowana możliwość wykonywania połączeń na numery 0700. Proszę spróbować ze stacjonarnego - wszystko powinno być ok. A jeśli z komórki - proszę pamiętać o 'gwiazdce' przed numerem

0 703 700 120 - z telefonów stacjonarnych w Polsce (4,88 PLN za minutę)
*740 94 00 - z telefonów komórkowych w Polsce (4,88 PLN za minutę)
(48 22) 523 2000 - w Polsce i z zagranicy ($7,11USD lub 22 PLN za siedem minut płatne kartą Visa lub MasterCard)
-
Gość: MIKI, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/10 18:02:57
witam strasznie mecze sie z tym nowym wnioskiem wypełniałem ja juz kilka razy i przerywa mi piszac ze czas upłynoł a jak juz doidę do konca t nie wiem którą strone mam wydrukowac jak ona powinna wygladac?? z góry dzieki za pomoc
-
Gość: MIKI, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/10 18:05:49
a i jeszcze jedno jak juz zapisze wniosek to nie moge go potem otworzyc
-
Gość: jeżyk, *.ziw.osi.pl
2010/06/10 20:39:07
Witam serdecznie. Jedynie o co chcę zapytać to z jakim wyprzedzeniem można się starać o wizę. Planuje pojechać pod koniec września 2011. Najchętniej to już bym to załatwił ale nie wiem czy nie za wcześnie.
-
Gość: stenwak, 85.222.87.*
2010/06/10 20:57:25
żeby wniosek się otworzył samo "save" nie wystarczy, trzeba zapisać plik na komputerze wtedy nie stracimy wypełnionych stron


najpierw ramka "save"
później ramka "save Application to File"

zalecam robić to po każdej stronie ! wtedy w każdej chwili możemy zajrzeć do plików, nawet już po ich wysłaniu:)

tego czasu wbrew pozorom nie jest tak dużo, sesja potrafi skończyć się w najmniej oczekiwanym momencie:(

Jeśli chodzi o" podpis" na potwierdzeniu to podpisem jest numer paszportu:)

Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o staranie się o wizę, a datę ewentualnego wyjazdu.
-
Gość: stenwak, 85.222.87.*
2010/06/10 21:01:00
miki jak dojdziesz do końca to będzie potwierdzenie i będziesz wiedział,że to to właśnie trzeba wydrukować:)
-
2010/06/11 14:48:39
Witamy :-)

Właściwie Stenwak rozwiała chyba już wszystkie wątpliwości :-)

Dodamy jeszcze tylko słów kilka odnośnie okresu wyprzedzenia, z jakim powinno się starać o wizę - przepisy tego faktycznie nie regulują, należy jednak pamiętać, że wizy są przyznawane na różny czas - bardzo często na 10 lat, jednak nie jest to regułą - może się zdarzyć, że dostaniemy wizę np. na rok - dlatego warto to zrobić z takim wyprzedzeniem, aby przypadkiem nie stało się tak, że przyznana na krótko wiza nie obejmie planowanego przez nas z dużym wyprzedzeniem terminu podróży.
-
Gość: dudcyna, *.chello.pl
2010/06/12 00:39:04
witam....UDAŁO SIĘ!!!....jadę z mężem i synem do USA, dostaliśmy wizę!!
wszystkim starającym się życzę podobnej euforii jak moja
pozdrawiam....
-
2010/06/12 12:23:33
Witamy Dudcyna :-)

Gorąco gratulujemy! :-)
Na jak długo dostaliście wizy? Jeśli możesz, napisz w kilku słowach, jak wyglądała rozmowa - ciężko było?
-
Gość: dudcyna, *.chello.pl
2010/06/12 21:53:17
witam....nie wiemy na jak długo dostaliśmy wizy, bo wraz z paszportami w ciągu 5 dni dostaniemy je pocztą kurierską.....rozmowa była krótka i konkretna....po co, do kogo, na ile...pytali mnie i męża jeszcze gdzie pracujemy....sama rozmowa trwała niecałe 5 minut, natomiast oczekiwanie na nią ponad 3 godziny. Masakra!!!
-
Gość: stenwak, 85.222.87.*
2010/06/13 16:32:14
Dudcyna

a jak udało się ze zdjęciami?

muszę dodać,że mimo to,że system akceptuje nasze zdjęcie:) w konsulacie niekoniecznie musi ono zostać zaakceptowane:( wtedy, jeśli mamy szczęśliwie z sobą odpowiednie /wizowe/zdjęcie zostanie ono na miejscu zeskanowane, nie musimy go przyklejać do formularza:)
jeśli zdjęcia nie mamy, to musimy udać się do fotografa, przypadkiem koło konsulatu, czy to w Krakowie, czy w Warszawie nie ma z tym problemu:)


ps
może ktoś wie jak kupić bilety w dobrej cenie na lipiec , przelot wieloodcinkowy - WAW/NYC NYC/Miami Miami/WAW
-
2010/06/14 13:25:05
Witamy :-)

No tak, czekamy więc wraz z Wami na informacje - jakie wizy dostaliście :-)

Ze zdjęciami prawda to - warto mieć ze sobą 'zapasowe'. I prawda, że 'przypadkiem' fotograf jest tuż obok konsulatu ;-) więc w razie czego, jest gdzie zrobić zdjęcie.

Stenwak, zapraszamy do nas www.centerfly.pl lub www.eprzeloty.pl (to dwa różne systemy, pracujące na różnych silnikach)

Jest kilka zasad, które są pomocne w kupnie w miarę możliwości tanich biletów. Loty łączone powinny być obsługiwane na całej trasie przez tego samego przewoźnika - o ile to możliwe (w 'pakiecie' taniej); bilety na całą podróż (w obie strony) trzeba kupić razem - tak jest taniej, niż w przypadku kupowanych w obie strony osobno; zachować należy jak największe wyprzedzenie - im bliżej terminu podróży - tym drożej; powinno się sprawdzić daty okoliczne (jeśli konkretny termin może być przesunięty o 1-3 dni) - często trafia się w ten sposób na lepsze oferty.
-
Gość: stenwak, 85.222.87.*
2010/06/14 14:01:39
byłam na eprzeloty.pl, ale tam nie ma możliwości wyszukiwania biletów na podróż wieloodcinkową, jest tylko opcja "tam" i "powrót".....chyba,że coś mi umknęło:(
-
2010/06/14 14:41:01
Stenwak, pomożemy inaczej - proszę o kontakt na adres rezerwacje@eprzeloty.pl z dokładną informacją o trasie i preferowanych datach podróży - pracownik call center wyszuka propozycje (oczywiście na zasadzie czysto informacyjnej) :-)
-
Gość: stenwak, 85.222.87.*
2010/06/14 14:50:56
napisałam:)
-
Gość: beza_22, *.chello.pl
2010/06/15 19:10:24
Witam,

WIZA
tydzień temu też zadawałam tu pytania o nowy formularz, podpis elektroniczny itp. 08.06 dostałam wizę na 10 lat:) a dwa dni temu odebrałam przesyłkę dhl z paszportem:) jestem wniebowzięta że wyjazd na Hawaje dojdzie do skutku:) Byłam w konsulacie 1 raz i nigdy wcześniej nie posiadałam żadnej wizy.

ROZMOWA
Sama rozmowa trwała może 5 min, pytania typu: z kim pani będzie podróżować? a może sama?, co robią Pani rodzice?, gdzie pracuje osoba u której się pani zatrzyma? (we wniosku napisałam że zatrzymam się u rodziny podając dokładny adres) na którym roku studiów Pani jest? Kiedy i gdzie ostatni raz była Pani za granicą? I...to wszystko:) dostaje Pani wizę na 10 lat, dziękuje, do widzenia. PS chciałam jeszcze dopowiedzieć, że Pan konsul bardzo słabo mówił po polsku:)
Ja miałam numerek 21, przede mną z tego co widziałam 3 osoby nie dostały wizy i byli to ludzie z jakimiś perypetiami, typu Panu skończyła się wcześniejsza wiza i jakimś sposobem za granicą ją sobie 'przedłużył'. Najdłużej trwała rejestracja prze rozmową z konsulem, ok 40 nim.

ZAŚWIADCZENIA
Wzięłam ze sobą mnóstwo zaświadczeń: ze szkoły- ze studiuję i kończę naukę w 2011+legitymacja studencka+index, zaświadczenie że pomagam mamie w prowadzeniu firmy rodzinnej, miałam także zaświadczenie z banku o stanie mojego rachunku (że mam określoną liczbę środków i stałe dochody). Jednak żadne nie było potrzebne:) Sądzę więc że jeżeli nikt nie przeskrobał wcześniej typu: jakieś aresztowania, nielegalny pobyt itp wszelkie zaświadczenia są zbędne, z drugiej zaś strony 'przezorny zawsze ubezpieczony:)' decyzja należy do Was:)))
JEDYNE co musicie wziąć ze sobą na rozmowę to: potwierdzenie opłacenia wniosku, które wynosi teraz bodajże 470zł, wypełniony formularz DHL i wydrukowane potwierdzenie złożenia wniosku najlepiej na drukarce cyfrowej- aby mieć pewność że kod się nie rozmaże no i PASZPORT:p

ZDJĘCIE
Co do zdjęcia- ja zrobiłam tak: poszłam do fotografa, powiedziałam że chcę zdjęcie do wizy amerykańskiej, Pani zrobiła mi foto, zapytała czy je wywołać czy zapisać na płytce więc powiedziałam żeby zrobiła na wszelki wypadek obydwa warianty:) Przy wypełnianiu formularza załączyłam zdjęcie z płytki i nie było najmniejszego problemu:)

Pozdrawiam, życzę wszystkim POWODZENIA!!!!
-
2010/06/16 11:18:48
Witamy :-)

@Beza_22 - gratulujemy gorąco!! :-) Hawaje mmm.. Liczymy na parę fotek - umieścimy je na blogu z lekką nutką zazdrości ;-)

I dziękujemy bardzo za opis, na pewno przyda się wszystkim starającym się o wizę.
-
Gość: Michał, 91.123.208.*
2010/06/21 09:29:49
witam
Mam problem z pytaniem odnosnie miejsca pobytu. Jade w pazdzierniku na lososie i steelheady i nie mam poki co zielonego pojecia gdzie bede spal i na jakiej rzece lowil bo to bedzie zalezne od pogody ,stanu wody i tego gdzie i ile bedzie ryb. Decyzja zapadnie na tydzien przed wylotem, tyle ze bilet kupie zaraz jak (jesli dostane) dostane wizę do Chicago. Co mam wpisac ??? :(
-
Gość: stenwak, 85.222.87.*
2010/06/21 13:25:56
ale jakiś plan spania masz?mniej więcej miejsce tych połowów, jakiś motel,hostel...nie wiem gdzie się sypia, bo chyba nie cały czas na łódce? o ile w ogóle łowi się z łódki:)
...jeśli nie to wpisz Chicago, poszukaj sobie w necie jakiegoś noclegu i wpisz adres w formularz, zawsze na rozmowie możesz powiedzieć,że zatrzymasz się kilka dni w Chicago, a później ....rybka:)
-
2010/06/21 15:49:34
Witamy :-)

@Michał, jakiś adres pobytu wpisać zdecydowanie trzeba. Nawet jeśli plany mogą się zmienić (nie musimy być aż tak wylewni na rozmowie). Tak, jak radzi @Stenwak, jeśli nie znamy 'pewnego' adresu, najlepiej będzie wpisać 'przewidywany' hotelowy (znaleziony już teraz w internecie) a w trakcie rozmowy wyjaśnić, że planujesz się przemieszczać i nocować w motelach, hotelach, czy hostelach.

Z mojego doświadczenia - podróż była zaplanowana wstępnie (wiedzieliśmy mniej więcej do którego miejsca chcemy dojechać), lecz plany zmieniały się w trakcie z dnia na dzień (zatrzymywało nas po drodze coś fajnego, wpływ miała także pogoda) - motele rezerwowaliśmy więc na noc przed przyjazdem do nich, czasami tego samego dnia rano (docieraliśmy do nich wieczorem lub w nocy) - ani razu z większym wyprzedzeniem. We wniosku o wizę podaliśmy natomiast adres i dane przyjaciół, mieszkających na Long Island, u których zatrzymaliśmy się tylko na kilka dni - od razu po przylocie do NY. W trakcie spotkania opowiadaliśmy o tym, że spędzimy trochę czasu u przyjaciół, których dawno nie widzieliśmy, ale planujemy także zwiedzić te i te miejsca, nocując w motelach - nie wzbudziło to żadnych podejrzeń Konsula i nie pytał o to, dlaczego nie podaliśmy listy moteli (to byłoby niewykonalne).
-
Gość: Norman, 188.33.161.*
2010/06/23 12:36:19
Witam!
Wypełniam wniosek (pewnie zaraz mi sesja wygaśnie) i stanąłem na pytaniu o poprzednią wizę. Miałem już dwie, ale w wieku kilku-kilkunastu lat. Nie pamiętam, kiedy były wydane. Czy mam wobec tego wstawić pierwszą lepszą datę? Przy terminach poprzednich wyjazdów, można strzelać, lecz podobnej adnotacji nie ma przy dacie wydania poprzedniej wizy.
Zastanawiam się, czy nie wstawić jakiejś daty z lat 90-tych, a potem przed konsulem wyjaśnić, co i dlaczego zrobiłem...
Pozdrawiam serdecznie!

P.S. Muszę zauważyć, że obecne wnioski to jakaś kpina. Wczoraj dla swojej dziewczyny wypełniałem jeden prawie osiem godzin - co chwile sesja wygasała, gdy tylko sięgałem po dodatkowy dokument lub dzwoniłem po dodatkowe informacje, lub szukałem (tak znalazłem tę stronę) wyjaśnienia niejasnych pytań...
-
2010/06/23 12:51:49
Witamy,

@Norman, pytaliśmy o to w Ambasadzie przy okazji podobnego pytania wcześniej, poinformowano nas wówczas, że Ambasada nie dysponuje takimi archiwami (gdyby chciało się to we własnym zakresie sprawdzić), więc jeśli stare paszporty zaginęły i nie mamy możliwości sprawdzenia numerów i dat poprzednich wiz - należy zaznaczyć opcję "Do Not Know" i podać datę przybliżoną i w datach tamtych wyjazdów wpisać z pamięci także terminy przybliżone - na tyle dokładne, na ile pamiętamy.
A podczas rozmowy wyjaśnić, z jakiego powodu nie jesteśmy w stanie podać tych danych.

Tak, to prawda, sesja wygasa błyskawicznie i nie jest to wygodne, nie ma innego wyjścia, jak tylko co stronę zapisywać wniosek na dysku..

pozdrawiamy ciepło
-
Gość: Norman, 188.33.161.*
2010/06/23 13:09:54
P.P.S. Errata: powinno być "(...) prawie sześć godzin"
-
Gość: Norman, 188.33.161.*
2010/06/23 13:14:22
Rany gościa!
Ta odpowiedź była błyskawiczna! Jestem tylko trzy strony po wspomnianym pytaniu!
Dziękuję uprzejmie za odpowiedź. Mam nadzieję, że już nic mnie nie zaskoczy.
Pozdrawiam miło!
-
2010/06/23 13:35:10
@Norman, jeśli tylko jesteśmy w stanie ("wiedzowo") i jesteśmy akurat obecni przy komputerze - staramy się odpowiadać jak najszybciej :-) w końcu chodzi o to, żeby wypełnić szybko wniosek i mieć go z głowy ;-)
Przyjemność po naszej stronie - trzymamy kciuki za Ciebie i dziewczynę i w razie czego - spróbujemy pomóc, gdyby pojawił się jeszcze jakiś problem.
pozdrawiamy :-)
(6 godzin to i tak szmat czasu, poprzedni wniosek można było faktycznie wypełnić zdecydowanie sprawniej)
-
Gość: gosc, *.adsl.inetia.pl
2010/06/25 20:53:06
Witam
Czy na spotkanie z konsulem powinnam zabierac dokumenty potwierdzajace fakt ze moi rodzice pracuja badz nie? Poniewaz moj tata pracuje ( nie mam pojecia ile zarabia) a mama jest na rencie. Ja jestem studentka i na wszelkie podroze, wakacje rowniez i te do Stanow zarabiam sobie sama (mam stala prace co zaznaczylam w aplikacji) czy to w jakis sposob mnie przkresla? Dodam ze do Stanow jade do znajomych (On jest amerykaninem ona polka jego zona).O wize ubiegam sie pierwszy raz nie mam tam zadnej rodziny. Mam zaswiadczenie z pracy ze studiow, legitymacje, index i podstawowe dokumenty wypisane na stronie ambasady czy cos jeszcze moze mi sie przydac?
-
Gość: Inka, *.chello.pl
2010/06/25 23:56:52
Witajcie! Wniosek o wize wypelnilam dwa tygodnie temu w ciagu 2 godzin (na poczatku wszystko mi gaslo, ale potem pisalam od nowa i poszlo sprawniej). Tydzien pozniej bylam juz na rozmowie z pracownikiem konsulatu. Czekalam 2 godziny, duzo ludzi na sali oczekujacych. Pytania mialam 3: w jakim celu jade, moja odpowiedz - turystycznym; do kogo - do przyjaciela, gdzie ja pracuje - i to wszystko. Wize mam na 10 lat. po trzech dniach otrzymalam paszport przez DHL. Zaznaczam, ze nie mam w USA rodziny i jade tam pierwszy raz. Udalo sie, a troche sie balam, bo przygladalam sie innym, ktorzy mieli mnostwo zalacznikow, a ja tylko potwierdzenie zlozenia podania, paszport i na wszelki wypadek zaswiadczenie z pracy, ze jestem zatrudniona i zaproszenie ze Satnow. Ale to sie nie przydalo. Pozdrawiam i zycze powodzenia wszystkim starajacym sie.
-
2010/06/26 13:32:09
Witamy :-)

W kwestii dokumentów - bardzo wiele osób pisze o tym, że zabrane dokumenty zupełnie się nie przydały, ale mieli je na wszelki wypadek. Nie ma tu jednak pewnej odpowiedzi, bo to trochę loteria ;-) czasem wszystkie przyniesione dokumenty mogą okazać się potrzebne, czasem żaden. Ważniejsza jest na pewno Twoja praca, niż praca taty - jeśli za wyjazd płacisz samodzielnie - w tej sytuacji zarobki taty są w zasadzie bez znaczenia. Dokumenty, które wymieniłaś wydają się być wystarczające a samodzielne zarabianie na wakacje i stała praca absolutnie Cię nie przekreślają - wręcz przeciwnie :-)
Trzymamy kciuki!

@Inka, gratulujemy :-) Pozostaje nam życzyć cudownych wojaży!

pozdrawiamy
-
Gość: Bożena54, *.prox.pl
2010/07/01 23:02:39
mam jedno pytanie ...dostalam wizę na 10 lat..3 lata temu i do tej pory jeszcze nie wyjechalam ,czy ona jest nadal aktualna??
-
Gość: Agi, 89.100.46.*
2010/07/01 23:51:42
Mam bardzo pilne pytanie. Otóż 3 razy przyznano mi wizę J-1 i jako studentka pracowałam legalnie w USA. Oczywiście nadano mi Social Security Number, który odnalazłam i wpisałam w formularzu, przypuszczam że z pewnością nadano mi U.S. Tax Number, którego nie mogę odnaleźć. Czy w tej sytuacji mogę zaznaczyć 'does not apply'? Nie mam pojęcia jak inaczej mogłabym rozwiązać tą kwestię, spotkanie mam już we wtorek i dość mało czasu, wątpię, czy pracodawca z USA udzieli mi takiej informacji, a zważywszy na krótki czas który pozostał i 4th of July, które będą świętować, wątpię, żeby przed wtorkiem odpisał ... Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam!
-
2010/07/02 11:49:41
Witamy :-)

@Bożena54, wiza jest ważna tak długo, na jak długo ją przyznano - bez względu na to, czy byłaś w USA, czy jeszcze nie, upewnij się tylko, że ważność paszportu jest wystarczająca przed wyjazdem i w drogę :-)

@Agi, jeśli nie masz szansy zdobycia tego numeru musisz chyba zaznaczyć opcję does not apply - innego wyjścia nie ma i w trakcie spotkania wyjaśnić Konsulowi, dlaczego ją zaznaczyłaś, tłumacząc, że zgłosiłaś się także do pracodawcy z prośbą odzyskania numeru, ale nie odpisał - głową muru nie przebijesz. Ludzie regularnie zaznaczają, że nie pamiętają numerów poprzedniej wizy, myślę, że nie Ty jedna nie możesz odnaleźć numeru 'podatkowego', przyznanego dawno temu, więc prawdopodobnie Konsul to zrozumie..

i my pozdrawiamy i życzymy powodzenia (czekamy na dobre wieści!)
-
Gość: Bożena54, *.prox.pl
2010/07/02 23:21:31
Kochani bardzo dziękuję za błyskawiczna odpowiedz.Pozdrawiam serdecznie...
-
Gość: Mirek, 195.18.128.*
2010/07/03 08:58:50
Witam. Moim celem jest odwiedzenie dalekich krewnych w USA. Brat mojej babci wyjechał tam przed wojną i mieszkają tam jego dzieci i wnuki. Znalazłem ich na facebboku i chciałbym ich poznać osobiście.
Jaka jest Wasza rada? Jak najlepiej to rozwiązać? Czy wykupić sobie wycieczkę 5 dniową, odłączyć sie od niej a potem dołączyć w dniu powrotu? Czy może po prostu powiedzieć konsulowi i pracownikowi imigracyjnemu prawdę i wyrobić sobie wizę w tym celu? Tak naprawdę nie zależy mi na emigracji do Stanów ani pracy tam - pracuję w Norwegii i uważam to za bardziej atrakcyjne niż USA. Chciałbym tylko poznać rodzinę, zaprosić ich do Polski i utrzymywać normalen kontakty.
I właśnie - jeszcze jedno pytanie. Pracowałem w Anglii 1,5 roku oraz w Norwegii (dalej pracuję) dwa lata. Czy to może mieć negatywny wpływ na uzyskanie wizy do USA?
Proszę o radę jak najrozsądniej postąpić. Mam jeszcze czas, bo do USA wybrałbym się w następnym roku.
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie

Mirek
-
Gość: Camillus, *.180.stk.vectranet.pl
2010/07/03 17:56:58
Witam wszystkich !

Mam takie pytanie: czy ktoś posiada lub wie gdzie można znaleźć spis wszystkich pytań znajdujących się w DS-160? Przed rozpoczęciem wypełniania wniosku, chciałbym na spokojnie przygotować odpowiedzi.

Jak myślicie: Czy mając firmę budowlaną zarejestrowaną w lipcu 2007 a zawieszoną od stycznia 2009 można mieć problemy z dostaniem wizy turystycznej? Całą podróż i pobyt w USA opłacą moi znajomi z Hawajów, u których będę przebywał podczas całych 3 miesięcy (na tyle planuję pobyt).

Dziękuję i pozdrawiam!
Camillus
-
Gość: Agi, 89.100.46.*
2010/07/06 22:20:48
A ja chciałam podziękować za błyskawiczną odpowiedź i pochwalić się, że i ja i mój mąż dostaliśmy dziś wizy:):):) Wszystko było zwykłą formalnością, rozmowa trwała 2 minuty może, Konsul w zasadzie nawet na nas nie spojrzał:) Jedyne co, to to, że staraliśmy się w Ambasadzie w Dublinie.... a mówią, że tu łatwiej niż w Polsce.
-
2010/07/11 16:14:30
Witamy,

Mieliśmy małą przerwę urlopową, ale już do Was wracamy :-)

@Bożena54, cieszymy się, że mogliśmy pomóc :-) i również pozdrawiamy.

@Mirek, pytanie jest dość trudne. Nikt bowiem nie zagwarantuje, jaka opcja finalnie okaże się najskuteczniejsza.
Wykupienie wycieczki narazi Cię na koszty, a z atrakcji, za które zapłacisz, nie skorzystasz, bo Cię tam nie będzie. Byłoby to jednak na pewno bezpieczniejsze w kwestii ewentualnych podejrzeń Konsula.
Zaproszenie od rodziny z kolei może spowodować, że Konsul może podejrzewać chęć pozostania tam - miałbyś jak się "zaczepić". Twoja praca w różnych miejscach na świecie w oczach Konsula może również świadczyć o tym, że nie boisz się nowych wyzwań i mógłbyś zdecydować się na pozostanie i pracę w USA.
Naprawdę trudno nam doradzić, ale wydaje się, że opcja wyjazdu zorganizowanego z punktu widzenia wizy będzie nieco łatwiejsza - ale to tylko nasza subiektywna opinia, może warto byłoby zasięgnąć języka u organizatora takich wycieczek..

@Camillus, niestety nie trafiliśmy na taki spis w sieci.
W kwestii finansowania podróży, na pewno byłoby lepiej, gdybyś mógł wykazać, że finansujesz ją samodzielnie i masz jakieś źródło dochodów w PL, które skłania Cię do powrotu - być może jesteś w stanie takie papiery zorganizować.

@Agi, przyjemność po naszej stronie :-) Gratulujemy gorąco i życzymy udanej podróży!
-
Gość: Mirek, 195.18.128.*
2010/07/11 18:36:19
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Chyba pójdę do ambasady w Oslo, tam może będzie łatwiej. Pozdrawiam
-
2010/07/12 14:22:12
@Mirek, polecamy się ;-) trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! Pozdrawiamy
-
Gość: Ania, *.rev.stofanet.dk
2010/07/14 19:39:10
Czesc, czy ktos juz wypelnial DS-160, mam pare pytan dla
doswiadczonych. Podam ze chodzi tu o wize studencka F1

Trzeba podac dwoch znajomych... jakie sa tego konsekwencje, znaczy
sie jak bliscy ci znajomi musza byc? No bo mam duzo znajomych a czy
imigracja lub ambasada bedzie do nich wydzwaniac i o cos sie pytac?

Idac do ambasady na spotkanie, jak mozna udowodnic wiezy z krajem zamieskania.. co na przyklad... ?
jakies domumenty szczegolnie przydatne?

Mam sponsora, co sie beda pytac na ten temat? i czy to problem ze mieszka w Dubaju? jest obywatelem USA czy to problem?

nie mam pracy w tej chwili a bylam studentem w tym roku ale juz nie jestem... czy moge wpisac "student" jako zawod.

wczesniejsze zatrudnienie... czyli ile lat do tylu bo przeciez w roznych miejscach...

PESEL mam w paszporcie ale nie mieszkam w Polsce, mam tez taki numer w kraju UE w ktorym mieszkam wiec ktory wpisac...

przedluzalam wczesniej wize USA o 6 mies. ale legalnie... ostatnio jechalam na 3 mies i na lotnisku myslelil ze przesiedzialam wtedy ale mialam papier ze jest ok to wyszlo ok. ale czy to ma wplyw na wize...

no i jeszcze nie bede mieskac na campusie tylko u znajomych u ktorych jus mieszkalam wczesniej to ok?

dziekuje za odp

Ania
-
2010/07/16 15:51:43
Witamy upalnie :-)

@Aniu, celem Ambasady nie jest raczej dzwonienie do tych znajomych - to jedna z form zabezpieczeń - pewnie mogliby mieć Ambasadę na głowie w momencie, gdybyś coś przeskrobała ;-)

Więzy z krajem w najbezpieczniejszy sposób udowadnia się stałymi dochodami, pracą, studiami - ogólnie rzecz biorąc stabilną i bezpieczną sytuacją na miejscu - wtedy teoretycznie nie ma do czego ciągnąć w USA. Przydatne mogą (nie muszą) okazać się dokumenty typu zaświadczenie o zarobkach, zaświadczenie o studiowaniu (i kontynuowaniu nauki po powrocie), itp. Nie wiemy, kiedy będziesz starała się o wizę, ale może do tego czasu uda Ci się zorganizować jakieś zaświadczenie zarobkowe?

Sam fakt tego, że sponsor mieszka w Dubaju nie powinien być problemem, ale na pewno lepiej wyglądałoby samodzielne finansowanie podróży. Jeśli jednak nie pracujesz i nie masz możliwości zaprezentowania takiego 'papierka' - nie ma wyjścia.

Jeśli nie wykonujesz jeszcze żadnego konkretnego zawodu - najlepiej będzie w tym miejscu wpisać student.

Najlepiej wpisz najważniejsze miejsca zatrudnienia, może te, w których pracowałaś najdłużej.

W kwestii numeru PESEL i numeru, nadanego w miejscu zamieszkania - trudno nam powiedzieć - najlepiej potwierdzić informację, dzwoniąc na infolinię - nie chcielibyśmy wprowadzić Cię w błąd.

Jeśli masz dokumenty, poświadczające, że przedłużyłaś pobyt legalnie, nie będzie to miało wpływu na przyznanie wizy - oni wszystko na ten temat mają w swoich bazach, więc wystarczy wytłumaczyć i ewentualnie pokazać stosowne dokumenty.

Pobyt u znajomych nie stanowi problemu, my także wyjeżdżając podawaliśmy adres przyjaciół w USA, mimo, że większość czasu podróżowaliśmy, nocując w motelach w różnych częściach Stanów.

Pewnie będziesz ubiegała się o wizę w kraju, w którym mieszkasz, a podobno poza granicami PL jest łatwiej, więc będzie dobrze :-) Trzymamy kciuki, powodzenia!

pozdrawiamy
-
Gość: agala, 94.254.191.*
2010/07/21 21:54:15
witam
mam problem z zapisaniem wniosku ds-160. Plik zapisuje mi się w formacie dat. i nie mogę go później otworzyć. Bardzo proszę o pomoc bo nie mogę nic zrobić a sesja szybko mi wygasa. dziękuję
-
2010/07/22 16:22:37
Witamy,

@Agala, trudno nam powiedzieć, co się mogło stać. Sprawdzaliśmy - u nas otwiera się normalnie - bez problemu. Musisz przy próbie otwarcia podać dane, o które proszą w formularzu (5 pierwszych liter nazwiska, data urodzenia) i wybrać z dysku ścieżkę pliku (File Path) - u nas akurat formularze zapisują się w Documents and Settings (możesz znaleźć plik przez 'wyszukaj pliki lub foldery' z menu start - będziesz wiedziała, gdzie dokładnie pliku szukać). Plik nie otworzy się, jeśli będziesz go próbowała otworzyć klikając na niego - musisz użyć ścieżki pliku w formularzu i powinno być ok.
-
Gość: agala, 109.243.38.*
2010/07/22 19:04:51
ok, wszystko działa:-) dziękuję i pozdrawiam
-
2010/07/23 12:05:54
Bardzo się cieszymy :-) powodzenia i również pozdrawiamy
-
2010/07/27 14:52:14
witam. mam pytanie chcielibysmy z mezem wybrac sie na 2 tygodnie turystycznie w 2011 roku. koszt wizy jest bardzo drogi, ja staram sie pierwszy raz, mąż był już 2 razy turystycznie. Moje pytanie: czy lepiej pod wzgledem szans starac sie razem, czy możemy osobno? (osobno tylko ze wzgledu na koszty, jesli jedna osoba nie dostanie, to juz druga osoba sie nie stara). prosze o odpowiedź doswiadczonych.
-
2010/07/27 14:53:44
i jeszcze jedno przy okazji: jesli bysmy starali sie osobno- pisac że chce jechac z mezem? czy lepeij ze sama?
-
Gość: posnaniaczek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/07/27 18:03:31
Witam! Czy podczas rozmowy telefonicznej mogę umówić się na dogodny dla mnie termin, czy muszę się zgodzić na narzucony przez Konsulat. Pozdrawiam,
-
2010/07/27 19:31:13
Witamy :-)

@Basiaonline, trudno nam powiedzieć, która z opcji więcej gwarantuje. Możecie oczywiście starać się osobno. Z doświadczenia - my staraliśmy się o wizę 'małżeńsko', wnioski każde z nas miało swoje, jednak na spotkanie zostaliśmy umówieni razem - we dwoje staliśmy przy okienku w czasie rozmowy z konsulem - jeśli chcecie iść razem, należy powiedzieć o tym w czasie telefonu umawiającego spotkanie - zostaniecie wtedy zapisani na jeden termin. Pozytywna historia wizowa męża raczej zwiększa, niż zmniejsza szansę na otrzymanie kolejnej wizy. Nie wydaje nam się także, aby bez wyraźnego powodu odmówiono wizy żonie, jeśli przyznaje się ją na tym samym spotkaniu mężowi (a wyjazd planowany jest wspólnie).
Jeśli jedno z Was miałoby wizy nie dostać - czego nie jesteście w stanie przewidzieć, może się równie dobrze zdarzyć, że osoba, która pójdzie, jako pierwsza - wizę dostanie, a ta, która zapisze się, jako druga - nie. Gdybyście jednak zdecydowali się starać o wizę osobno, w formularzu musisz podać dane męża (że jesteś mężatką, itd.), nie wiem, czy wtedy przypadkiem nie wygląda dziwnie, że mąż nie jedzie z Tobą na wakacje? Naprawdę trudno doradzić..

Z tego, co nam wiadomo, małżeństwa, które wypowiadały się na naszym blogu starały się raczej razem. Ale to nadal pozostaje 'zgadywanką' - to luźne opinie, decyzja po Waszej stronie.

Niezależnie od wybranej opcji, trzymamy kciuki! :-)

@Posnaniaczek, jak najbardziej można zasugerować dogodny dla siebie termin - osoba, po drugiej stronie słuchawki powie nam, czy pasujący nam termin jest wolny - znajdziesz na pewno datę, która będzie Ci odpowiadała.

pozdrawiamy, powodzenia :-)
-
2010/07/27 21:32:20
Bardzo dziękuje za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, pewnie bardziej skomplikowane: mąż ma stałą pracę, natomiast moja sytuacja jest trochę skomplikowana: ja jestem obecnie w ciąży, miałam stałą bardzo dobrą pracę, niestety pracodawca zwolnił mnie nieprawnie podczas ciąży, w wyniku czego sprawa wylądowała w sądzie- wprawdzie sprawa jest przesądzona, ja czekam na wyrok przywracający mnie do pracy, jednakże zdaję sobie sprawę że jeśli zacznę szczerze opowiadać konsulowi pewnie nie wpłynie to pozytywnie na jego pogląd co do "stałości mojej pracy". Do Stanów pojedziemy gdy mała urodzi się i będzie miała około roczku, jeszcze nie wiemy czy brać ją ze sobą, wiec na razie staramy się sami. Ale co do mojej sytuacji: jak powinnam opisać ją w rubryce moja sytuacja zawodowa? czy mogę napisać że po prostu pracuje? i jeszcze jedno pytanie: czy to że jestem w ciąży w jakikolwiek sposób wpływa na decyzje konsula? z góry dziękuje za pomoc
-
Gość: Goska, *.ndi.com.pl
2010/07/28 08:54:14
Dzień dobry! Planujemy z narzeczonym pojechać do Stanów w podróż poślubną. Czy w związku z tym ma to jakieś znaczenie, że starając sie o wizę będziemy narzeczeństwem, a wylatując do Stanów małżeństwem? jest sens w ogóle o tym wspominać (wyjazd planujemy zaraz po ślubie, nie będę wtedy w dokumentach niczego zmieniać)? Czy zakładając, że dostanę wizę po zmianie nazwiska będę musiała starać się o nią kolejny raz (to tak jakbyśmy chcieli jechać raz jeszcze w późniejszym terminie)? no i rzecz, która mnie najbardziej martwi: czy nie mając żadnego kredytu, ukończone studia, pracę na kontrakt który kończy się przed wyjazdem ale z obietnicą dalszego zatrudnienia na kolejny kontrakt mogę mieć jakieś obawy, że nie dostanę wizy?
-
2010/07/28 16:50:03
@Basiu, czy ciąża wpływa na decyzję - to pewnie zależy od konsula, Jego podejścia itd. Trudno nam zgadywać..konsul na pewno powinien wiedzieć, że dziecko urodzi sie w Polsce - że nie wybieracie się tam od razu. Możecie także dodać, że planujecie zostawić córeczkę z rodzicami na czas podróży - to z pewnością nie będzie świadczyło o Waszej chęci pozostania tam, tylko utwierdzi Go w tym, że to plany urlopowe.
W kwestii Twojej sytuacji zawodowej - wydaje nam się, że faktycznie lepiej po prostu napisać, że pracujesz, niż zagłębiać się w meandry skomplikowanej sytuacji, która konsula może tylko zniechęcić.

@Goska, na pewno łatwiej byłoby starać się o wizę po zmianie dokumentów, jako małżeństwo. Wtedy zaoszczędziłabyś sobie formalności, związanych ze zmianą danych w wizie. Ona raczej nie przepadnie, ale nie wiemy dokładnie, z jakimi formalnościami związana jest zmiana nazwiska na wizie - na pewno jest z tym trochę zachodu. Odnośnie zatrudnienia - nie wchodzilibyśmy w szczegóły - po prostu - jest praca, są zarobki i tyle.
-
2010/08/02 15:01:16
witam, dziękuje za wszystkie odpowiedzi:-) mam jeszcze pare pytan które zrodziły się w trakcie wypełniania tego przedłuuuugiego wniosku. 1. czy ten-printed oznacza czy były brane moje odciski palców czy tez oznacza coś zupelnie innego? 2. czy jesli po slubie zdecydowalam sie na 2 nazwiska i w zasadzie nie wymienialam paszportu który byl co dopiero wymieniany krótko przed ślubem, a wiec na paszporcie widnieje tylko jedno nazwisko panienskie - to czy jestem zmuszona do zlozenia wizy wymienic paszport? w zasadzie wiele razy do tej pory jezdziłam i albo pokazywałam tylko paszport albo tylko dowód i było w porządku. jak to rozwiązać najlepiej, najszybciej i najtaniej:-) ? dzieki z góry jeszcze raz, pozdrowienia
-
2010/08/03 01:06:15
Witamy :-),

@Basiu, nie wiemy, w jakim kontekście ten-printed zostało użyte (nie pamiętamy wszystkich pytań z wniosku ;-)). Jeśli możesz, napisz całe zdanie - żebyśmy mogli wyłapać kontekst.

Z całą pewnością nazwiska na wizie i paszporcie powinny się zgadzać, żebyś uniknęła zbędnych kłopotów i tłumaczenia. Jeśli więc wiza będzie wydana na nowe - dwuczłonowe nazwisko, dobrze by było chyba wymienić paszport.
-
Gość: kukulka, *.ssp.dialog.net.pl
2010/08/04 13:38:29
witam
Mam takie pytanie jakie dokumenty wziasc na rozmowe o wize turystyczna?
Co mi pomoze a co przeszkodzi.
Zatrzymam sie u znajomego, ale nie posiadam zaproszenia od niego. Czy ma mi wyslac zaproszenie czy nie? Jak to wyglada.
-
2010/08/04 17:15:53
Witamy :-)

@Kukulka, generalnie założenie jest takie, że dokumenty powinny wspierać teorię, że do Polski masz do czego wrócić i nie planujesz pozostania w USA. Najwiarygodniejsze wydają się być wszelkie dokumenty, związane ze stałą, dobrze płatną pracą (zaświadczenie o zatrudnieniu, zaświadczenie o dochodach, zaświadczenie o przydzielonym na czas wyjazdu urlopie, itp.). Wiele osób przynosi także dokumenty, potwierdzające, że nie ukończyły jeszcze studiów i po wakacjach zaczynają kolejny rok (ale to możliwe tylko w wypadku studentów).

Z zaproszeniem nikt nie odpowie Ci "na pewno". Sama Ambasada uprzedza, że zaproszenie nie jest żadnym gwarantem. Może jednak wesprzeć aplikację (wiadomo wtedy, że wybierasz się w odwiedziny do starego znajomego, etc.). Jeśli masz możliwość załatwienia zaproszenia bez większych problemów - może okazać się pomocne. Lecz jego brak nie jest absolutnie dyskwalifikujący.
-
Gość: gosc, *.adsl.inetia.pl
2010/08/10 20:05:14
czesc miesiac temu tez zadawalam tutaj pytanie a teraz mam juz bilet zarezerwowany na 17 wrzesnia do USA Umawiajac sie na spotkanie moglam wybrac dogodny dla siebie termin spotkania ktore w moim przypadku odbylo sie w Krakowie. Na poczatku wyszedl pan ktory sparwdzal dokumenty pozniej drugi pan ktory znowu je sprawdzal i przyznal numerek nastepnie wchodzilismy po kilka osob do srodka pobieranie odciskow palcow itd czeakalm ok pol godz na samo spotkanie ktore bylo krotkie i konkretne. Pytania jakie mi zadano to do kogo jade - do przyjaciolki ; ile przyjaciolka jest w Stanach - ok 7 lat ; czy studiuje, co studiuje, na jakim wydziale, w jakiej miejsowosci, jaki kierunek, na ktorym roku odpowiadalam szybko bez zbednych zdan rozmowa byla prowadzona po polsku. Paszport dostalam chyba dwa albo trzy dni pozniej. Mialam duzo dokumentow o zadne nie zostalam poproszona ale na wszelki wypadek lepiej je miec;) Bardzo duzo stresu mnie to kosztowalo ale warto bylo teraz wspominam to bardzo dobrze i sama z siebie sie smieje bo byl on zupelnie niepotrzebny tymbardziej ze konsul naprawde jest bardzo mily kiedys tutaj czytalam ze na polakow patrza z gory nie odnioslam takiego wrazenia ani przez chwile takze zycze wszystkim powodzenia i mniej stresu ;) pozdrawiam prowadzacych blog bardzo duzo pomogliscie i wszystko bylo zgodne z prawda ;)
-
2010/08/10 22:14:25
Witamy :-)

Gorąco gratulujemy!! Pisaliśmy, że nie jest tak źle, jak się wydaje i rozmowa jest znacznie przyjemniejsza, niż fama, która ją otacza ;-)

Bardzo nam miło, że pomogliśmy - polecamy się na przyszłość ;-) (co do prawdy, nasza podstawowa zasada, to aby nie wprowadzać w błąd - jeśli czegoś nie jesteśmy pewni, to uczciwie - bez bicia się do tego przyznajemy ;-) )

Czekamy na relacje z podróży :-) i pozdrawiamy ciepło
-
Gość: Natek, 84.203.245.*
2010/08/11 17:45:33
Czy jesli jestem zameldowana w woj. opolskim , a pracuje w Warszawie, to czy moge sie starac o wize do USA w Warszawie?

pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz
-
2010/08/11 18:06:25
Witamy :-)

@Natek, zasadniczo poszczególne województwa są przypisane do Ambasady w Warszawie lub Konsulatu w Krakowie - nie ma dowolności wyboru. Konsulat Generalny w Krakowie obejmuje między innymi województwo opolskie. Przy czym istotne jest miejsce zameldowania, a nie przebywania. Powinnaś więc starać się o wizę w Krakowie. Możesz jednak spróbować zadzwonić do Ambasady i zapytać, czy w związku z miejscem zamieszkania i stałego pobytu, jest możliwość zmiany miejsca spotkania na Warszawę - a nóż, widelec..
-
Gość: Ania, *.jmdi.pl
2010/08/17 20:51:08
Wasz artykuł jest świetny, po komentarzach widzę, że Wasze informacje są sprawdzone i bardzo pomagają. Ja też mam problem, a w temacie wiz jestem zielona...
Chcę zatrudnić się na statku rejsowym, który będzie płynął na Florydę (i prawdopodobnie kilku innych amerykańskich portów). O jaką wizę powinnam się starać i jakich dokumentów potrzebuję?
Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam,
Ania
-
Gość: diana0, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/08/17 21:14:49
Wlasnie wypelnilam formularz visy nieemigracyjnej i jestem juz umowiona na spotkanie z konsulem. Wydrukowalam wszystko na atramentowej drukarce, nie laserowej, bo dopiero tutaj odkrylam, ze tak trzeba. Potwierdzenie z kodem poszlo i nie da rady juz tam wrocic.. Sam formularz mam zapisany, ale strony z kodem nie da sie otworzyc.
Ktos moze wie, co robic.. jak tam wejsc? Rece mi juz opadaja..

dziekuje serdecznie i pozdrawiam
-
Gość: hope, 95.108.50.*
2010/08/17 22:46:44
Witam!

Ja również zgłaszam się z kilkoma wątpliwościami:
1. Czy potwierdzenie złożenia wniosku (czyli to co trzeba wydrukować) można zapisać w jakimś formacie np.pdf? Kwestia w tym, że w domu dysponuję tylko atramentówką, a wniosek chciałabym wypełnić i wysłać w spokoju z domu, a tylko samo potwierdzenie wydrukować w pracy na drukarce laserowej.
2. Czy ww własnym adresie podaje tylko ulicę, czy również numer domu/bloku i mieszkania (jeśli tak to w jakiej formie, bo np. 1/15 nie może być)
3. Czy jako kontakt w usa mogę podać hotel z konkretnym adresem i nr telefonu (zatrzymuję się tylko w jednym), wydaje mi się to bardziej logiczne niż wpisanie jakiegoś odwiedzanego muzeum czy innej instytucji (nie jadę do konkretnej osoby).

Z góry dzięki za odpowiedź :)
-
2010/08/18 15:56:32
Witamy :-)

@Ania, dziękujemy za miłe słowa :-)
W kwestii zatrudnienia w USA, procedury wizowe odbiegają zupełnie od tych turystycznych. Nie są także ujednolicone - w różnych wypadkach są wyznaczone różne zasady postępowania i wymogi dokumentowe. Wszystko zależy od warunków i zasad zatrudnienia. Trudno byłoby nam opisać wszystkie możliwe przypadki, dlatego polecamy zapoznanie się z tymi działami:

polish.poland.usembassy.gov/visas/nonimmigrant_visas/niv_visas2/niv_h_visa.html
polish.poland.usembassy.gov/visas/nonimmigrant_visas/niv_visas2/niv_crew_members.html

(w zależności od zasad, na których będziesz wykonywać tam swoją pracę). Natomiast w przypadku wątpliwości, najlepiej będzie skontaktować się bezpośrednio z Ambasadą - my niezamierzenie moglibyśmy wprowadzić Cię w błąd - a tego byśmy nie chcieli :-) Zapoznaj się więc z informacjami w linkach, a jeśli nie znajdziesz tam odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, zadzwoń pod któryś z tych numerów do Ambasady: 0 703 700 120 z tel. stacjonarnych
*740 94 00 z tel. komórkowych

@Diana, a może atramentówka wystarczy? Jeśli nic nie jest rozmazane i wydrukowało się wyraźnie, nie powinno być problemu.

@Hope, ad. 1. Jak najbardziej tak. Plik można zapisać, jako pdf np. za pomocą PDF creatora i wydrukować w dowolnym miejscu.
ad. 2. Powinnaś wpisać pełny adres, jeśli nie ma możliwości użyć znaku / to zrób po prostu spację.
ad. 3. Zdecydowanie tak - to będzie adres, pod którym będziesz przebywać w czasie podróży. Nie chodzi o adresy miejsc, które planujesz odwiedzać, tylko miejsce, gdzie będziesz mieszkać w tym czasie.

pozdrawiamy :-)
-
Gość: diana0, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/08/18 21:36:06
No dziekuje serdecznie, tez mi tak ktos mowil, ze drukowal na starej normalnej drukarce i przeszlo normalnie. U mnie wydruk jest elegancki, nowa drukarka,nie ma zadnych rozmazow.

A jakie jest podejscie do tych, co juz sie starali, a nie dostali? W moim przypadku juz 3 razy, ostatnio 4 lata temu, ale z Dubaju, bo tam mieszkam i jestem rezydentem od 10 lat. Teraz probuje z Krakowa, co mi szkodzi..Kolezanka Polka tez z Dubaju, dostala z Krakowa. Tylko dla niej to byl pierwszy raz i bussines visa.

Pozdrawiam
-
Gość: jacek, *.fidea.pl
2010/08/19 10:01:18
Mam jedno pytanie odnośnie wizy - jak wypełniać sekcję "Where was the Passport Issued"?

Na stronie ze zdjęciem w paszporcie jest podany Organ wydający jako "wojewoda wielkopolski", bez podawania miasta.

We wniosku wizowym podanie miasta jest obowiązkowe, a State/province opcjonalne.

Opcje uzupełnienia widzę takie:
1. City: "POZNAN WOJEWODA WIELKOPOLSKI", State: puste/"WIELKOPOLSKIE" - niemożliwe, bo jest ograniczenie długości tekstu i City się nie mieści
2. City: "POZNAN", State: "WIELKOPOLSKIE WOJEWODA WIELKOPOLSKI" - niemożliwe, bo jest ograniczenie długości tekstu i State się nie mieści
3. City: "POZNAN", State: "WIELKOPOLSKIE" - ok, ale nie ma podanego info o organie wydającym, które jest de facto jedyne podane na paszporcie na stronie ze zdjęciem
City: "POZNAN", State: "WOJEWODA WIELKOPOLSKI" - ok, wojewoda to nie State/province.

Będę wdzięczny za sugestie.
-
2010/08/19 12:18:44
Witamy :-)

@Diana0, z drukarką chodzi o to, żeby kod wydrukowany był wyraźnie, jeśli Twoja go tak wydrukowała - nie masz powodów do zmartwień.
Trudno nam zgadywać, jakie jest podejście do tych, którym wizy odmówiono. Najważniejszą dla Konsula informacją jest to, czy spełniasz kryteria do przyznania wizy obecnie, a nie, czy już Ci jej odmówiono - choć na pewno zerknie na wcześniejsze powody. Jeśli je znasz - dobrze by było, aby teraz można było nie brać ich już pod uwagę. Wiele zależy od samego Konsula - a tu już zupełnie ciężko strzelać, jakie On może mieć podejście do sprawy..
Trzymamy kciuki, będzie dobrze :-)

@Jacek, o to pytaliśmy w Ambasadzie - takie wątpliwości pojawiały się już w naszym wątku. Poradzono nam wtedy na infolinii, żeby wpisywać tylko miasto, które wydało paszport lub - jeśli się zmieści - miasto + organ.

pozdrawiamy
-
Gość: hope, 95.108.50.*
2010/08/19 19:08:21
Dzięki za rozwianie wątpliwości!
Wniosek wysłany i spotkanie z konsulem już umówione na 23-08. Teraz zobaczymy jak mu się spodobał mój wniosek :)

pozdrawiam
-
2010/08/20 11:16:05
@Hope, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia - czekamy na dobre wieści :-)
pozdrawiamy
-
Gość: diana0, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/08/22 15:35:37
Witam wszystkich! z usmiechem na twarzy chcialam powiedziec, ze mam wize!
Pisalam ponizej, ze juz probowalam 3 razy z Dubaju, bo tam mieszkam, ale bez skutku.
W ostatni piatek udalo sie w Krakowie.
Rozmowa trwala 3 min. Zadnych pytan o celu podrozy itp.(w formularzu wpisalam Las Vegas i hotel wyjety z internetu)(vegas znaczy wydawanie pieniedzy, a tego chca) Tylko co ja tam robie w tej pracy i kto to jest ten kolega, z ktorym lece. Caly czas notowal. Wyjelam jego kopie paszportu, co bylo dobrym pomyslem, zeby ja miec, bo chetnie na nia spojrzal. Zadnych innych papierow nie ogladal. Kazal poczekac na zewnatrz 5min, potem powrot do okienka and your passport will be delivered within 5 days by DHL. Have a nice trip!
Rozmowa odbyla sie po angielsku.
Strach ma wielkie oczy.
Chyba mi sie zaczyna podobac w tej Polsce!
Powodzenia wszystkim!
-
2010/08/23 13:43:40
Witamy :-)

@Diana0, gratulujemy gorąco :-) i dziękujemy za relacje - na pewno pozwolą wielu osobom na pozytywne podejście do tematu :-)
No i my także życzymy udanej podróży i dobrej zabawy!
pozdrawiamy
-
Gość: konsument, *.clw.metro.digiweb.ie
2010/08/24 03:11:12
Witam,
moja wizyta w czwartek w konsulacie w Dublinie.Staram się o wizę w raz z żoną i 10 letnim synkiem (mam córeczkę z Irlandzkim paszportem,ale ona nie musi się starać).Rodzinnych planów na urlop w stanach to jeszcze nie mamy ale na pewno chcemy je zobaczyć(może za rok ale na pewno bez córeczki)
Jakiś czas temu straciłem prawo jazdy (na rok)za prędkość,sprawa w sądzie itd.Nie jest to wykroczenie tylko zdarzenie o charakterze kryminalnym.Niestety nie mam żadnego wyroku sądowego bo tu tak jest,jeden dostanie a drugi nie.Jak najbardziej chcę o tym napisać w formularzu.Czy to przekreśla mnie z listy szczęśliwych przyszłych posiadaczy wizy?Prawo jazdy już zwrócili jakieś pół roku temu.Czy wspominać że nie chcemy małej zabierać do póki nie podrośnie?Jest to dobry dowód na to ,że nie chcemy tam pozostać.

Chociaż z drugiej strony z tej mojej małej to niezły urwis...?? :)
-
2010/08/24 10:16:50
Witamy :-)

@Konsument, nie zagwarantujemy oczywiście, że nie, ale nie wydaje nam się, żeby miało to mieć kluczowe znaczenie, zwłaszcza, że sprawa jest już w zasadzie zamknięta. Wiele oczywiście zależy od tego, jak będzie się zapatrywał na to Konsul. Ale nie zniechęcaj się.

W kwestii córeczki, jak najbardziej możesz wspomnieć o tym, że na czas urlopu zostanie z rodziną - to powinno uspokoić Konsula, że nie zostaniecie w USA.

Trzymamy kciuki! pozdrawiamy :-)
-
Gość: konsument, *.clw.metro.digiweb.ie
2010/08/24 23:18:44
witam ponownie i dziękuję za szybką odpowiedź.Na ile (dni,godzin)przed wizytą w ambasadzie muszę wysłać ten wniosek?Bo nie doczytałem się tutaj i w sumie nigdzie indziej.Ja wysyłam dzień przed wizytą ,czy to aby nie za późno?Dziękuję
-
2010/08/24 23:59:42
Witamy i my - wieczornie :-)

@Konsument, nie wiemy dokładnie, jakie procedury są w Dublinie - widzę już, że różnią się od tych w PL, w PL numer wniosku jest potrzebny do rejestracji spotkania (umówienia się na nie telefonicznie), a Ty już masz wyznaczony termin, więc umówiony zostałeś bez numeru wniosku. Zatem pewnie nie ma specjalnego znaczenia, ile wcześniej go wyślesz - byle nie robić tego na 10 minut przed :-) Wydaje nam się, że dzień przed powinien wystarczyć.

trzymamy kciuki! i pozdrawiamy
-
Gość: konsument, *.clw.metro.digiweb.ie
2010/08/25 19:42:58
witam,
wnioski poszły a,wizyta jutro.Mam pewne obawy ponieważ gdy na końcu jest opcja do druku tej części z kodem kreskowym pojawia się druga strona także ze zdjęciem i kodem lecz nieco krótsza.Na górze tejże strony jest napisane

Application- Sensitive But Unclassified(UBS)

oczywiście wiem co to znaczy ale czuję sie już na straconej pozycji.
Czy możecie coś o tym napisać?Dziękuję
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/08/25 21:31:48
Dziś w Krakowie otrzymaliśmy wizy(córeczka 4letnia i mąż).Rozmowa z przemiłym konsulem ze stanwiska nr.3Sama rozmowa 2-3minuty:do kogo jedziemy,czym się zajmujemy.Następnie poproszono nas o okazanie aktu urodzenia córci,z uśmiechm zakomuniował konsul,że otrzymujemy wizy.Lecimy dopiero w przyszłe wakacje,ale już sę cieszymy na myśl,że nasze starsze wujostwo będzie mogło poznać naszą córcię.Nadmieniam,że córki nie braliśmy ze sobą na rozmowę(nie ma takiej potrzeby i b.dobrze).Okazało się,że wszyscy na 9.00,zanim przezliśmy przez wszystkie procedury z powtórką zdjęc włącznie to wyszliśmy o godz.12.00Wart było napawdę,a tak z obserwacji naprawdę sporo ludzi wychodzi zadowolonych,znikmy procent tylko nie otrzymal wiz.Pozdrawiam i wszyskim oczekującym na rozmowę życzę powdzenia.
-
2010/08/26 16:37:09
Witamy :-)

@Konsument - nie zniechęcaj się, trzymamy kciuki (pewnie już jesteś po rozmowie).

@ABOA17, gratulujemy serdecznie :-)
-
Gość: konsument, *.clw.metro.digiweb.ie
2010/08/31 14:46:09
Witam ,
my już parę dni po rozmowie,paszporty zabrali i powiedzieli że przyjdą pocztą i przyszły z wizami dla całej rodzinki na 10 lat.Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.Spoko blog.

Napisałem że byłem karany (dangerous driving), w Irlandii to przestępstwo.
Nie wspominałem o córeczce, że na pierwszą naszą podróż nie pojedzie z nami.
-
2010/08/31 14:56:29
Witamy :-)

@Konsument, gratulujemy gorąco! :-) Bardzo się cieszymy, że się udało. Dziękujemy za miłe słowa :-)
Życzymy przyjemnej podróży
-
Gość: magdalena, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/09/02 20:51:14
witam.
jestem kompletnie zielona i nie wiem nawet od czego mam zacząć , moje pierwsze pytanie pojawia sie juz przy opłacie otóż nie wiem co wpisac tytułem . I jak to jest z jezykiem wypełniania wniosku polski czy angielski. nie wszystkie pytania rozumiem , czy jest jakis program ktory to przetlumaczy. wszystko jest takie stresujace . prosze o pomoc pozdrawiam ;)
-
2010/09/02 23:43:56
Witamy,

@Magdalena, druki do opłat są już wypełnione - należy tylko uzupełnić w nich swoje dane (wpisana jest nawet kwota opłaty) - druki znajdziesz tu: polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/forms_pl.html

Wniosek musi być wypełniany w języku angielskim. Jak otworzysz formularz i rozpoczniesz (zgodnie z instrukcjami na stronie) procedurę, w prawym górnym rogu będziesz miała możliwość wyboru języka 'select tooltip language' - tam możesz wybrać język polski i wówczas po najechaniu kursorem myszki będziesz mogła zobaczyć podpowiedzi - tłumaczenie pytań na język polski, czasem zamiast tłumaczenia, informacja jest podana pod ikonką 'i' - w tym wypadku tłumaczenie pojawi się w nowym oknie.

W powyższych komentarzach padły już chyba niemal wszystkie możliwe pytania i odpowiedzi :-) Przejrzyj sobie te wpisy - to naprawdę jest już niezła baza wiedzy.

Wypełnienie wniosku nie jest takie straszne, jak się pozornie wydaje, na pewno dasz sobie radę. Życzymy powodzenia i pozdrawiamy :-)
-
Gość: magdalena, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/09/03 08:59:50
dziękuje ;) a czy przystępując do wypełniania wniosku musze miec zdjęcie czy moge je wstawic pozniej ?
-
2010/09/03 11:50:56
Witamy :-)
Możesz zdjęcie wstawić później :-)
-
Gość: magdalena, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/09/06 22:10:08
udało się półmetek za mną , we wtorek za tydzień rozmowa z konsulem , ale tak sobie myślę ze ja nie mam żadnych dokumentów oprócz legitymacji studenckiej które udowodnia ze studiuje . Uczelnia nie wystawi mi zaświadczenia gdyż wystawia owe od października , czyżby zostało mi tylko się modlić o to że nie poproszą mnie o żadne dokumenty dodatkowe? :(
-
2010/09/07 13:49:19
Witamy :-)

@Magdalena, legitymacja też jest jakimś dokumentem - wpisałaś na pewno we wniosku, że studiujesz, legitymację zabierz ze sobą i w razie czego pokaż - to powinno wystarczyć, zupełnie się nie przejmuj :-) trzymamy kciuki!
-
Gość: jacek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/09/07 23:01:30
witam . mam problem wypelnilem wniosek elektroniczny . wydrukowalem potwierdzenie na drukarce czarno - bialej laserowej. i wyslalem tez na e-mail. ale gdy wszedlem na poczte plik nie moze sie odtworzyc. czy potwierdzenie moze byc wydrukowane w czerni?
-
2010/09/07 23:57:19
może - bez problemu. nie musi być drukowane na drukarce kolorowej. pozdrawiamy
-
Gość: aneta, 188.33.111.*
2010/09/08 15:18:21
czy ktoś może poleciał do stanów na wizie F1?
-
Gość: aneta, 188.33.111.*
2010/09/08 15:22:10
Satram się właśnie o wizę F1 i chciałabym się dowiedzieć jakie pytania Konsul może zadać .. :)
-
2010/09/09 15:16:07
W tej kwestii niestety nie pomożemy... może odezwie się ktoś, kto się o taką wizę starał.
-
Gość: m, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/09/13 21:34:37
jutro ambasada welcome ;) tylko jak sie ubrać na rozmowe z konsulem , sa jakies wytyczne?
-
Gość: aries, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/09/17 09:19:48
Witam!!
Zaczynam starania o wizę i mam w związku z tym pytanie, czy oprócz wniesienia opłaty za samą wizę, na miejscu, w ambasadzie będę musiała wnieść jakieś inne, dodatkowe opłaty?? Z góry dziękuję za odpowiedź:-)
-
2010/09/20 03:45:25
Witam,mam jedno pytanie,otoz moja mam starala sie o wize 3 dni temu,i niestety nie dostala:(,strasznie mi na tym zalezy zeby przyleciala do mnie,na chrzest mojej coreczki.Nie wiem czy po tygodniu moze ponowanie stanac o wize??
-
Gość: gosc, *.dsl.emhril.sbcglobal.net
2010/09/21 16:32:34
witam obecienie jestem w Stanach na wizie turystycznej na granicy mialam niewielki problem nie chcieli mnie za bardzo przepuscic zabrali mnie dodtakowo do jakiego pokoiku gdzie ktos inny mial zadac mi jeszcze kilka pytan w ostatecznosci siedzialam tam jakis czas i oddano mi paszport bez zadnych pytan z wiza wbita tylko na miesiac mam juz bilet powrotny oczywiscie ale bardzo mi sie tutaj spodobalo i chcialabym tym razem w poslce od razu kiedy wroce starac sie o wize studnecka poniewaz semestr zaczyna sie od grudnia. Zastanawiam sie czy ten urzednik zrobil na granicy jakas notatke ktora uniemozliwi mi kolejne wjazdy do Stanow i czy moge w tak krotkim czasie starac sie o kolejny wyjazd bardzo prosze o pomoc pozdrawiam
-
Gość: hanusiak16, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/09/23 16:28:02
Witam serdecznie,

To forum jest super, bardzo dużo rzeczy mi rozjaśniło. Jednak pomimo tego mam pytania. Chciałabym polecieć do Stanów do rodziny, na nie dłużej niż rok. Wiem, że mam możliwość o staranie się o wizę studencka bądź stażową. Czy aby to zrobić potrzebne jest miec potwierdzenie uczelni lub firmy, że ktoś taki jak ja chce tam rozpocząć naukę lub staż? Jeśli tak jak mam to załatwić?? Jeśli nie to jak mogę się starać o to, żeby nie była to wiza turystyczna, tylko taka, która pozwoli mi zostać tam na rok? Zaznaczę, że obecnie pracuję i rozpoczynam 5 rok studiów, mam 23 lata. Czy wg Was mam szanse na wyjazd z Polski, na innej wizie? co wg Was byłoby dla mni najodpowiedniejsze jako specjaliści w tej dziedzinie. Widzę, że pomogliście już wielu osobom, mam nadzieję, że i mnie...

Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie mam się kogo poradzić...
-
Gość: zaciekawiony, *.markom.krakow.pl
2010/09/26 22:43:08
Witam ,
Czy jeśli ktoś z bliskiej rodziny przebywa w Stanach nielegalnie ok 8 lat, po wyznaczonym terminie powrotu, czy jest szansa na dostanie wizy...czy taki temat jest poruszany podczas rozmowy?
-
2010/09/27 09:03:11
Witamy :-)

Miałam szczęście korzystać z urlopu, stąd mała przerwa w odpowiedziach. Już nadrabiam :-)

@M, nie ma wytycznych, dotyczących stroju na rozmowę z Konsulem. Można ubrać się zupełnie normalnie. Powodzenia :-)

@Aries, opłata wizowa, którą wnosimy przed spotkaniem jest jedynym kosztem. Na miejscu nie ponosi się już żadnych dodatkowych opłat.

@Jessica83, przykro nam z powodu wizy mamy :-( Teoretycznie o wizę ponownie można się starać praktycznie od razu. Praktycznie natomiast, najlepiej jest starać się o nią ponownie wtedy, kiedy zaradzimy już coś na powód, który poprzednim razem spowodował odmowę. Innymi słowy - dobrze by było wiedzieć, z jakiego powodu mama nie dostała wizy i przy kolejnym spotkaniu 'wytrącić' ten argument konsulowi z ręki.

@gość, trudno nam zgadywać, co spowodowało zamieszanie na lotnisku i z jakiego powodu zostałaś zatrzymana na dodatkową rozmowę. W zależności od powodu - mogło to być odnotowane lub nie. Nie wiedząc, o co chodziło, trudno nam także zgadywać, czy przy kolejnej wizycie w ambasadzie lub w USA może to stanowić problem, czy nie. O wizę - jak pisaliśmy wyżej - teoretycznie można starać się od razu.

@Hanusiak, w zależności od rodzaju wizy, o którą chcemy się ubiegać, są różne wymogi i kryteria formalne. Niestety nie posiadamy precyzyjnej wiedzy odnośnie każdego z rodzajów. Najlepiej prześledzić bardzo dokładnie wymagania, dotyczące wiz F-1 (studenci i uczniowie), H, H3 (tymczasowa praca i praktyka), J-1 (au-pairs, staż, wymiana studencka), M-1 (studenckie szkolenie zawodowe) i w którejś z wymienionych kategorii starać się o wizę. Wszystkich tu niestety nie opiszemy, ale na stronie ambasady znajdziesz potrzebne informacje polish.poland.usembassy.gov/visas/nonimmigrant_visas/kategorie-wizowe.html

@Zaciekawiony, w związku z tym, że we wniosku wizowym podaje się sporo danych, jest szansa, że informacje o bliskiej rodzinie, która nielegalnie została w USA są w ambasadzie dostępne i 'wyjdą' w czasie rozmowy z konsulem. Jeśli tak - niestety może (lecz nie musi) być to powodem odmowy.
-
Gość: Monika, 195.205.148.*
2010/09/27 13:30:52
Witam. Też Chcę się starać o wizę. Czy jest jakiś okres w roku kiedy jest większa szansa? Czy np w okresie wakacyjnym mniej daja?
Pracuje w firmie, ktora jest w upadlosci ukladowej juz od roku i to bedzie trwalo ok 4 lat, prace mam pewna, ale nie wyglada to w papierkach ciekawie, moga uznac ze mam niestabilna prace. Czy to pogarsza sprawe? Czy jezeli moj maz byl i wrocil ze Stanow to pomaga, czy mam o tym wpominac czy nie?
-
2010/09/27 15:07:27
Witamy,

@Monika, raczej nie ma tendencji ze względu na porę roku. Nie ma znaczenia, czy to sezon wakacyjny, czy nie.
Może lepiej byłoby nie spowiadać się z tego, w jakiej sytuacji jest firma? We wniosku wpisać jedynie miejsce zatrudnienia i nie opowiadać o upadłości..
Odnośnie męża, trudno zgadywać, czy to wywrze wpływ na konsula, czy też nie - jeśli rozmowa zejdzie na takie tory, możesz o tym wspomnieć, ale raczej nie będzie to miało kluczowego znaczenia dla podjęcia decyzji.
pozdrawiamy i życzymy powodzenia :-)
-
Gość: Arek, *.xdsl.centertel.pl
2010/09/27 21:47:51
Witam wszystkich!

Staram się o uzyskanie wizy turystycznej do Stanów i jestem na etapie wypełniania formularza DS-160. Jestem studentem pierwszego roku studiów magisterskich. W listopadzie wyjeżdżam na 10 miesięcy do Kanady na program Canadian Working Holiday i w międzyczasie planuję odwiedzić rodzinę mieszkająca w USA - stąd moje starania o wspomnianą wizę.

Informację zawarte na tym blogu bardzo już mi pomogły w wypełnieniu formularza DS-160, jednak mam jeszcze kilka wątpliwości dotyczących "Previous Work/Education/Training Information":
1) w ciągu ostatnich pięciu lat byłem 3 razy w Niemczech, gdzie pracowałem w fabryce sałatek - czy w formularzu wpisać tą pracę jako poprzednie zatrudnienie? jeśli tak to wpisywać 3 razy tego samego pracodawcę z różnymi datami, czy tylko wpisać ostatnie wakacje? Dodam, że w Polsce nigdy nie pracowałem i obecnie nie pracuję.
2) Czy pytanie: " Have you attended any educational institutions other than elementary schools?" dotyczy, w moim przypadku, ukończonego liceum (w końcu nie jest to już szkoła obowiązkowa), czy np. chodzi tu o kursy w szkołach językowych itp.?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam,
Arek
-
Gość: aries, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/09/29 11:47:24
@eprzeloty, bardzo dziękuję za odpowiedź. Chciałabym jeszcze tylko zapytać, czy fakt, że jestem panną, może mieć jakiś wpływ na nie przyznanie wizy??, czy to akurat nie ma większego znaczenia??
-
2010/09/29 12:24:46
Witamy :-)

@Arek, przede wszystkim wyraźnie powinieneś podkreślić w czasie rozmowy, że celem wyjazdu jest Kanada, USA tylko odwiedzisz 'przy okazji'. Trudno nam powiedzieć, czy powinieneś wpisywać pracę w Niemczech - nie wydaje nam się to konieczne, nie jest to Twoje stałe zatrudnienie.
Odnośnie edukacji, raczej chodzi o kursy dodatkowe, nie wpisywalibyśmy więc liceum w tym miejscu.

@Aries, polecamy się ;-) Stan cywilny nie ma raczej znaczenia, bycie panną, czy kawalerem nie dyskwalifikuje absolutnie aplikanta.

trzymamy kciuki :-)
-
Gość: Arek, *.xdsl.centertel.pl
2010/09/29 13:03:48
Witam ponownie :)

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Nie byłem właśnie przekonany, czy tą pracę w Niemczech wpisywać, czy nie i chyba tego nie zrobię - muszę to przemyśleć ;)

Mam jeszcze pytanie o te kursy dodatkowe: pod koniec drugiego roku studiów chodziłem przez 2 miesiące na konwersację w języku angielskim w szkole językowej, a w zeszłym roku uczęszczałem na kurs przygotowawczy do egzaminu LCCI (London Chamber of Commerce and Industry) English Business stopnia trzeciego, który zakończyłem egzaminem w kwietniu - udało mi się go zdać i uzyskać certyfikat na poziomie C1. Moje pytanie: czy wpisywać którykolwiek z tych kursów, czy raczej informację te nie są istotne dla uzyskania wizy?

Pozdrawiam,
Arek
-
2010/09/30 12:34:33
Witamy :-)

@Arek, polecamy się ;-)
Trudno nam powiedzieć, czy ukończone przez Ciebie kursy mają kluczowy wpływ na decyzję konsula. Pewnie nie zaszkodzi ich wpisać - w końcu świadczą o Tobie dobrze :-) Jednak, z pewnością ich wpisanie nie jest konieczne. W Twoim wypadku USA nie jest celem samym w sobie, jest raczej 'przystankiem po drodze', więc powinno być dobrze. Trzymamy kciuki!
-
Gość: aries, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/10/02 10:46:50
@e-przeloty, drugi raz dziękuję za informacje i ośmielam się zapytać po raz trzeci. Wiem, że na lotnisku w Stanach pytają o termin pobytu na ich terenie. Czy ten konkretny termin (od-do) jest gdzieś przez nich dokładnie zapisywany, bo ja wybieram się tam do Cioci z Mamą, która, w przeciwieństwie do mnie (ja jadę na miesiąc), chciałaby zostać troszkę dłużej, pół roku. Co w takim razie mówić na miejscu odnośnie długości pobytu Mamy??, czy że zostaje Ona tam na pół roku czy, że, podobnie, jak ja, tylko na miesiąc?? Czytałam, że wizy na pobyt w Stanach wydają przeważnie na pół roku, więc gdybym dostała taki właśnie termin, to ze mną jest ok., ale co w przypadku Mamy??, bo jeśli faktycznie odnotowują skrupulatnie terminy pobytu (od-do), to przy półrocznym pobycie Mamy (a przy wjeździe określonym na miesiąc), na lotnisku, w drodze powrotnej, mogą być niepotrzebne kłopoty, których oczywiście wolelibyśmy uniknąć, to jedno pytanie, a kolejne dotyczy biletu powrotnego. Czy na lotnisku istnieje konieczność posiadania biletu powrotnego, którym podobno trzeba się okazać, czy wystarczy jedynie posiadać numer rezerwacji na lot, a może jeszcze inny dokument świadczący, że w danym czasie zamierza się wrócić do kraju??, z góry raz jeszcze dziękuję za odpowiedź, cieplutko pozdrawiam
-
Gość: Agala, 109.243.71.*
2010/10/03 15:33:28
Witam

Wróciłam właśnie z USA, było rewelacyjnie:-)
Mam jednak pytanie, nie zabrano mi karty (którą wpięto mi do paszportu) o tym, że jestem na terytorium USA i mogę tam przebywać do marca. Praktycznie wróciłam do Polski, formalnie natomiast nie. Jak załatwić tą sprawę? W przyszłości chciałabym jeszcze polecieć do Stanów. Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.
-
Gość: aries, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/10/04 07:49:05
-
Gość: Agala, 94.254.202.*
2010/10/04 18:40:13
dziekuję bardzo:-)
-
Gość: paulina20003, *.pools.spcsdns.net
2010/10/04 20:29:10
Wita wszystkich ktorzy chca sie wybrac do Usa. Miala okazje przechodzic przez te wszystkie procedury ok 2 miesiecy temu. Na szczescie od miesiaca jestem juz w USA:) Duzo osob mnie straszylo tym jak to bedzie wygladalo, jakie beda pytania itp.
Po wypelnienu wniosku, maz zadzwonil do ambasady w czwartek a w piatek juz bylismy umuwieni z konsulem o 9 rano, bylismy w szoku bo byly to wakacje.
Przy okienku pani nas tylko zapytala po co lecimy do USA i na ile i to wszystko, dostalismy wize na 10 lat, nie moglaismy uwiezyc i szybko odeszlismy od oknienka zeby sie przypadkiem nie rozmyslila:)) wizy przyszly w ciagu 5 dni kurierem.
Kupilismy bilety i do samolotu...a tam juz o wiecej nas pytali ale bez jakiegos wiekszego maglowania tylko...czy sami zaplacilismy za bielty i co robimy w polsce, na ile przylecielismy i w jakim celu i to koniec, jedynie z czym mieslismy problem to z tym ze niby przylecielismy na miesiac a bilet powrotny mielismy za.. pol roku:)) wiec ona nie wiedziala o co chodzi, zabrali nam paszporty i odprowadzili do inego pokoju, myslelismy ze wroca nas spowrotem ale miala pani celniczka cos sprawdzila i wbili nam wize na pol roku:)) mysle ze gdyby nie te bilety to bez problemu bysmy przyeszli przez kontrole. Wiec mysle ze nie ma sie czym martwic bo my polecielismy cala rodzina, ja ,maz i 3 letnia coreczka. Mysle ze to wszystko zalezy od humoru konsula czy da wize w polsce a w USA to juz naprawde musialo by byc cos nie tak zeby zawrocili. Trzymam kciuki za wszystkich podroznikow:))
-
2010/10/05 13:08:22
Witamy :-)

@Aries, raczej powinnyście z mamą podać faktyczne terminy pobytu, żeby nie zdarzyło się przypadkiem tak, że mama dostanie zgodę na pobyt na miesiąc - to pokrzyżowałoby Jej plany. Z biletem prawdę mówiąc nie pamiętamy, czy go okazywaliśmy, wg nas nie jest koniecznością pokazywanie biletów, ale głowy za to nie dajemy. Półroczny pobyt w USA nie jest dla nich niczym wyjątkowym, wiele osób ma takie plany, więc nie powinno to stworzyć żadnego problemu.
I my pozdrawiamy gorąco i trzymamy kciuki!

@Agala, tak, jak napisała Aries :-) (dziękujemy)

@Paulina20003, pozostaje nam pogratulować i życzyć wspaniałych wrażeń w trakcie podróży :-)
-
Gość: aries, *.228.c78.petrotel.pl
2010/10/05 15:53:57
@eprzeloty, dziękuję po raz kolejny za Wasze cenne informacje, rozumiem, że we wniosku DS 160 (w piątek mam zamiar się z nim wreszcie zmierzyć), co do pobytu Mamy, pisać również pół roku??, pozdrawiam
-
2010/10/05 16:42:07
@Aries, jeśli chodzi o zgodność terminu z wniosku z tym, podawanym na lotnisku - nie muszą być takie same. Pracownik urzędu imigracyjnego na lotnisku w USA nie widzi naszego wniosku. Musicie się więc z mamą zastanowić, jak wypełnić wniosek, żeby było wiarygodnie, nie budziło zastrzeżeń i żeby konsul spokojnie na to przystał :-)
-
Gość: Beata, *.teoc.pl
2010/10/08 20:49:53
Witam,
paszport mam na nazwisko panienskie, wg daty wazny jeszce ponad rok, za maz wyszłam 3 lata temu, bede sie starala o wize do USA, czy ja dostane? wyczytalam gdzies, ze paszport powinnam byla wymienic po slubie, bo 60 dni od podpisania aktu slubu paszport stracil waznosc. prosze o odpowiedz, nowego paszportu nie zdaze wyrobic, poniewaz za 3 dni musze podac jego nr do ambasady :(
-
2010/10/08 23:12:46
Witamy :-)

@Beata, nie dajemy głowy za poprawność tej odpowiedzi, ale niestety wydaje nam się także, że to może być poważny problem. Ponieważ sprawa jest bardzo ważna i bardzo pilna, najlepiej zadzwoń do ambasady i tam zapytaj, jakie masz opcje.
Trzymamy kciuki, pozdrawiamy
-
Gość: ona__22, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/10 10:26:39
Witam! Mam takie pytanie: chciałabym zlozyc wniosek o przyznanie wizy, posiadam natomiast stary paszport, jeszcze ten z granatowa okladka i kolorowym zdjeciem. Czy do ubiegania sie o wize potrzebny jest nowy czy moze tez byc stary paszport?
-
2010/10/10 17:27:54
Witamy,

@Ona_22, teoretycznie, aby otrzymać wizę i wjechać na teren USA, nie są wymagane paszporty biometryczne (te nowe), te wymagane są np. do Kanady. Teoria mówi o tym, że paszport - aby został uznany za ważny przy wjeździe do USA - musi być możliwy do odczytania komputerowego (przesunięcie go przez 'czytnik').
Warto natomiast się zastanowić, mimo wszystko nad nowym paszportem. Jeśli posiadasz ten stary, jego ważność pewnie stosunkowo niedługo się kończy, a jeśli dostaniesz wizę np. na 10 lat, będziesz miała później problem - bo wiza pozostanie w starym, już nieważnym paszporcie, a z kolei nowy - ważny, będzie bez wizy.
Może więc warto wyrobić sobie nowy dokument.
pozdrawiamy
-
Gość: xyz, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/11 09:29:17
Witam!!!! mam takie pytanko czy w uzyskaniu wizy turystycznej moze stanowic jakas przeszkode to ze przez ostatnich kilka miesiecy pracowalem na wyspach???zaproszenie dostalem od moich rodzicow. Dodam jeszcze ze mialem zlozone papiery o zielona karte, ale jakis miesiac temu dostalem list, w ktorym zostalem wyrzucony z kolejki o green card, poniewaz zmienilem stan cywilny, a takiej kategorii nie ma. Czy to tez moze miec wplyw na to czy dadza mi wize??
-
2010/10/11 12:47:49
Witamy :-)

@xyz, pracę, jeśli była rejestrowana powinieneś wpisać, ale nie powinno to raczej stanowić kryterium decyzji konsula. O składanym wniosku o zieloną kartę konsul nie musi raczej wiedzieć. Natomiast stan cywilny absolutnie nie ma wpływu na przyznanie wizy lub odmowę.
pozdrawiamy i życzymy powodzenia :-)
-
Gość: gosc112, *.range86-172.btcentralplus.com
2010/10/11 23:06:51
jestem w trakcie uzupelniania aplikacji i zatrzymalam sie na passport book number i zupelnie nie wiem gdzie tego w pasz porcie szukac i czy moj paszport takowy numer posiada. moj paszport zostal wydany w 2004 roku wiec nie jest on podobny do obecnego 'europejskiego' paszportu wiec byc moze nie ma tego numeru. gdzie moge dowiedziec sie czym jest ten numer i gdzie go znalec? pomozcie prosze!
-
2010/10/12 00:07:14
Witamy wieczornie :-)

@gosc112, Polskie paszporty nie posiadają 'passport book number' - w żadnym wydaniu, z żadnego roku.
Po prostu, wnioski wizowe są zunifikowane, tak, aby pasowały dla każdego kraju w ruchu wizowym z USA, stąd właśnie pytania, które Polaków nie dotyczą.
Zostawiamy i się nie przejmujemy (zaznaczamy, że nie dotyczy) :-)
-
Gość: Daniel, *.slupsk.vectranet.pl
2010/10/14 14:54:51
Witam Panstwa
Mam pytanie czy jako osoba karana (odbywajaca obecnie wyrok w zawieszeniu)
dostane wize do stanow ds160
dodam tez ze jestem marynarzem i plyne tam na kontrakt!!!
-
Gość: aries, *.plock.mm.pl
2010/10/14 22:11:18
Witam ponownie!! W środę w biurze Lufthansy na warszawskim Okęciu dowiedziałam się, że na pokładzie samolotu nie wypełnia się już formularza I-94. W jaki sposób teraz w Stanach odnotowuje się opuszczenie terytorium USA?? Dziękuję po raz kolejny za informację, pozdrawiam...
-
Gość: stuff, *.9-3.cable.virginmedia.com
2010/10/15 11:52:02
Witam....
1.Mam pytanie czy jak wypełnie wnisoek na stronie , ale nie wkleje zdjecia , to czy moge je zabrac ze sobą do ambasadyi tam je dac???

2. jaki jest sredni czas oczekiwania od wypelnienia formularza do rozmowy z konsulem....

pozdrawiam
-
2010/10/15 12:28:58
Witamy :-)

@Daniel, trudno nam zgadywać - to zależy od konsula, a Jego decyzja zależy także na pewno od tego, za co jest wyrok. Nie jest zasadą, że osoba karana wizy nie może dostać, to wszystko względne. Fakt, że jako marynarz, płyniesz tam na kontrakt jest raczej pomocny. Trzymamy kciuki!

@Aries, to tak naprawdę pytanie do Ambasady. Nie chcemy Cię wprowadzać w błąd, więc zasięgnij najlepiej informacji u źródła.

@Stuff, musisz spróbować uzupełnić wniosek zdjęciem elektronicznie. Tak powinno być załączone. Dopiero w sytuacji, kiedy spróbujesz upload'u i zdjęcie z jakiegoś powodu nie będzie chciało się dołączyć do wniosku, możesz wziąć je ze sobą do Ambasady na rozmowe. Ale prawidłowo zrobione zdjęcie zwykle załącza się bez problemu z dysku.
Po wypełnieniu formularza musisz zadzwonić do Ambasady i umówić się na spotkanie, to tam uzyskasz informacje o terminie, natomiast zwyczajowo nie trwa to dłużej, niż 2-4 dni, spotkania są umawiane bardzo szybko.

Wszystkich gorąco pozdrawiamy :-)
-
Gość: aries, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/10/19 08:42:15
Witam!! Ja z kolejnym pytaniem, w paszporcie mam wizę R. Co to oznacza??, dziękuję i pozdrawiam
-
Gość: Pawel 33, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/10/19 13:19:45
Witam,
razem z żoną staramy się o wizę turystyczną. Planujemy podróż na 14 dni.
W Polsce zostanie w tym czasie nasz 3 letnia córeczka. Pytanie: czy starając się o wizę bez dziecka nie bedą robili nam problemu, czy łatwiej jest dostać dla całej trójeczki (aczkolwiek bedziemy ewentualnie lecieć sami)?
Pozdrawiam
-
Gość: pejka, *.kbfolie.pl
2010/10/19 13:39:37
Witam, w tym tg wysyłam wniosek ds 160, dziś dzwoniłam do Ambasady w Warszawie z pytaniami i uzyskałam takie odpowiedzi :

- wniosek powinno się wypełnić w języku angielskim ale dopuszczalne jest w jezyku polskim bez polskich znaków (moja kolezanka wpisywała kilkakrotnie slowo "brak" zamiast not applicable i było ok :)) dostała wize
- jestem zameldowana na slasku ale mieszkam od kilku lat w warszawie i tutaj pracuję, zalezało mi umowic sie z konsulem w Warszawie a nie w Krk jak powinnam ze wzgledu na swoje zameldowanie i pan powiedzial ze nie ma problemu trzeba tylko na wniosku wybrać - WARSZAWA,POLSKA i już :)


mam problem z zapisaniem na komputerze, ponieważ zapisuje mi się na pulpicie z rozszerzeniem .dat i nie mogę tego później otworzyć - w jakim programie wam się to otwiera może po prostu ja tego nie mam programu :(

i jeszcze jedno nie mam drukarki w domu czy caly dokument z wgranym zdjeciem mozna zapisać jezeli tak to jak ? wyslac na maila i wydrukować np. w pracy?

pozdr i życze powodzenia wszystkim starajacym się :)


-
2010/10/19 16:55:03
Witamy :-)

@Aries, wiza typu "R" to wiza popularnie zwana religijną. Przydzielana jest pracownikom religijnym (członkowie duchowieństwa, etc.).

@Paweł 33, fakt, że córeczka zostaje w PL podczas Waszego urlopu świadczy wręcz o zdecydowanej chęci powrotu do kraju - trudno o silniejsze więzy, które mogłyby Was tu trzymać, jeśli więc córcia nie leci z Wami, nie ma konieczności starania się o wizę dla Niej. Jeśli natomiast nie podjęliście decyzji o tym, czy lecicie w trójkę, czy sami - z żoną - lepiej pewnie wziąć pod uwagę także córkę.

@Pejka, odnośnie języka, my już kilka razy potwierdzaliśmy poprawność tezy, że wyłącznie angielski jest dopuszczalny i różne odpowiedzi słyszeliśmy, statystycznie jednak, częściej informowano nas o tym, że wymagany jest język angielski, takie informacje są także zawarte w samym formularzu - na początku ;-). Na pewno jednak, wpisanie pojedynczych słów po polsku (jak w przypadku Twjej koleżanki, nie jest kryterium dyskwalifikującym).

Zapisywanie wniosku: Wniosek zapisuje się na dysku komputera, jednak nie da się go otworzyć klikając bezpośrednio na niego - otwieramy go poprzez formularz ambasady na stronie www - ten, który wypełniamy (wybieramy opcję załadowania rozpoczętego wniosku - upload a previous application - i wpisujemy dane, o które pytają celem weryfikacji wniosku - z tego, co pamiętam - 5 liter nazwiska i data urodzenia, później należy wybrać ścieżkę pliku - file path - z dysku swojego komputera). Wtedy wczyta nam się zapisany formularz z naszego komputera.

Jak najbardziej możesz zapisać plik - polecamy np. program PDF Creator, który zapisze formularz, jako dokument PDF i będziesz mogła wysłać go sobie mailem i otworzyć w dowolnym momencie.

Wszystkich "staraczy" pozdrawiamy gorąco i trzymamy kciuki :-)
-
2010/10/19 19:33:22
Witam.Prowadzę dzialalnośc sezonowa w formie pensjonatu.
Chcę wyjechac na miesiąć na Florydę w ramach zrobienia sobie wakacji i zobaczenia jak funkcjonują tam roznego rodzaju pensjonaty,żeby móc wprowadzić jakieś innowacje w swojej dzialalności.Jestem osobą rozwiedzioną,ktora przez resztę roku utrzymuje siebie i syna z tej działalności.W utrzymaniu pomaga mi rowniez narzeczony.Czy to,ze jestem rozwiedziona i nie pracuję na stale moze być powodem,ze nie otrzymam wizy?
-
2010/10/20 20:21:22
Witamy,

@dotka74125, powinnaś o swojej działalności powiedzieć konsulowi w taki sposób, aby wiedział, że mimo braku pracodawcy, zarabiasz bardzo dobrze na swoje utrzymanie i nie masz powodów do pozostawania w USA, dodatkowo - jak rozumiem - syn zostaje w Polsce, co stanowi dodatkowy powód do powrotu. Twoim celem powinno być wykazanie, że Stany nie są dla Ciebie żadnym celem w sensie zarobkowym, bo tu radzisz sobie z tym doskonale. Rozwód nie ma wpływu na decyzję konsula - o wizę starają się osoby różnego stanu cywilnego.
Trzymamy kciuki!
-
2010/10/21 06:25:04
Dziękuję za tak szybka odpowiedź.Mam jeszcze kilka pytań.Czy zaproszenie od znajomego będzie dodatkowym argumentem do dostania wizy?
Co mam wpisać w aplikacji w pytaniach o pracę?Jak zaznaczyć,że to jest działalność sezonowa?Tam pytają o dochody miesięczne,a ja jako takich nie mam.
Czy powiedzieć konsulowi również,ze dodatkowo pomaga mi narzeczony i czy to,ze na wycieczkę jadę sama bez niego też moze być w jakiś sposob problemem?Narzeczony nie moze ze mna jechać,bo prowadzi dzialalność i nie ma szans zrobić sobie wolnego?
Czy to,ze wyjezdżałam juz do kilku krajów w celach turystycznych,będzie dla mnie plusem?No i jakie dokumenty powinnam zabrać ze sobą,bo czytalam,ze dobrze mieć wyciąg z konta,a co z dokumentami o dzialalności,bo co roku skladam dwa dokumenty w US -pierwszy o wznowieniu działalności,a drugi o jej zamknięciu.Poza tym nie jestem właścicielką pensjonatu,ktory prowadzę,są nimi moi rodzice,ja tylko się tym zajmuję?
-
2010/10/21 12:02:48
Witamy,

@dotka74125, zaproszenie bywa dodatkowym atutem, aczkolwiek niestety nikt nie zagwarantuje, że na pewno pomoże - różnie bywa. Często jednak, jeśli ktoś ma możliwość załatwienia zaproszenia, korzysta z tej opcji na wszelki wypadek.
Wg nas, nie ma konieczności podkreślania sezonowości działalności, istotnym jest, że jest ona w stanie utrzymać Was cały rok i to powinno być w jakiś sposób uwzględnione w informacji o dochodach - choćby w podziale na miesięczne kwoty. O narzeczonym można jak najbardziej wspomnieć w czasie rozmowy - w Polsce zostaje dziecko, narzeczony, a to dobra motywacja do powrotu ;-)
Czy poprzednie wyjazdy będą plusem - trudno powiedzieć, ale na pewno nie będą minusem - z każdego wróciłaś do PL.
Można mieć wyciąg z konta - jeśli potwierdza on dobre dochody, można mieć jakiekolwiek dokumenty, potwierdzające obroty pensjonatu. Bywa jednak często tak (tak było w przypadku moim i męża), że przygotowujemy sterty dokumentów, a konsul nawet na nie nie zerknie (miałam potwierdzenie przyznanego urlopu, zaświadczenie o dochodach, itp. - nic z tego nie zostało nawet pobieżnie obejrzane ;-)) - nie ma więc tu zasady.
Życzymy powodzenia i czekamy na dobre wieści :-)
-
Gość: aries, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/10/21 13:59:38
Ja miałam ze sobą wszystkie dokumenty, które mogą się na wszelki wypadek przydać: zaświadczenie z banku o stanie konta, zaświadczenie z pracy o wysokości zarobków wraz ze zgodą dyrekcji na czas wyjazdu, zaproszenie w formie listu napisane po polsku ze wszystkimi danymi osób, u których się zatrzymam. Nie były potrzebne, ale czułam się pewniej. Przez cały czas rozmowy (odbywającej się po polsku) konsul uśmiechał się i przeglądał w komputerze nasze wypełnione wnioski. Przed wizytą miałam wiele obaw, jak się później okazało zupełnie niepotrzebnych, bo cała rozmowa była naprawdę bardzo sympatyczna, czasem nawet wesoła, a wrażenia jak najbardziej miłe, nawet żałowałam trochę, że trwało to tak krótko, bo przyjemnie się rozmawiało. Szczególnie polecam uśmiech i pozytywne myślenie :-), pozdrawiam i życzę wszystkim podobnych, jak moje, wrażeń, powodzenia :-)
-
2010/10/21 15:52:37
Witamy,

@Aries, tak to właśnie jest - każdy z nas przygotowuje się tak dobrze, jak może. A później bardzo często okazuje się, że nie było to potrzebne. Jesteśmy jednak zwolennikami teorii - mieć na wszelki wypadek, czuć się pewniej i nie wykorzystać, niż nie mieć i żałować.

Bardzo cieszymy się z Twoich pozytywnych wrażeń, mamy nadzieję, że Twój wpis i jemu podobne dodadzą otuchy wszystkim tym, którzy martwią się wizytą w Ambasadzie. Pozytywne myślenie to połowa sukcesu :-)

gorąco pozdrawiamy i życzymy pięknych wrażeń w czasie podróży :-)
-
Gość: aga, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/10/21 17:34:27
mam pytanie czy potwierdzenie wniosku d - 160 można zapisać w jakimś programie żebym moc później go wydrukować czy trzeba drukować odrazu po wygenerowaniu wniosku??
-
Gość: aga, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/10/21 18:03:34
2010/10/21 17:34:27
mam pytanie czy potwierdzenie wniosku d - 160 można zapisać w jakimś programie żebym moc później go wydrukować czy trzeba drukować odrazu po wygenerowaniu wniosku??bardzo proszę o pomoc!!
-
Gość: aries, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/10/22 09:38:57
@eprzeloty, to dzięki Wam, w miłej atmosferze, zaczerpnęłam niezbędnej wiedzy, przyswoiłam wiele cennych informacji przydatnych zarówno w wypełnianiu wniosku, jak i dotyczących samej wizyty w ambasadzie, za które raz jeszcze chciałam serdecznie podziękować, dla mnie mity zostały obalone, pozdrawiam, aries
-
2010/10/22 13:06:30
Witamy,

@Aga, nie pamiętam dokładnie (a nie mogę tego teraz sprawdzić, bo musiałabym złożyć aplikację w Ambasadzie ;-)), wydaje mi się, że samego potwierdzenia nie da się oddzielić od wniosku, więc jeśli możesz, lepiej wydrukuj je od razu.

@Aries, szalenie nam miło, że mogliśmy jakoś pomóc, dziękujemy. I oczywiście bardzo się cieszymy, że masz już wizę i wszystkie stresy z nią związane - za sobą. Mamy nadzieję, że takie wpisy, jak Twoje, przekonają niedowiarków, że warto spróbować i nie taki wilk straszny ;-)
Polecamy się na przyszłość :-)
-
2010/10/23 17:57:05

POMÓŻCIE - co zrobić ???
Chcę otrzymać wizę turystyczną i odwiedzić kuzyna (znajomego). Pracowałam w Sądzie Najwyższym 10 lat, ale od 1 października rozwiązałam z w/w instytucją umowę o pracę za porozumieniem stron. Czyli jestem bez stałego zatrudnienia (obecnie). Nadmieniam, że byłam 2 m-ce w Australii, wizę dostałam bez problemu (ale miałam stałe zatrudnienie) i wróciłam o czasie. Czy mam szanse na wizę turystyczną do USA ? Czy muszę powiedzieć, że już nie pracuję w SN ? Proszę o pomoc w otrzymaniu wizy. Czy jest dla mnie jakaś szansa ?
Czekam na odpowiedź i pozdrawiam
Dorota Białek - doris.poland@hotmail.com
proszę pisać na mój e-mail
-
Gość: aga, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/10/23 22:53:37
jak wygląda rozmowa z konsulem?/czy koniecznie musi być przeprowadzona w j angielskim czy równie dobrze można dogadać się z konsulem w języku polskim ????Czy język ma wpływ na wynik rozmowy???
-
2010/10/23 23:30:09
Witamy :-)

@Dorciawawa70, podkreślamy, że nasza odpowiedź to nie jest pewnik, nie mamy niestety wpływu na decyzje konsula. Osobiście byłam świadkiem przyznania wizy panu, który od wielu lat nie pracował - powiedział, że prowadzona przez Niego działalność (zamknięta już ileś lat wcześniej) pozwoliła Mu na zgromadzenie dużych oszczędności, z których sfinansuje także podróż do USA.
Z przyznaniem się, na dwoje babka wróżyła. Możesz wpisać poprzednie miejsce zatrudnienia (pewnie obowiązuje Cię okres wypowiedzenia, więc jeśli złożysz wniosek niebawem, nie będzie to nawet mocno odbiegało od prawdy). Możesz także powiedzieć, że obecnie jesteś w okresie wypowiedzenia, natomiast masz już np. załatwioną kolejną pracę, lecz pomiędzy jedną a drugą, chciałabyś wykorzystać wolny czas na urlop w USA. Musisz pamiętać tylko o tym, że konsul musi wiedzieć, że masz po co wracać do Polski. Musi wiedzieć, że stały pobyt w Stanach nie jest dla Ciebie żadnym celem i że Twoje życie jest poukładane tu - wtedy bez problemu dostaniesz wizę.

Szansa jak najbardziej jest, absolutnie się nie zniechęcaj, przemyśl tylko dobrze, co powiedzieć i jak się zaprezentować, żeby swoją postawą pokazać, że USA to tylko wakacje.

Powodzenia!

@Aga, rozmowa z konsulem wcale nie wygląda tak źle, jak większość z nas się spodziewa (co potwierdzają także komentarze wyżej). Owszem, dla nas jest stresująca, choćby z powodu wszystkich tych przygotowań - wypełnianie wniosku, gromadzenie dokumentów, zdejmowane odciski palców na miejscu, etc. Ale de facto, konsul przeważnie jest bardzo sympatyczny, rozmowa przebiega w miłej atmosferze, z uśmiechem (obopólnym) na twarzach.
Rozmowa nie musi być koniecznie przeprowadzana w języku angielskim (była mowa o tym w komentarzach wyżej), można pomagać sobie językiem polskim lub mówić tylko po polsku i raczej we wszystkich przypadkach, osoba w okienku posługuje się językiem polskim na tyle wprawnie, że nie powinna nas spotkać bariera językowa. Nie ma to wpływu na wynik rozmowy, wiza nie jest przyznawana na podstawie znajomości języka.
Chodzi tak naprawdę o to, żeby móc ją sprawnie przeprowadzić, jeśli Twój angielski nie pozwala na to, żeby swobodnie mówić - mów po polsku, wszystko będzie dobrze :-)
-
2010/10/25 13:50:17
Bardzo dziękuję za podpowiedź, ale jak wpiszę SN, a oni zadzwonią i sprawdzą ? Ja tam nie pracuję od 1 października. Oni dzwonią i sprawdzają zatrudnienie ?
-
Gość: Pablo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/25 16:46:17
Gdzie jest numer książeczki paszportowej jeżeli jest wogóle? mam paszport z 2003r.
Z góry dziękuje za pomoc
-
2010/10/26 10:35:12
Witamy,

@Dorciawawa, w zasadzie nie sprawdzają w ambasadzie zatrudnienia, nie słyszeliśmy o tym, żeby dzwonili do czyjegoś pracodawcy. Jednak oczywiście nie damy za to żadnej gwarancji. Sensowne wydaje się, że sprawdzać cokolwiek mogą wtedy, kiedy mają jakieś wątpliwości. Jeśli natomiast rozmowa przebiega bez problemu i konsul nie ma wątpliwości, nie ma potrzeby potwierdzania żadnych danych.
My absolutnie nie namawiamy do złego ;-) Jeśli nie jesteś już w trakcie okresu wypowiedzenia, być może lepiej powiedzieć, że jesteś już po rozmowach z nowym pracodawcą, z którym rozpoczniesz współpracę od razu po powrocie z wakacji w USA.
To decyzje, które musisz podjąć sama - tak, abyś idąc na rozmowę czuła się komfortowo i pewnie (stres nas zgubi, jeśli pójdziemy na rozmowe nie będąc pewnym tego, co sami napisaliśmy).

@Pablo, to pytanie padało już wyżej kilka razy.
W polskich paszportach nie ma czegoś takiego, jak 'Passport Book Number', to dotyczy innych krajów, my zaznaczamy tam opcję 'Does Not Apply'.
-
Gość: Manx85, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/10/26 14:37:06
Wiatm! Rozważam wyjazd do USA w celach turystycznych, nie mam tam żadnych znajomych, rodziny, w rachubę wchodzą noclegi w hotelach, motelach itp.
Odpowiedzcie proszę, czy na podczas wizyty u konsula muszę wykazać danymi tych miejsc noclegowych (nr rezerwacji, itp)? Bo jeśli tak, to będzie to dosyć skomplikowana operacja, bo skąd mam wiedzieć czy wiza zostanie mi przyznana. Jeśli zarezerwuje noclegi w hotelach, muszę się przecież liczyć z zaliczkami, wpisując nr karty kredytowej podczas rezerwacji, mogą mi całą sumę ściągnąć jeśli nie przybęde na miejsce, na zasadzie kary. Mam nadzieje, że nie jest to problem i nie powstanie iproblem bez wyjścia
-
2010/10/26 16:49:10

Witamy,

@Manx85, nie jest to żadnym problemem.
Jakikolwiek adres dobrze jest podać, to potwierdza nasze plany i sprawia, że nie jesteśmy "nieuchwytni". W praktyce jednak w zasadzie nic to nie oznacza - nie słyszeliśmy nigdy jeszcze, aby ktoś z Ambasady ścigał ludzi po hotelach/motelach - wszystko to oczywiście zakładając poprawne zachowanie w USA ;).

Najlepiej więc jest znaleźć adres hotelu/motelu, którym teoretycznie moglibyśmy być zainteresowani, nie dokonywać żadnej rezerwacji, lecz podać we wniosku nazwę i adres owego hotelu. Jeśli jest to podróż objazdowa, wystarczy podać np. nazwę sieci moteli, z której planujemy skorzystać.
-
Gość: aga, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/10/29 07:24:28
Witam!Niedługo mam rozmowę z konsulem w sprawie wizy turystycznej. Chciałabym odwiedzić znajomego w USA, spędzić tam Sylwestra, zwiedzić trochę Stany.Jestem studentką pierwszego roku studiów dziennych. Czy mam jakiekolwiek szanse na otrzymanie choćby rocznej wizy turystycznej??Co powinnam zabrać ze sobą do konsulatu?Staram się pierwszy raz w życiu o wizę. Proszę o pomoc.
-
2010/10/29 15:27:59
Witamy,

@Aga, wg nas powinnaś przekonać konsula do tego, że wrócisz do Polski, bo dopiero co zaczęłaś studia - na skończeniu których Ci zależy i które motywują Cię do powrotu na czas (możesz wspomnieć, że dużo pracowałaś, żeby dostać się na wymarzony kierunek, itp.), że podróż finansują np. rodzice, albo że chwytałaś się różnych prac dorywczych, aby zarobić na wakacje - generalnie, że jedziesz tam ze środkami na cały urlop, że zawsze chciałaś odwiedzić USA, że masz tam znajomego, z którym bardzo chcesz spędzić Sylwestra itd. Weź indeks, nic innego chyba nie masz? Nie pracujesz, więc wszelkie dokumenty o zatrudnieniu odpadają. Moc w Twoich słowach :-) Ale bądź dobrej myśli, bardzo wielu niepracujących studentów otrzymuje bez problemu wizy, więc nie martw się na zapas.
Trzymamy kciuki i czekamy na dobre wiadomości :-)
-
Gość: julek, *.centertel.pl
2010/11/02 11:30:19
hej
jestem emerytem(mlodym)-:) i chce wybrac sie turystycznie na Floryde
jakie mam szanse na wize i jakie dokumenty zabrac ze soba na rozmowe z konsulem?
pozdrawiam
-
Gość: klaudia.live, *.net.autocom.pl
2010/11/02 18:59:15
Witam wybieram się w przyszłym roku razem z chłopakiem do USA w odwiedziny do siostry chłopaka która jest obywatelem USA. Chciałam się dowiedzieć jak to jest dokładnie z wizami turystycznymi. Kiedyś słyszałam niewiem ile w tym prawdy, że od otrzymania wizy dana osoba ma trzy miesiące na wylot do USA czy to prawda czy jakiś nit? czy są jakieś przedziały czasowe kiedy ma ktoś wylecieć? chciałam się jeszcze dowiedzieć bo chłopak mój był karany grzywną za obraze policjanta to była straszna bzdura jakieś 3 lub 4 lata temu czy to może mu przeszkodzić w otrzymaniu wizy? czy istnieje jakiś obowiązek podawania ąe nie było się karanym??? chciałam się jeszcze dowiedzieć jakie dokumenty mogą pomóc w otrzymaniu wizy czy są to na przykład akty własności domu czy może jakieś wyciągi bankowe bardzo bym chciała otrzymać wizę marzę zobaczyć USA i mam taką okazję jednak bardzo się obawiam, że jedno z nas wizy nie dostanie...
-
2010/11/02 20:24:43
Witamy,

@Julek, dokumenty, jakie mogą być potrzebne to te, które udowodnią samodzielność finansową (brak pokusy pozostania i pracowania w USA). Mogą być więc to zaświadczenia o wysokości emerytury. Dodatkowo możesz zapewnić w czasie rozmowy konsula, że jesteś osobą samodzielną finansowo, posiadającą oszczędności, wystarczające spokojnie do sfinansowania takiej wycieczki, możesz dodać, że po przejściu na emeryturę masz w końcu czas na zwiedzanie. Szanse na przyznanie wizy masz oczywiście duże - nie widzimy przeciwwskazań :-)

trzymamy kciuki!


@Klaudia, nie istnieje obligatoryjny termin, w którym należy wyjechać po otrzymaniu wizy. Jedyną restrykcją jest okres jej obowiązywania. W wypełnianym wniosku są pytania o karalność. Warto się także dowiedzieć, być może nałożona kara uległa już przedawnieniu?
Czy akt własności domu może pomóc - trudno powiedzieć. Na pewno pomagają dokumenty, poświadczające stałe zatrudnienie - praca, do której chcemy wrócić. Można dodatkowo zatroszczyć się podpisane podanie o urlop - potwierdzające planowane daty wylotu i powrotu. Dowiedz się także o możliwość umówienia się na spotkanie razem - na pewno istnieje taka opcja w przypadku małżeństw - nie pamiętamy dokładnie, czy w przypadku związków nieformalnych także (wydaje nam się, że tak), wtedy zostaniecie zapisani na jedną godzinę i podejdziecie do okienka razem.

powodzenia!
-
Gość: filip96, *.opera-mini.net
2010/11/03 13:09:02
Witajcie :)
mam trochę głupie pytanie ... czy mam szansę na wizę ??? mam 14 i chce lecieć na wakacje do babci i dziadka ,mają stały pobyt i są legalnie . bardzo proszę o pomoc :-)
-
2010/11/03 23:19:28
Witamy,

@Filip96, pytanie nie jest głupie :-). Oczywiście, że masz szansę. Procedura przyznania wizy w Twoim wypadku jest inna, niż u osób pełnoletnich - na spotkanie musisz wybrać się z rodzicami, musicie mieć przy sobie odpowiednie dokumenty (Twój akt urodzenia, etc.) - najlepiej o wymogi dowiedzieć się w Ambasadzie.
Jeśli chodzi o szansę na otrzymanie wizy, jak najbardziej możesz być dobrej myśli. Powinniście wyjaśnić Konsulowi podczas spotkania, że chciałbyś odwiedzić dziadków, zwiedzić trochę Stany, itp. Wszystko w okresie wakacyjnym, ponieważ po wakacjach wracasz do kolejnej klasy w szkole.
Powodzenia :-)
-
2010/11/04 13:22:24
Witam.
Nie zlożylam jeszcze aplikacji o wizę,poniewaz czekam na zaproszenie,ktore jest juz w drodze,więc niestety nie mogę jeszcze poinformowac was o tym jak poszla rozmowa z konsulem.Gromadzę wszystkie dokumenty,a potem mam nadzieję,ze wszystko pójdzie pomyślnie.
Mam pytanie trochę z innej beczki.Powiedzmy,ze uda mi sie dostać wizę i polecę do Stanow.Tam czeka mnie jeszcze przekroczenie granicy,czytałam o tym ,ze Urzędnicy celni tez wypytują przede wszystkim o cel wizyty w stanach.O co jeszcze mogą mnie zapytać i czy muszę odpowiadac im po angielsku,czy jeśli nie bedę wiedziała jak im odpowiedziec na pytanie po angielsku,mogę rowniez mowic po Polsku.
Pozdrawiam D.
-
2010/11/04 20:38:31

Witaj Dotka74125,

Tak, prawdą jest, że taka rozmowa odbywa się na lotnisku, wtedy też - niezależnie od długości czasu, na jaki przyznano nam wizę, dostajemy pozwolenie na pobyt o określonym czasie (my dostaliśmy na pół roku, a wizę mamy na 10 lat).

Rozmowa z urzędnikiem na lotnisku w USA to dosłownie chwila. Skanowane są odciski palców, sprawdzane personalia i wszystkie dane, ewentualnie urzędnik zadaje pytania. Pytania dotyczą zwykle tematów, typu: jak długi planujesz pobyt, w jakim celu jest pobyt, kto go finansuje. Jeśli człowiek nie ma nic na sumieniu, urzędnik także się 'nie czepia'. Tam niestety rozmowa odbywa się już tylko po angielsku, być może możliwe jest uzyskanie pomocy kogoś, kto zna język polski i może uczestniczyć w rozmowie - ale tego nie wiemy na pewno (musieliby przygotować się do obsługi obcokrajowców z całego świata). Warto więc przygotować się do tej krótkiej rozmowy w języku angielskim.
Nie stresuj się tą rozmową, ona naprawdę jest formalnością.

Trzymamy kciuki!
-
Gość: aga, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/11/05 16:03:12
dostałam wize turystyczną na 10 lat, na rozmowie było krótko i bardzo miło.Dziękuje za porady i pozdrawiam:)
-
2010/11/05 19:07:34
@Aga, gratulujemy gorąco! Życzymy przyjemnych wojaży :)
pozdrawiamy
-
Gość: gosc, *.adsl.inetia.pl
2010/11/05 21:29:21
Witajcie potrzebuje pomocy przy wypelnieniu petycji i 130 krok po kroku czy znacie moze strone internetowa gdzie jest to opisane?? a jesli nie to czy moge do was kierowac swoje pytania??
-
Gość: basia, *.adsl.inetia.pl
2010/11/06 10:01:12
Moje pytania to : we wniosku G 325 poproszono mnie o nr File Number, alien registration number poniewaz ja mam wize turystyczna to przeczytalam ze tego nr nie posiadam jednakze w polu nie da sie wpisac N/A poniewaz to zamienia sie na 9 zer co mam zrobic w zwiazku z tym?
drugie moje pytanie jest takie: Moj maz przebywa w USA ( jest rezydentem) a ja w Polsce i on musi wypelnic wniosek o sponsorowanie, gdzie moge ten wniosek dostac/ znalezc? dodatkowo poniewaz on nie ma takiej sumy pieniedzy bedzie sponsorowal nas jeszcze jego tata obywatel USA czy dla niego jest ten sam wniosek??
-
Gość: basia, *.adsl.inetia.pl
2010/11/07 14:50:33
mam jeszcze takie pytanie: Zdecydowalismy ze dokumenty bedziemy wysylac do USA chcialabym sie dowiedziec czy mamy wyslac tylko petycje i 130 czy korzysteniej jest skompletowac wszytskie dokumenty czyli biografie, akt malzenski akty ur zaswiadczenie o niekaralnosci wnioski o sponsorowanie itd i dopiero to wszystko razem wyslac??
-
2010/11/09 00:59:11
Witamy,

@Basiu, obawiam się, że niestety nie będziemy w stanie pomóc. Skupiliśmy się na najpopularniejszych wnioskach wizowych - turystycznych. W przypadku wizy imigracyjnej, procedury i wymagane dokumenty są znacznie bardziej skomplikowane, w związku z tym, nie chcemy odpowiadać Ci pobieżnie - bo 'gdzieś dzwoni', bo moglibyśmy wprowadzić Cię w błąd, a to mogłoby być fatalne w skutkach.
Proponujemy spisać konkretne pytania i zadzwonić na infolinię Ambasady, będziesz miała wówczas pewność, że udzielone informacje są zgodne z prawdą. Widywaliśmy wątki o wizach imigracyjnych na różnych forach, lecz problem z nimi polega na tym, że nigdy nie wiadomo, czy ktoś się nie pomylił..

Bardzo nam przykro, że nie mogliśmy pomóc, ale jesteśmy zwolennikami zasady przyznawania się do niewiedzy - jeśli udzielamy jakiś informacji, to tylko wtedy, kiedy jesteśmy ich absolutnie pewni.
Trzymamy kciuki za znalezienie informacji i pomyślny przebieg spraw :-)
-
Gość: lucyna, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/11/09 09:41:34
Witam, wypełniłam wniosek elektronicznie, ale już po wysłaniu zauwazyłam, ze wpisałam zły rok urodzenia mojej matki. Czy mogę złożyć wniosek ponownie z poprawkami?
-
2010/11/09 17:09:19
Witamy,

@Lucyna, tak - możesz poprawić wniosek. Jeśli już go wysłałaś, musisz mieć numer swojego wniosku na potwierdzeniu. Spróbuj wpisać go i wybrać opcję kontynuacji lub poprawki (nie pamiętamy, jak to jest określone) - w każdym razie nie wybieraj wypełniania wniosku od nowa. Wtedy wysłany wniosek powinien się otworzyć a Ty powinnaś móc wprowadzić poprawki i wysłać go ponownie.
-
Gość: roma, *.tkyo.nt.ftth.ppp.infoweb.ne.jp
2010/11/09 18:56:20
mam pytanie
chce leciec do usa z corka
jej ojciec nie mieszka z nami
wiem, ze trzeba miec jego zgode
czy wiecie moze co dokladnie musi byc napisane i w jakiej formie zeby corka mogla spedzic ze mna wakacje w usa?
-
2010/11/10 12:17:54
Witamy,

@Roma, tak, konieczna jest zgoda drugiego rodzica, w przeciwnym razie możecie mieć poważne problemy na granicy, nie można więc tego zaniedbać. Taki dokument powinien być poświadczony notarialnie. Powinien być, w naszej opinii, napisany po angielsku, a nie po polsku.

Treść takiej zgody powinna wyglądać mniej więcej tak:

"Potwierdzam, że moja żona (lub była żona) (tu powinny być wpisane dane personalne) podróżuje za granicę kraju (można wpisać dokładniej - do USA) z moją córką (tu wpisane dane personalne) i wyrażam na to zgodę."
Można dodać także datę podróży, lecz to chyba nie jest konieczne. Może być tam także wzmianka o wyrażeniu zgody na wykonywanie nieprzewidzianych czynności medycznych na terenie USA, w razie nagłej konieczności.

W praktyce wygląda to tak, że nie zawsze sprawdzają ten papier. Często ograniczają się do kilku pytań. Jednak jeśli będą chcieli go zobaczyć - musisz go mieć.
Więcej informacji (w języku angielskim) znajdziesz tu help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/268/~/traveling-with-children---child-traveling-with-one-parent-or-someone-who-is-not
W kwestii języka i samej treści zgody, możesz też upewnić się telefonicznie w Ambasadzie.
-
Gość: gość, *.adsl.inetia.pl
2010/11/12 00:47:55
witam,
czy na rozmowę z konsulem potrzebuje oprócz potwierdzenia złożenia wniosku także cała aplikacje ? Pytam bo na maila dostałam tylko potwierdzenie a aplikacja nie chce się otworzyć.
Z góry dziękuję za odpowiedź
-
Gość: amda, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/11/12 14:53:30
WItam!! Chce jechac z mama i tata na swieta do rodizny do USA czy nie ejst za pozno na staranie sie o wize chcemy jechac odwiedzic ciocie i troche pozwiedzac moi rodizce nie maja zamiaru tam zostawac bo tutaj im sie dobrze wiedzie ja jestem zareczona i wakacje wychodz e za maz mam prace i sie ucze w studium staralm sie o wiz ei dostalma kilka lat temu odmowe jaka jest mozliwosc ze dostaniemy wizy?
-
2010/11/12 17:20:39
Witamy,

Na rozmowę z konsulem wystarczy potwierdzenie, wniosek jest już u nich.
Powodzenia :-)

@Amda, nie jest za późno, raczej wyrobicie się z formalnościami bez problemu. Oczywiście nie warto tego już odkładać, bo będziecie musieli później zapłacić bardzo dużo za bilety lotnicze, im wcześniej je kupicie, tym korzystniej cenowo (okres świąteczny i tak nie sprzyja niskim cenom).
Przede wszystkim, przeanalizuj powód odmowy wizy poprzednim razem i wykaż konsulowi, że ten powód już nie istnieje. Opowiedz o zaręczynach i planowanym ślubie - powiedz, że narzeczony zostaje w PL, przynieś zaświadczenie o dochodach lub wyciąg z banku, możesz pokazać podpisany wniosek urlopowy z wyznaczonym terminem zakończenia urlopu - pokaż, że pracujesz, jest Ci w tej pracy dobrze i nie masz powodów, aby to zmieniać. Podobnie z rodzicami.
I oczywiście, możliwość, że otrzymacie wizy jest duża, nie macie powodów do niepokoju. Trzymamy kciuki i czekamy na dobre wiadomości :-)
-
Gość: bron, *.wtvk.pl
2010/11/12 18:58:05
UWAGA!
Problem dotyczy kobiet które zmieniły nazwisko panieńskie oraz ludzi, którzy kiedyś nosili inne nazwisko!
Dziś byłem na rozmowie z konsulem w Warszawie!

Bardzo wiele osób miało problem podczas rejestracji z nazwiskiem panieńskim !
Wiele kobiet zostało odsyłanych do kawiarenek internetowych w celu korekty w DS-160!
W formularzu jest opcja inne religie, wyznania i nazwiska i trzeb w to kliknąć i wtedy rozwijają się wiersze do wypełnienia !
Multum kobiet to przeoczyło, robiła się straszna nerwówka bo ludzie musieli do 12 poprawić ten błąd a uwierzcie mi, znaleźć w tych nerwach kawierenkę na Placu Konstytucji nie jest łatwym zadaniem.

Co prawda sama korekta nie jest trudna, ale radzę sto razy sprawdzić w domu formularz przed wysłaniem.

Mi i mojej mamie się udało ale było nerwowo.
Otrzymaliśmy wizy na 10 lat po kilku prostych i z uśmiechem zadawanych pytaniach.
-
Gość: ewela21, *.b-ras3.mvw.galway.eircom.net
2010/11/16 15:28:51
witam W jakim jezyky jest przeprowadzana rozmowa z konsulem w sprawie wizy w Irlandi?? czy jest mozliwosc rozmowy w j. polskim??? Pomozcie. Nie mam aaz tak dobrego angielskiego zeby przejsc taka rozmowe z konsulem.. mam jakies wogole szaanse, nie znajac dobrze angielskiego????/ POMOCY!!!!!!!!!!!!
-
2010/11/16 18:03:34

Witamy,

@Bron, to cenna uwaga dla wszystkich mężatek :-) dziękujemy i gratulujemy wiz.

@Ewela, w Irlandii raczej będziesz musiała przeprowadzić rozmowę po angielsku. Trudno nam zgadywać, czy Konsul, na którego trafisz, będzie akurat jakimś przypadkiem znał język polski - raczej byśmy na to nie liczyli. Jeśli język angielski jest poważną barierą dla Ciebie, może warto na rozmowę przyjechać do Polski?
Sama nieznajomość angielskiego nie jest przeszkodą w otrzymaniu wizy, ale w jakiś sposób musisz się komunikować z Konsulem, więc angielski do tego potrzebny jest na pewno..
-
2010/11/16 23:12:51
No i niestety się nie udało.
Nie dość,ze faktycznie jest ostatnio problem jeśli chodzi o nie wpisywanie nazwisk,ktore się używalo.to jeszcze tak mnie urzadzili,ze musiałam w Wa-wie wypelniac drugi raz aplikację i kosztowalo mnie to 150 zł,to jeszcze pani konsul zadała kilka nic nie znaczacych pytań,z których moim zdaniem nie była w stanie wyciagnąć tak naprawde wniosku czy przypadkiem nie chce pozostac w USA,bo tak naprawde jedynym znaczacym pytaniem ,było to czy mam dziecko i gdzie się uczy,no i w koncu odeslala mnie z odpowiedzią,ze nie na obecną chwilę nie kwalifikuję się do otrzymania wizy,ale moze kiedyś.To były jej doslowne slowa.
I niestety marzenia o wycieczce rozwiał wiatr.Pozdrawiam.
-
2010/11/17 00:11:37
Witaj Dotka74125,

Bardzo nam przykro. :-( Szkoda, że tak naprawdę nie udało Ci się dowiedzieć, jaki jest powód odmowy wizy..
Domyślić się łatwo, że jesteś zniechęcona i wkurzona (też bym była), ale może, jak emocje opadną, spróbujesz raz jeszcze i tym razem się uda. Niestety to temat, w którym trudno o gwarancję a i kryteria przyznawania/odmowy są bardzo nierówne - ciężko cokolwiek zgadywać..
Gorąco pozdrawiamy
-
2010/11/17 18:18:08
do dotka74125 ,
mam pytanie , oprócz pytania o dziecko jakie jeszcze pytania zadała Ci Pani Konsul ? Jesteś studentką ?
-
2010/11/17 20:50:59
Tak zadała kilka pytań.m.in. o cel wizyty,dlugość wizyty,cenę noclegu w hotelu w którym miałam się zatrzymać,o rodzinę w USA,o to kto zapłaci za moj pobyt,czy byłam gdzieś za granicą,o to kim dla mnie jest osoba wpisana w aplikacji jako osoba kontaktowa w Stanach.I to było wszystko,tak naprawdę zero konretnych pytań na temat tego co ma mnie skłonić do pobytu do kraju,po wycieczce.
Nie jestem studentką,pomagam rodzicom pomagać prowadzić pensjonat w wakacje i sama wynajmuję pokoje.
-
2010/11/17 23:38:08
przykro mi z powodu odmowy ... nie należy się poddawać . GOOD LUCK !
-
2010/11/18 19:40:21
Witam ponownie , Mam 19 lat i w tym roku kończe technikum . W styczniu planuje udać się do stolicy na rozmowe z konsulem o B1 . Do NY chciałbym udać się na urodziny dziadka który jest tam rezydentem i sylwester ( 27.12.2011 - 12.01.2012). W podróż wybrałbym się z wujkiem który był już w NY 2x i ma B1 na 10 lat . Nasuwa się pytanie , czy nie lepiej będzie wybrać się na rozmowę z Konsulem w październiku , kiedy to będę studiował i odrabiał staż (oczywiście jeśli Pan Bóg pomoże i wszystko pójdzie zgodnie z planem ) ?
Proszę o wyrażenie swojego zdania .
Pozdrawiam Mateusz
-
2010/11/20 06:37:11
Witam serdecznie.Mam pytanie odnośnie wizy do Stanów,otóż w 1999 roku dostałam wize na 10 lat w tym byłam 3 razy w USA 2x Chicago i 1x Floryda na której pracowałam na hotelach to była wiza turystyczna i na dodatek przekroczyłam termin pobytu z pół roku do półtora ponieważ mi się bardzo podobało i miałam prace co najważniesze.Wiza 10-letnia juz mi się skończyła w ubiegłym roku,czy teraz mogłabym się starac jeszcze raz mam juz drugi paszport tamten juz uległ przedawnieniu.I jeszcze jedna rzecz jak to jest z przekroczeniem terminu pobytu jeżeli chce się wjechac nawet przy ważnej wizie czy wraca się tym samym samolotem czy czeka sie na inny a co z biletem czy jets waży czy trzeba opłacać nowy .I jak się przedstawia sytuacja z karta pokładową jesli się nie pokazuje przy wyjeżdzie to nie maja mnie na liscie przekroczonych pobyt?
-
Gość: bron, *.wtvk.pl
2010/11/21 11:53:43
Witam ponownie,
Mam pytanie: jakie pytani zawiera formularz I-94 (tzw. formularz wyjazdu z USA) , kiedy i komu się go oddaje Czy ten formularz można zdobyć na pokładzie samolotu Lufthansy ? W jakich przypadkach urzędnik na lotnisku może nas nie wpuścić na teren USA ?

I jeszcze jedno pytanko, z tego względu że moja mama pali papierosy, ile można zabrać ze sobą paczek papierosów ?

Pozdrawiam
-
Gość: Asia, 178.73.49.*
2010/11/24 23:46:59
Witam serdecznie :-)
Wypelniam wniosek DS-160 wizy nieimgracyjnej i mam dwa pytania.
1) nazwisko Matki - czy podaje panienskie? czy juz to po wyjsciu za maz? czy oba? (choc Mama uzywa i ma w dowodzie tylko nazwisko meza)
2) Zarobki - musze podac moje miesieczne wynagrodzenie - ale brutto czy netto?

Z gory dziekuje bardzo za pomoc! :-)
pozdrawiam!
-
Gość: Natalia, 80.50.228.*
2010/11/25 00:46:40
Witam Serdecznie:-) Ja Jestem zupełnie zielona w tej sprawie....nie wiem od czego zacząć...ale najważniejsze pytanie na pierwszym miejscu będzie takie...o jaki wniosek powinnam się starać...chcę pojechać do znajomej która będzie przez pewien czas w Stanach...tylko bardzo boję się że nie otrzymam wizy,otóż że nie pracuję ani się nie ucze...co jedynie mnie tutaj trzyma to rodzina i powrót do polski aby zacząć nauke....ale powtarzam że dopiero zacząć....raczej nie dostane wizy...;-(
-
Gość: Olee!, *.adsl.inetia.pl
2010/12/02 21:29:47
chcialam powiedziec ze konsulaci w krakowie sa beznadziejni i okropni staralam sie wlasnie dzis i wize i co 2 osoba niestety jej nie dostala wydaje mi sie ze zalezalo to po prostu od ,,humorku'' konsula bo ludzie mieli naprawde mocne argumenty dotyczace tego ze wroca spowrotem do Polski a ja tak bardzo chcialam spedzic przerwe swiateczna na wymarzonej florydzie w dodatku mialam tam znajomego ktory byl wlascicielem hotelu do ktorego lece ale widocznie cos mu nie spasowalo:(( dupa zbita
-
2010/12/05 10:23:08
tak jak kiedyś Pan Wałęsa i Komorowski , tak teraz , na dniach , Pan Komorowski podejmie temat zniesienia Wiz do USA dla polaków . Czy te działania , dadzą pożadany efekt ? Czy po raz kolejny okażą się piaskiem . Bądźmy dobrej myśli . A Wy ? Jak myślicie ?
-
Gość: Ann, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/12/07 14:33:36
Staram się o wizę turystyczną. Wyjazd z grupą osób, zwiedzanie parków narodowych. We wniosku jest pozycja: U.S. Contact Information gdzie trzeba wpisać:
Osoba do kontaktu w USA, nazwa organizacji, adres kontaktowy w USA, telefon, mail.
Co tutaj należy wpisać jeżeli nie przewiduje się takiego kontaktu, nie ma sie nikogo w USA?
-
2010/12/07 15:52:25
Witamy,

Wybaczcie przerwę w odpowiedziach na komentarze, ale zmogła nas potworna grypa. Wracamy jednak do życia, a wraz z nami, wracają odpowiedzi na Wasze pytania :-)

Po kolei:

@Luisss17, wydaje nam się, że lepiej jednak będzie wybrać się na rozmowę z konsulem w momencie, kiedy będziesz miał więcej "dowodów" na to, że coś Cię w Polsce trzyma. Zwłaszcza, że od stycznia będziesz miał jeszcze praktycznie rok do wyjazdu - październik jest więc wystarczająco dużym wyprzedzeniem.

@Slicznotka-0, niestety na pewno figurujesz w systemie, bez względu na to, czy paszport jest nowy, czy też widnieje w nim poprzednia wiza - w systemie widać, że przekroczyłaś termin pobytu i to nie wpływa na Twoją korzyść. Sama byłam świadkiem przyznania wizy osobie, która przekroczyła termin pobytu, konsul zaznaczył jednak, że pracownik imigracyjny na lotnisku w USA może z tego powodu odmówić prawa wjazdu na teren kraju. Trudno nam powiedzieć, jak wyglądaja formalnie powrót w przypadku nie wpuszczenia do kraju - czy wraca się pierwszym samolotem, czy nie. Bilet jednak na pewno musiałabyś kupić we własnym zakresie, niezależnie od posiadanego biletu powrotnego na inny termin - taka sytuacja nie wynika z winy przewoźnika, a zatem ten nie pokryłby kosztów takiej podróży z własnej kieszeni.

@Bron, w paszport wpinana jest specjalna wkładka, którą zazwyczaj wyrywają z paszportu na lotnisku w dniu wylotu. Urzędnik sprawdza wszystkie dane, jakie ma na nasz temat w systemie, może nie wpuścić nas np. z powodu przekroczenia terminu poprzedniej wizyty, z powodu wpisu o karalności - trudno zgadywać. W "normalnych" przypadkach, kiedy nie mamy nic na sumieniu, nie należy się tego raczej obawiać.
Jeśli chodzi o papierosy, z tego, co pamiętamy, karton na osobę.

@Asia, w pytaniach, w których chodzi o nazwiska panieńskie, jest to zaznaczone, jeśli pytanie dotyczy nazwiska - wpisujemy obecne.
Możesz spokojnie podać dochody brutto - to tak naprawdę nie ma kluczowego znaczenia, chodzi o poglądowe kwoty.

@Natalia, powinnaś starać się o zwykłą wizę turystyczną - czyli wypełnić powinnaś formularz DS-160. Swoją sytuację powinnaś opisać i opowiedzieć konsulowi o tym, że masz plany powrotu i rozpoczęcia nauki. Głowa do góry! :-)

@Olee!, bardzo nam przykro :-(

@Luisss17, oby dały efekt :-) Bardzo chcielibyśmy - tak samo, jak Wy, aby Polska była objęta ruchem bezwizowym. Zaciskamy kciuki!

@Ann, jeśli nie ma możliwości podania namiarów na osobę kontaktową - po prostu jej nie podajemy. Można tam wpisać informację, dlaczego jej nie podajemy.
-
2010/12/08 01:56:44
Czy Konsul w trakcie rozmowy będzie dzwonił pod mój domowy nr telefonu? W jakim celu jest on wymagany. Nie mam domowego tel więc będę musiała podać kogoś ze znajomych. czy tak sięrobi? Bo co, mam telefon zakładać.
Dzięki za odp.
Asia
-
2010/12/08 02:41:57
Witaj @Asi.a79, generalnie w formularzu są pytania o wszystkie namiary kontaktowe. Konsul nie będzie pod ten numer dzwonił. Jeśli nie masz telefonu stacjonarnego, wpisz, że nie posiadasz, lub zaznacz - nie dotyczy - jeśli jest taka opcja. pozdrawiamy :-)
-
2010/12/08 14:02:44
Rozumiem, niestety nie ma opcji, że domowego tel podać nie mogę, więc muszę podać koleżanki. Swoją drogą to bez sensu. Nie ma w dzisiejszych czasach tego co 15 lat temu, że prawie każdy miał tel domowy. Teraz się już nieopłaca go mieć.
Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie mam pracę, emigrować nie mam potrzeby, ale czy w systemie pojawi się informacja, że nie mam stałego meldunku - właściwie to nie mam żadnego. Rozstałam się z chłopakiem, wspólne mieszkanie zostało na niego i mnie spłaca, więc się wymeldowałam i chwilowo wynajmuję. Czy mogę mieć z tego tytułu problem? Czy komputer w ambasadzie takie rzeczy widzi?
z góry dziękuję.
-
2010/12/08 15:27:26
A czy teraz po krótkim pobycie w Polsce od momentu powrotu z USA czyli od 2007 roku mogę sie starać o nastepną wizę??czy muszę posiadać zaproszenie od kogoś ze Stanów tak jak to było 1999 roku kiedy starałam się o wizę.Czy coś wiadomo o zniesieniu wiz.Czytałam na necie ze podobno maja być zniesione pan B.Komorowski i pan B.Obama rozmawiali na ten temat.
-
2010/12/08 17:56:45
redaktor the times pisze ,że powinny być zniesione w ciągu roku ... Dziś Pan Komorowski kazał wypełnić Panu Obamie wniosek wizowy , powiedział , że jesteśmy traktowani jak jacyś terrości hehe
-
2010/12/08 17:56:57
redaktor the times pisze ,że powinny być zniesione w ciągu roku ... Dziś Pan Komorowski kazał wypełnić Panu Obamie wniosek wizowy , powiedział , że jesteśmy traktowani jak jacyś terrości hehe
-
2010/12/08 18:58:09
Witamy ponownie,

@Asi.a79, faktycznie bez sensu, bardzo wiele osób telefonu stacjonarnego nie posiada. Na pocieszenie jednak - bardzo mała szansa, że ktokolwiek kiedykolwiek ten numer wykorzysta.
Zameldowanie lub jego brak nie powinno stanowić problemu - jeśli ten temat wyszedłby w czasie rozmowy, wyjaśnij po prostu konsulowi, dlaczego tak jest.

@Slicznotka-0, teoretycznie możesz starać się o wizę w dowolnym momencie, nie ma prawnych, ani formalnych przeszkód. Zaproszenie nie jest dokumentem obligatoryjnym - może pomóc, ale nie musi - na to nie ma zasady, więc to kwestia wyłącznie Twojego wyboru. O ewentualnym zniesieniu wiz wiemy niestety tyle samo, co Wy. :-) Sądzimy jednak, że nawet, gdyby miało do tego dojść, minie jeszcze trochę czasu, to nie jest z całą pewnością kwestia kilku tygodni.

@Luisss17, dokładnie tak - tak samo z resztą, jak obywatele innych krajów, objetych w USA ruchem wizowym. Sami zaśmiewaliśmy się w głos, wypełniając własne wnioski i odpowiadając na pytania, czy robiliśmy kiedyś bombę ;-)
-
Gość: 66, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/12/11 18:12:59
Witamy :-)

@xyz, pracę, jeśli była rejestrowana powinieneś wpisać, ale nie powinno to raczej stanowić kryterium decyzji konsula. O składanym wniosku o zieloną kartę konsul nie musi raczej wiedzieć. Natomiast stan cywilny absolutnie nie ma wpływu na przyznanie wizy lub odmowę.
pozdrawiamy i życzymy powodzenia :-)

i tutaj pomylka
bo raz we wniosku ds 160 jest pytanie o petycje na zielona karte oraz nie nalezy klamac z petycja bo to mozna szybko sprawdzic w systemie,,
co do kategorii to mozna sie zapoznac ze strona rzadowa w tej sprawie i moze byc tak ze ta osoba ma kogos z GC a tutaj malzenstwo juz nie przejdzie,nalezy czekac na obywatelstwo tej osoby ktora zlozyla papiery na ta osobe aby wejsc do odpowiedniej kategorii ...

kolejna sprawa to przy wizach turystycznych literka R nie oznacza ze to jest wiza religijna ,,fakt sa takie wizy ale ta literka o tym nie swiadczy...
inna sprawa to bycie karanym,wedle prawa USA to jak kogos nie ma w rejestrze karanych a byl karany to ta osoba musi wpisac takie cos we wniosku ,dlatego tez jest napisane dokladnie co nalezy miec na rozmowie jak taka osoba ma rozmowe a nie ze jak w Polsce jest takie prawo to mam czegos nie pisac ,,idziemy po wize do USA i to prawo dla Konsula sie liczy a nie te w Polsce
mozna to latwo sprawdzic piszac,dzwoniac do Ambasady USA

-
Gość: 66, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/12/12 16:26:36
co do karty I-94 to Ona nadal jest a tutaj chodzi lufthansie o karte I-94W ta karta byla dla osob ktore leca w ruchu bezwizowym ale dla ruchu wizowego jest nadal I-94 ..Bo jak ktos moze widzial byly 2 karty ,,jedna dla osoba dla ruchu bezwizowego a inne dla ruchu wizowego,mozna te karty zobaczyc na stronach www

strona rzadowa o tym pisze wiec w Lufthansie maja racje ale dla drukow I-94W

www.dhs.gov/ynews/releases/pr_1274366942074.shtm
-
Gość: Szop, 189.171.172.*
2010/12/15 10:38:39
witam, w 2011 roku chce ubiegac sie o wize turystyczna do USA, mieszkam obecnie w Mexyku (Juarez przy granicy z USA), czy jest szansa bym dostala wize bez wracania sie do Polski w sprawie rozmowy z konsulem , czy moge rozmowe zalatwic tu na miejscu w konsulacie amerykanskim??
jakie dokumenty beda potzebne oprocz paszportu i dowodu osobistego??
jesli jade z chlopakiem ktory jest meksykaninem czy nie bedzie problemu przy tym?
Czy jako polka mam obowiazek zgloszenia sie o wize jedynie na terenie mojego kraju??
slyszalam o elektronicznym wypelnieniu wnioskow, i jak to mniej wiecej by wygladalo w mojej sytuacji??
chodzi o podawanie adresu zamieszkania, w dowodzie mam moj polski adres .. i co teraz??
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/15 22:41:21
szop zapoznaj sie z ta strona i tam zawartymi informacjami,zawsze tez mozesz wyslac zapytanie :

mexico.usembassy.gov/principal.html
-
Gość: azjanka22, *.adsl.inetia.pl
2010/12/16 14:29:56
Witam
mam pytanie-obawy.Złożyłam wniosek DS-160 ,umówiłam się na spotkanie z konsulem itd. Otóż chcemy z mężem lecieć do NY (mamy tam znajomą mojej teściowej,u której się zatrzymamy). Nasz pobyt ma trwać 3 tyg-typowo turystycznie. Sytuacja jest teraz taka,że nie pracuję-zajmuję się domem i gospodarstwem rolnym(które mąż posiada),od lutego planuję rozpocząć studium (niestety póki co nie zdobędę potwierdzenia z mojej przyszłej szkoły). Chcemy wylecieć w lutym. Po prostu boję się,że mogę być mało wiarygodna dla konsula skoro chwilowo nie pracuję na stałe. Co mogę ukazać (korzystając z Państwa doświadczenia)-aby być bardziej wiarygodną,że mam do czego wracać i mam tu w Polsce "swoje życie" . Z góry dziękuję
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/16 17:02:48
Azjanka a czytalas moze wypowiedzi tutaj zawarte ..
co mozesz zrobic to powiedziec ze zajmujesz sie domem i mozesz wspomniec ze bedziesz sie uczyc ,musisz wiedziec gdzie,co i musisz byc w tym konkretna ..Czym wiecej wiarygodnych odpowiedzi tym lepiej dla Ciebie :)
-
Gość: azjanka22, *.adsl.inetia.pl
2010/12/16 20:57:59
tak tak czytałam rożne opinie,tematy poruszane podczas rozmowy - i większość rozmów niestety (dla mnie) opiera się na kwestii udokumentowanych zarobków , bądź stałej pracy. Stąd moje wątpliwości i obawy. Akurat tak wyszło,że niedawno straciłam pracę a przed wylotem zapewne nowej (na stałe) nie znajdę. No cóż ,trzeba si uzbroić w pewność siebie ;)
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/17 00:48:41
nie ma tak i nigdy nie bylo ze jak pokazesz cos na papierze to wiza jest w kieszeni a ze osoby byly nie ktore pytane o takie cos to inna sprawa ale musialy soba pokazac ze mowia-pokazuja prawde, Ty sie bardziej przyszykuj na odpowiedziach i na tym co masz mowic,jak sie zachowywac oraz jak przekonac Konsula do swoich racji ..
bo jesli stala praca miala by komus pomoc to odsetek odmow juz dawno bylby ponizej 10 % a jak sama widzisz dopiero jest teraz taki a kiedys ,moglas miec prace-mieszkanie a wizy nie otrzymac ...
-
Gość: iffonek7, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/18 15:19:15
A ja mam pytanie dość skomplikowane:
Mam chłopaka w Chicago (nie jesteśmy zareczeni ani nic w ten deseń) i to jest jedyny powód, dla którego chciałabym wyjechać (mieszkać i pracować) w Stanach. Na razie będę się ubiegać o wizę nieimigracyjną (turystyczną), ale pewnego dnia chcialabym dostać wizę imigracyjną. Więc moje pytanie brzmi: Jak mogę dostać taką wizę? Jakie musiałabym spełniać wymagania?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/18 19:10:00
pytanie jest jest skomplikowane a ma pare pytan
bo ten narzeczony ma staly pobyt lub tez obywatelstwo USA..
jak dobrze umiesz jezyk oraz poczytasz strone Ambasady to zobaczysz na jakich zasadach mozesz o taka wize sie starac i jak ja dostac
www.uscis.gov/portal/site/uscis

polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/iv_processing.html

bo jesli On ma obywatelstwo to mozna pomyslec nad wiza narzeczenska dla Ciebie i wtedy wlatujesz na teren USA,masz 90 dni na slub a potem skladasz papiery na pobyt staly
ale o tym zobaczysz na stronach wyzej..

-
Gość: iffonek7, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/19 19:59:52
Tak, on jest obywatelem USA, język angielski znam w stopniu komunikatywnym, wiem że zaręczyny/ślub bbyłyby najprostszym rozwiązaniem, ale na razie nie chcę zmieniać stanu cywilnego, szukam poprostu jakiejś innej możliwości ubiegania się o wizę imigracyjną
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/19 22:57:23
no to nie ma innej mozliwosci jak wiza narzeczenska lub tez wyjazd jako juz zona na cr1.
Na wize cr1 mozesz czekac kolo 1 roku czasy lub tez dluzej jak zle beda papiery ,cos bedziesz musiala doslac,przy narzeczenskiej dostaniesz ja troche szybciej ale nie w 1-3 miesiace..
-
Gość: Karolina, *.internetia.net.pl
2010/12/21 20:29:19
Witam:)Czy dokumenty dodatkowe,które chcę dostarczyć na rozmowę z Konsulem takie jak zaświadczenia itp. muszę mieć przetłumaczone w języku angielskim? Czy druki DHL, opłaty pocztowej wypisuję komputerowo?I tak sobie pomyslalam,ze te druki potrzebne do dokonania opłaty wizowej muszę wydrukowac w 3 egzemplarzach,skoro 1 czy 2 zostaja na poczcie i 1 zabieram ze sobą (oryginał z podpisem).
W czwartek rano zamierzam wyslac wniosek to czy mogę tego samego dnia juz zadzwonić i umowic sie na rozmowę z konsulem?Pozdrawiam:)
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/21 23:44:03
witaj,,Karolina druk oplaty zostanie Ci zwrocony bo jest aby do wgladu czy dokonalas oplaty
tutaj masz ten druk ,

photos.state.gov/libraries/poland/283944/PDF/MRV_FEE_form_non_pet_434.pdf

nie musisz nic tlumaczyc z zaswiadczen z pracy,nauki,banku ale teraz jest tak ze jak bedziesz o takie cos zapytana to juz bedzie cos ..wiec mozesz miec to ze soba ale nie pokazuj nic bez proszenia..To kiedys -dawno bylo podobno tak ze prosili o rozne zaswiadczenia,teraz pozostaje rozmowa ..
DHL oraz oplate za wize mozesz wypelnic przez komputer lub tez recznie-dlugopisem
mozesz po wypelnieniu ds 160 i otrzymaniu numeru zadzwonic na infolinie aby sie umowic na rozmowe,przygotuj sobie paszport oraz ten numer aby rozmowa byla szybka
-
Gość: Karolina, *.internetia.net.pl
2010/12/22 21:13:53
Dziękuję:):):)Pozdrawiam
-
Gość: Karolina, *.internetia.net.pl
2010/12/28 13:25:12
Jestem umówiona na godz.9.00.Wyczytałam,żeby nie zgłaszać się szybciej niż o wyznaczonej godzinie.Czy dobrze rozumiem,że muszę być o 9.00 przed Ambasadą a 1 etap ubiegania się o wizę czyli kontrola bezpieczeństwa zaczyna się własnie o 9.00.A może 9.00 to jest godz.rozmowy z Konsulem i w związku z tym powinnam być parę minut przed tą godziną?
-
2010/12/28 14:05:57
Witamy,
@Karolina, będziesz pewnie nerwowa, więc stresowałabyś się jeszcze bardziej przyjeżdżając dosłownie na ostatnią chwilę, lepiej więc, abyś była kilka minut wcześniej, ale bez przesady - nie ma po co przyjeżdżać np godzinę przed umówionym spotkaniem. Zaproszona do środka zostaniesz najprawdopodobniej na kilka min. (może 10) przed 9.
Trzymamy kciuki :-)
-
Gość: Karolina, *.internetia.net.pl
2010/12/28 20:48:50
Na ostatnią chwilę to nie będę na pewno-pewnie ok.6.00 będę już w Warszawie:)Na razie nie dziękuję,dam znać jak już będę po.Pozdrawiam i dziękuję na pomoc:)
-
Gość: Karolina, *.internetia.net.pl
2010/12/29 22:05:55
Witam!Jestem już po.Wszystko przebiegało bardzo szybciutko,rozmowa z Konsulem ok.2 minut i super wiadomość,że otrzymałam wizę! Pozdrawiam serdecznie:)
-
2010/12/29 22:21:12
Witaj Karolina, gorąco gratulujemy i bardzo się cieszymy! :-)
Jeśli będziesz miała ochotę, napisz w wolnej chwili, o co konsul pytał - może pomoże to przyszłym "starającym się" o wizę :-)
pozdrawiamy!
-
Gość: iwona, *.leon.com.pl
2010/12/30 14:19:44
hej...
jestem na etapie wypelniania wniosku wizowego, staram sie o b1 , b2 - chce wyjechac turystycznie na swieta wielkanocne
.. i utknelam przy zakladce "U.S. Point of Contact Information"
co mam wpisac w "Contact Person or Organization in the United States", i "Address and Phone Number of Point of Contact",
moja sytuacja jest taka...
ze mieszkam i pracuje w hiszpani,
w stanach nie mam znajomych czy rodziny
jestem niezamezna
chce wyjechac z moim chlopakiem hiszpanem czyli we wniosku wpiscuje ze sama, kiedys mialam juz wize (ale z niej nie skorzystalam , bo byla tylko 3 miesieczna)
wpisalam ze chce sie zatrzymac w hotelu w manhatanie
chce jechac na tydzien czasu

prosze wytlyumaczcie mi co wpisac w "U.S. Point of Contact Information"
dziekuje
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/30 21:05:01
mozna wpisac n/a jako not applicable ..
-
Gość: iwona, *.leon.com.pl
2010/12/30 22:08:33
ok zgadzam sie co do surname i organization name
ale co wpisca dalej...????????????
mam taki komunikat:


Please correct all areas in error as indicated below. Once you have finished, click Save or Next to continue completing your online application form.

* Contact Person or Organization Name has not been completed. Please provide information for at least one of those fields.
* Relationship to You has not been completed.
* U.S. Street Address (Line 1) has not been completed.
* City has not been completed.
* State has not been completed.
* Phone Number has not been completed.
PROSZE DORADZCIE MI CO MAM NAPISAC W TYCH POLACH
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/12/31 12:30:52
to samo wpisac...
-
Gość: iwona, *.leon.com.pl
2010/12/31 13:37:58
dzieki, tylko wiesz tez tak myslalam , chcialam wpisac not applicable...
lecz sie nie da, gdzyz jest pole wyboru ktore trzeba zaznaczyc....
nie wiem jak to obejsc.. przeciez nie moge wybrac nieprawdy.... to znaczy wpierw zaznaczyc nie dotyczny a poterm wybrac np. state
..
jak mam z tego wybranac?
-
Gość: iwona, *.leon.com.pl
2010/12/31 14:40:41
hej.. to znowu ja...
siedze tak i wypelniam ten wniosek.. i sie zastanawiam ciagle nad "U.S. Contact Information"
jest tam zapisane "Your U.S. Point of Contact can be any individual in the U.S. who knows you and can verify, if necessary, your identity. If you do not personally know anyone in the U.S., you may enter the name of the store, company, or organization you plan to visit during your trip."
czy ja ... moge spisac np. adres muzeum ktore chce odwiedzic.. ?
problem moj sie bieze z tego iz nie znam nikogo w stanach...
co o tym myslicie
dzieki za pomoc
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/01 11:39:23
zrob tak jak pisza na stronie..jak pisza aby wpisac cos co odwiedzisz to tak wpisz :)
-
Gość: Dede, *.dip.t-dialin.net
2011/01/02 17:15:31
Hej,
wszystko pieknie, ale niestety zaden z wpisow i komentarzy mi tu jak dotad nie pomogl. Mieszkam w Niemczech, w tym roku daj Boze skoncze tu studia, byc moze w lipcu lub sierpniu. Razem z moim partnerem (obywatelem niemieckim) chcielibysmy leciec we wrzesniu albo do USA albo do Kanady na kilka tygodni zasluzonych i wymarzonych wakacji (jesli do Kanady to wowczas czeka nas przesiadka w USA wiec musze tak czy siak miec wize). W formularzu DS-160 istnieje koniecznosc podania osoby kontaktowej, i nawet mimo opcji does not apply, musze podac adres organizacji,miejsca, ktore chce odwiedzic. Czy jest ktos kto ma juz doswiadczenia z nowymi formularzami? Co zrobic, jesli np. chcemy wybrac podroz: samolotem do Waszyngtonu i stamtad statkiem AIDA po wschodnim wybrzezu? Co zrobic jesli zdecydujemy sie na Kanade i czeka nas miedzyladowanie w USA, jaki adres mam podac? W chwili gdy bede skladac wniosek o wize nie mam pojecia jeszcze jaki urlop bedzie mozliwy, bo to w koncu zalezy od posiadania wizy!!!
Dziekuje z gory za wskazowki
-
Gość: Ann, *.internetdsl.tpnet.pl
2011/01/03 09:17:36
Miałam te same problemy z wypełnieniem formularza, ale juz mam wizę. Wycieczka z grupą znajomych, tez bez osoby kontaktowej w USA.
Wpisałam adres planowanego hotelu /bez rezerwacji/, w innych miejscach pisałam - nie wiem. I było OK.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/03 15:23:35
dede a masz paszport biometryczny aby wjechac na teren Kanady bez wizy ?bo jak nie masz takiego paszportu to musisz miec wize w paszporcie bez cech biometrycznych,inna sprawa ze jest cos takiego jak wiza tranzytowa
-
Gość: Karolina, *.internetia.net.pl
2011/01/04 23:01:34

Witam:)Moja przygoda z wizą wyglądała tak: 25 grudnia wysłałam formularz,27 zadzwoniłam do Ambadasy,by umówić się na rozmowę z konsulem.Wolne terminy były już następnego dnia.Umówiłam się na środę 29 grudnia,bo ten akurat dzień mi odpowiadał.Muszę przyznać,że bardzo miło wspominam wizytę w Ambasadzie.Wszyscy byli bardzo uprzejmi,nie trzeba było też długo czekać na rozmowę z Konsulem.W sumie trwała ona ok.2 minut.Konsul tylko spytał w jakim celu jadę i do kogo-więc odpowiedziałam ,że w celu turystycznym do przyjaciółki.Później zapytał od kiedy mam umowę o pracę i czy planuję wylot w lutym.Odpowiedziałam,że nie w lutym tylko w drugiej połowie stycznia,bo wtedy właśnie w moim województwie są ferie zimowe(pracuję w szkole).Zapytał na jak długo lecę,odpowiedziałam,że na 2 tygodnie.Na końcu zapytał czy do Nowego Yorku,a ja powiedziałam,że tak,że koleżanka,do której lecę mieszka na wyspie Long Island.I to była cała rozmowa.Konsul powiedział,że otrzymuję wizę na 10 lat.Dzisiaj tj.po 5 dniach roboczych, otrzymałam DHL-em paszport z wizą.Jutro idę kupić bilet i 15 stycznia lecę:)Pozdrawiam wszystkich serdecznie:)
-
Gość: bobo, *.pools.arcor-ip.net
2011/01/05 20:31:51
witam! czy województwo też należy wpisać do wniosku?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/06 13:47:18
BOBO jak jest takie zapytanie to tak,wpisujesz mazowieckie,malopolskie...:)
-
Gość: evuccia, 93.107.146.*
2011/01/09 11:36:42
witam, mam pytanei dotyczace miejsca wydania paszportu:

moj polski paszport wyrobionay zostal w irlandii, organy wydajacy : konsul w Dublinie
w zwiazku z tym jaki kraj powinnam wpisac w ponizszych rubrykach?
Country/Authority that Issued Passport
Where was the Passport Issued?
Country

z gory dziekuje za pomoc
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/10 08:13:12
evucci wpisz tak jak masz w paszporcie napisane :) bo przeciez bedzie widac ze to polski paszport a nie irlandzki ;)
-
Gość: , *.nat.umts.dynamic.eranet.pl
2011/01/10 08:27:08
BYLAM wUSA 5 LAT TEMU.DOSTALAM WIZE NA POL ROKU ALE POD SPODEM BYLA ADNOTACJA ZE MOGE BYC TYLKO 1 MIESIAC ,ZLE ODCZYTALAM TA WIZE I WRUCILAM PO 5 MIESIACACH CZY MAM JAKIES SZANSE PO 5 LATACH ?
-
Gość: , *.nat.umts.dynamic.eranet.pl
2011/01/10 08:29:11
PROSZE POMOZCIE
-
2011/01/10 12:25:24
Witamy,
Szanse oczywiście są zawsze, ale - nie ukrywamy - przekroczenie dozwolonego terminu pobytu ma na pewno wpływ - nawet nie tyle na przyznanie wizy w Polsce, co na decyzję Urzędu Imigracyjnego na lotnisku w USA.
-
Gość: , *.nat.umts.dynamic.eranet.pl
2011/01/10 13:29:12
a czy w ambasadzie maja moje dane kiedy wrocilam z usa?
-
2011/01/10 13:55:25
Tak, w ich systemie wszystkie tego typu dane są.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/10 18:43:32
5 lat temu wiec system juz wtedy bylo szczelny wiec nie radze klamac,,
a jak Ci mogli takie cos wpisac gosc?masz na mysli wpis na naklejce wizowej o tym 1 miesiacu bo to jest bardzo wazne-,,bo takie cos wpisuja w Ambasadzie, a ile wpisalas w ds 156 ze bedziesz w USA?..jak wpisalas ze bedziesz 1 miesiac to tak Ci mogli wpisac na tej wizie wydanej w Ambasadzie a na granicy moglas dostac wize na pobyt 6 miesiecy.
bo jak widzisz mozesz dostac rozne odpowiedzi i ktore beda dobre ale jak jest naprawde to napisz,gdzie te 1 miesiac bylo napisane-jest napisane...na wizie czy tez na I-94?
-
Gość: justa, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/11 19:03:11
hej, wlasnie wypelniam wlasnie wniosek o wize do stanow zjednoczonych i mam pytanie co do wypelnienia danych personalnych. co mam wstawic w punkcie state/ province of birth? wpisać SLASK/ SLASKIE/ czy moze w ogole wpisywac SILESIA...? bardoz prosze o pomoc!
-
Gość: RM, 212.160.143.*
2011/01/12 14:33:16
Witam,
trafiłem na problem przy wpisaniu numeru paszportu do formularza, nie przyjmuje numeru i wyświetla komunikat o błędnym numerze. Nie wchodzi wpisywany na różne sposoby.
-
Gość: histeryk, *.mst.gov.pl
2011/01/13 16:14:04
Wiecie może kto przechowuje informacje na temat przekroczenia poprzedniej wizy i na ile jest to skuteczny system? Jakiś czas temu przekroczyłem wizę, jeszcze pracowniczą dla studentów, i obecnie chętnie poleciałbym odwiedzić miejsce w którym mieszkałem, na wizę turystyczną. Nie powinno być żadnych problemów z otrzymaniem wizy, obawiam się jednak tej kontroli na lotnisku np. w Nowym Jorku. Słyszałem o osobach, które przekroczyły wizy o kilka lat i później, w niedługim okresie czasu, bez problemów wjechały na terytorium USA. Czy ktoś ma informację na temat skuteczności systemu wyłapywania overstay'ów i czy ktoś słyszał o cofnięciu kogoś z lotniska w USA? Czy w tym przypadku grożą takiej osobie również jakieś dodatkowe sankcje?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/13 22:19:47
masz na mysli wyjazd na work i travel J-1 ,,tutaj jest to ciekawe ze nie masz zadnego zakazu wjazdu wiec jak Ci dadza wize w Polsce i przepuszcza na granicy to lec -bo zakazu nie masz--zakaz bedzie ale na wizach turystycznych ..I nie radze tez oszukiwac na rozmowie . nie radze sprawdzac systemu -bo jesli komus sie udalo nie oznacza ze komus innemu sie udaje,,czytales w gazecie wyborczej pewne artykuly ze pewnym Paniom sie udalo pare razy wleciec a potem juz nie,bo sie okazalo ze jednak system nie jest taki dziurawy.
-
Gość: borsus, 77.227.122.*
2011/01/14 11:40:05
witam
Mam pytanie odnosnie mojego adresu wlasnie zdalam sobie sprawe, ze we wniosku DS 160 w rubryce City podalam miasto z kodu pocztowego jaki mam, ale mieszkam w wiosce i podalam tylko jej ulice i numer domu. Wszystkie inne dane sa poprawne, myslicie, ze moglabym miec problem z tego powodu, jesli moje dokumenty sa poprawne i wszystkie dane rowniez. Zaznacze, ze mam juz termin wizyty w Krakowie, mozna to jeszcze dopisac ?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/16 18:27:13
borsus nie mozesz nic poprawiac po wydrukowaniu i wyslaniu ds 160 i teraz mozesz jutro zadzwonic na infolinie i sie spytac co z tym zrobic.
-
Gość: ania, *.dynamic.chello.pl
2011/01/16 21:58:39
Mam 15 lat i chciałabym wyjechać do Stanów w tym roku (Maj).
Ale nie wiem co ma zrobić bo pewnie zapytają się czym zajmują się moi rodzice i tu jest kiepsko bo mama w sumie nie pracuje a ojciec ma prace , ale kokosów nie zarabia..
I boje się , że konsul pomyśli ze jestem biedna i do Stanów chcę polecieć żeby pracować czy coś i przez to nie przyzna mi wizy.
-
Gość: stahu, *.dynamic.gprs.plus.pl
2011/01/17 00:05:32
Witam ja mam takie pytanie poznałem w internecie kobietę i chciałbym ja odwiedzić w stanach czy taki powód wizyty mogę przedstawić konsulowi czy to od razu skazuje mnie na odmowę?
-
2011/01/17 09:26:16
witam,ja jakies 8 lat temu bylam w USA na wakacajch, na lotnisku wbito, ze moge przebywac na terenie do 6 stycznia, wrocilam 4 listopada, mam liczna rodzine , poznalam tez wiele innych osob, poniewaz studiowalam pozwolilam sobie pzredluzyc wakacje do poczatku listopada,wg mnie nic zlego nie zrobilam, ale kiedy ponownie ubiegalam sie po wize (poprzednia byla na 2 lata) uslyszalam,ze nielegalnie przedluzylam sobie pobyt i bylam za dlugo i tak naprawde owczesny konsul byl bardzo niemily, mam boarding passy, ktore potwierdzaja moja wiarygodnosc,do tej pory nie mam wizy, moj maz i dziecko maja i odwiedzaja tam znajomych w tym roku maz namawia mnie na wakacje w usa, ale mysl ponownejj wizyty w konsulacie mnie przeraza bo NIE WIEM CO JA MAM Im MOWC? JAK PRZEKONAC,ze jestem wiarygodna, to zle ze czlowiek lubi ich kraj i chce tam spedzac wakacje itp? JAK MAM SIE PRZYGOTOWAC DO TAKIEJ WIZYTY (mysl o wielkim kanionie i las vegas bardzo mnie zacheca ale boje sie,ze juz nigdy mi nie dadza wizy). z gory dziekuje za odp. pozdr.
-
Gość: ania, *.dynamic.chello.pl
2011/01/17 14:29:03
PROSZĘ ODPISZCIE !
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/17 19:09:49
Aniu nie pisze sie na zadnym forum duzymi literami a czeka sie cierpliwie na odpowiedz..
a teraz co do Ciebie to do kogo lecisz,ktos z Toba bedzie lecial do USA,bo moze pasc takie pytanie na rozmowie plus kto bedzie placic za podroz-pobyt tam i jesli powiesz ze lecisz sama,sama tam bedziesz to nie wiem czy wize otrzymasz .Do tego jak powiesz ze rodzice malo zarabiaja..

stahu co do dziewczyny to teraz sa takie czasy ze znajomosci przez internet to nic nowego ale moga byc pytania jak dobrze ta osobe znasz,na ile lecisz,kto placi za podroz,czy napewno na czas wrocisz oraz czy nie bedziesz tam brac slubu i legalizowac pobytu na wizie turystycznej bo jak takie cos wyjdzie na rozmowie to wizy nie otrzymasz.

oksana po 1 na jakiej bylas wizie?jesli dostalas pobyt na okres 6 miesieczny jako turystka a bylas dluzej to tak Ci dobrze Konsul powiedzial ze przedluzlas pobyt nielegalnie
Teraz jesli cos sie pisze w formularzach a co innego sie robi to tak wychodzi z wiza jak sie idzie kolejny raz nawet po 2 latach bo jestes niewiarygodna i wez takie cos pod uwage,,Moze teraz wize otrzymasz a moze nie ..Oni nic nie maja do ludzi ktorzy sa tam legalnie,co innego jak jada,przedluzaja pobyt nielegalnie wtedy jak widziec taka osobe ?ze sa nadal wiarygodni i tego juz nie zrobia? moze zrobia a moze nie i dlatego tez nalezy dobrze sie przygotowac do rozmowy .
-
Gość: ania, *.dynamic.chello.pl
2011/01/17 19:29:29
Ja tam lecę sama a w odwiedziny do Cioci...
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/18 09:28:33
Aniu to mozesz powiedziec ze Ciocia Ci finansuje podroz,ze lecisz na okres wakacji ,musisz cos wiedziec o Cioci ,aby nie wyszlo ze lecisz do niby Ciotki.chyba ze nie padnie takie pytanie na rozmowie.
-
Gość: oksana.1, *.57.broadband14.iol.cz
2011/01/18 11:43:54
witam, ja nie przedluzylam sobie wizy nielegalnie, mialam wize turystyczna na 2 lata,na lotnisku wbito mi mozliwosc pobytu 6mcy, i wrocilam w tym czasie, piszac o przedluzeniu pobytu to bylo tak,ze planowalam byc 3 mce a zostalam ok 4 mce wg pieczatki moglam byc jeszzce 2 mce na terenie USA.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/18 17:36:34
I to wystarczylo,wedle przepisow nie bylas nielegalnie ale co innego napisalas a co innego zrobilas i to wystarczylo dla tej osoby z ktora rozmawialas i teraz nie wiadomo na kogo teraz popadniesz i czy ze jakis czas temu nie bylas po wize cos Ci da ,jakies plusy z tego powodu..bo wiele przypadkow tak sie konczy ze wystarczy ze dluzej sie zostanie i mozna wyjsc bez wizy.
-
Gość: oksana.1, *.57.broadband14.iol.cz
2011/01/18 18:13:43
dziekuje za odpowiedz. szkoda,ze skoro sa tacy przepisowi to nie biora tego po uwage co wbijaja do paszportu, tak naprawde czlowiek chcial tylko milo spedzic czas, nie sadzilam,ze pobyt kilka tygodni dluzej to cos strasznego wiedzac,ze moge tam przebywac nawet do 6mcy i przekresli szanse na spedzenie tam wakacji w przyszlosci.szkoda,bo wiele osob tam jedzie po prostu "zostawic" pieniadze, tani dolar sprzyja wycieczkom i zakupom. pozdrawiam.
-
2011/01/18 18:32:55
@Oksana, w Twoim wypadku to kwestia wyłącznie podejścia osoby, która będzie z Tobą rozmawiała. Formalnie nie zrobiłaś nic złego, jednak Twoja zmiana decyzji wpłynęła na obniżenie wiarygodności. Równie dobrze jednak, możesz teraz trafić na bardziej przychylną osobę, więc nie warto się zniechęcać - jeśli chcesz tam jechać. Po prostu spróbuj wyjaśnić to konsulowi, staraj się być pewna siebie i miła, taka postawa pomaga przekonać drugą osobę do swoich racji. Prawdą jest, że zatajając jakiekolwiek tego typu informacje tylko się pogrążamy, więc nie ma co kręcić - trzeba powiedzieć dokładnie, jak było i liczyć na zrozumienie.

@Stahu, my także uważamy, że to Cie absolutnie nie dyskwalifikuje :-) Musisz się jednak przygotować do rozmowy tak, aby utwierdzić konsula w przekonaniu, że wrócisz - bo coś Cię tu trzyma, że stać Cię na taką podróż z własnych środków (nie lecisz po utrzymanie lub szukać pracy).

-
2011/01/20 16:17:07
Witam,mam kilka pytań,przesiedziałem wize o kilka lat,a teraz wybieram się po nową,czy mam jakieś szanse i czy pisac prawdziwe daty w formularzu,czy ściemniać,czy znaja daty wylotu z kraju i przylotu? bardzo zależy mi na tych wiadomosciach proszę o odpowiedz dziękuje
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/20 16:23:27
maly a kiedy wrociles do Polski jak bedzie prawie 10 lat to mozesz miec prawie po zakazie wjazdu a jak nie to nadal go masz a teraz na ile cos wyjdzie to nie wiadomo,sa takie przypadki ze niby ma nie byc nic w systemie a wychodzi w Ambasadzie lub tez na lotnisku a wtedy mozesz sie na dluzszy czas pozegnac z USA,nawet przy ruchu bezwizowym jak taki bedzie.Wybor nalezy do Ciebie ale dopuki sie nie wkopiesz masz wieksze szanse na wjazd po zakazie wjazdu nim Cie zlapia na klamstwie.Wtedy i pisanie prawdy nic Ci nie da za duzo.
-
2011/01/20 16:28:27
jestem w polandzie 2 lata
-
2011/01/20 16:33:33
mam przyklad znajomych co przesiedzieli wizy 10 lat po 2 latach po powrocie poszli po nowe w 2010 i dostali bez problemow,a i na lotnisku w chicago nie bylo nic wiec o co chodzi?czegos tutaj nie rozumie moze ktos mi to wyjasni
-
Gość: , *.internetdsl.tpnet.pl
2011/01/21 21:01:23
Witam,bardzo przydatna stronka:) osobiscie staralam sie o wize turystyczna w tym tygodniu i ja dostalam teraz tylko czekam na przesylke;) Mam tylko jedno pytanie we wniosku napisalam ze chce jechac na 2 miesiace i tak tez powiedzialam konsulowi ale chcialabym zostac jak najdluzej sie da czyli to maksymalne 6. Pytanie Czy na lotnisku beda mieli w systemie ze aplikowalam na 2 miesiace czy moge powiedziec ze chce zostac na np 4 bo chyba mowienie ze na 6 moze powodowac dluzsze sprawdzanie itd. Dziekuje za odpowiedz i pozdrwaiam tworcow blogu.
-
Gość: ania, *.dynamic.chello.pl
2011/01/22 00:15:19
Gość: , bwx90.internetdsl.tpnet.pl

Jakie Ci konsul pytania zadał ?
-
Gość: ja, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/22 00:40:55
i w jakim języku rozmawiałaś?:)
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/22 08:50:19
jak sie nie umie za dobrze jezyka angielskiego to masz rozmawiac w tym jezyku?rozmowa moze byc po angielsku lub tez po polsku i nie ma znaczenia na przyznanie wizy,,pytania sa na tym blogu ale zazwyczaj sa takie-do kogo sie leci-co sie robi w Polsce-jak sie uczysz to gdzie i czego-jak pracujesz to cos o pracy-cos o osobie do ktorej sie leci..czy sie bylo gdzies zagranica a jak sie bylo to gdzie..

green maly takich przykladow mozesz podac wiecej ale ja Ci mowie jakie sa przepisy i co moze byc,fakt jesli ktos wyjechal przed 2001 rokiem to czasami go nie widac ale byl juz taki przypadek ze Pewna Pani sklamala,poleciala raz,poleciala 2 razem ale za kolejnym juz ja na lotnisku zlapali a przeciez miala wydana wize-leciala 2 razy do USA a jednak ja wylapali ,,wiele mozna o tym poczytac w gazetach roznych ..Teraz rozumiesz ?tez moga przyznac wize,przyjedziesz do domu i dostajesz ale sam paszport lub tez masz telefon ze masz przyjechac do Konsulatu bo cos nie gra.

co do pobytow dluzszych niz sie wpisalo we wniosku,,duzo jest z tym nieporozumien i nawet byl juz taki wpis pare dni temu ,ze ktos mial byc w USA jakis czas i przedluzyl pobyt o 1 miesiac i przy kolejnej wizycie w Ambasadzie tej wizy nie otrzymal bo pisze jedno a robi cos innego tzn osoba jest niewiarygodna i wez takie cos pod uwage.Kolejna sprawa to pobyt 6 miesieczny,powrot do Polski i szybki powrot do USA-sa osoby ze sa zatrzymywane ze pracowaly,jesli sie ucza-pracuja to dlaczego sa w USA 6 miesiecy-czy naprawde cos ich tam trzyma?i wtedy albo sa puszczane lub tez maja anulowane wizy ,maja zakaz wjazdu ..Tak wiec radze dobrze sie zastanowic nad pobytem,powrotem-moze byc tak ze polecisz po jakims czasie do USA po pobycie 6 miesiecznym i mozesz miec problemy..
-
2011/01/22 14:24:46
Rozmowa to doslownie 2min NIe mieszkam na codzien w polsce i rozmiawialam po angielsku. Konsul byl przemily pytal mnie czymm sie zajmuje jak dlugo mieszkam za granica i do kogo jade to chyba tyle. Sama byalm w szoku ze tak szybko to sie potoczylo. Chcialam ponowic moje pytanie o to co powiedziec na lotnisku w USA aby dostac ten dluzszy pobyt czy mowiac ze na 3 miesiace moze sie zdarzyc ze wbija na 6? dodam ze lece po raz pierwszy prosze o odpowiedz tworcow blogu ePrzeloty,
-
2011/01/22 16:04:44
@Lil_weezy, tak naprawdę - przeważnie wbijają na lotnisku 6 miesięcy (my jechaliśmy na 1 mies. i też wbili nam na 6). Jak pisał @66, lepiej mówić to, co jest zgodne z naszymi intencjami - jeśli chcemy pozwiedzać - najlepiej powiedzieć, że mamy w planie zobaczyć to i to, że mamy odłożone na ten cel pieniądze i po zakończonej podróży - która, jak przewidujemy, zajmie ileś tam czasu, będziemy wracać.
Sprawa jest o tyle trudna, że zasad takich rozmów nie określają żadne przepisy, to zwykle 'widzi mi się' osoby, która z nami rozmawia - może mieć gorszy/lepszy dzień, pokłócić się rano z żoną/mężem i mieć określony nastrój, itd - a my na to wszystko nie mamy najmniejszego wpływu.. Dlatego na wiele pytań jest tak trudno odpowiedzieć pewnikiem - w dużej mierze to zgadywanka.
-
2011/01/22 16:07:20
ps. dziękujemy za miłe słowa i również pozdrawiamy wszystkich podróżników ;-)
-
Gość: ania, *.dynamic.chello.pl
2011/01/23 01:39:59
A jak powiem , że jadę do siostry to spytają czy ona jest w Stanach legalnie czy nie
-
2011/01/23 02:55:31
@Ania, będziesz musiała podać dane siostry - wtedy zobaczą w systemie, jeśli siostra jest tam nielegalnie, a wtedy z kolei - marne szanse na wizę.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/23 12:50:53
beda marne jak sie sklamie na rozmowie wiec uwazaja Aniu,,bo wtedy i za jakis czas nie polecisz a tak nie przekonalas Konsula ze nie zostaniesz nielegalnie..ale nadal bedziesz miec czyste konto za brak klamstwa .a to czasami jest duzo warte ,niz klamanie.a moze bedzie tak ze dostaniesz wize.
-
Gość: Ania27, 46.112.250.*
2011/01/23 21:35:20
Witam! jestem w trakcie wypełniania wniosku DS-160. Mam takie pytania... Czy National Identification Number to jest PESEL?? Wydaje mi się ze tak, ale pytam dla pewności. I wtedy te dwa pozostałe numery (US Social Number i US Taxation Number) nie dotycza??
Inna kwestia to ta związana z primary ocupation. Prowadzę własną działalność gospodarczą i mam problem ponieważ jak wybieram bussiness (przedsiębiorca) to mam do wypełnienia pola employer, employer address i tak dalej. I jak ja mam to wypełnić?? Tzn mam wpisać swoje dane adresowe (miejsce wykonywania działalności) jako adres aktualnego pracodawcy?? Trochę to bez sensu albo czegoś nie rozumem :)
Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam :)
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/24 00:08:20
Aniu ten PESEL to jak piszesz jest tym numerem NIN i to wpisujesz ,,reszta numerow nie dotyczy Cie bo jakbys miala to bys wpisala i bys wiedziala od czego sa.Wpisujesz swoje dane-adres i pod czas rozmowy powiesz ze prowadzisz swoja dzialanosc gospodarcza.
-
Gość: Marcin-Krk, 195.117.97.*
2011/01/24 11:18:11
Witam, mam 3 pytania. Staramy się z żoną o wize i:
1. Jeśli zmienił mi się adres zamieszkania - cyfrę zmieniono na ulice - a w dowodzie mam jeszcze stary adres, czy wpisywać to co widnieje w dowodzie osobistym jako zameldowanie czy faktyczny stan na dzisiaj i aktualny adres i ewentualnie mieć ze sobą kartkę z informacją z gminy o zmianie adresu?
2. Jesteśmy rok po ślubie, w trakcie budowy domu, wynajmujemy obecnie mieszkanie ale w dowodzie mamy wbite swoje adresy zameldowania - czy nie będzie problemu że jestesmy małzeństwem a w formularzu podajemy dwa różne adresy?
3. Zauważyłem że podczas wypełniania mojego formularza DS160 miałem więcej pytań (bardziej rozbudowane dot. wykształcenia, podróży w ciągu 5 lat) niż wypełniając formularz żony. Czy tak może być czy jakis błąd popełniliśmy?
Pozdrawiam.
-
Gość: histeryk, *.mst.gov.pl
2011/01/24 12:32:24
Rozumiem więc, że lepiej nie ryzykować kłamania na rozmowie z konsulem (ani we wniosku) na temat przekroczenia wizy. Może się zdarzyć, że system nie wyłapie, ale może też wyłapać i wtedy będą problemy na dłużej. Czy natomiast po przekroczeniu terminu 10 lat od przylotu z USA moje dane w systemie znikają, czy po prostu nie są brane pod uwagę? Czy jeśli minie to 10 lat i na rozmowie, lub w dokumentach, przyznam się że przekroczyłem wizę to mogą mi nie dać nowej (lub cofnąć ze stanów, mimo iż wizę w Polsce dostanę)? Dzięki za informacje
-
Gość: anaid99, *.centertel.pl
2011/01/24 20:24:47
Witam:) czy wie ktoś może czy Polska ma Passport Book Number?
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/25 19:14:52
anaid99 jak narazie nie znam takiej osoby z Polski ktora by taki numer wpisywala ,bo sa takie paszporty ze takie cos maja ...
histeryk,a co chcesz napisac po tych 10 latach ze ile byles w USA?jak wpiszesz ze byles ponad ten czas to od Konsula bedzie zalezec czy Ci znow uwierzy i da wize po tym co sie stalo bo 10 letni zaka Cie nie bedzie juz obejmowac i to bedzie plus tego wszystkiego,moga dac wize turystyczna ale nie musza..

Marcin ds 160 jest polaczeniem dawnego ds 156 i 157 ,,mezczyzni kiedys musieli miec oprucz 156 jeszcze 157 wiec dlatego miales wiecej pytan niz zona .
co do adresow to mozna to powiedziec na rozmowie a adresy tez beda wazne aby odebrac paszporty ,aby kurier wiedzial komu wydaje przesylke ..
-
Gość: zagubiona, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/26 18:00:25
Witam. Wypelnilam caly wniosek DS-160, jestem na etapie Rewiew i obok z prawej strony widnieje maly znaczek drukarki (drukowanie). Nie mam tuszu w drukarce i dlatego musze to wszystko gdzies zapisac, na jakiegos pendrive'a albo cos. Ale nie wiem kiedy to mam zrobic? Czy jesli wysle aplikacje (submit) to bedzie jeszcze szansa, zeby to sobie gdzies zapisac czy bedzie po tzw ptakach...? I czy na pewno nie musze tego drukowac na drukarce laserowej (pod warunkiem, ze bedzie idealnie wydrukowane), nie bedzie problemow w konsulacie? Z gory dziekuje za informacje bo spedza mi to sen z powiek ;) Pozdrawiam!
-
Gość: zagubiona, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/26 18:42:33
Czy confirmation page bede musiala od razu wydrukowac czy bede mogla ja zapisac na pendrive'a? Bo potrzebuje tylko ta confirmation page, prawda?
-
Gość: Ola, *.centertel.pl
2011/01/26 18:45:56
Co należy wpisać w rubryce 'where was the passport issued', jakie miasto, bo nie widzę tego w paszporcie ... ?
-
Gość: Ania27, 46.112.206.*
2011/01/26 21:15:54
Witam raz jeszcze. Podczas pracy z wnioskiem zrywało mi się połączenie internetowe. Na etapie review wyglądało ze wszystko jest w porządku. Jednak gdy podpisałam i wysłałam wniosek okazało się, że nie załączyło się zdjęcie. Co ja mam teraz zrobić?? Czy powinnam wypełnić kolejny, nowy wniosek?? A może brak zdjęcia to nie jest problem?? Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam :)
-
Gość: Olijanka, *.chelmnet.pl
2011/01/28 17:44:10
Gdzie moge znalezc odpowiedz na pytanie: Jakie mam szanse na lotnisku w Chicago na wpuszczenie na terytorium USA?
W 2005 r wyjechalam do USA. W formularzu wizowym podalam, ze jade na 1 miesiac. Na lotnisku O'Hare dostalam wize na 6 m-cy. Po 5-ciu miesiacach pobytu w Illinois zapisalam sie do szkoly dla cudzoziemcow i przekwalifikowano mi wize na studencka. Zatem do wyjazdu z USA( w 2009) bylam "niby" legalnie, poniewaz wyjechalam w okreslonym przez wladze imigracyjne czasie. Oczywiscie, posiadam wszystkie dokumenty zwiazane z otrzymana w USA wiza studencka i amerykanskie tymczasowe prawo jazdy wydawane tylko osobom przebywajacym tam legalnie. Mam wize wielokrotna, wazna do 2015. Planuje wrocic do Stanow na miesiac, by odwiedzic przyjaciol. Od roku jestem na emeryturze; jestem emerytowana nauczycielka j. angielskiego. I jeszcze jedno, moja corka przyjechala mnie odwiedzic w 2008 r. W konsulacie w W-wie powiedziala, ze jestem w USA. Przyslalam jej dokument ze szkoly do ktorej tam chodzilam i - o dziwo - otrzymala wize. Wrocila w deklarowanym czasie.
Przyznaje, ze jestem zdezorientowana tymi amerykanskimi przepisami. Konsulat wpisuje swoje, na lotnisku dostaje sie inne terminy powrotu, wewnetrzne wladze stanowe - jeszcze inne.
Moze przypadkowo ktos wie, jak wyglada to w praktyce, lub gdzie moglabym sie czegos dowiedziec?
PS. Swietna stronka. Gratuluje i dziekuje. Pozdrawiam.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/28 20:02:57
Olijanka na to odpowiedz znajedziesz lecac znowu -bo faktycznie bylas legalnie ale zmienilas status w USA i jesli to jest legalnie to moga teraz pomyslec ze znow to samo zrobisz,kolejna sprawa to pobyt -za co zylas,kto Cie finansowal,czy nie pracowalas nielegalnie i teraz nie bedziesz pracowac,po co teraz lecisz,czy naprawde bedziesz 1 miesiac..
I teraz stanowe prawo nic nie ma do wiz bo to jest domena rzadu federalnego komu dac wize,kogo wpuscic i czy zmienic komus status wizy..
I nie ma tutaj nic dziwnego ze kogos wpuszczaja na 6 miesiecy,ze komus zmieniaja status w USA a ze potem moga kogos nie wpuscic lub tez nie dac kolejnej wizy bo co innego taka osoba pisze w formularzach a co innego robi i teraz na kogo trafisz na granicy to albo Cie wpusic lub tez nie
mozesz oczywiscie szukac prawnych spraw ale to urzednik na lotnisku decyduje czy Cie wpuscic bo wystarczy ze Ci powie ze go nie przekonalas i tyle bedzie z podrozy i nic nie zrobisz na granicy -nawet jak sie na cos powolasz to od urzednika nalezy ostatnie slowo bo tak tez jest napisane na stronach rzadowych.


Aniu27 a co powiedzieli na infolinii ?bo jest tak ze jesli zdjecie przeszlo ale jest zlej jakosci to mozna dac na rozmowie do skanowania a jak bedzie tutaj to...moze jest podobnie a moze nie..

Ola wpisz wojewoda ...i tutaj wpisz ktory Ci to wydal i tyle :)
-
Gość: Ania27, 188.33.217.*
2011/01/28 20:17:02
A jaki jest numer na infolinie?? Dziękki za pomoc :)
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/28 21:39:45
widze ze nie umawialas sie na rozmowe ;)
polish.poland.usembassy.gov/visas/nonimmigrant_visas/niv_how_to_apply.html#krok_4
odrazu moze zapisz sie na rozmowe aby taniej to wyszlo,daj znac co Ci odpowiedzieli :)
-
Gość: Walerka, *.dynamic.chello.pl
2011/01/28 22:39:50
Witam. proszę o pomoc. mój paszport straci ważność 13.05.2012 r. Po wizę wybieram się w marcu tego roku, a wyjechać do USA chcę w lipcu 2011. Nie wiem czy lepiej wyrobić juz nowy paszport, mimo ze ten jest jeszcze ważny, czy dopiero gdy straci wazność?
-
Gość: ania, *.dynamic.chello.pl
2011/01/28 23:26:16
A czy jak moja siostra jest tam nielegalnie, a ja powiem że jadę do cioci (która jest legalnie) .
To oni jak wpiszą moje nazwisko to wyskoczy im tez moja siostra
i to , że jej nielegalnie ?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/29 00:54:35
Aniu a co chcesz napisac?jak chcesz sklamac to mozesz wyjsc bez wizy a w przyszlosci tez bedzie nie latwo..bo majac kogos nielegalnie jest to jakis minus ale sa osoby ze dostaja wizy ale jak powiedza i napisza prawde .Jak dostana odmowe to za brak wiezow z Polska ale maja czyste konto ze nie klamaly..

Walerka jak masz czas to wyrob sobie paszport na biometryczny bo moze bedziesz chciala pojechac do Kanady bez wizy ;)
-
Gość: Olijanka, *.chelmnet.pl
2011/01/29 12:06:46
Serdecznie dziekuje za blyskawiczna odpowiedz. Ciesze sie, ze znalazlam ten blog. A teraz info, ktora znalazlam na www.prawoimigracyjneusa.com/pytaniadonas.htm
"Konsekwencje zmianu statusu w usa
Czy mozliwa jest zmiana wizy na F-1 na terenie USA?

Tak, mozna to zrobic, ale wtedy dostanie Pani inny status ( status studenta ) jednak wize wciaz bedzie miala Pani te sama w paszporcie. Co to znaczy? Ze jesli opusci Pani USA bedzie Pani musiala od nowa stawic sie w konsulacie USA po nowa wize (nie ma gwarancji, ze ja Pani dostanie). Co wazne - nie ma tez gwarancji, ze zostanie Pani zmieniony status w USA."

Nie bede ryzykowac, chyba ze wymysle cos sensownego.
Serdecznie pozdrawiam.
Olijanka


-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/29 13:59:31
Olijanka tyllko ze tutaj chodzi o zmiane statusu w USA -wyjazd i ponowny wjazd aby sie dalej uczyc i wtedy nalezy starac sie o wize F-1 w Polsce ,bo na tym statusie nie mozna wrocic do USA.
-
Gość: Olijanka, *.chelmnet.pl
2011/01/29 19:46:12
Tak, wiem o tym, bo wlasnie tak sie stalo ze mna. Juz po wyslaniu mojego zapytania do Ciebie/Was zdalam sobie sprawe, ze napisalam o wizie studenckiej, zamiast o statusie studenckim, ktory uzyskalam bedac juz w USA. Wrocilam do Polski ze swiadomoscia, ze juz do Stanow nie wroce, ale tesknia tam za mna, a ja za nimi, a i szkole moglabym kontynuowac jeszcze przez rok, wiec wpadlam na pomysl, ze przelece sie jeszcze raz, "ostatni raz" ponad oceanem. Mam nowych uczniow w Stanach, starych w Anglii i tak sie sklada, ze i jedni i drudzy chca mnie miec w poblizu. A ja wlasciwie nie mam nic, co by mnie trzymalo w jednym miejscu, zatem moge podrozowac. Oczywiscie, mam pieniadze na wynajem jakiegos lokum i w USA, i w Anglii. Jest we mnie troche przekory, ktora podpowiada mi, bym udowodnila, ze dam rade wjechac do Stanow. Ale czy to wystarczy?
Jeszcze raz serdeczne dzieki za wiedze, zyczliwosc i cierpliwosc.
-
Gość: Ola, *.centertel.pl
2011/01/29 20:24:31
dzięki za odpowiedź, super blog ! :)
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/30 09:15:33
Olijanka podstawa to usmiech i to co chcesz zrobic i masz na to realne odpowiedzi.Jest wiele osob ktorzy jak Ty dostaja wizy-wlatuja ale nalezy do tego sie dobrze przygotowac.powodzenia zycze :)
-
Gość: Olijanka, *.chelmnet.pl
2011/01/30 20:39:33
Yes, Madam/Sir! :)
-
Gość: Turysta, *.89-161.tel.tkb.net.pl
2011/02/01 10:11:27
Hej! Byłem wczoraj w ambasadzie w Warszawie po wizę turystyczną. Dostałem bez problemu na 10 lat. Pani konsul zadała tylko 4 pytania: o pracę, o miasta, które chcę odwiedzić w USA, o to co robi narzeczona (bo od razu powiedziałem, że jedziemy razem) i o to, czy podróżowałem poza Polskę. Wszystko zajęło jakieś 2 minuty może. Najważniejsze rzeczy: wszystko szczerze bez ściemniania, szczerze i dokładnie pisać wszystko we wniosku. Jeśli jedziecie turystycznie to przemyśleć jakiś plan podróży, bo osoba która jedzie turystycznie i nie wie co chce zobaczyć jest mało wiarygodna. Odpowiadać pewnie i na temat i już. Powodzenia :)
-
Gość: TONFFILLKA, *.adsl.inetia.pl
2011/02/04 12:14:06
witam
właśnie z drżącą ręką wypełniam formularz o wizę turystyczną. mam problem z odpowiedzią na pytanie o osobę w usa lub organizację - o ile można wygasić pola dotyczące osoby (bo jadę objazdowo zwiedzać i nie mam tam nikogo) tak z organizacją nie jest to możliwe. czy można zatem wpisać w pola organizacji nazwę i adres muzeum np. MET w nyc?? bo akurat chcę je odwiedzić... proszę o odpowiedź :)
-
Gość: TONFFILLKA, *.adsl.inetia.pl
2011/02/04 12:53:50
aaa i mam jeszcze dwa pytania: czy podczas jednej rozmowy telefonicznej można umówić całą rodzinną trójkę która jest wpisana w formularz wizowy jako towarzysze wyjazdu - czy każdy musi dzwonić z osobna (zależy nam na jednym terminie) oraz czy po wysłaniu wypełnionego formularza muszę go od razu go drukować razem z potwierdzeniem czy mogę to zapisać w formie jakiegoś pliku i zrobić w terminie późniejszym, np. na innym komputerze z podłączeniem do drukarki laserowej?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/04 17:15:47
TONFFILLKA, mozesz wpisac adres tego muzeum ,co do telefonu to jak bedziesz miec numery paszportow,dogadacie sie co do daty i godziny rozmowy to moze 1 osoba zapisac wszystkie osoby na rozmowe..co do drukowania i wysylania to mozesz zostawic nie wypelniony do konca ds 160 i wrocic do niego za pare dni i wtedy wyslac go .jest tez inny sposob ale to w dobrej kafejce Ci powinni Ci to wyjasnic.
-
Gość: basia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/06 09:19:26
witam, mam zamiar skladac o wize poraz kolejny chbya 8 za kazdym razem odmowa za malo wiezi z polska, w stanach mam 3 siostry i chcialabym je odwiedzic, teraz jestem juz mezatka mam corkie i mame na emeryturze, czy potrzebne jest zaproszenie? zawsze bylam z zaproszeniem ale konsul nawet do niego nie zajrzal, nawet zlorzyła mi siostra na pobyt staly ale tez odrzymalam odmowne, czy ja mam jakiegos przekletego pecha czy co, jakie mam teraz szanase? prosze o odpowiedz bardzo mi zalezy baska19@autograf.pl
-
Gość: aklime, *.newt.cable.virginmedia.com
2011/02/06 10:27:42
Wypelnilam formularz ds 160 i mam wizyte w konsulacie w czwartek. Wszedzie czytam ze w formularzu trzeba wpisac edukacje i szkoly do jakich sie uczeszczalo oraz pracodawcow przez ostatnie 5 lat. Martwie sie bo ja takich pytan nie mialam?? i teraz nie wiem, czy dlatego ze na jakies pytanie odpowiedzialam zle czy to zalezy od innych czynnikow i nie wszyscy maja takie same pytania? Mialam tylko pytanie o aktualnego pracodawce ktore wypelnilam.
Skoro wyslalalm juz moja aplikacje pytanie czy powinnam po prostu pojechac na rozmowe czy skoro nie jestem pewna ze wypelnilam formularz poprawnie powinnam zaczac nowa aplikacje i ja wyslac jeszcze raz?
A jezeli tak, to czy po wypelnieniu nowej znowu musze dzwonic?? i co sie stanie wtedy ze stara? konsul bedzie mial obie??
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/06 11:38:28
basia co do aplikacji na staly pobyt to mozesz cos wiecej napisac dlaczego byla odmowa,ile czekalas na papiery-rozmowe?i czy siostra ta co skladala papiery miala odpowiedni dochod oraz miala obywatelstwo USA bo tylko te osoby maja prawo skladac papiery,nikt z GC ..
a moze bylas karana i nie dostalas tej wizy na pobyt staly?tak wiec nie znajac pewnych spraw trudno cos odpowiedziec dlaczego dostalas-moglas dostac odmowe.
Co do wizy turystycznej to teraz co Cie trzyma w Polsce-uczysz sie-pracujesz ,a jak siostry wyjechaly do USA i tam legalizowaly pobyt-bo jak pojechaly na wizach nie imigracyjnych to moze byc tak ze Ty tak samo zrobisz co One ..z tym tez sie licz.

aklime ds 160 jest polaczeniem dawnych ds 156 i ds 157 i kiedys ds 157 mial takie pytania jak praca itd ale ten formularz byl wypelniany przy wizach turystycznych tylko przez mezczyzn w pewnym okresie wieku bo nie wszyscy mezczyzni musieli takie cos wypelnic..
I teraz moze ktos cos doda jak sama ta kobieta-dziewczyna miala ale jesli wyjdzie ze bedziesz musiala wypelnic od nowa ds 160 to potem musisz podac na infolinii inny numer ,i bedzie widoczne w systemie ze wypelnialas juz formularz ale jesli bedzie trzeba,radze poczekac na odpowiedz za nim cos zrobisz .mozesz tez zadzwonic na infolinie w tej sprawie,
-
Gość: ewa, *.kliknet.pl
2011/02/06 16:15:05
Witam,
bardzo proszę o informację czy mogę wniosek o wizę wypełnić w języku polskim? Czy jest nadal aktualne to, że na stronie pisze o języku angielskim a można używać polskiego bez znaków polskich? Bardzo prosze o odpowiedź. Czy nie odrzucą mi wniosku z racji języka polskiego?
-
Gość: aklime, *.newt.cable.virginmedia.com
2011/02/06 16:33:34
Dziekuje za odpowiedz. Poszperalam jeszcze troche na necie i anglojezycznych stronach i wychodzi na to ze nie zawsze sie o to pytaja, tzn o edukacje i prace i ze to chyba wlasnie mezczyzn. Postanowilam zostawic to tak jak jest. Zobaczymy jak bedzie na rozmowie w czwartek. Pozdrawiam i dziekuje jeszcze raz.
-
Gość: ewa, *.kliknet.pl
2011/02/06 16:42:10
Proszę jeszcze o informację czy oplatę za wizę mam zrobić przed wypełnianiem wniosku? Czy mogę po - przed wizytą u konsula? Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/06 17:17:24
aklime daj znac po rozmowie :)
ewa tam masz 1 pkt ze musisz uzyc polskich znakow a reszte odpowiedzi podaje sie bez polskich znakow..co do oplaty to masz miec ja juz przed wizyta a wiec przed wyslaniem wniosku czy tez po,wybor nalezy do Ciebie
-
Gość: basia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/06 20:37:53
66 juz odpowiadam bo odmowili pobytu stalego mi dlatego, ze moja siostra zostala w stanach adoptowana przez moja chrzesna zeby zalegalizowac pobyt, moje siostry wyjechaly na turystyczna ale teraz maja pobyt staly 2 a trzecia jest w trakcie legalizaji wyszla za maz i urzadza wesele i ja chcialabym na nie pojechac, obecnie jestem na wychowawczym ale pracowalam wczesniej niestety juz skonczylam studia.
-
Gość: basia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/06 20:56:09
jakie mam szanse na uzyskanie wizy turystycznej?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/06 22:06:51
basiu na to pytanie trudno odpowiedziec ,bo mozesz trafic na kogos ze Ci uwierzy ze wrocisz a mozesz trafic tak samo i wyjdziesz bez wizy.
-
Gość: ewa, *.kliknet.pl
2011/02/06 23:17:27
Dziękuję za szybką odpowiedź :) Proszę jeszcze o informację czy to że aktualni nie pracuje mnie skreśla ? Czy osoby które nie pracują otrzymują zawsze odmowy? Będę się starała o wizę teraz w lutym ale z pewnych powodów osobistych zwolniłam się w listopadzie z pracy - wcześniej zawsze pracowałam. Chcę lecieć do przyjaciółki na jej okrągłe urodziny - to ma być niespodzianka - zapraszają mnie jej rodzice. Mój mąż dobrze zarabia i mam dobrą sytuację materialną.
EWA
-
Gość: basia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/07 08:06:05
Ewa to wszytko zalezy od tego jak sie zaprezentujesz czy bedziesz wiarygodna, ja tez skladam w lutym moze sie spotkamy :)

66 jak juz bede po rozmowie to napisze czy otrzymalam wize moje przeczocie mi mowi ze mam szanse bede skladac w polowie lutego
-
Gość: basia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/07 08:08:15
66 a wracajac do mojego pobytu stalego to siostra sie odwolala od tej decyzji ale na razie jest cisza ciekawe czy odpisza przeciez nadal jest moja siostra?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/07 09:17:41
basia to zalezy jakie byly wtedy zlozone papiery na pobyt staly oraz co tam bylo .A pomaga Wam w tym jakis adwokat?dobry jest?Oraz czy siostra skladajac papiery miala obywatelstwo USA bo nic nie piszesz o tym a to jest wazne.
a teraz wracajac juz do wizy turystycznej to moze byc tak ze jesli Twoje siostry pojechaly i nie wrocily z wiz turystycznych to Ty mozesz zrobic tak samo ,do tego masz nadal petycje na pobyt staly a wiec jak dostalas odmowe to wiza turystyczna moze posluzyc Ci aby wjechac i zostac -nawet jesli masz meza-dziecko bo ile takich bylo przykladow ze ktos zostal a ma rodzine w Polsce..Tak wiec na to zwroc uwage .

ewa co do pracy ,to nie ma latwej odpowiedzi bo sa osoby ze sa bezrobotne i dostaja wize ale ich sie maly procent niz tych co maja prace-ucza sie..I teraz mozesz napisac-powiedziec ze pracujesz w domu -zajmujesz sie domem :) bo to tez praca jest :)
-
Gość: Ania, *.internetia.net.pl
2011/02/07 20:19:13
Witam. Okolo kwietnia planuje umowic sie na rozmowe z konsulem w sprawie wizy nieimigracyjnej. Chciałabym wyjechac ok czerwca do chrzestnej która mieszka w New York. Dodam że pracuje i ucze sie w 2 letnim studium Hotelarskim-chciałabym też poduczyc sie jezyka angielskiego wymaganego przy moim kierunku studium. Czy jest szansa ze dostane wize ?? Prosze o szczerą odpowiedz-bardzo mi zależy.
-
Gość: basia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/07 20:49:11
66 to jak im moge udowodnic ze nie chce tam zostac tylko odwiedzic moje siostry, skoro maz i dziecko to za malo?
-
Gość: basia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/07 20:50:33
66 to chyba oczywiste ze ma obywatelstwo
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/07 21:02:39
Ania a ktos z Twojej rodziny mial i byl po wize,ktos latal do Cioci i ten ktos nie wrocil?nie ma prostej odpowiedzi na to czy dostaniesz wize czy tez nie .Masz odpowiadac na pytania,masz byc pewna w tym co mowisz-co chcesz zrobaczyc i ze wracasz do szkoly-pracy bo przeciez czekaja na Ciebie a do tego wybierz taki czas na podroz i pobyt aby bylo widac ze praca i szkola czeka na Ciebie .

basiu a moze zrobmy tak ze napiszesz za co nie dali tej wizy na pobyt staly-jakie byly podstawy i zakonczymy ten temat ..Nie wiem czy Twoja siostra ma obywatelstwo bo nie napisalas nic na ten temat.
a jak masz udowodnic ze wrocisz? zalezy na kogo trafisz i jak dobrze trafisz to wiza bedzie a jak cos bedzie znow nie jasne to znasz juz odpowiedz.Bo zaproszenie-dziecko-maz nie pokaze ze wrocisz..chociaz sa to pewne plusy .Chcesz to idz na rozmowe bo moze teraz dostaniesz wize .
-
Gość: Ania, *.internetia.net.pl
2011/02/07 21:14:07
Nie nikt z mojej rodziny nie starał sie wczesniej o wize-hihi wszyscy sa w domu;) tzn to nie jest moja ciocia w New York'u tylko chrzestna wiec dlatego nikt nie próbował nawet. Mam jeszcze pytanko po jakim czasie moge sie powtórnie starac o wize ??
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/07 22:14:09
Aniu przepraszam za pomykle-oczywiscie chrzestna ale ktos do niej mogl leciec z rodziny-przyjaciol ..Koszt prawie 500 zl za wize troche odstrasza ale jak masz duzoo kasy to mozesz isc po wize na 2 dzien.
-
Gość: basia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/08 10:11:35
66 pisalam juz wczesniej dlaczego mi nie dali wizy na pobyt staly moja siostra ma obywatelstwo od dawna, nie wiem ale wydaje mi sie ze nie czytasz ze zrozumieniem.
-
2011/02/08 11:30:31
Witamy,

@Basiu, niestety nikt nie odpowie Ci na pewno. Wszystko to trochę strzelanie. Można pewne argumenty traktować, jako 'przeważające' w jedną, lub drugą stronę, jednak niestety bywa tak, że osoba, która ma wyraźne więzi z PL i teoretycznie nic i nikogo, kto mógłby ją zatrzymać w USA dostaje odmowę, a ktoś, o kim można by pomyśleć, że tam zostanie, wizę dostaje.
Na pewno w czasie rozmowy powinnaś zwrócić uwagę konsula na to, co Cię tu trzyma - na dziecko, męża, powinnaś przekonać konsula o dobrej sytuacji materialnej, itd. Nic więcej nie zrobisz. Jest szansa, że to konsula przekona - ale gwarancji nikt nie da.
-
Gość: Majkel83, 194.98.143.*
2011/02/08 13:53:28
Witam. Niedlugo zamierzam starac sie o wize turystyczna do USA. Mam pytanie odnosnie dowodu osobistego. Otoz moj aktualny dowod jest wazny do 10.10.2011. A z tego co slyszalem, wszystkie dokumenty musza miec conajmniej roczna (pol roczna) date waznosci do przodu. Pytanie brzmi: czy moge w czasie niedlugiej (bo za tydzien) wizyty z konsulem legitymowac sie obecnym dowodem, a potem wymienic dowod na nowy (oczywiscie nowy dowod bedzie mial inny nr identyfikacyjny)??
Dla mnie to wazne, gdyz wizyte mam niedlugo, a do tego czasu nie zdaze wytrobic nowego dowodu.
Z gory dzieki za odp.
-
Gość: basia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/08 14:05:08
dziekuje za odp, wana sprawa czy tylko odpowiadac konkretnie na pytania konsula czy mowic cos wiecej, bo z tego co pamientam to zadaje malo pytan 2 albo 3 i nie zawsze pada pytanie o status majatkowy, nie wiem jak zrobic najlepsze wazenie, bo jak pokaze ze mi bardzo zalezy to pomysli z chce tam zostac, a jak bede malo przekonywojaca to wiza przejdzie kolo nosa, po zatym jak sie ubrac? co jest jeszcze wazne?
-
2011/02/08 14:45:22
Witamy znowu :-)

@Majkel83, głowy za to nie dam - nie pamiętam dokładnie, ale zdaje mi się, że istotny jest tylko paszport. Jego data na pewno musi wybiegać w przód i nie warto robić wizy do paszportu, którego ważność za chwilę się skończy, bo przenoszenie wizy do nowego to sporo formalności. Możesz się jeszcze upewnić w infolinii Ambasady, żeby mieć 100% gwarancje, ale nie wydaje nam się, żeby dowód był problemem.

@Basia, to wszystko na wyczucie - zobaczysz przede wszystkim, z kim masz do czynienia - ludzie są różni. Ja trafiłam na bardzo miłego pana, który z uśmiechem na twarzy zadał kilka pytań, porozmawialiśmy o krajach, w których byłam - raczej na zasadzie anegdot, niż wypytywania i trochę o naszej (mojej i męża) pracy (działalność gospodarcza). O nic więcej nie pytał, ale jak rozmowa zeszła na tor samej podróży, sama z siebie zaczęłam opowiadać o planach - co chcemy tam zobaczyć, że marzyłam zawsze o spacerze po Nowym Jorku, że chcemy wypożyczyć samochód i przejechać jak najdłuższą trasę, żeby jak najwięcej zobaczyć, itd.
Powinnaś zastanowić się, w jaki sposób wypaść jak najbardziej naturalnie - wrażenie, że za wizę "dałabyś się pokroić" sprawi, że to będzie podejrzane, tak samo, jak zbyt "olewający" stosunek. Konsul powinien poczuć, że bardzo zależy Ci na wyjeździe, ale to tu jest Twoje życie i przyszłość, że Ci tu dobrze, że jedziesz tam w konkretnych celach i mają się one nijak do zostania tam. Powinnaś sprawiać wrażenie kobiety ustatkowanej i pewnej siebie. Jak się ubierzesz, w zasadzie nie ma znaczenia. Stoisz przy okienku, gdzie widać Cię w zasadzie od klatki piersiowej w górę :-). Nie jest żadną tajemnicą, że przyjemna aparycja pozytywnie wpływa na nasz odbiór, więc oczywiście nie zaszkodzi schludne ubranie i ładny makijaż.

W ramach ciekawostki, byłam świadkiem rozmowy z konsulem pana, który nie miał pracy, był na rencie - ale to dziwiło konsula, gdyż miał ok. 38-40 lat, wyglądał całkiem zamożnie - garniturek, dobry zegarek, etc. Pytał o powód renty i o środki, którymi planuje sfinansować podróż - usłyszał, że wcześniej ów pan prowadził działalność gosp. i ma oszczędności, do USA chciał jechać turystycznie - pozwiedzać i zrobić zakupy - ubrania dla siebie. Wszystko to wyglądało dziwnie :-), ale wizę dostał na 10 lat.
Była też pani, z którą konsul rozmawiał o tym, że nielegalnie przedłużyła pobyt poprzednim razem - tłumaczyła, że mieszka tam jej córka i tak wyszło - również dostała wizę - tyle, że z informacją, że może nie zostać wpuszczona przez pracownika urzędu imigracyjnego na lotnisku w USA.
Z kolei studentka, pracująca w jakiejś korporacji wizy nie dostała - mimo, że miała papiery, że dobrze zarabia i tłumaczyła, że zależy jej na tej pracy - długo się o nią starała, że chce skończyć rozpoczęte studia, że tu jest cała jej rodzina. Widocznie nie przekonała konsula, że wróci...

Piszę o tym dlatego, że właśnie tak to wygląda - osoby, które teoretycznie mogłyby otrzymać odmowę i powody są całkiem sensowne, wizę otrzymały, kto inny z kolei - choć powinien wizę otrzymać, dostał odmowę.
To przykre, ale to zbiór niewiadomych, nie do odgadnięcia. Nie ma innego wyjścia, jak iść, zgromadzić wszystkie potrzebne dokumenty, być pewnym siebie, spróbować w sympatyczny i zachęcający sposób przekonać do siebie konsula i liczyć, że się uda.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/08 18:49:43
Nie ma problemu z dowodem osobistym i moze byc nawet wazny 1 dzien,,bo liczy sie na rozmowie i wjezdzie paszport i tutaj radze go sprawdzic i podam aby taka ciekwostke co pisze na stronie Ambasady w sprawie paszportu i jego waznosci ale jak kto jest realnie to..

polish.poland.usembassy.gov/visas/nonimmigrant_visas/niv_required_documents.html#paszport

masz racje Basiu-pisalas a przez moja nie uwage zadalem to samo pytanie,przepraszam za to.co do ubrania to eprzeloty juz napisaly jak ma to wygladac .Tez bylem swiadkiem ze pewna dziewczyna mogla wize otrzymac-ladnie ubrana a wyszla bez wizy a inny ktos sluchdnie ubrany dostal wize.
-
Gość: zosia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/10 08:51:19
witam
wlasnie jestem na stronie wniosku ale mam problem poniewaz jak wlaczam tlumaczenie strony na polski to nic sie nie dzieje nadal jest angelski, czy cos jest nie tak z moja przegladarka czy ze strona?
-
2011/02/10 16:48:59
@Zosiu, tekst jest po angielsku, ale po najechaniu na niego myszką (bez klikania) w okienku powinien się pojawić tolltip - podpowiedź, przetłumaczona na j. polski.
-
Gość: aklime, *.newt.cable.virginmedia.com
2011/02/10 23:19:25
2011/02/06 10:27:42
Wypelnilam formularz ds 160 i mam wizyte w konsulacie w czwartek. Wszedzie czytam ze w formularzu trzeba wpisac edukacje i szkoly do jakich sie uczeszczalo oraz pracodawcow przez ostatnie 5 lat. Martwie sie bo ja takich pytan nie mialam?? i teraz nie wiem, czy dlatego ze na jakies pytanie odpowiedzialam zle czy to zalezy od innych czynnikow i nie wszyscy maja takie same pytania? Mialam tylko pytanie o aktualnego pracodawce ktore wypelnilam.
Skoro wyslalalm juz moja aplikacje pytanie czy powinnam po prostu pojechac na rozmowe czy skoro nie jestem pewna ze wypelnilam formularz poprawnie powinnam zaczac nowa aplikacje i ja wyslac jeszcze raz?
A jezeli tak, to czy po wypelnieniu nowej znowu musze dzwonic?? i co sie stanie wtedy ze stara? konsul bedzie mial obie??

W odpowiedzi na mojego wczesniejszego posta, aplikacje zostawilam tak jak bylo, nie zmienialam i tak jak pisalam nie wszystkich sie pytaja o edukacje i historie zatrudnienia.
Bylam dzisiaj w ambasadzie (Londyn) i dostalam wize, 4 pytania, nie przedstawialam zadnych dokumentow. Takze wychodziloby jednak na to ze aplikacje wypelnilam poprawnie.
Jedyna rzecz jaka nie wiem czy ktokowiek mial doswiadcznie jest to ze nie wpuscili mnie przez ochrone bo mialam przy sobie kluczyki od samochodu, a dokladnie jeden klucz, pan powiedzial ze to jest urzadzenie elektroniczne i jako takie nie moze zostac wniesione.
Troche mnie to rozbroilo, takze uprzedzam.
-
2011/02/11 02:48:21
@Aklime, gratulujemy gorąco :-)
To pewnie zależy od osoby kontrolującej, nas w Warszawie z kluczykami wpuszczono, zabrano jedynie telefony komórkowe.
-
Gość: puzzel, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/11 11:09:21
witam,
mam takie pytanie/problem. wypełniłem już wniosek, umówiłem rozmowę w konsulacie, ale teraz zobaczyłem, że zrobiłem dość głupi błąd. tam gdzie wpisujemy imię i nazwisko nie można używać polskich liter, niżej natomiast jest miejsce na imię i nazwisko w naszym alfabecie. kliknąłem nie dotyczy...
po wklepaniu numeru wniosku i odpowiedzi na pytanie mam dostęp tylko do potwierdzenia, czyli ostatniej strony wniosku. jak to zmienić? a może nie zmieniać, bo nie jest to tak duży problem? w nazwisku mam ź, a we wniosku tylko "z". co z tym zrobić? dodam, że nie zapisywałem po drodze wniosku...z góry dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam
-
Gość: kasiaT, *.dynamic.chello.pl
2011/02/15 12:28:45
witam jak wiele z nas chcialabym sie dowiedziec czy mam jakas szanse na dostanie wizy, wiem ze teoretycznie kazdy ja ma lecz moja sytuacja jest nie stabilna przedewszystkim 6 lat temu do usa wyjechala moja mama i przebywa tam obecnie nie legalnie, chcialabym do niej poleciec z moja 4 letnia corka tutaj nie mam pracy i zyje z utrzymania meza ktory tez niewiele zarabia:/ czy takich jak ja z gory przekreslaja czy da sie to sprawdzic ze moja mama przebywa tam nie legalnie i czy ma to duzy wplyw na dostanie wizy??? moge dostac zaproszenie od wujka ktory jest obywatelem usa i tylko tyle.... pozdrawiam serdecznie
-
Gość: zosia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/15 18:50:02
kasia zaproszenie tu nic nie pomoze, raczej masz male szanse ale zawsze mozesz sprobowac a noz sie uda nigdy nie wiadomo do konca.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/15 19:47:12
kasiu cos o zaproszeniu

polish.poland.usembassy.gov/visas/czsto-zadawane-pytania.html#zaproszenie

a co do mamy to jak sadzisz?jak wpiszesz ze tam nie masz mamy a wyjdzie na rozmowie to dostaniesz teraz wize i kiedys czy tez nie?bardzo szybko mozesz popsuc swoja sprawe przy kolejnym podejsciu po wize ..wez takie cos pod uwage w ds 160.
fakt nie wyglada Twoja sprawa zbyt dobrze ale nie psuj sobie bardziej jej na przyszlosc.
-
Gość: KASIAT, *.dynamic.chello.pl
2011/02/18 13:45:00
dzieki wielkie macie racje
-
Gość: basia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/18 15:17:51
witam wszytkich juz pisalam wczesniej o mojej sytuacji dzis bylam na rozmowie w konsulacie bylam zaskoczona iloscia pytan ile mi zadano, ale suma sumarum DOSTALA WIZE NA 10 LAT CHURA. pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki
-
Gość: petitqa, *.xdsl.centertel.pl
2011/02/18 19:30:01
Witam, Mam kilka pytań odnośnie rozmowy z konsulem. Mianowicie lepiej rozmawiać po polsku czy angielsku( mówię tak przeciętnie) Bardzo zależy mi na otrzymaniu wizy. Jestem studentka stacjonarną ostatni semestr studiów I-go stopnia(licencjat) i będę mieć zaświadczenie o tym jednak jest tam napisane że planowane ukończenie jest na czerwiec 2011 a wtedy chcę wyjechać w celach czysto turystycznych. Planuję kontynuować naukę ale już na innej uczelni (na obecnej nie ma takiej możliwości) i wyjazd nie koliduje mi z formalnościami z tym związanymi tylko nie wiem czy rozgadywać się na ten temat i tłumaczyć wszystko żeby nie było zbyt podejrzanie... Oczywiście mam zaproszenie od kuzynki. Jestem otwarta na wszystkie rady i z góry za nie dziękuję :) Pozdrawiam
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/18 20:05:20
zaproszenie nie jest wymagane a nawet nie pytaja sie o nie,jak nie przekonasz Konsula o swoich planach na przyszlosc oraz co bedziesz robic w USA to wyjdziesz bez wizy..
Czy masz duzo mowic?czasami jest to wskazane a czasami nie .Masz byc w tym zwiezla i dokladna .Powiesz ze idziesz na taki kierunek oraz taka uczelnie,jak padna jakies dodatkowe pytania to odpowiesz wtedy..
co do rozmowy po polsku oraz angielsku,jak dobrze umiesz angielski to tak rozmawiaj a jak nie umiesz lub tez sie pogubisz to zostan przy polskim..wiele osob rozmawia po polsku i dostaja bez problemow wize

basia a jakie pytania mialas,cos mozesz wiecej napisac?to gratuluje :)
-
2011/02/20 22:09:15
Witam ! Mam pytanko, zlozylam juz wniosek D160 i zaznaczylam ze podpisane, umowilam sie tez juz na rozmowe z konsulem, ale teraz zorientowalam sie ze nie wpisalam nazwiska panienskiego :( czy moge to teraz jeszcze jakos wyprostowac? Pozdrawiam
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/21 07:50:20
karolcia spytaj sie na infolinii ,bo jesli tak to musisz od nowa wypelnic wniosek ds 160 .spytaj sie tez czy musisz podac nowy numer na spotkanie jak wydrukujesz nowe ds 160..
-
Gość: leeintegra, 79.97.112.*
2011/02/21 23:45:41
witam
wybieramy sie z narzeczona do US zaraz po slubie , nie mamy czasu na zmiane dokumentow , czy stwarza to problem?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/22 07:55:54
leeintegra jak narazie nie ale jesli Twoja przyszla zona bedzie miec Twoje nazwisko to wedle nowego prawa paszportowego taki paszport po pewnym czasie bedzie uniewazniony wiec radze sie spytac w urzedzie paszportowym ile czasu jest na wymiane paszportu..
zapoznaj sie z tym
polish.poland.usembassy.gov/wizy/czsto-zadawane-pytania.html#paszport
-
2011/02/22 10:43:52
Witam, dzwonilam i okazalo sie, ze wniosku nie musze poprawiac, wystarczy ze przy rozmowie powiem, ze nie dopisalam nazwiska panienskiego :) zaznaczylam tylko, ze mam tam brata i boje sie ze przez to moge nie dostac wizy, bo chyba w wiekszosci tak jest ze jak ktos ma rodzine to odrzucaja:( mam tylko nadzieje ze pomoze mi to ze juz 2 razy mialam wydawana wize, jutro jade prosze o trzymanie kciukow !! :)
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/22 17:42:59
karlocia brat to jest nielegalnie?a teraz tak,mialas juz wizy,wracalas na czas to nie powinnas miec problemow i teraz z wiza,to sa Twoje plusy tej sprawy .
-
Gość: Kate, *.dynamic.chello.pl
2011/02/22 20:25:18
Hej, mam pytanie. Jadę w maju do Stanów z koleżanką i jej mamą do ich znajomych. Także nie znam tych ludzi.
We wniosku muszę wpisać osobę, z którą ambasada może się skontaktować w razie gdyby chcieli potwierdzić moją tożsamość, ale problem polega na tym, ze takiej osoby nie znam. Tzn. kiedyś znałam (15 lat temu byłam w Stanach) ale teraz mam problem ze skontaktowaniem się z nią. Jak wypełniać te pola. Nie wiem, czy mogę napisac ze nie ma takiej osoby i jak zaznaczyć n.p. stan , który zaznacza się z menu "Nie znam, ale mieszka w stanie x?"
Będę wdzięczna za odpowiedź :)
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/22 22:02:10
Kate pewnie Ci chodzi o U.S. contact information a wiec tutaj chodzi o kontakt w USA a nie w Ambasadzie ;),mozesz podac tych znajomych kontakt .
-
Gość: gosia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/22 22:46:14
witam.mam kilka pytan.
1. czy w rubryce city mam wpisywac polski odpowiednik miasta czy ang. tzn krakow czy cracow? i tak samo przy ''state/province'' mam wpisac malopolskie czy zaznaczyc opcje ze nie dotyczy?
2.drugi moj problem wiaze sie z nietypowym adresem mianowicie mam az trzy nr, jeden do ulicy, drugi do budynku i trzeci do mieszkania i czy wystarczy ze napisze oba numery w odstepach spacja od siebie?
3. po trzecie czy odnosnie nr telefonow nalezy dopisywac +48?

przepraszam pytania moze moga wydawac sie glupie ale nie chce popelnic zadnego bledu we wniosku bo bardzo mi zalezy na dostaniu wizy
-
Gość: gosia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/22 22:46:56
aaa i czy jesli jade do kogos to czy potrzebuje od tej osoby zaproszenie czy wystarczy podac jej dane?
-
2011/02/22 23:34:54
oczywiscie ze legalnie, nie chce tylko zeby pomysleli ze chce z nim zostac na stale :(
-
Gość: Kate, *.dynamic.chello.pl
2011/02/23 01:49:35
Przecież napisałam, ze chodzi o osobę w USA, z którą ambasada może chcieć się skontaktować. Po prostu ludzie, do których jadę są mi obcy i nie mogą potwierdzić kim jestem, no bo i jak?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/23 08:22:21
Kate lecac z kims to ta osoba nie powie tym ludziom ze z Toba ma przyleciec oraz ze razem bedziecie?moze porozmawiaj z tymi osobami z ktorymi lecisz ..
poczytaj na tej stronie jak ludzie takie cos zalatwiali-wpisywali jak lecieli turystycznie a nie mieli tam nikogo.
Karolcia o tym co pomysla to nie masz za duzego wplywu-chyba ze samym zachowaniem -odpowiedziami .oraz na jak dlugo lecisz .

gosia nie musisz miec zadnego zaproszenia ,wystarczy podac namiary tej osoby i wrazie czego odpowiedziec cos o tej osobie .
co do tych pytan to wpisuje sie w state malopolska a co do nazwy Krakow to ja bym wpisal Krakow bo na stronach rzadowych USA mozesz spotkac Cracow .
-
Gość: ania, *.ibselektronics.pl
2011/02/23 18:35:56
mam pytanie.. chce umowic sie na rozmowe z konsulem, dzwonie pod nr 703 700 120 i mowi mi ze nr jest za krotki.. numer jest podany na stronie ambasady!
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/23 20:05:37
ania a dzwonisz z domu czy moze od kogos ?to dziwne ze tak sie dzieje,zadzwon moze na infolinie tp-netia czy gdzie masz telefon i tam sie spytaj co sie dzieje.
-
Gość: ania, *.ibselektronics.pl
2011/02/24 10:26:01
zadzwonilam z kom i juz wszystko ok :)
-
Gość: slicznotka, *.adsl.inetia.pl
2011/02/24 11:55:21
Witajcie mam pytanie jakie warunki teraz trzeba spełnić oprócz wniosku aby starac sie o wize ponownie np.poprzednio trzeba było mieć jakieś konto w banku,jeśli się pracowało to zaswiadczenie z pracy o tym że jest zatrudnionym,itp.rzeczy a teraz??
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/24 23:18:53
slicznotka kiedys tzn kiedy?bo takie cos jak zaswiadczenie z banku,zaswiadczenie z pracy mozesz miec ale w duzej wiekszosci spraw o takie cos sie teraz nie pyta,teraz licza sie odpowiedzi i zachowanie i na to zwroc uwage .
-
Gość: , 197.195.78.*
2011/02/25 20:12:44
witam. jestem przed zlozeniem wniosku o wize turystyczna. znalazlam odpowiedz na wiekszosc moich watpliwosci. mam jeszcze pytanie odnosnie umawiania sie na wizyte w konsulacie, czy moze zrobic to osoba trzecia? chialam poprosic kolezanke o wykonanie telefonu do konsulatu. mieszkam za granica i nie jestem w stanie podac numeru karty visa czy master card w Polsce( poniewaz nie posiadam). bede wdzieczna za podpowiedz.
-
Gość: magda19_73, 197.195.78.*
2011/02/25 20:16:07
ah i jeszcze jedno po wyslaniu wniosku jest jakis limit czasowy co do umowienia wizyty?
-
2011/02/25 20:49:42
Witamy,

@Magda19, spokojnie może Cię umówić koleżanka, musi mieć tylko spisane dane z Twojego paszportu i numer wniosku, który wysłałaś - wydruk potwierdzenia otrzymujesz po wysłaniu wniosku - to będzie koleżance potrzebne podczas rozmowy telefonicznej.
W kwestii terminu spotkania, nie wiemy nic o limicie czasowym od wysłania wniosku do rozmowy, wydaje nam się jednak, że powinno to być w miarę płynne - wysyłamy wniosek i dzwonimy się umówić - raczej nie powinno tych czynności oddzielać zbyt dużo czasu.
-
Gość: magda19_73, 197.195.78.*
2011/02/25 23:20:37
bardzo dziekuje za odpowiedz. jeszcze jedna sprawa czy w rubryce telefon domowy mozna wpisac po prostu not applicable- bo z tego co sie doczytalam we wczesniejszych postach nie mozna zostawiac pustych miejsc.
-
2011/02/26 02:25:47
Myślę, że można. Można też podać komórkowy w miejscu domowego. Są pola, które przewidują opcję pozostawienia pustego, ale są takie, w których nawet gdyby się chciało - nie da się go pominąć.
-
Gość: magda19_73, 41.238.60.*
2011/02/28 12:38:13
witam. moze komus przydadza sie te informacje: we wniosku w miejscu tel domowego niestety nie mozna zostawic pustego pola , ja wpisalam not applicable i system to zaakceptowal. a druga sprawa to taka,ze osoby trzecie moga umawiac nas na spotkanie jezeli posiadaja wszystkie informacje potrzebne osobie z infolinii. pozd
-
Gość: @początkująca, *.nat.umts.dynamic.eranet.pl
2011/03/01 09:26:10
witam!
mam następujący problem: po wypełnieniu wniosku i wydrukowaniu strony potwierdzającej(ten z nr kreskowym) zaznaczyłam także żeby ambasada wysłała kopię w wersji .pdf na adres e-mail. Dostałam list zwrotny ze standardowymi informacjami i oraz informacją iż dołączony jest plik.pdf. Tego pliku jednak nie było, a poniżej treści głównego maila same literki i cyferki. Co mam robić? Czy to jakiś mój błąd, przez który będę miała problemy?
-
Gość: , 85.117.8.*
2011/03/01 12:18:11
MAM PYTANIE JESTEM W TRAKCIE WYPELNIANIA WNIOSKU I JEST TAM PYTANIE PODAJ PASZPORT BOOK NUMBER. CZY POLSKI PASZPORTY TO MAJA, JESLI TAK TO GDZIE TEGO NUMRKU SZUKAC, JEST TEZ NUMER PASZPORTU.
-
Gość: ania, *.ibselektronics.pl
2011/03/01 13:56:28
a ja mam akie pytanie!
wybieram sie do konsulatu, mam wyznaczona godzine, czy musze byc na miejscu duzo wczesniej??
-
2011/03/01 16:04:20
Witamy,

@Początkująca, wydaje mi się, że to bardziej problem maila, niż formularza. Coś w stylu złego formatu poczty... Wysłany do ambasady wniosek najprawdopodobniej jest w porządku.

W polskich paszportach nie istnieje passport book number (odpowiedź na to pytanie jest juz wielokrotnie podana wyżej :-))

@Aniu, wystarczy 15 minut wyprzedzenia. Z większym wyprzedzeniem i tak Cię nie wpuszczą, więc stanie pod budynkiem ambasady mija się z celem. Trzymamy kciuki :-)
-
Gość: judo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/01 16:06:10
Witajcie
Nie mam w domu drukarki a nie za bardzo chciałbym wypełniać wniosek poza nim. Czy jest w formularzu możliwość zapisania wniosku i wydrukowania go np w pracy?
-
2011/03/01 16:13:58
@Judo, plik można zapisać, jako pdf np. za pomocą PDF creatora i wydrukować w dowolnym miejscu.
-
Gość: ania, *.ibselektronics.pl
2011/03/01 18:14:54
to jeszcze raz ja! moje pytanie jest po czesci zwiazane z pyt mojego poprzednika...
czy wydruk potwierdzenia wyslanego do ambasady, moze byc wydrukiem czarno bialym??
dziekuje z gory za odpowiedz i pozdrawiam!
-
2011/03/01 18:37:17
Jasne Aniu, jak najbardziej może być czarno-biały. Ważne, aby był wyraźny - dlatego najlepiej drukować go na drukarce laserowej.
-
Gość: kokos, *.dynamic.chello.pl
2011/03/01 19:13:00
Jestem jeszcze uczennicą, w maju piszę maturę a do USA planuję wyjechać po maturze bezpośrednio na 1 miesiąc czysto turystycznie w odwiedziny do ojca chrzestnego, wynagrodzenie za tyle lat nauki ;) Czy mogę mieć problem z uzyskaniem wizy? Studiować będę dopiero od października w Krakowie lecz związku z tym muszę załatwić wszelkie papiery, mieszkanie itd i muszę wrócić do Polski szybko, czyli jest to mocny punkt zaczepny w kraju. Mimo to martwię się, że będę już wtedy po szkole, przed studiami i bez pracy, czy to w jakimś stopniu obniża moje szanse? Podróż finansują moi rodzice. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
-
2011/03/01 19:23:02
@Kokos, oczywiście my nie jesteśmy w stanie dać Ci gwarancji, że wizę otrzymasz. Jednak fakt ukończenia szkoły i przeskoczenia na studia, a pomiędzy tym - wyjazdu turystycznego do USA nie jest w żadnym stopniu dyskwalifikujący. Ważne, abyś przekonała konsula o tym, że masz określony termin powrotu, plany, wybraną uczelnię, na którą idziesz i zorganizowane życie, którego nie zamierzasz porzucać. Nie ukrywaj także faktu, że to rodzice finansują Twoją podróż, jeśli padnie pytanie na rozmowie, możesz powiedzieć, że to nagroda za ukończenie szkoły - to nie będzie konsula dziwić.
Głowa do góry :-), życzymy powodzenia!
-
Gość: kokos, *.dynamic.chello.pl
2011/03/01 19:32:27
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, na Was zawsze można liczyć :-) Zamierzam wspomnieć o studiach właśnie, chcę dostać się na amerykanistykę na UJ, ponieważ interesuję się kulturą amerykańską i podróż do USA to bardzo przydatne doświadczenie i przybliży mi obraz amerykańskiego społeczeństwa. Poza tym zawsze chciałam zwiedzić Nowy Jork i The Metropolitan Musem of Art. Mam nadzieję, że pójdzie dobrze i z uśmiechem na ustach opuszczę konsulat. Termin mam ustalony, pozostaje czekać.
-
Gość: mamba, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/01 20:01:16
Pytanie do studentów (lub obeznanych): Jakie dokumenty mieliście przygotowane do rozmowy z Konsulem? Indeksu nie mam (są obecnie elektroniczne), z dziekanatu wezmę zaświadczenie, że studiuję na dziennych. To wystarczy? Wyjazd finansują mi rodzice - czy wziąć ich wyciąg z konta lub dyplom lekarza (w USA to jeden z najbardziej dochodowych zawodów)? Jestem w trakcie pierwszego roku i oczywiście jak każdy chciałabym zminimalizować ryzyko nie otrzymania wizy. Jadę sama, tylko i wyłącznie w celach turystycznych.
Pozdrawiam :)
Dzięki ePrzeloty - jak otrzymam wizę zgłoszę się do Was po bilet :)
-
Gość: mamba, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/01 21:41:25
I jeszcze jedno pytanie:
Czy wniosek wypełniać tylko i wyłącznie w języku angielskim? Np zamiast pisać kierunek "zarządzanie" podać management? Nazwę uczelni po polsku czy angielsku? Nazwy krajów, w których byłam też? itd W dodatku nie pamiętam gdzie w którym roku byłam przez ostatnie 10 lat, jest tego zbyt dużo. Wystarczy jak wpiszę kraj bez roku odwiedzin?
dziękuję :)
-
2011/03/01 22:34:21
@Kokos, dziękujemy za miłe słowa :-). Jak ja starałam się o wizę, opowiadałam o swoich planach - co chcemy zwiedzić, co zobaczyć, itd. Nie za nachalnie, ale tak, aby konsul nie miał watpliwości, po co tam jedziemy. A Nowy Jork to magia - bardzo chciałabym tam wrócić :-) Trzymamy kciuki i czekamy na dobre wieści!

@Mamba, dokumenty typu dyplom lekarza są raczej niepotrzebne, wystarczy, że wspomnisz, czym rodzice się zajmują. Wyciąg z konta nie jest konieczny, ale już prędzej może się przydać. Nie wiadomo, na kogo trafisz - jeden się zainteresuje, drugi nawet nie spojrzy. Ja miałam zaświadczenie o zarobkach (swoje własne) a konsul nawet nie wziął go do ręki :-), zupełnie go to nie interesowało. Pamiętaj - najważniejsze, to swobodnie - wiarygodnie i przekonująco wyjaśnić cele podróży i związek z Polską - to wystarczy.

Po bilety oczywiście serdecznie zapraszamy do serwisów z grupy eprzeloty :-)
www.eprzeloty.pl
www.centerfly.pl
www.travelnow.pl

Generalnie wniosek wypełnij po angielsku, w jednym pytaniu jest wyraźnie zaznaczone, aby wpisać go we własnym alfabecie (nazwisko), inne pytania po ang. Nazwy uczelni, kierunek, etc. też po angielsku. Kraje, w których byłaś wpisz na tyle, na ile pamiętasz, lata podróży także wpisz - jeśli nie pamiętasz dokładnych, to orientacyjne - nie będą tego sprawdzać.

Nie ma za co, polecamy się :-)
-
Gość: Marcin, 87.204.47.*
2011/03/02 16:18:42
Witam!
Chciałbym wybrać się wraz z żoną i 5-cio letnim synkiem w podróż do USA.
Jak to zrobić, żeby razem podejść do "okienka" konsula?
Pewnie tak:
1. Wypełnić 3 wnioski
2. Zrobić 3 opłaty
3. Przy rozmowie o ustalenie terminu powiedzieć, że chcemy być razem
???
Czy 5 letnie dziecko też musi się zjawić w konsulacie, jeśli oboje rodziców razem pojawia się po wizę?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
-
Gość: ania, *.ibselektronics.pl
2011/03/02 16:23:09
eprzeloty, naprawde juz mi bardzo pomogliscie, ale mam jeszcze jedno pytanie!
podczas rozmowy, kiedy ustalalam termin na spotkanie z konsulem, na koniec pan podal mi numer. czy ten numer nalezy zabrac ze soba do konsulatu, do czego jest mi on potrzeby??
dziekuje z odp i pozdrawiam:)
-
2011/03/02 16:44:14
Witamy :-)

@Marcin, dokładnie tak - wypełniacie 3 wnioski, wnosicie opłaty - ważne, aby każda była na osobnym papierku - nie można robić jednej wspólnej i w czasie rozmowy telefonicznej prosicie o jeden termin wspólnego spotkania rodzinnego - zostaniecie zapisani na jedną godzinę. Synek nie musi być z Wami w ambasadzie/konsulacie, do 14 roku życia wystarczy reprezentacja rodziców. Powodzenia :-)

@Aniu, ależ śmiało pytaj, jeśli coś jeszcze się pojawi - o ile będziemy znali odpowiedź, zawsze chętnie pomożemy. Tak, numer weź do konsulatu, to coś w rodzaju przydzielonego Ci numeru identyfikacyjnego na spotkanie. Zostaniesz tam o ten numer zapytana. Nie zapomnij także wydruku potwierdzenia złożenia wniosku - to bardzo ważne. Trzymamy kciuki :-)
-
Gość: Marcin, 87.204.47.*
2011/03/02 16:51:36
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Pozdrawiam!
-
2011/03/02 17:13:10
Nie ma sprawy. Polecamy się. Pozdrawiamy!
-
Gość: slicznotka, *.adsl.inetia.pl
2011/03/02 17:30:27
Do "Gościa"z dnia 24.02.br.W 1999 własnie tego wymagali starając się wizę dlatego pytam jakie teraz dokumenty trzeba zgromadzić starając się o wizę przynajmniej turystyczną i gdzie się pobiera wniosek.teraz są inne prcedury a kiedys były inne np.padało pytanie do kogo się jedzie,albo skąd się ma tyle gotówki na koncie jesli się ma mały dochód,czzy sie pracuje,czy ma się coś na siebie np.samochód,czy ma się dzieci itp.Wtedy mozna było albo odebrac samemu wizę albo drogą kurierską ja wybrałam to drugie.
-
Gość: Makarena, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/02 18:21:29
Hej, chciałąm Was spytac w jaki sposób moge sie dowiedziec na ile dostałąm wize? Byłąm u konsula było super itd bo jade na Harvard ( miałąm list) i tylko pogratulował i powiedział ok. Ale nie powiedział na jaki okres dostane.
Chyba powinnam czekac na paszport i sie dowiem ;-(
-
Gość: martiszia, *.dynamic.chello.pl
2011/03/02 20:10:25
hej, mam pytanie :) mianowicie do końca marca jestem jeszcze studentką, później zamierzam zrezygnować i od października rozpocząć inne studia. W wakacje (dokładnie lipiec i sierpień) chciałabym wyjechać do stanów odwiedzić koleżankę (nie mam tam żadnej rodziny). Tak się zastanawiam czy może rozpocząć starania o wizę (turystyczną) jeszcze póki jestem studentką, będzie bardziej wiarygodne, że mam do czego wracać..?
I jeszcze jedno, czy zaproszenie można dostać tylko od członka rodziny? Jeśli nie, to czy może być pomocne zaproszenie od mojej koleżanki? Z góry dziękuję za odp
Aha, zapomniałabym, w maju będę poprawiać maturę (podwyższać wynik), może warto byłoby wspomnieć o tym na rozmowie z konsulem, np że wyjazd to nagroda za wynik z matury czy coś w tym rodzaju... Kompletnie się na tym nie znam, doradźcie coś ;)
-
2011/03/02 20:42:43
@Slicznotka, polecamy zapoznać się z informacjami na stronie Ambasady USA - tam procedura i wymogi, konieczne do uzyskania wizy są opisane precyzyjnie krok po kroku. Również tam dostępny jest link do wniosku, który należy wypełnić online - o tym także możesz przeczytać w powyższym artykule. Dokumentów wymaganych nie jest wiele, jest jednak trochę takich, które mogą nam pomóc, ale wcale nie muszą - to zależne od woli konsula - czasem je przegląda, czasem nie (zaświadczenia o pracy, zarobkach, o kontynuowanych studiach, zaproszenie od kogoś z USA, itp.). Jak prześledzisz powyższe wpisy, zobaczysz z jakimi dokumentami chadzają aplikanci - każdy ma na siebie inny sposób :-)

@Makarena, będziesz musiała poczekać na paszport. Nie dowiesz się raczej w inny sposób. Ale gratulujemy wizy - niezależnie od tego, na ile została przyznana :-)

@Martiszia, wydaje mi się, że będąc studentką masz większe szanse, więc pewnie warto aplikować o wizę w tym czasie. Pamiętaj jednak, że okres, na jaki przyznawana jest wiza jest różny, więc nie rób tego zbyt wcześnie. Zaproszenie może być wysłane nie tylko przez członka rodziny, spokojnie może to być przyjaciel. A w czasie rozmowy warto wspomnieć o wszystkim, co uwiarygodni Cię w oczach konsula - więzi z Polską, turystyczny charakter wyjazdu - chciałaś od zawsze zwiedzić USA - podać, co konkretnie planujesz zobaczyć, jak zaplanowałaś podróż, a nawet to, że chcesz odwiedzić dawno nie widzianą koleżankę, która tam mieszka (o ile jest tam legalnie), etc. Wiarygodność w dużej mierze (o tym jest wieeeele we wszystkich wpisach powyżej) zależy od naszej postawy - pewności siebie, spokoju i pozytywnego nastawienia. Życzymy powodzenia :-)
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/02 20:53:37
nie trzeba dla rodziny wypelniac wniosku w 3 egrzemplarzach a wystarczy znalesc Thank You i wtedy aplikacja bedzie dla wszystkich z rodziny ...
to jest opisane w tym linku po angielsku

Family/Group Applications

travel.state.gov/visa/forms/forms_4401.html
co innego oplata za wize ,tutaj nalezy miec dla 3 osob jesli tyle osob leci do USA
bo tak wlasnie zostal zrobiony ds 160 ,,to nie stary druk ds 156..

-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/02 20:58:58
martiszia zaproszenie nie jest wymagane a teraz prawie nikt o to sie pyta i teraz jak nie przekonasz Konsula ze wrocisz to i pokazanie zaproszenie nic Ci nie da

polish.poland.usembassy.gov/wizy/czsto-zadawane-pytania.html#zaproszenie

i teraz musisz cos wiecej wiedziec o swoich planach ,co chcesz robic i na to sie nastaw niz na zaproszenie.


slicznotka fakt wtedy byly inne czasy a teraz malo kto sie pyta o zaswiadczenia i teraz wiecej zalezy od rozmowy a nie od kwitow wielu,,jesli chcesz to wez ale nastaw sie na rozmowe niz na pare tys dol na koncie ..
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/02 21:05:14
co do ds 160 dla rodziny mozna to wszystko potwierdzic co pisze piszac do Ambasady lub tez dzwoniac na infolinie ..
-
Gość: martiszia, *.dynamic.chello.pl
2011/03/02 21:21:43
dziękuję za tak szybkie odpowiedzi :)
mam jeszcze jedno pytanie, otóż właśnie sprawdziłam - mam już nieważny paszport :/ czy mogę jednocześnie ubiegać się o wizę i o paszport, czy może trzeba mieć najpierw paszport, dopiero później załatwiać wizę..? (przepraszam jeśli moje pytanie może się wydawać głupie ale naprawdę nie wiem)
wracając do poprzedniego pytania, gdybym jeszcze przed końcem marca umówiła się na rozmowę z konsulem, miałabym jeszcze legitymację i status studentki ale musiałabym dostać wizę na sześć miesięcy (co najmniej) inaczej jej po prostu nie wykorzystam... ehh gdyby się tak udało
czy dużo osób dostaje wizę na 6 miesięcy? Nie chcę sobie robić zbyt dużych nadziei na sukces...
-
2011/03/02 22:47:55
@66 - tak, Thank you działa tak, jak mówisz i to wciąż funkcjonuje, choć wiele danych i tak trzeba zmieniać. Ale na pewno jest to jakieś ułatwienie i zawsze troche mniej pisania.

@Martiszia, najpierw niestety musisz załatwić paszport - jego nr jest potrzebny do wniosku. Nie martw się, raczej dostaje się znacznie dłuższe wizy :-)
-
Gość: martiszia, *.dynamic.chello.pl
2011/03/02 23:33:21
dziękuję bardzo za pomoc, mam jeszcze jedno pytanie, jaki dokument powinien mieć na rozmowie z konsulem student? wystarczy ważna legitymacja czy może jakieś zaświadczenie z uczelni? Zastanawiam się czy warto starać się o wizę zanim legitymacja straci swą ważność (tak jak wspomniałam, rezygnuję ze studiów) czy może lepiej później? Z drugiej strony, teoretycznie nic mnie nie będzie już wtedy trzymać w kraju, nie będę już studentką, będę za to bezrobotna co może wzbudzać wątpliwości czyż nie?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/03 08:02:14
martiszia lepiej bedzie jak sie bedziesz starac z wazna legitymacja studencka oraz waznym statusem studenta niz to co piszesz po zniej,czym wiecej niepewnych spraw tym gorzej dla Ciebie na rozmowie.

-
2011/03/03 11:36:18
@Martiszia, nam także wydaje się, że aktualny status studenta może Ci zdecydowanie pomóc w otrzymaniu wizy.
-
Gość: , 85.117.8.*
2011/03/03 13:11:20
WITAM, WLASNIE WZPELNIAM WNIOSEK I MAM CZY NATIONAL IDENTYFICATGION NUMBER to jest NUMER PESEL. PROSZE O ODPOWIEDZ. DZIEKUJE
-
Gość: magda19_73, 41.153.254.*
2011/03/03 13:25:24
witam. gdzie moge znalezc druk DHL? moze ktos moglby podeslac link. dziekuje z gory i pozd
-
Gość: kostner, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/03 16:06:25
Witajcie, wypełniłem dziś wniosek ds 160 o wizę turystyczną. Umówiłem się na rozmowę w Krakowie w przyszłym tygodniu. Paszport mam wydany w 2003 r (miałem 12 lat) w związku z tym zdjęcie w nim nie jest już najnowsze. Czy uważacie, że zapewnienie konsula, że przed wyjazdem do USA wyrobię nowy paszport wystarczy?
Na rozmowę mam przynieść wydrukowaną ostatnią stronę z ds160. czy to jest ta strona, którą można wysłać na maila i wydrukować w późniejszym terminie? Jak zwyczajowo się ubieracie? Garnitur czy wystarczy w dżinsach + koszula + sweter v-neck?
dzięki z góry za odpowiedzi :)
-
Gość: kostner, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/03 19:36:03
I jak mniej więcej przebiega rozmowa w konsulacie? Generalnie z angielskim nie mam problemu ale obawiam się, że z powodu stresu mogę zgubić słówka itp. więc w związku z tym pytanie: Czy rozmawia się po angielsku czy polsku? Urzędnik na początku pyta o preferowany język czy podchwyci jak ja zacznę? Pozdrawiam
-
Gość: Marcin, 87.204.47.*
2011/03/03 19:36:38
Witam
Mam pytanie (zapomniałem, oferma zapytać przy rejestracji), czy jeśli zdjęcie "przeszło" przez weryfikację na stronie internetowej, to jest OK?
Pytam, bowiem, że kiedyś były takie wymagania:
1. zdjęcie, wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, musi być przyklejone na wniosku wizowym,
2. wymiary zdjęcia - kwadrat o boku 5 cm,
3. kolorowe,
4. tło - białe lub inne jasne, jednolite,
5. twarz na zdjęciu musi mierzyć 3 cm od czubka głowy do podbródka,
6. wzrok i twarz muszą być skierowane prosto w obiektyw aparatu,
7. uszy widoczne,
8. nie można fotografować się w ciemnych okularach,
9. nie można fotografować się w nakryciu głowy, chyba że nakrycie noszone jest z powodów religijnych, jednak nawet w takich przypadkach cała twarz musi być widoczna.

Pytam, bo na moim zdjęciu jest widoczne tylko 1 ucho :)))
Co Wy na to?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/03 22:29:43
NATIONAL IDENTYFICATGION NUMBER jest to numer PESEL i to sie wpisuje

magda co do dhl to tutaj jest link
photos.state.gov/libraries/poland/123049/pdfs/dhl-form-polish.pdf


kostner co do paszportu zalezy od Konsula ,bo sa przypadki ze takie osoby sie odsyla i musza przyjsc z nowym paszportem po wize ..a jak bedzie w Twoim przypadku to sam zobaczysz..
Co do rozmowy to jak sie zle czujesz lub tez nie pewnie to mow po polsku ,mozesz sam zaczac w tym jezyku rozmowe i nikt na sile nie bedzie prowadzic rozmowy po angielsku .

Marcin co do zdjecia to bywa tak ze system takie cos przyjmuje ale juz na rozmowie Konsul mowi prosze podac zdjecie jeszcze raz aby je zeskanowac,wiec wez takie cos pod uwage idac na rozmowe..a moze bedzie tak ze wszystko bedzie ok


-
Gość: tola, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/04 09:01:35
Witam. mam kilka pytań:
1. Jakie powinnam zdobyć dokumenty( oprócz wymaganego wniosku, dowodu wpłaty, wniosku DHL i paszportu) jeżeli cały wyjazd do Stanów sponsoruje mi tata-taki prezent za obronę? Jakiś wyciąg z banku, dokumenty o swojej działalonści? I czy wogóle jest szansa na dostanie wizy?
2. Co mam zrobić jeżeli zdjęcie nie chce mi przejść przez weryfikacje. Tzn. pokazuje mi, że zdjęcie jest nieprawidłowe. A w wytłumaczeniu, że może tło jest złe. Tło jest białe, zdjęcie zrobiłam u fotografa, który znał wszystkie wymiary.
3. Czy wniosek wypełniamy drukowanymi literami? Cały wniosek wypełniamy po angielsku, bez polskich liter. Jest podobno pytanie w którym używamy polskie litery, np. w nazwisku?
4. Czy przy states/province of birth trzeba napisać województwo np. Mazowieckie albo Mazowsze?
5. Planowany czas pobytu-nie wiem dokładnie na ile. Bo chciałabym conieco zwiedzić. I nie wiem czy zmieszczę się w 3 tyg. Czy istnieją jakieś nieprzyjemności, kiedy napiszę, że na 3 tyg, i już po otrzymaniu wizy, na granicy po pozwoleniu na 6 miesięcy, przedłużę swój pobyt z 3 tyg np do 6 tyg? Czy to jest już nielegalne?
6. Czy opłatę za rozpatrzenie wniosku drukuje się jeden egzemplarz? Bo we wcześniejszych wpisach coś wyczytałam, że kilka?
7. I jak wygląda podpisanie się pod wnioskiem? Co prawda do tego jeszcze nie doszłam, ale tak sie zastanawiam jak to zrobić na normalnym komputerze.

Z góry dziękuję za pomoc!
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/04 10:02:55
Tola wszystkie te dokumenty co wymienilas mozesz wziasc ale i tak wszystko zalezy od Twojego zachowania oraz odpowiedzi,po co lecisz,czy masz cos juz ustalone co chcesz zwiedzic,gdzie nocowac i na to sie nastaw a nie na duzoo papierow o ktore teraz malo kto pyta.
Moze jest tlo zle a moze cos innego,moze podaj co tam jest napisane lub tez wgraj to zdjecie jeszcze raz za jakis czas.
jest taki punkt do nazwiska rodowego gdzie sie pisze polskie litery i w tym pkt sie to pisze,reszta bez polskich liter .
Co do pobytu i dlugosci?wiele razy ludzie sie dziwia ze nie dostaja kolejnej wizy poniewaz im dano na granicy 6 miesiecy wiec byli legalnie i maja w tym racje ale jesli ktos pisze ze bedzie 3 tyg a jest 6 miesiecy to dla Konsula taka osoba jest malo wiarygodna .Wiec jesli mozesz to wpisz dluzszy pobyt lub tez naszykuj sie na pytania dlaczego tyle bylas oraz musisz byc w tym przekonywujaca bo nie wiadomo na kogo trafisz.
Jak drukujesz oplate za wize ze strony Ambasady to wystarczy 1 taki kwit,bo ktos moze isc na poczte i wypelniac druk ich ale wtedy masz 2 dla siebie ale i tak 1 jedno sie podaje ..lepiej brac ten druk ze strony Ambasady
Wyslanie wniosku to jest podpis wiec nie musisz tam nic podpisywac wiec tym sie nie martw.
-
Gość: magda19_73, 197.195.73.*
2011/03/04 17:04:31
@66- dzieki wielkie za podeslanie linku DHL, to juz ostatni dokument do kompletu i we wtorek wizyta w konsulacie :)
-
Gość: chudzio2, *.adsl.inetia.pl
2011/03/07 10:13:07
Pytanie1:Jestem osobą bezrobotną ale osiągam dochód miesięczny ok 4500zl z lokat bankowych. Mam zaświadczenie z banku o takim dochodzie z ok 1.5 roczna historią.
Posiadam również własne nieruchomości.
Jak Państwo widzicie moje szanse na wize turystyczną?Jakie ewnentualnie inne zaświadczenia powinno sie przygotować? Czy ktoś aplikował o wize z podobna sytuacją?

Składałem również podanie ds-160 przez internet dla mojego 3 letniego dziecka. Znalazłem info. na Państwa stronie,że jest formuarz Thank You. Informuje wszystkich ,że nie ma czegoś takiego!!!!!!! . Jest tylko opcja złożenia wniosku rodzinnego która wyskakuje po złożeniu ds-160 i złożeniu elektronicznego podpisu.
Trzeba równiez uważać czy zostało załączone zdjęcie. Dzwoniąc do ambasady Pani pytała sie czy napewno udało sie dołączyć zdjecia drogą elektroniczną do ds-160.
Jeszcze raz ! Nie ma ma opcji klikania na Thank you! Jest to tylko podziękowanie ambasady za złożenie podania!
-
2011/03/07 13:45:18
@Chudzio2, na stronie Thank you jest opcja zaznaczenia podania rodzinnego - dokładnie o tym samym mówiliśmy. @Gość66 wspomniał o tym, że takie rozwiązanie istnieje, ale nie jest pewien, czy to aktualne, ja potwierdziłam, że to jest aktualne i że z tej opcji wciąż można korzystać.
W oryginale: "On the Thank You page you will see an option to create a family or group application. When you select this option, certain information from your application, such as destination, will automatically be imported to and displayed on a new application. Please note that if you use this option you must create an individual application for each family member or for each individual within the group."

W kwestii Twojego pytania, to nie musi być problem. Pisałam już gdzieś wyżej o tym - byłam osobiście świadkiem otrzymania wizy przez aplikanta, który powiedział, że jest na rencie, ale ma oszczędności z prowadzonych wcześniej biznesów i tym finansuje podróż. Nie miał problemu z otrzymaniem wizy. Ważne, abyś przekonał konsula o tym, że Twoja sytuacja jest stabilna i nie szukasz w USA pracy.
-
2011/03/08 22:11:13
Witam. W czerwcu 2011 minie 5 lat odkąd mieszkam w Norwegii. Podczas tego okresu przez 8 miesięcy przebywałem w Polsce. Obecnie mieszkam z żoną i synkiem w Norwegii. Chciałem odwiedzić kumpla w USA i nie wiem gdzie mam składać papierki o wizę ? W Polsce bo jestem Polakiem czy w Norwegii bo tutaj pracuję i mieszkam ? Jeśli mam jakiś wybór to co lepiej wybrać? Sorry jak to głupie pytania ale w ogóle nie wiem od czego zacząć. Pozdrawiam
-
Gość: magda19_73, *.play-internet.pl
2011/03/09 09:17:19
chcialam podziekowac wszystkim osobom na blogu, ktore udzielily mi odpowiedzi na frapujace mnie pytania. wczoraj bylam w wydziale kosularnym w Waw i dostalam wize na 10 lat:))
pozd i zycze szczescia starajacym sie
-
Gość: chudzio2, *.adsl.inetia.pl
2011/03/09 16:56:27
Magda 19_73 napisz jakie miałas pytania od konsula?Jeśli ktos jeszcze pamieta niech napisze jakie miał pytania .
Pytanie:
Czy do ambasady mozna wejść z 3 letnim dzieckiem w imieniu którego rodzic bedzie sie ubiegał o wizę? Wiem ,ze nie jest to konieczne ale dziecko sporo rozumie i mówi p angielsku wiec ............
-
Gość: Gosiek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/09 22:58:01
mam kilka pytań, wiec napisze po kolei:
1. czy jesli ucze sie w liceum w klasie maturalnej (i w sumie w trakcie pobytu w usa w wakacje juz statusu ucznia bym nie posiadala)to w pytaniu o ''occupation'' mam wpisac student? i czy jesli tak to w jaki sposob zawrzec nazwsze szkoly zeby byla zrozumiala? i co w tym samym miejscu wpisac w aktualne obowiazki? czy po prostu napisac 'nie dotyczy'
2. i odnosnie pytania czy jade z kims, to jesli jade z obywatelem amerykanskim, ktory mieszka na stale w polsce ale niestety nie ma tu meldunku to czy podawac ta informacje czy to moze raczej w jakis sposob zaszkodzic? ( podejrzeniem ze bd chciala z nim tam zostac)
3. i jesli jest kilka osob placacych za podroz, bo z jednej str rodzice a z drugiej za mieszkanie tam bedzie placic osoba do ktorej jade to co wpisac w tej rubryce?

pozdrawiam!
-
Gość: Gosiek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/09 23:32:31
i jeszcze jedno pytanie, poniewaz mi nie wyskoczylo nic na temat krajow w ktorych bylam, czy cos jest w takim razie zle z moim wnioskiem?
 
1 , 2 , 3 , 4