zobacz nasz profil na facebook'u zostań naszym fanem na facebook'u
Blog > Komentarze do wpisu

Wiza do USA… Obalamy mity.

Wielu z nas wypatrywało z utęsknieniem bezwizowej możliwości podróży do USA, jednak na to jeszcze trochę trzeba będzie poczekać. Póki co, każdy – bez wyjątku – rodak, musi złożyć podanie o wizę, wraz z dokumentami towarzyszącymi i mieć nadzieję, że ją otrzyma.

Procedura starania się o wizę nieimigracyjną owiana jest mgiełką tajemniczości i legend, zniechęcających zainteresowanych.

Nie będziemy rozpisywać się na temat tego, jakie dokumenty i formalności należy spełnić – te kroki  bardzo klarownie opisane są na stronie Ambasady USA http://polish.poland.usembassy.gov. Skupimy się natomiast na kilku mitach, krążących wokół poważnej sprawy wizowej i spróbujemy je obalić :-)

Cała procedura starania się o wizę to męka, warto skorzystać z usług pośredników, zajmujących się załatwianiem formalności – dzięki nim szanse na otrzymanie wizy są większe.
Nie prawda. Na stronie konsulatu dostępne są wszystkie informacje, dotyczące składania dokumentów, wraz z linkami do nich i informacją, jak je wypełnić. Wypełnienie wniosku zajmuje dosłownie 10 minut i nie ma w nim  żadnych „haczyków”. Jasno i przejrzyście wymienione są wszystkie niezbędne dokumenty, które należy zgromadzić i przedstawić Konsulowi na spotkaniu. Agencje pośrednictwa w załatwianiu formalności wizowych zarabiają  na niewiedzy innych. Właśnie dzięki panującemu powszechnie przekonaniu, że przebrnąć  przez procedurę umieją tylko nieliczni. Wypełniając za nas wniosek (do którego notabene i tak musimy podać im wszystkie dane, które moglibyśmy we wniosek wpisać sami), nie zwiększają naszych szans, nie zwiększają ich również dzwoniąc za nas do Ambasady i umawiając nas na spotkanie. Wszystkie te czynności z powodzeniem możemy załatwić sami, nie ponosząc dodatkowych kosztów.
Na spotkanie w sprawie wizy ustawiają się kolejki nie mające końca, należy więc umawiać się kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem, bo okres oczekiwania jest bardzo długi.
Nie prawda. Obecne terminy oczekiwania na spotkanie w Ambasadzie to 1 dzień w Warszawie i 2 dni w Krakowie. Umówić się więc można praktycznie z dnia na dzień. Na samą wizę (o ile została nam przyznana) będziemy czekać do 5 dni roboczych – wiza zostanie nam dostarczona wraz z paszportem kurierem DHL pod wskazany przez nas we wniosku adres. Oczywiście nie zachęcamy do zostawiania sprawy wizy na ostatnią chwilę, bo chociażby ze względu na ceny biletów lotniczych, warto zaplanować taką podróż z wyprzedzeniem, ale terminy nie są tak odległe, jak się powszechnie uważa (nawet w okresie wakacyjnym).
Procent odrzuceń wniosków wizowych jest duży. Otrzymać wizę jest bardzo trudno.
Nie prawda. Odpowiedź odmowną otrzymują naprawdę nieliczni. Konsul musi mieć naprawdę solidny powód, aby odmówić nam udzielenia wizy. Jeśli widać, że mamy po co do Polski wracać, jeśli nasza sytuacja finansowo – zawodowa jest uregulowana, nie mamy się czego obawiać. Czasy, kiedy pod Ambasadą stały kilometrowe kolejki i tylko niewielki procent petentów wychodził ze spotkania, jako szczęśliwy posiadacz wizy minęły i nie przewidujemy, aby wróciły.
Rozmowa z Konsulem przebiega w napiętej atmosferze, to stresujące przeżycie i trzeba bardzo uważać na to, co się mówi.
Nie prawda. Konsul oczywiście jest poważnym człowiekiem, jest w pracy, natomiast rozmowa przebiega zwykle sympatycznie. Zadawanych jest kilka pytań, dotyczących nas, naszej pracy – różnie – w zależności do informacji, wpisanych we wniosku wizowym. Konsulowi wcale nie zależy na tym, żeby nas stresować.
Sama wizyta w Ambasadzie może być  stresującym przeżyciem – zależy nam na wizie, przechodzimy szereg procedur bezpieczeństwa, bramki, kamery, zdejmowanie odcisków palców – to wszystko niecodzienne, ale nie ma powodów, aby się tego obawiać.
Jeśli nie znam języka angielskiego, na spotkaniu będzie ciężko, bo rozmowa z Konsulem jest przeprowadzana w języku angielskim.
Nie prawda. Rozmowa z Konsulem może być przeprowadzana zarówno w języku polskim, jak i angielskim – podobnie, jak wypełnianie wniosku (to od nas zależy, w którym z języków go wypełniamy). Na pewno Konsulowi jest łatwiej rozmawiać z nami po angielsku – wszak to jego rodzimy język, natomiast każda z osób, przeprowadzająca rozmowy wizowe zna także język polski na tyle komunikatywnie, aby bez problemu przeprowadzić z nami rozmowę w naszym języku. Zwykle to my sami dajemy Konsulowi „sygnał”, w jakim języku chcemy rozmawiać – jeśli zaczynamy rozmowę po angielsku, Konsul tak będzie ją kontynuował, jeśli rozpoczniemy po polsku – Konsul się dostosuje i do tego.

* Edit: UWAGA!! Z dniem 26 kwietnia Ambasada w Warszawie i Konsulat w Krakowie wprowadzają nowy typ wniosku wizowego dla osób, starających się o wizę nieimigracyjną.

Nowy wniosek - DS-160 jest wnioskiem on-line (nie będziemy go drukować, konieczne jest jedynie wydrukowanie potwierdzenia złożenia podania - samo podanie trafi do Ambasady drogą elektroniczną) i zastąpi używane do tej pory formularze DS-156, DS-157 oraz DS-158.

Z dniem 24 maja akceptowany będzie wyłącznie nowy typ wniosku (poprzednie będą ważne tylko do 21 maja tego roku). Nowy formularz różni się od dotychczasowych, zatem wszystkie osoby, starające się o wizę przed rozpoczęciem wypełniania dokumentu powinny zapoznać się z zasadami wypełniania nowego wniosku.

Na razie na stronach Ambasady nie jest jeszcze dostępna polska wersja wniosku DS-160, termin, kiedy ma się najpóźniej pojawić to 24 maja.

Wszystkie informacje na temat nowego wniosku i zasad jego wypełniania znajdziecie pod adresem http://polish.poland.usembassy.gov/visas/nonimmigrant_visas/niv_how_to_apply.html

 

Cała procedura starania się o wizę to męka, warto skorzystać z usług pośredników, zajmujących się załatwianiem formalności – dzięki nim szanse na otrzymanie wizy są większe.

Nieprawda. Na stronie konsulatu dostępne są wszystkie informacje, dotyczące składania dokumentów, wraz z linkami do nich i informacją, jak je wypełnić. Wypełnienie wniosku zajmuje dosłownie 10 minut i nie ma w nim żadnych „haczyków”. Jasno i przejrzyście wymienione są wszystkie niezbędne dokumenty, które należy zgromadzić i przedstawić Konsulowi na spotkaniu. Agencje pośredniczące w załatwianiu formalności wizowych zarabiają  na naszej niewiedzy. Właśnie dzięki panującemu powszechnie przekonaniu, że przebrnąć  przez procedurę umieją tylko nieliczni. Wypełniając za nas wniosek (do którego notabene i tak musimy podać im wszystkie dane, które moglibyśmy we wniosek wpisać sami), nie zwiększają naszych szans, nie zwiększają ich również dzwoniąc za nas do Ambasady i umawiając nas na spotkanie. Wszystkie te czynności z powodzeniem możemy załatwić sami, nie ponosząc dodatkowych kosztów.

Na spotkanie w sprawie wizy ustawiają się kolejki nie mające końca, należy więc umawiać się kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem, bo okres oczekiwania jest bardzo długi.

Nieprawda. Obecne terminy oczekiwania na spotkanie w Ambasadzie to 1 dzień w Warszawie i 2 dni w Krakowie. Umówić się więc można praktycznie z dnia na dzień. Na samą wizę (o ile została nam przyznana) będziemy czekać do 5 dni roboczych – wiza zostanie nam dostarczona wraz z paszportem kurierem DHL pod wskazany przez nas we wniosku adres. Oczywiście nie zachęcamy do zostawiania sprawy wizy na ostatnią chwilę, bo chociażby ze względu na ceny biletów lotniczych, warto zaplanować taką podróż z wyprzedzeniem, ale terminy nie są tak odległe, jak się powszechnie uważa (nawet w okresie wakacyjnym).

Procent odrzuceń wniosków wizowych jest duży. Otrzymać wizę jest bardzo trudno.

Nieprawda. Odpowiedź odmowną otrzymują naprawdę nieliczni. Konsul musi mieć naprawdę solidny powód, aby odmówić nam udzielenia wizy. Jeśli widać, że mamy po co do Polski wracać, jeśli nasza sytuacja finansowo – zawodowa jest uregulowana, nie mamy się czego obawiać. Czasy, kiedy pod Ambasadą stały kilometrowe kolejki i tylko niewielki procent petentów wychodził ze spotkania, jako szczęśliwy posiadacz wizy - minęły i nie przewidujemy, aby wróciły.

Rozmowa z Konsulem przebiega w napiętej atmosferze, to stresujące przeżycie i trzeba bardzo uważać na to, co się mówi.

Nieprawda. Konsul oczywiście jest poważnym człowiekiem, jest w pracy, natomiast rozmowa przebiega zwykle sympatycznie. Zadawanych jest kilka pytań, dotyczących nas, naszej pracy – różnie – w zależności do informacji, wpisanych we wniosku wizowym. Konsulowi wcale nie zależy na tym, żeby nas stresować.

Sama wizyta w Ambasadzie może być  stresującym przeżyciem – zależy nam na wizie, przechodzimy szereg procedur bezpieczeństwa, bramki, kamery, zdejmowanie odcisków palców – to wszystko jest dla nas niecodzienne, ale nie ma powodów, aby się tego obawiać.

Jeśli nie znam języka angielskiego, na spotkaniu będzie ciężko, bo rozmowa z Konsulem jest przeprowadzana w języku angielskim.

Nieprawda. Rozmowa z Konsulem może być przeprowadzana zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Na pewno Konsulowi jest łatwiej rozmawiać z nami po angielsku – wszak to jego rodzimy język, natomiast każda z osób, przeprowadzająca rozmowy wizowe zna także język polski na tyle komunikatywnie, aby bez problemu przeprowadzić z nami rozmowę w naszym języku. Zwykle to my sami dajemy Konsulowi „sygnał”, w jakim języku chcemy rozmawiać – jeśli zaczynamy rozmowę po angielsku, Konsul tak będzie ją kontynuował, jeśli rozpoczniemy po polsku – Konsul się dostosuje i do tego.

Podsumowując – nie dajmy się zwariować - nie bójmy się składać wniosków, nie stresujmy się wizytą w Ambasadzie, nie zakładajmy czarnego scenariusza, że na pewno wizy nie dostaniemy – pracownikom Ambasady nie zależy ani na tym, żeby nas straszyć, ani na tym, żeby odrzucać podania o wizę. W tym wypadku strach ma wielkie oczy i obawiamy się tego wszystkiego raczej z przyzwyczajenia, niż z powodów racjonalnych.

Więcej informacji na temat wiz do USA znajdziecie na stronie, poświęconej tej właśnie tematyce: poznajstany.pl

Zapraszamy do dyskusji na forum.

czwartek, 30 lipca 2009, eprzeloty

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: szon, *.ists.pl
2011/03/10 13:36:40
Witajcie, dziś byłem w konsulacie w krakowie, starałem się o B2 i skutecznie :)
W sumie cała procedura zajęła 40 min, w tym rozmowa trwała 2 :)
Przemiły pan Konsul zadał pytania do kogo jadę, gdzie i co studiuję i podchwytliwie przeszedł na angielski i zapytał co robi mój wujek w USA. Odpowiedziałem, że nie mam tam wujka i jadę turystycznie (oczywiście zgodnie z prawdą) Po czym pogratulował samodzielnego wypełnienia wniosku i poinformował, że paszport z wizą dotrze do 5 dni :) Rozstaliśmy się jakimś żartem sytuacyjnym i to wszystko :D
Na co zwróciłem uwagę to jego tempo pisania - myślałem, że w amerykańskich filmach przesadzają z prędkością pisania na klawiaturze ale jak widać da się :))
Pozdrawiam
-
Gość: ewa, *.kliknet.pl
2011/03/10 16:24:47
Witam,
dostałam wizę B1/B2 na 10 lat. Czytałam że długość okresu jaki mogę przebywać wbiją mi dopiero na lotnisku w USA i jest to od 1 do 6 miesięcy. Czy mogę spokojnie kupić sobie bilet na 2 miesiące? We wniosku wizowym pisałam że zamierzam być 1 miesiąc. Proszę o odpowiedź.
-
Gość: adahadaa, *.ssp.dialog.net.pl
2011/03/10 21:12:38
Witam!
Będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś odpowie na moje pytanie:}
Jeśli na wakacjach będę w USA na wizie b2 i będę chciała będąc nad Niagarą przejść sobie na stronę Kanadyjską to czy nie będę miała problemu z powrotem na teren usa? potrzebuje jakąś specjalną wizę?
-
Gość: lorry, *.dynamic.chello.pl
2011/03/11 02:40:41
Jestem freelancerem, po 30-tce, kawalerem, bezdzietnym. Zarabiam niezle, ale - na wlasna reke, nie mam wiec stalej umowy. Chce pojechac do USA pozwiedzac, w formularzu wizowym (o dziwo) nie przewiduje sie, ze ktos moze pracowac na wlasna reke. Czy znane sa Wam doniesienia osob pracujacych na wlasna reke co do otrzymania wizy? Czy takie osoby maja wieksze problemy?
-
Gość: magda19_73, *.play-internet.pl
2011/03/11 11:03:02
@chudzio2- konsul zadal mi wlasciwie jedno pytanie" na jak dlugo jade" odpowiedzialam mu ze na miesiac bo musze wracac do pracy przed sezonem letnim poniewaz pracuje w turystyce. nastepnie spytal mnie czy pracuje w egipcie, kiedy wrocilam i jak wyglada sytuacja bo musial zrezygnoiwac z urlopu, wiec rozmowa zeszla raczej na temat egiptu gdzie mieszkam i pracuje- ale raczej potraktowal mnie jako zrodlo informacji na przyszly urlop:)) wszystko trwalo moze 2-3 minuty. rozmowa w jezyku polskim w milej atmosferze. obserwujac ludzi podczas czekania na swoja kolejke widzialm pare osob odeslanych z kwitkiem, ale procentowo bylo ich naprawde niewiele . ja tam bylam okol 9:30 a juz mialam numerek 75 a po mnie jeszcze wiele osob wchodzilo z nowymi numerkami. co mnie zdziwilo nie dotsaly 2 starsze panie-pewnie wybieraly sie do dzieci....Pomimo duzej ilosci czekajacych osob wszystko szlo bardzo sprawnie-na poczatku byly otwarte 3 okienko pozniej otworzyli jeszcze jedno.
zycze powodzenia
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/11 12:23:20
co do Thank You to napisze gdzie to sie znajduje jesli ktos taki wniosek bedzie wypelniac,wypelnial to na stronie rzadowej pisze ze jest oraz na youtube w filmikach tez o tym pisza...aby trzeba zobaczyc jak kto jest w praktyce :)

adahadaa, aby myslec o Kanadzie to musisz miec paszport biometryczny lub tez wize Kanadyjaka ..a czy mozna tak przejsc,oczywiscie ale pod warunkiem ze nie oddasz I94 na granicy i nie bedziesz miec wizy na wlot 1 na teren USA-bo jak masz taka wize oraz oddasz ten druk I-94 na granicy to na tej wizie nie wrocisz juz do USA,jak masz 10 lertnia wize z litera M to mozesz oddac I94 ale czy Cie wpuszcza zalezy od urzednika na granicy.Bo mozesz wrocic na tym samym I-94,tak tez pisze na stronie Ambasady USA.

Gosiek ds 160 jest polaczeniem dawnych drukow i w zaleznosci co zaznaczysz takie bedziesz miec pytania ..I jesli nie ma takich pytan tzn ze wszystko jest ok.
jak tak wyjdzie ze chcesz tam zostac to z wizy wyjdzie wielkie nic i na to musisz bardzo uwazac co mowisz,do kogo lecisz,,wiele dziewczyn-kobiet leci na pobyt turystyczny i maja wracac a nie wracaja i dobrze o tym wiedza w Ambasadzie.
Piszesz we wniosku jak sie ma na dzisiaj a nie na jutro,oczywiscie moga pasc pytania o szkole-nauke i o przylosc i radze tutaj sie do tego przygotowac .
Mozesz wpisac tez ze oplacaja rodzice plus osoba ktora Cie zaprasza.
Lorry masz odpowiedz od eprzeloty jak moze byc i mozesz wyjsc z wiza ,nawet jak nie pracujesz a masz kase z roznych rzeczy

magda19_73 sprawa z pytaniami mogly byc o wakacje ale mogl Konsul zobaczyc czy naprawde pracujesz tam co podajesz,mogl tez zobaczyc jak jest naprawde z taka praca itd ..

ewa mozesz taki bilet kupic ale przygotuj sie na pytania po co lecisz,do kogos itd

chudzio kiedys takie osoby wpuszczali na rozmowe bo komu zostawic dziecko jak sie nie ma nikogo przed wejsciem ;)
-
Gość: Marcin, *.bater.net.pl
2011/03/12 11:13:52
Cześć.
Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi.
Byliśmy na rozmowie w Krakowie - dostaliśmy wizy na 10 lat.
Mieliśmy spotkanie rodzinne: żona i ja; dostaliśmy 3 pytania (wszystko, to było napisane we wniosku - sprawdzają pamięć? :)) :
1. Do kogo jedziecie?
2. Gdzie Pani pracuje?
3. Gdzie Pan pracuje?
Na koniec Have a nice day! Koniec.
Teraz szybko na stronę: www.ebiletylotnicze.pl szukać jak najtańszych biletów.
Pozdrawiam
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/12 13:47:57
Marcin moze sprawdzaja pamiec a moze czy tak naprawde jest ;)
bo warto i nalezy odpowiadac tak jak jest we wniosku :)
-
Gość: Marta, *.adsl.inetia.pl
2011/03/12 14:44:32
Witam.
Gratuluje swietnego forum. Mońna naprawdę dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Co prawda ja już wszelkie formalności wizowe mam już dawno za sobą (jestem od kilku lat szczęśliwą posiadaczką amerykańskiej wizy z ktorej parę razy skorzystalam ;) Mam natomiast inny problem. Chciałabym w tym roku zabrać mojego 9-letniego bratanka na wakacje do USA (mieszka tam moja siostra, która odwiedzam). Nie wiem jak wygląda sprawa wizy dla "małoletniego". Na stronie jest informacja, że w przypadku gdy rodzice mają wizę rozmowa dziecka z konsulem i wizyta w konsulacie nie jest obowiązkowa. Nie wiem jak to jest w przypadku opiekuna posiadającego ważną wizę, z ktorym dziecko będzie podrożwalo. Może ktoś spotkala się z przypadkiem podobnym do mojego. Będę wdzięczna za pomoc.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/12 20:24:40
Marta co do wizy to jak pisze,musza sie starac o wize rodzice-chyba ze jestes prawnym opiekunem dziecka to wtedy bierzesz odpowiednie papiery z sadu ze mozesz tak zrobic.
co do podrozy z dzieckiem to dowiedz sie na stronie Ambasady lub tez napisz do Ambasady jak bedziesz leciec z bratankiem do USA.Aby nie bylo problemow na granicy w USA
-
Gość: Gosiek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/13 17:16:10
noo dobrze ale ja nie chce tam zostawac poniewaz od paz ide na studia i dlatego pytam, czy jesli jade z osoba, ktora ma podwojne obywatelstwo pol-amer to czy moze to zostac odebrane jako proba sciagniecia mnie tam na stale, wplynac jakos negatywnie na szanse otrzymania wizy? ( w takim razie czy lepiej unikac tej informacji czy raczej ja podac?)
-
2011/03/13 18:54:02
Witam
. Dzwoniłem do ambasady aby umówić się na rozmowę. Bedzie to spotkanie określane jako rodzinne. Poinformowałem Panią ,że zamierzamy przybyć z moim trzy letnim dzieckiem. - Wiem ,że nie jest to konieczne- . Jednak Pani stanowczo odradzała przybywania z dzieckiem informując ,że urzędnicy mogą ale nie muszą zabronić wejścia z rodzicami. Na stronie ambasady nie jest jasno napisane ,np że jest to zabronione lub niewskazane. Z tego co pamiętam jest tylko ,ze dziecko do 14 roku życia nie musi stawiać się na rozmowę.
Dla mnie " nie musi" oznacza może być z rodzicami - ale nie koniecznie.

Spotkanie mam w nadchodzącym tyg. wiec napisze jak było i wszystkie inne szczegóły.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/13 20:34:23
Gosiek sprawa jest taka ze to zalezy co to jest za osoba,jesli chlopak,mezczyzna to moze byc podejrzenie ze tam zostaniesz jak kto czasami kobiety-dziewczyny robia ..Na to nie ma prostej odpowiedzi,nawet jak sie wpisuje taka osobe do wniosku ze do niej sie leci moga byc schody i pamietaj o tym na rozmowie,fakt sa osoby ze dostaja wizy ale jak bedzie z Toba to zobaczysz po rozmowie.

chudzio a no moze byc dziecko.:)
-
Gość: , *.plock.mm.pl
2011/03/14 14:28:26
witam, czy można dostac wiże turystyczna na okres 4 miesięcy???Pytam z czystej ciekawości :) z góry dziekuje za info :) pozdrawiam
-
Gość: petitqa, *.xdsl.centertel.pl
2011/03/14 18:43:07
Witam ponownie:) Ja już jestem dawno po wizycie w konsulacie i dostałam wizę na dwa lata. Teraz mam pytanie związane z odprawą celną. Mianowicie na ile mogą mi wbić wizę wjazdową? Wiem ciężko jednoznacznie to określić ale może ktoś się orientuje na jaki okres wbijają najczęściej?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/14 20:35:54
petitqa a wiesz o tym ze jak wpisalas w ds 160 ze bedziesz w USA 1-2 miesiace a bedziesz 6 miesiecy bo tyle mi dali na granicy to przy kolejnej wizie mozesz jej nie otrzymac bo piszesz jedno a robisz cos innego-nawet jak bedziesz legalnie w USA..Tak czasami bywa w Ambasadzie wiec uwazaj na takie cos.Chyba ze wczesniej bedziemy mogli latac w ruchu bezwizowym ..Bywaja przypadki ze osoby dostaja wizy ale bywa z tym roznie.
A dostaje sie zazwyczaj na 6 miesiecy na granicy

host wklejke wize do paszportu mozesz dostac np na 1 rok bo czasami tak ludzie dostaja ale na granicy pobyt juz moze byc i na 4 miesiace ,wiecej lub tez mniej
-
Gość: Loda - Plotakara, 193.87.164.*
2011/03/15 22:57:41
Witam, wczoraj do 1 w nocy od 20 wypełniałam ten cały wniosek. Jakaś masakra z tym. Moim zdaniem wcale nie ułatwili tym życia ludziom, a bardziej skomplikowali, zwłaszcza, że sesja wygasa zbyt szybko! Ja mam pytanie odnośnie kilku kwestii:

Otóż w trakcie wypełniania wniosku, musiałam podać wszystkie swoje szkoły i ja wpisywałam to tak, że GIMNAZJUM NR X i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR X , bo tak wyskakiwało w podpowiedziach, z kolei na stronie było napisane, aby wpisywać dane po angielsku. Mam pytanie, czy będę miała jakieś problemy, że tak to wpisałam?
Np. w miejscu, aby krótko wpisać jakie są moje obowiązki na uczelni, napisałam to po angielsku. Moim zdaniem takie rzeczy jak nazwy szkół, powinno się pisać po polsku, a nie angielsku, no ale nie znam się.

Dwa, jak ja dzwoniłam na tą infolinię, to Pani ( chyba była głucha, bo musiałam jej wszystko powtarzać i przeliterować mimo, że mówiłam bardzo powoli i wyraźnie) to powiedziano mi, że koszt opłaty wizowej na dzisiaj wynosi 422 zł. Natomiast w tych wydrukach na ich stronie było 420 zł. Na poczcie mi Pani powiedziała, że zwykły blankiet na przelew wystarczy. Czy z tego tytułu też będę miał problemy?

A jeśli chodzi o wydruk potwierdzenia złożenia podania, to ja uważam, że moje nie jest najgorszej jakości, chociaż zdjęcie jest tak delikatnie rozmyte, ale naprawdę delikatnie. Czy naprawdę czepiają się tak tych wydruków i ich jakości? Nie mówię tu o jakichś strasznie niewyraźnych drukach, ale takich zwykłych. Nie mam drukarki laserowej i w innych miejscach XERO gdzie drukują też nie mają laserowej tylko zwykłą. Mogę mieć problemy? Bardzo proszę o odpowiedź, albo jakąś otuchę, bo strasznie się boję tej rozmowy z konsulem. To mój pierwszy raz , jeśli chodzi o staranie się o wizę. Mam nadzieję, że ją otrzymam.

I taki mój komentarz, te ceny za połączenie z infolinią, to naprawdę jakiś skandal. Zapłaciłam 41 zł za rozmowę! To trochę przesada, zwłaszcza, że ludzi starających się o wyjazd do USA czekają inne wydatki.
-
Gość: , *.plock.mm.pl
2011/03/16 14:33:55
Dziekuje za odpowiedź :)
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/16 15:52:52
Loda jak tak wpisalas szkoly jak tutaj" OGÓLNOKSZTAŁCĄCE" to mozesz problem bo wpisalas dane uzywajac polskich znakow ale jesli,,bo moglas tutaj wpisac uzywajac polskie znaki a tam bez polskich wpisalas :)
kolejna sprawa to wypelnianie wnioskow po polsku,sa przypadki ze takie cos przyjmuja ale bez uzywania polskich znakow jak ł,ć..jest aby 1 pkt we wniosku ze mozesz uzyc polskich znakow .
co do wyruku to wazne jest aby przeszlo Ci zdjecie i zostalo zakceptowane przez Ambasade bo jak nie to albo podasz im zdjecie do zeskanowania-bo mozesz wziasc ze soba na rozmowe lub tez Cie wysla abys zrobila nowe .Kolejna sprawa to kod ma byc dobrze wydrukowany i na to zwroc uwage.
Blankiet na stronie czy ten z poczty bedzie wazny,wazne abys wpisala dobra kwote i tyle :) jak chcesz to wypelnil na poczcie blankiet .
-
Gość: ania, *.ibselektronics.pl
2011/03/16 17:12:32
bylam w tamtym tygodniu w konsulacie w krakowie i dostalam wize na 10 lat!
w moim przypadku bylo wiecej strachu niz to wszystko warte ;)
cala rozmowa z konsulem to moze 5 min! zapytal do kogo lece? ile lat studiow mi zostalo? i czy zajmuja sie moi rodzice? nastepnie z usmiechem powiedzial- dostanie pani wiza :D
Teraz mam pytanie w zwiazku z lotem do USA.. Jak to wyglada po wyladowaniu.. o co pytaja celnicy przy wbijaniu wizy?? Cienko u mnie z angielskim(praktycznie moj poziom to 0, przez wszystkie lata nauki-niemiecki)... Strasznie sie tego obawiam...
-
Gość: Loda - Plotkara, 193.87.164.*
2011/03/16 22:34:03
Tak, tak, ja wpisywałam nazwy szkół po polsku, ale nie używając polskich znaków, bo system ich nie akceptował - wyskakiwał błąd, gdy używałam polskich znaków. Uff, cieszę się, że mimo tego nie będzie tak źle.
Jak pisałam, wypełniłam blankiecik na przelew na poczcie z kwotą 422 zł.
Jeśli chodzi o mój wydruk, to ten kod kreskowy może nie jest idealny taki jak np na produktach w sklepie, ale jest wyraźny i niezamazany. Taki zwykły po prostu. Zdjęcie zaś na tym wniosku nie jest zadowalające dla mnie, nie jest takie ostre jak to na żywo, ale wezmę ze sobą dwa zdjęcia na wszelki wypadek. Dziękuję za odpowiedź :)
-
Gość: Loda - Plotkara, 193.87.164.*
2011/03/16 22:36:32
A i odnośnie tego zdjęcia na moim wniosku. System go zaakceptował, tylko po prostu jak wydrukowałam to potwierdzenie, to nie jest to takie ostre jak na stronie, gdy wypełniałam wniosek, lub zdjęcie to takie prawdziwe. Ech, mam nadzieję, że będzie bez problemów. Strasznie się denerwuję.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/17 00:11:48
aniu w samolocie wypelnisz 2 druki i tutaj masz wzor :
www.lot.com/web/lot/visa-and-customs
pytania moga pasc takie same jak na rozmowie po wize lub tez inne .
jak beda miec problem to zawolaja kogos kto bedzie tlumaczyl .

Loda tak czasami robi system ze przyjmuje zdjecie ale w czasie sprawdzania wniosku cos nie gra i wtedy podaje sie zdjecie do skanowania ponownego..
Zdjecie moze nie byc wyrazne bo np rodzielczosc jest za mala .
-
Gość: Loda - Plotkara, 193.87.164.*
2011/03/17 00:28:28
A czy zdjęcie, to które przyniesiemy tak na wszelki wypadek, musi być takie samo, jak to we wniosku? Bo nie mam zdjęć więcej takich jakie dodałam do wniosku - tylko na płycie mam, a tak to wezmę inne. Czy będą problemy? Czy musi być takie samo jak załączyłam za pierwszym razem w podaniu?
-
Gość: chudzio2, *.adsl.inetia.pl
2011/03/17 06:39:13
Witam
Jesteśmy juz po spotkaniu rodzinnym z konsulem .Otrzymalismy wizy na 10lat.
Oto pare szczegółów z wizyty w ambasadzie:

Pytania konsula:
Gdzie sie udajemy i do kogo?
Gdzie pracujemy i kilka pytań odnośnie pracy .
JAk długo mamy zamiar zostać w USA? Kim jest dla nas osoba którą podalismy w ds-160?
Czy to jest nasza pierwsza wizyta w USA?
Rozmowa miła ale konkretna i rzeczowa nie trwała dłużej niż 10min wraz z wypełnianiem przez konsula dokumentów w komputerze.
Informuję również ,ze w poczekalni ambasady jest wydzielone miejsce dla zabaw małych dzieci.
Ludzi było dużo -pełna poczekalnia ale wszystko szło sprawnie bo działały 4 okienka.
Były osoby które dostały odmowę wizy (nawet te które już były w USA) jednakwiększość otrzymywało.
Konsul nie chciał dodatkowych dokumentów(zaświadczenia,zaproszenia,śwaidectwa itp)
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania proszę pisać na tym forum to odpowiem.
Pozdrawiam
-
Gość: Kokos, *.dynamic.chello.pl
2011/03/17 18:39:24
Witam ponownie, jestem już po rozmowie z konsulem, wszystko poszło gładko, sprawnie i szybko - czas oczekiwania pod ambasadą, składanie odcisków i wreszcie rozmowa - łącznie niewiele ponad 20 minut, sama rozmowa max 2 minuty :-) Co mogę doradzić, otóż nie ma problemów jakichkolwiek ze zdjęciem, które zostało zaakceptowane przez system (5x5cm, twarz 3cm, jasne tło, obydwoje uszu widoczne)- jest ono już w komputerze u Konsula i nie trzeba mieć ze sobą dodatkowego, ale oczywiście jeśli ktoś nie czuje się pewien, może je zabrać, tony nie waży :-) By zaoszczędzić na czasie przy wejściu do budynku proponuję nie przyozdabiać się w kolczyki, bransoletki, wisiorki czy zegarki, również pasek - oczywiście można zdjąć, ale wiadomo, zajmie trochę czasu a może niepotrzebnie nadszarpnąć nasze nerwy :-) Pan pod ambasadą zabiera paszport, potwierdzenie wniosku i wstępnie sprawdza czy dobrze wypełniliśmy wniosek DHL. W okienku u pań sprawdzany jest dowód opłaty i wniosek DHL, dostaniemy kwit i numerek. Z maszynki dostaniemy numer, który wyświetli się na tablicy i .. do dzieła, rozmawiamy :-) Pytania standardowe - co pani robi, co zamierza pani robić po ukończeniu szkoły (jestem maturzystką), do kogo pani jedzie, czy ma pani rodzeństwo, czym zajmuje się pani ojciec. Krótko, rzeczowo i na koniec - odpowiedź miłej Pani Konsul - kwalifikuje się pani na wizę i paszport przyjedzie za 5 dni. Życzę wszystkim powodzenia i chętnie pomogę, jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości :-) Pozdrawiam !
-
Gość: Loda - Plotkara, 193.87.164.*
2011/03/17 18:47:11
Ja jutro mam spotkanie z konsulatem w Krakowie o 10:00. Jestem strasznie zdenerwowana, mam nadzieję, że wszystko będzie OK. Chciałabym być już po.
-
Gość: Kokos, *.dynamic.chello.pl
2011/03/17 19:08:33
@Loda, ja byłam wczoraj i miałam na 8:15, naprawdę nie ma się czym denerwować ! :-) To jak załatwienie formalności na poczcie, przed spowiedzią to dopiero jest stres, a tu wszystko na spokojnie ! :-) Uśmiech na twarz i optymizm.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/18 09:17:19
Kokos jesli ktos ma dobre zdjecie moze nie przynosci innego ale sa takie przypadki ze ktos wyslal formularz razem ze zdjeciem a potem przy sprawdzaniu wyszlo ze musi dac zdjecie do skanowania lub tez isc i zrobic nowe zdjecie ,wiec z tym jest roznie i nalezy o tym pamietac ..
Loda moze to byc zapozno co napisze ale mozesz miec inne zdjecie niz to na formularzu,ale trzeba aby mialo wymiary i bylo zgodne z przepisami i tego nalezy sie trzymac
bo jak napisalem wyzej sa osoby ze maja zdjecie dolaczane inne a potem robia przed rozmowa zdjecie u fotografa i wtedy takie sie dolacza ktore jest dobre :)
-
Gość: MONIKA, *.ip.netia.com.pl
2011/03/18 13:31:41
WITAM BARDZO PROSZE O PILNĄ POMOC, WYPELNIŁAM INTERNETOWY WNIOSEK NA STRONIE AMBASADY, WSZYSTKO POKOLEJI SPRAWDZIŁAM I NA SAMYM KOŃCU OKAZAŁO SIĘ ŻE JEST JAKIS PROBLEM ABY ZAPISAĆ I WYSŁAĆ. NIE DZIAŁA TAK JAKBY IKONKA "NEXT SIGN AND SUBMIT" CO SIĘ MOGŁO STAĆ ? PILNIE PROSZE O POMOC.
-
Gość: Loda - Plotkara, 193.87.164.*
2011/03/18 16:11:39
Witajcie, dostałam wizę! Nie wiem na ile, bo pan konsul - ciemnoskóry miły pan - nie powiedział mi na ile ją dostaję.
Ale po kolei. Ja mam bardzo mieszane uczucia odnośnie starania się o wizę. Nie dość, że było dzisiaj mnóstwo ludzi, to prawie wszystkim ODMAWIANO wizy. Dosłownie. Każdy kto wychodził mówił, że nie dostał. Przez godzinę, kiedy oczekiwałam na swoją kolej, tylko 3 osoby DOSTAŁY wizę. I były to głównie bardzo młode osoby. A przede mną było kilkadziesiąt osób. Byłam przerażona, kiedy podeszłam do okienka nr 1. Podałam dokumenty, a pan zadał od razu dwa pytania:
1) Do kogo jadę
2) Gdzie pracują moi rodzice
Przejechał czytnikiem po moim kodzie kreskowym na potwierdzeniu , spojrzał w komputer i powiedział "Dostaje pani wiza". Wszystko trwało może minutę. Ludzie byli zdziwieni, że tak szybko wyszłam i to jeszcze z wizą. Nie wiem, dzisiaj był jakiś czarny piątek chyba, że tak wszystkim odmawiano.
Ja mam tylko wskazówki, aby pilnować swoich teczek z dokumentami w trakcie skanowania bagaży na taśmie i kontroli przez strażnika, bo dzisiaj było kilka osób, których teczki, albo niektóre dokumenty, lub potwierdzenia zapłaty zaginęły i były nie lada problemy.
Wszystko załatwiałam dzisiaj o godzinie 10:15 w Konsulacie w Krakowie. Teraz tylko czekam na kuriera z wizą i paszportem.
-
Gość: Dominik, *.is.net.pl
2011/03/18 19:59:51
Ja miałem identyczną sytuację co Plotkara. Też minutka u tego samego pana, też dwa pytania i też dostałem wizę. Loda-Plotkara,może się spotkaliśmy, bo też byłem po 10 dzisiaj w konsulacie w Krakowie.
Nie mniej jednak szkoda mi tej dziewczyny, co to jej ktoś zabrał przez pomyłkę teczkę z dokumentami z taśmy podczas kontroli. Spotkanie z konsulem przepadło, dokumenty, paszport. Masakra. A niektórzy , to tacy roztrzepani, że gubili kwitki z wpłatami. Ale fakt faktem pozostaje, dzisiaj był chyba rekord odmów. Sami młodzi dostawali - a było to kilka osób, a najśmieszniejsze były babki poobwieszane złotem i komentarz konsula:
"Pewnie tego złota to się Pani nielegalnie w USA dorobiła, bo w Polsce to nie bardzo. Wiz nie dostała żadna z nich. Nie rozumiem też jak można być zdziwionym, że nie dostało się wizy, jak się kiedyś przedłużyło pobyt w USA nielegalnie. No cóż, w każdym razie moje odczucia niemalże identyczne jak u Plotkary. W dodatku ten tłok w tak małym pomieszczeniu. Na szczęście wiza jest.
-
Gość: Lorry, *.ip.netia.com.pl
2011/03/18 23:08:35
A mozecie cos wiecej napisac? Slyszeliscie co mowili ci ludzie, czym sie zajmowali, jak argumentowano odmowy, etc? Jak sie prezentowali? Bo zaczynam sie niepokoic.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/19 09:17:29
MONIKA, moze skontaktuj sie z infolinia bo moze to byc problem chwilowy jak kto czasami bywalo ..

Lorry przeczytaj uwaznie co napisal dominik i czy Ty bys komus dal wize jakby ta osoba byla nielegalnie w USA i miala zakaz wjazdu?i tak mozna by wymieniac pewne sprawy co moze miec wplyw .
-
Gość: Loda - Plotkara, 193.87.164.*
2011/03/19 12:36:04
Możliwe Dominik że się spotkaliśmy :)

Lorry, jeśli chodzi o odmowy, to naprawdę konsul odmawiał w uzasadnionych przypadkach jak wspominał Dominik. Jeżeli ktoś kiedyś przedłużył pobyt, miał jakieś niejasności w dokumentach , albo jechał sam do USA, nie podając konkretnie do kogo, ani gdzie, po prostu nic, to trzeba się liczyć, że można wizy nie dostać i tak było wczoraj. Nie odmawiają wizy nikomu, kto jedzie naprawdę do USA coś pozwiedzać, albo kogoś odwiedzić - chodzi o wizę turystyczną. Jeżeli ma się kogoś z bliskiej rodziny, kto jest nielegalnie w USA, też trzeba być przygotowanym na odmowę. Jak wszystko Lorry w Twoim przypadku jest OK, to nie ma się co martwić.
A te babki ze złotem to rzeczywiście obciachowe. Machały tymi pierścionkami i łańcuszkami jakby na kimś chciały zrobić wrażenie. Całe szczęście konsul nie dał się nabrać. Babki po 50-tce, żadnej rodziny bliskiej w Polsce, pracy, kilka razy w USA już były, jedne legalnie, drugie nie. Nic dziwnego, że wzbudzały podejrzenie , że mogą już nie wrócić, albo tam pracują nielegalnie. Lorry nic nie musisz się martwić. Uśmiechaj się i odpowiadaj szczerze na pytania.
-
Gość: Dominik, 91.210.104.*
2011/03/19 14:17:19
Lorry, Loda-Plotkara praktycznie wszystko napisała. Nie stresuj się, jak chcesz jechać na wycieczkę, czy odwiedzić rodzinę i masz wszystkie dokumenty w najlepszym porządku to nie ma co się obawiać.
Ja słyszałem tylko kilka rozmów jak czekałem na swoją kolejkę do konsula, także argumentowano to tym, że nie przekonali konsula, że chcą wrócić potem do Polski, albo wcześniej przedłużyli nielegalnie pobyt kilka lat temu. Nikomu nie odmówili bez powodu. Ja chcę odwiedzić ciocię, bo od ponad 10 lat jej nie widziałem, ona jest tam legalnie, ja studiuję, muszę wrócić na studia. Chciałbym też zwiedzić słynny NY i w ogóle zobaczyć jak w stanach ludzie żyją, ale nie ma mowy, żeby zostać w USA, bo zwyczajnie mój dom jest tutaj i nie chcę nigdzie emigrować, zwłaszcza, że w USA z pracą nie jest tak różowo jak 15-20 lat temu. Czasy się zmieniły. Także nie stresuj się Lorry, taki widocznie dzień był w ambasadzie i tyle, że odmawiali. Teraz z perspektywy czasu widzę, że nie potrzebnie się człowiek stresuje.
Tłoczno było, sala trochę za mała jak na tyle ludzi i dość długo to schodziło- gównie przez tych co pogubili dokumenty, ale panowie przy bramkach, czy panie w okienkach bardzo miłe i kulturalne, podobnie pan konsul. Wszystko krótko i rzeczowo , bez zbędnych ceregieli.
Także życzę wszystkim powodzenia z wizą i informujcie jak Wam poszło :) Trzymam kciuki :)
Także powodzenia podczas spotkania z konsulem :)
-
Gość: Lorry, *.ip.netia.com.pl
2011/03/21 16:26:18
Dzieki za informacje. Tak, chce jechac na wycieczke i na zakupy ;) I tez chce zobaczyc slynny NYC. Martwie sie z powodu braku dzieci i stalej pracy - jako freelancer z definicji jestem podejrzany- ale coz, co ma byc to bedzie. We czwartek rano mam rozmowe, dam znac jak poszla ;)
-
2011/03/21 16:42:09
Lorry, nie zniechęcaj się. Freelancerów jest dziś bardzo wielu i taki system zarabiania nie jest już dla nikogo dziwny. To nie są już czasy, kiedy każdy ma umowę z pracodawcą na etacie. Wystarczy, że w wiarygodny i pewny siebie sposób opowiesz konsulowi o tym, jak zarabiasz na życie i że są to bardzo przyzwoite zarobki, a pracę lubisz i daje Ci dużo radości.

A do NY też bym wróciła.. eh. To była świetna podróż, mnóstwo wrażeń i wspomnień, że nie wspomnę, że i zakupy się udały :)) chętnie bym to powtórzyła.
-
Gość: marfa, *.e-wro.net.pl
2011/03/21 17:21:16
Witam.
Zamierzam sie starać o wizę. Moje pytanie dotyczy wniosku o nią, konkretnie co wpisać w miejsce, w którym pytają o pracę. Moja sytuacja wygląda tak że jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony, ale obecnie przebywam na urlopie wychowawczym (dwuletnie dziecko). Studia juz skonczylam, nie jestem zatrudniona w zadnym innym miejscu. KOlejna kwestia dotyczy finansowania podrozy, czesciowo sami z mezem, czesciowo rodzina do ktorej jade (pobyt itd.) jak to ujac we wniosku. Z góry dziękuje za odpowiedz.
-
Gość: kattyy, *.dynamic.chello.pl
2011/03/21 19:00:25
Wiatm wypełniałam wniosek elektroniczny o wize i dopiero teraz sie zorientowalam ze pomylilam sie w roku. Podałam zła date w wydaniu pierwszj wizy. A wniosek juz poszedl. Co mam w takim przypadku zrobic?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/21 20:13:58
kattyy jesli wyslalas wniosek ale nie dzwonilas na infolinie to mozesz wypelnic od nowa taki wniosek i wtedy zadzwonisz i podasz numer tego wlasciwego wniosku ktory wezmiesz na rozmowe,sa osoby ze tak robia i dostaja wizy :)

marfa nadal pracujesz wiec wpisz miejsce pracy tam gdzie nadal jestes zatrudniona a wrazie pytan powiesz ze urlop macierzynski :) a co do finansow to mozna podac ze sami oplacamy,oplaca ta rodzina lub tez oplacamy my oraz rodzina :)

Lorry tak jak napisala eprzeloty ze czasy sie zmieniaja i ludzie mowia ze leca do kogos poznanego przez neta i dostaja wizy wiec bycie taka osoba ktora sama zarabia np gieldzie to nic dziwnego,,ale przygotuj sie na pytania w tej sprawie i odpowiadaja z usmiechem :)
-
Gość: marfa, *.e-wro.net.pl
2011/03/21 20:40:51
We wniosku wlasnie nie mam mozliwosci wpisania ze podroz oplacam ja i rodzina, jest albo albo-co lepiej wybrac? jest jeszcze jedna kwestia, chodzi o dane ojca. Nie znam go, nigdy go nie widzialam i nie mam z nim zadnego konatktu.We wniosku jest pytanie o jego dane. z tego co wiem, podobno w akcie urodzenia jest wpisany, ale jest to wpis hipotetyczny, tzn nie sa to faktyczne dane. I teraz pytanie czy w zwiazku z tym mam wpisac prawde czyli ze nie wiem czy tak jak jest w moim akcie urodzenia? dodam ze kilka lat temu, bedac w liceum staralam sie juz o wize i jej nie dostalam, ze wzgledu na niewystarczajacy zwiazek z polska...podejrzewam ze chodzilo wlasnie o kwestie ojca. jak to rozwiazac. dziekuje za szybka odpowiedz
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/21 22:24:14
marfa fakt to ds 160 a nie stary formularz gdzie mozna bylo takie wpisac,,wiec wpiszcie siebie lub tez ta rodzine.
co do danych Ojca to czy ktos Cie wtedy pytal o dane Ojca jak bylas po wize czy tez nie?
bo jesli nie jestes pewna to zaznacz ze nie wiesz o tyle,wrazie pytan powiesz ze dane w akcie urodzenia nie jest dobre.Chyba ze znajdziesz cos innego.
-
Gość: Walerka, *.dynamic.chello.pl
2011/03/22 22:34:25
Witam. Jeżeli starałam sie o wize w 1990 r tj. ponad 20 lat temu i jej nie otrzymałam to czy we wniosku musze o tym napisac? jest tam takie pytanie czy kiedykolwiek odmówiono pani wizy, wjazdu itp do USA. jeżeli tak to należy krótko wyjasnić. Prosze o odpowiedź.
-
2011/03/22 22:46:21
witam,
Oto moja sytuacja, jaka mam szanse dostac wize:
nie pracuję, maz swietnie zarabia, dziecko chodzi do prywatnej szkoly, chce jechac do stanow na zakupy z siostra i jej facetem, pobyc tam tydzien lub dwa, moze zobaczyc Grand Canyon i przejechac sie byla route 66. Maz wszystko mi finansuje. On i dziecko nie jada (praca/szkola).
Sa szanse?
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/23 09:50:20
Walerka powinnas takie cos podac i wyjasnic krotko w ds 160 ..Bo teraz Twoja sytuacja moze byc o wiele lepsza niz w latach 90-tych ,chyba ze nie dostala wizy za klamstwo wtedy moze byc roznie z tym.

oliviabellaqua powiesz na rozmowie po co lecisz,kto finansuje podroz oraz wrazie jakby by padlo pytanie o dziecko-meza to wyjasnisz dlaczego nie leca .I ze pracujesz w domu :)-zajmujesz sie domem bo maz zarabia na Wasze utrzymanie
-
Gość: gosiek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/23 14:24:52
wniosek wyslany, spotkanie umowione na wtorek. 3majcie kciuki !!
-
Gość: Paula, *.ghnet.pl
2011/03/23 20:31:26
Witam, jutro rano mam rozmowę w konsulacie w Krakowie. Troche sie denerwuje, wiec z tych nerwow przeczytalam wszytskie komentarze na blogu ;P. Staram sie o wize turystyczna, mam juz bilet na czerwiec, do NY. To, co mnie martwi, to fakt, ze (podobnie jak Lorry), jestem freelancerem i nie mam stalych zarobkow, ani zaswiadczenia o zatrudnieniu...ale zobaczymy.
3majcie kciuki! Pozdrawiam
-
2011/03/23 22:20:25
Paula, to już spora lektura, trochę się ich nazbierało :-). Głowa do góry, bądź pewna siebie, otwarta, sympatyczna i uśmiechnięta, na pewno wtedy przekonasz konsula, że finansowo radzisz sobie dobrze i nie w głowie Ci poszukiwanie nowej pracy na obczyźnie.
Trzymamy kciuki i czekamy na dobre wieści! :-)

Gosiek, za Ciebie trzymamy tak samo mocno i czekamy na newsy :-)
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/23 22:37:02
Paula co do tych zaswiadczen to chyba czytalas na blogu ze kogo sie o takie cos pytaja?teraz sie licza odpowiedzi i to co chcesz zobaczyc,fakt szkola-praca pokazuje ze masz do czego wrocic ale nie jest to na tyle znaczace ze kazdy kto chodzi sie uczyc-pracuje wychodzi z wiza.
-
Gość: Walerka, *.dynamic.chello.pl
2011/03/24 00:30:12
Witam ponownie. mam problem z pytaniem o zatrudnienie. jest pytanie odnosnie obecnego miejsca pracy i tu normalnie wpisałam dane zakładu, natomiast drugie pytanie dotyczy zatrudnienia w ciagu ostatnich 5 lat : czy był pan wczesniej zatrudniony?, ale mój mąż pracuje w tej samej firmie już 18 lat więc co ja mam tam wpisać powtórzyć dane firmy te co wpisałam wczesniej ? dziękuje za odpowiedż.
-
Gość: stuff, *.toya.net.pl
2011/03/24 22:33:52
A ja mam takie pytanie, jestem po rozmowie telefonicznej z konsultantką i ona na zakonczenie podala mi numer zgłoszenia, ktory miala mi wyslac na emaila , ale nie wyslala. Moje pytanie czy ten numer jest potrzebny przy wizycie u konsula w warszawie ??
-
Gość: Leil, *.core.ynet.pl
2011/03/25 00:59:16
Mam dylemat i kilka pytań. Ojciec (jako rezydent) planuje złożyć wniosek o przyznanie mi zielonej karty, jednak jakiś znajomy powiedział mu, iż mogę mieć spore problemy z uzyskaniem wizy turystycznej, gdy wniosek będzie już w toku. Obecna, 10letnia, wygasa mi w kwietniu 2012. Czy jest sens "kombinowania" - tzn. stawania teraz po wizę ale pod jakim pretekstem? wyjazdu na ferie 2012?), ryzykowanie anulowania obecnej i dopiero potem złożenia wnioski o zieloną kartę? Czy naprawdę występują spore problemy z promesami, gdy wniosek jest w toku?
A drugie pytanie: czy jeśli wniosek zostanie złożony w kategorii "children under 21", a postępowanie się przeciągnie i w międzyczasie ukończę te 21 lat, to automatycznie przeskoczę do kolejnej kategorii?
-
Gość: lorry, *.dynamic.chello.pl
2011/03/25 06:52:39
Jestem po rozmowie.

Trwała 30 SEKUND. Pan zadał mi JEDNO pytanie. "Business or pleasure"? Po odpowiedzi "pleasure" powiedział że mam wizę na 10 lat, dziękuję, do widzenia.

Jestem, delikatnie mówiąc, zaskoczony ;)

Oczywiscie w czasie tych 30 sekund zeskanował mi kciuk, rzucił okiem na formularz, coś napisał...Myślę, że warto rozmawiać po angielsku. Kiedy podszedłem do okienka spytałem po angielsku w jakim języku rozmawiamy. Powiedział "po angielsku będzie znacznie szybciej".

Wyjeżdżam jesienią ;)

Stuff- jeśli chodzi o tzw. "numer spotkania" zapomniałem swojego, ale nikt o to w ambasadzie nie pytał.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/25 08:49:49
Lorry fakt mozna rozmawiac ale nie potrzeba po angielsku..Kazdy niech wybierze taki jezyk aby dobrze sie czuc na rozmowie

Leil, powinnas takie cos otrzymac ze jestes w innej kategorii wizowej a wtedy moze sie czas wydluzyc lub tez nie ,wszystko zalezy ile jest podan-papierow i wiz wydanych w danej kategorii..
Co do tego znajomego to ma racje i nie ma racji..Bo sa osoby ze dostaja odmowe jak widac ze papiery sa zlozone a inne znow dostaja wize.wazne jest to ze bylas w USA,chyba nic tam zlego nie robilas i wracalas na czas do Polski-nie widac bylo ze pracowalas nielegalnie.I na to zwroc uwage oraz co Cie trzyma w Polsce

Walerka ja bym wpisal znow ta sama prace :)

-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/25 08:55:46
Leil, ale uwazaj,jesli do czasu wyjazdu wezmiesz slub a nie powiadomisz urzedu to jak sie wyda to zostanie Ci odebrana wiza czy tez sama GC bo masz wjechac na teren USA jako panna-,jak powiadomisz urzad a Twoja tata nadal bedzie miec GC to juz nie ma takiej kategorii wizowej ..jest kategoria jak masz meza-dzieci ale Twoj tata musi byc wtedy obywatelem ..dlaczego Ci to pisze ,abys wiedziala teraz takie cos .
co do czasu rozpatrywania wnioskow na staly pobyt to widzialasz taki biuletyn

www.travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_5368.html
-
Gość: , *.raciborz.vectranet.pl
2011/03/25 12:18:01
Chciałam prosić o pomoc. Planuję w czerwcu wyjechać do USA w celach turystycznych. Wujek mojej najlepszej przyjaciółki która ma 17 lat wysłał zaproszenie do niej, a kilka dni później i do mnie. Mamy wrócić na początku sierpnia. Ona jest niepełnoletnia i rodzice boja się puścić ją samą dlatego chcą żebym jechała z nią. Chciałam się zapytać czy jest szansa na wizę. W czerwcu kończę studia, ale we wrześniu mam obronę licencjata i zaczynam szkołę policealną 2 letnią. Mama pracuje w drogownictwie a tata jest na rencie. Ze szkoły dostane świstek że bronię się we wrześniu. Wezmę także indeks i legitymację studencką. Z angielskim jest ok ale jak się zestresuje to zapominam wszytko. O co mogą się mnie zapytać? I czy rozmowa jest cała po angielsku? A jak się czegoś nie zrozumie to można powiedzieć że się nie rozumie i poprosić o powtórzenie? I czy pytają się o zdrowie? Bo mam lekka wadę serce i nie wiem czy się do tego przyznać. Za wyjazd płacę ze swoich oszczędności ale może wpisać że rodzice płaca? Boję się że nie dostane wizy a bardzo bym chciała. Wiem co chce zwiedzić bo kocham filmy i seriale planuję też pójść na wymarzone koncerty, wiec wokół tego będę skupiać plan podróży Będę wdzięczna za odpowiedź.
-
Gość: , *.raciborz.vectranet.pl
2011/03/25 12:18:36
Zapomniałam się podpisać :)
Frances :)
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/25 13:58:22
Frances nikt Ci nie bedzie kazac rozmowiac po angielsku-poczytaj nawet ten blox co o tym pisze i jak.Mozesz mowic po angelsku i mozesz sie pytac jak czegos nie rozumiesz ale podstawowe pytania po angielsku chyba znasz,gdzie sie uczysz-czego,po co lecisz z kim itd.
Nie musisz nic wspominac o wadzie serca bo to moze byc zle odebrane .
Mozesz wziasc takie kwity ze szkoly ale czy Cie o nie poprosza o to inna sprawa,masz odpowiadac na pytania i na to sie nastaw.
mozesz wpisac ze sama finansujesz sobie podroz .
-
Gość: Leil, *.core.ynet.pl
2011/03/25 14:37:00
Byłam, na czas wracałam ;), nie pracowałam itp. tylko, że rzekomo, jeśli wniosek o wizę imigracyjną jest w toku to widać, że już mnie mniej w Polsce trzyma (skoro chce otrzymać rezydenturę)... Sama już nie wiem.
Biuletyn widziałam, ale, że z miesiąca na miesiąc są spore przeskoki, totalnie nie wiem czego się spodziewać, jeśli chodzi o długość oczekiwania (jak narazie wygląda to dość niefajnie, zwłaszcza, jeśli przerzucą mnie do kategorii powyżej 21).
Co do ślubu - bez obaw, takiej opcji w ogóle nie ma. ;)
-
Gość: , *.raciborz.vectranet.pl
2011/03/25 16:18:09
Ok, dzięki za rozwianie wątpliwości. Czyli trzeba być miłym, pewnym siebie człowiekiem który wie czego chce tak? No to zobaczymy jak będzie.
Frances.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/25 16:27:36
Leil takiej opcji moze i nie ma ale moze byc i lepiej abys wiedziala co i jak z tym slubem :)_
a czy masz isc po wize ? ,nawet jak nie bedzie wniosku na pobyt staly to moga pomyslec ze teraz zostaniesz ;).Jak mozesz to idz po wize teraz,czy tez pozniej..A ze czas nie zbyt dobrze wyglada to czasami daty sie cofaja i moga jeszcze sie cofnac.

-
Gość: , *.raciborz.vectranet.pl
2011/03/25 16:32:47
Jedna jeszcze taka moja obawa. Bo ja teoretycznie kończę studia z czerwcu podczas sesji, ale według szkoły jestem studentką do końca wrześnie. We wrześniu zaczynam policealna 2 letnią, utrzymują mnie rodzice do tego jestem jedynaczką czy to że mam tylko obronę może zaważyć na odmowie? I że tata jest na rencie? Bo chce powiedzieć że ten wyjazd to nagroda za dobre oceny ale cały czas mam wrażenie że za mało mnie łączy z Polską. :(
Frances.
-
Gość: gosia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/25 17:32:48
witam, wypelniam wlasnie wniosek wizowy i w "State/Province *If shown on passport" wpisalam lubelskie, ale w paszporcie tego napisanego nie ma. przepraszam, wiem ze to pytanie wydaje sie byc glupie, ale nie weim czy powinnam zostawic nazwe wojewodztwa, czy moze jednak ja usunac?:)
-
Gość: gosia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/25 17:46:38
mam jeszcze dwa pytania.
1. otoz w 2003r. dostalam wize amerykanska, w jednej z zakladek prosza mnie o podanie numeru wizy. gdzie go moge znalezc? rozumiem, ze nie musze go znac, gdyz jest opcja "I don't know" ?
2. "briefly describe your duties", tj. mam wpisac, ze jestem studentka x kierunku i na x roku?:)
z gory dziekuje za odpoiwedz
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/25 17:51:42
gosia a gdzie masz takie pytanie bo z tego co widze w ds 160 masz panstwo gdzie zostal wydany paszport oraz w jakim miescie zostal wydany ...

frances i tak mozna by wymieniac jakie masz minusy i wrescie dojedziesz do wniosku ze moze nie isc lub tez podejsc z takim nastawieniem ze mi wizy nie dadza,fakt nalezy myslec nad swoimi minusami ale lepiej przygotuj sie nad swoimi plusami niz minusami..
I to pokaz pod czas rozmowy,raz nadal sie uczysz,kolejna sprawa masz sprecyzowane plany co do dalszej nauki ,co chcesz zwiedziac,zobaczyc ,do kogo lecisz -dowiedz sie o tej osobie cos wiecej niz ze Wujek znajomej..
sa osoby ze koncza szkole i dostaja wize a sa takie ze maja np 3-4 lata nauki i wychodza bez wizy.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/25 17:55:04
gosia mozna ten numer wizy znalesc na takim wzorze
www.immihelp.com/visas/sample-usa-non-immigrant-visa.html

tak masz wpisac jak Cie pytaja w tym 2 pytaniu.krotko i na temat :)
-
Gość: Leil, *.core.ynet.pl
2011/03/25 18:40:09
Poszłabym, ale dziwnie może to wyglądać, skoro aktualna ważna jest jeszcze przez rok czasu. W wypadku zapytania o to konsula, nie za bardzo mam wytłumaczenie (a przy okazji ryzykuję anulowaniem aktualnej).;) Mylę się?
No nic, chyba niczego nie wydumam. :)
-
Gość: gosia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/25 18:59:12
tylko ze moj problem polega na tym, iz nie wiem ktory to jest numer wizy:) to ten na czerwono "60375..." na dole po prawo?:)
-
Gość: gosia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/25 19:02:05
zgadza sie. jest pytanie o miasto i panstwo, ale wlasnie miedzy jednym a drugim jest pytanie o wojewodztwo, tylko zastanawia mnie to:"*If shown on passport". no trudno, wpisuje nazwe wojewodztwa
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/25 20:22:19
Leil, wybor nalezy do Ciebie bo faktycznie moga Ci anulowac wize .
gosia ten na czerwono jest numerem..
-
Gość: Walerka, *.dynamic.chello.pl
2011/03/25 23:08:57
Dziękuje za odpowiedź, ale niestety nadal mam problem. Powtórzyłam wszystkie dane o zatrudnieniu, jednak jest tam pytanie :od kiedy był Pan zatrudniony ( i tu nie ma problemu ) i do kiedy ? trzeba wpisac datę. I co ja mam tam wpisać jezeli mąż pracuje tam cały czas? Może to pytanie dotyczy zatrudnienia w ciągu ostatnich 5 lat, ale gdyby w tym okresie pracował jeszcze u innego pracodawcy czyli poprzedniej pracy, a nie obecnej. Nie mozna nie podac daty, bo system nie przepuści. Bardzo proszę o pomoc.
-
Gość: Paula, *.ghnet.pl
2011/03/26 00:28:17
Wiza przyznana :-). Sama rozmowa z panią konsul trwała może 2 minuty. Żałowałam, że przywitalam się z nią po polsku, bo w takim języku kontynuowała rozmowę. Jej polski był tak kiepski, do tego mówiła z silnym akcentem i w rezultacie nie mogłam zrozumieć o co jej chodziło w dwóch pytaniach :P. Trzeba było rozmawiać po angielsku...ale udało się, więc teraz to nie ma znaczenia. Acha, i jeszcze facet zbierający przed konsulatem paszporty i potwierdzenia przesłania formularzu, powiedzial, że nie widać mi jednego ucha na zdjęciu, więc muszę sobie zrobić nowe. Dodatkowy wydatek 35 zl i jeszcze przedłużenie całej procedury...Także pamiętajcie o odsłoniętych uszach :) Pozdrawiam
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/26 08:33:29
Paula a tak jest czasami ze zdjeciem bo system przyjmie je ale na rozmowie juz mowia ze musisz miec nowe zdjecie :)
Walerka moze wpisz te same daty?
-
Gość: gosia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/26 10:20:50
dzieki za pomoc:)
-
2011/03/26 10:56:43
Witam, w piątek wybieram się do Konsulatu w Krakowie, czy może mi ktoś powiedzieć jak jest z tą opłata wizową? gdy umawiałam się na spotkanie, pani z infolinii powiedziała że opłata wynosi 420 zł. W czwartek zamierzam zapłacić na poczcie. Czy do tego czasu może ulec zmianie ta kwota? Pisze żeby sprawdzić w dzień wpłacania ile ona wynosi na stronie ambasady, na razie jest że wynosi 420 i wydrukowałam druk do zapłaty na którym tez jest 420 zł. Czy może się tak zdarzyć, że jeśli w piątek pójde do konsulatu to mi powiedzą że kwota się zmieniła i będe musiała szukać jakiejś poczty i dopłacać? Pytam bo ktos tu pisał że sie okazało że koszt opłaty wynosi 422 zł
-
Gość: Walerka, *.dynamic.chello.pl
2011/03/26 14:47:25
dobrze, ale jakie te same daty ? W pierwszym pytaniu o zatrudnienie nie podaje sie zadnych dat tylko adres zakładu pracy, zawód i obowiazki. natomiast przechodząc na następna stronę jest to pytanie o zatrudnienie w ciągu ostatnich 5 lat i tam należy podać adres, stanowisko, numer tel. do przełozonego jego imię i nazwisko oraz właśnie datę od kiedy byłeś w tym zakładzie zatrudniony i DO KIEDY ! Tam trzeba wybrać konkretną datę , ale co ja mam wybrać jeżeli mąż pracuje tam nadal...( a takiej ocji nie ma )i potem znowu trzeba podać obowiazki. Może wogóle dać przy tym pytaniu no, a nie yes i wtedy nie trzeba tego wszystkiego wypełniać i przechodzi sie do szkół, ale czy tak będzie dobrze? Sorry,że zawracam głowę, ale przezto pytanie nie mogę wysłać wniosku! pomóżcie, dzięki.
-
Gość: Na_li, *.173.2.125.tesatnet.pl
2011/03/26 17:32:50
Hej,
i ja zgłaszam się po pomoc..
Wypełniałam (i wysłałam już) wniosek o wizję J1 gdzie są dwa błędy:
- tak gdzie wymieniam szkoły wpisałam tylko szkołę wyższą (gdzie teraz się uczę) a nie dodałam inf o liceum i gimnazjum.
- wpisałam złą datę urodzin ojca.

Bardziej martwi mnie ten drugi błąd. Jeżeli pracownik konsulatu będzie wersyfikował informacje o mnie to nie pomyli mnie z nikim innym bo jestem jedyną osobą o tym imieniu i nazwisku w Polsce, podobnie mój ojciec.

Myślicie, że mogą odrzucić mój wniosek? Co mogę zrobić, żeby naprawić błędy?
Pozdrawiam
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/26 19:39:01
Na_li mozesz wypelnic wniosek jeszcze raz -chyba ze juz masz umowiona wizyte .

walerka, moze na infolinii cos Ci doradza co mozna napisac lub tez ktos tutaj napisze jeszcze.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/26 19:41:39
kaja.2100 jak w czwartek bedziesz placic to zawsze podwyzki sa o te pare dni wczesniej podawane na stronie www i wtedy zobaczysz czy zostajesz przy tej sumie czy tez zmienisz na inna :)
-
Gość: gosia, *.play-internet.pl
2011/03/26 20:40:50
ciekawi mnie pewna sprawa: czy wniosek wizowy jest identyczny dla obu plci? :) swoj wniosek wypelnilam wczoraj, a dzisiaj wypelnia go moj chlopak i nasze pytania troche sie roznia, tzn. po pierwsze, u niego pada pytania czy ma zaplanowany pobyt w usa (u mnie go nie ma), po drugie pytanie o zatrudnienie w ciagu 5 lat (nawet jesli w primary occupation wybral "student"), po trzecie "have you attended any educational institutions other than elementary schools?", klikajac "yes" pojawia sie 10 tabelek do uzupelnienia, w tym name of institution. chodzil do profilowanego liceum (zespol szkol technicznych), to co powinien w takim razie wpisac w tej luce?
i jeszcze jedna kwestia: czy nalezy tlumaczyc na angielski nazwy uczelni prywatnych?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/26 22:10:28
gosia a no nie jest taki sam dla obu plci..poniewaz kiedys mezczyzni musieli wypelniac taki druk dodatkowy jak ds 157-wpisz w google i zobaczysz ten formularz .. ds 160 jest polaczeniem 2 formularzy starych(ds 156-ds157) i teraz w zaleznosci kto to wypelnia takie bedzie miec pytania..no ale tyle tej historii co bylo kiedys ;) teraz jest ds 160.
sa ludzie ze wpisuja po polsku odpowiedzi ale nie uzywajac polskich znakow .-
Gość: Na_li, *.173.2.125.tesatnet.pl
2011/03/27 03:30:52
Dziękuję, za wcześniejszą radę i ..... poproszę o kolejną.

Wiecie może, czy mogłabym mieć problemy z wyjazdem (praca na campie) i wizą (J1) jeżeli teraz wezmę urlop dziekański na rok akademicki 2010/2011? (sesja ciągła więc jest dopuszczalny taki manewr). Chcę starać się o czynną dziekankę ponieważ zajęcia mam do 30.06,a później egzaminy i nie uda mi się zaliczyć wszystkiego przed wyjazdem (1.06). Dziekanka czynna uratowałaby mi sprawę bo nie stracę zdobytych zaliczeń, będę miała status studenta i nie będę płaciła za niezdane przedmioty:D

Oczywiście przyznany urlop dziekański będzie zaznaczony w indeksie, do którego konsul może chcieć zajrzeć.

Poza tym to nagle zmienia mój status od początku roku, więc nie liczy się, że do teraz studiowałam w trybie dziennym.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/27 08:37:09
Na_li,nie wiem czy wiesz ale istnieje inny manerw ze powiesz na rozmowie ze masz przesuniecie egazminow po powrocie i jest takie cos dopuszczalne bo dziekanka moze byc zle odebrana ..Wtedy bierzesz zaswiadczenie z uczelni i wrazie czego pokazujesz na rozmowie.
-
Gość: Na_li, *.173.2.125.tesatnet.pl
2011/03/27 12:16:43
Tylko, czy ja mam na prawdę je przesunąć czy tyko tak powiedzieć?


Bo jeżeli ta pierwsza opcja to nie mogę tak zrobić bo i tak nie dam rady tego zdać po powrocie (ogrom materiału), a za poprawki przedmiotów będę słono płaciła - 25 zł za godzinę - co daje 800 - 1300 zł / przedmiot.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/27 12:57:17
Na_li, odpowiedz bedzie trudna ,poniewaz nie wiadomo na kogo trafisz.Sa osoby ze mowia i jest ok a sa takie ze pokazuja takie cos na rozmowie .
musiala bys pujsc na forum dla samych osob camp-work i travel -tam sie spytac jak unich bylo z tym .
-
Gość: , *.raciborz.vectranet.pl
2011/03/27 14:45:52
Tak też myślałam, podejdę to sprawy bez stresu, jak się uda to fajnie, jak nie to trudno. Muszę tylko opanować stres. A o wujku wiem dużo :) Jeszcze tylko pytanko typowo organizacyjne. Wiem że na rozmowę wchodzę sama ale czy to budynku wpuszczą mnie z koleżanką? Jadę do Krakowa, ona ma rozmowę w środę ja prawdopodobnie za 2 tygodnie i wolałabym jechać z kimś żeby się nie zgubić i takie tam, wiec będzie mogła wejść ze mną czy nie wpuszczą ją nawet do budynku?
Pozdrawiam Frances.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/27 15:09:58
do budynku nie wejdz wiec moze zaczekac na ulicy,kafejce ktora jest nie daleko..Jak narazie nikt tam sie nie zgubil,a jedynie musisz uwazac na dokumenty bo jak ktos tutaj zauwazyl moga sie zgubic przy ochronie jak masz cos duzo-w teczce.
-
Gość: , *.root.com.pl
2011/03/27 19:10:47
Czy zdarzyło się komuś z was, że już wysłaliście formularz ds 160, a tu sie okazało że osoba do której jedziecie zmieniła nr bo nie wiedziała że wam do formularza jest potrzebny jej nr tel. Jakby wiedziała to pewnie by tego nie zrobiła ale no wyszlo jak wyszlo, ja myslałam że to oczywiste. w każdym będź razie, podczas umawiania spotkania przez tel mówiłam pani o tej sytauacji a ta pani mi powiedziała żebym sie tym nie martwiła tylko przyniosła kartke z imieniem i nazwiskiej tej osoby i nowym numerem tel i dała podczas rozmowy konsulowi. Obawiam się że on może sobie pomysleć że cos kombinuje i donosze jakieś kartki a on nic nie bedzie z tego wiedział. Czy oni naprawde tak dokładnie sprawdzają te dane? może nie dawać i się nie zorientują? Miał ktoś z was taką sytuację?
-
Gość: lola, *.root.com.pl
2011/03/27 19:14:50
A czy któreś z osób ktore tu pisały że martwią się o zdjęcie bo w komputerze po wczytaniu było dobrej jakość a po wydrukowaniu juz nie, miały potem faktycznie problemy i musiały dawać do skanu inne lub robić jeszcze raz u fotografa? Naprawdę tak jest czy tylko w jakiś nielicznych przypadkach tak się zdarza jeśli kompletnie zamazane jest zdjęcie??
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/27 20:08:26
kielanowka,zawsze mozesz wydrukowac nowy ds 160 ale wtedy musisz odnowa dzwonic na infolinie i podanc nowy numer z formularza :)
co do zdjecia to moze tak byc i czasami bywa ze zdjecie zostalo przyjete jest np wyrazne na fomrularzu ale jego wymiary -inne sprawy nie sa takie jak podane na stronie Ambasady i wtedy moga poprosic do skanowania zdjecie inne lub tez wyslac aby zrobic nowe zdjecie.
nie jest moze to czesty problem ale moze sie trafic takie cos,zobacz na tym blox jak jest .
-
Gość: , *.root.com.pl
2011/03/28 09:00:32
Ja wiem, że moge wszystko jeszcze raz ale troche głupio jak za 3 dni mam już rozmowe, ale czy ktoś z osób które już były miały cos takiego że coś donosiły bo w tym czasie sie jakieś dane zmieniły? I jak to było przyjęte przez pracowników konsulatu??
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/28 09:53:26
kielanowka ja nie znam takiego przypadku-zawsze sie takie cos zmienialo przed rozmowa :)no ale moze ktos cos wie na ten temat .
-
2011/03/28 18:26:51
Wiem, że pytam o głupoty i dla niektórych trywialne sprawy, ale ja mam talent do wykładania sie właśnie na takich a chcę uniknąć później nieporozumień. Czy druk opłaty wizowej który można pobrać na stronie ambasady wypełnialiście długopisem? czy lepiej na kompie a potem wydrukować?? czy to bez znaczenia?? A wypełnia sie adres normalnie czy maja jakieś wymagania co do polskich znaków:)?? np. normalnie pisze (...) woj. małopolskie, czy Małopolska jak w przypadku formularza?? Bo widziałam w necie taki przykładowo wypełniony i pisali Małopolska. Sory za głupie pytania ale ja i tak sie tym stresuje i nie chce żeby potem mi nie chcieli przyjąć kwitka albo robili problemy
-
2011/03/28 18:30:14
A i wydrukowałam stronę potwierdzającą i u was też ona wygląda tak, że połowa tej strony to tekst w którym pisze żeby przynieść te kartke na rozmowe, a zdjęcie jest takie małe tam bardziej na dole kartki i obok dane i w prawym dolnym rogu kod?? bo jakoś jak widziałam str jeszcze z formularza starego, to tam kod był prawie na całą strone a tu takie coś małe
-
2011/03/28 19:04:40
Mam pytanie ? i prośbę o w miarę szybką wskazówkę
Moja córka (17 lat) ma ważny paszport do końca tego roku. W kwietniu planowaliśmy starać się o wizę do USA na wakacje (lipiec) . I mamy teraz sprzeczne informacje , powiedziano nam ze paszport musi być ważny minimum rok od daty powrotu, na stronie ambasady jest mowa o pół roku, i nie wiemy czy ze starym paszportem jest sens w ogóle startować . Wyrobienie paszportu trochę nam zajmie (mąż jest chwilowo za granicą , a potrzebny będzie jego podpis). Jeśliby otrzymałaby wizę to myślę że do wakacji dalibyśmy radę wyrobić nowy paszport ,wtedy mogłaby jechać z starym i nowym , ale nie wiem czy jest taka opcja.
Planowany wylot byłby w połowie czerwca, jak wygląda sprawa kupna biletów tak na ostatni dzwonek np. kilka ,kilkanaście dni przed .
Czy ona jako uczennica II kl.LO ma realne szanse na wizę ?
Bardzo proszę o odpowiedź.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/28 20:38:17
kaja.2100 maja byc litery polskie na dowodzie wplaty wiec mozesz tam takie cos wpisac jak widzialas wzor ;)..co innego ds 160--ja to wypelnialem komputerowo ale mozna to wypelnic dlugopisem ,wazne aby bylo wyraznie i kwota odpowiednia :)
to samo dhl druk moze byc z polskimi literami.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/28 20:48:55
alexandria71 fakt pisze na stronie Ambasady ze mozna miec taki paszport.
I teraz jak Twoja Corka dostanie wize a paszport bedzie wymieniac to musicie uwazac aby przy anulowaniu starego paszportu nie przedziurkowali wizy waznej do USA bo wtedy wszystko nalezy robic od nowa .Wystarczy pod czas odbioru paszportu pokazac kartke z wiza i Pan-Pani to ominie :)-tak bylo u mnie.I wtedy Twoja Corka leci z 2 paszportami i pokazuje te 2 paszporty na granicy.
o tym poczytasz tutaj

polish.poland.usembassy.gov/wizy/czsto-zadawane-pytania.html#paszport

pytasz sie czy ma szanse o wize a nie mowisz do kogo leci,czy ktos juz lecial do tej osoby i wrocil na czas,wazne sa odpowiedzi na pytania takie jak-po co leci,do kogo,co robi w Polsce ..

co do biletow to gdzie bylby lot,czy z przesiadka czy tez bez przesiadki Was interesuje oraz z jakiego lotniska .wteedy eprzeloty cos doradza i powiedza co mozna wybrac odpowiedniego dla Corki :)
-
Gość: , *.raciborz.vectranet.pl
2011/03/28 20:57:11
Kaja dobre pytanie bo ja też mam długopisem wypełnione bo wydrukowane miało błędy. Byłoby fajnie jak ktoś by dał znać czy wypełnione ręcznie może być.
-
2011/03/28 21:10:50
Już uzupełniam swoje informacje
Córka leci do swego wujka (brat męża) i to on wystawia zaproszenie . Jest on w USA od 20 lat , ma stały pobyt i rok temu w wakacje był z całą rodzinka w Polsce , teraz zaprosił ją do siebie na wakacje (tylko trochę późno to zrobił). Z tego co wiem to pierwszy raz wystawia zaproszenie i ma dobra sytuację finansową w stanach. Córka się uczy, ja pracuję ,mam umowę na stałe a mąż ma firmę (my finansujemy przelot)
A jeśli chodzi o loty : interesował by nas bez przesiadek , w drugim tygodniu czerwca i z Warszawy do Nowego Yorku , chodzi mi też o to że jeśli udałoby się dostać wizę w połowie maja (jeśli zmienialibyśmy paszport) to czy dałoby się kupić jeszcze bilet, czy jest taka możliwość
dziękuję za odpowiedź i czekam na dalsze informacje
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/28 23:22:14
mozliwosc kupienia biletu jest ale za jaka cene to inna sprawa,w gre chodzi sam lot a jak wiadomo w okresie wakacji bilety szybko sie sprzedaja .
Co do zaproszenie to nie jest wymagane aby starac sie o wize oraz aby ta wize dostac.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/28 23:23:41
moze byc recznie wypelnione ,komputerowo takie cos jak oplata za wize,wazne aby kwota i dane byly ok :)
-
Gość: Troll, *.dsl.emhril.sbcglobal.net
2011/03/29 07:48:13
Czesc. Nie wiem gdzie moge skierowac swoje pytanie wiec oto jestem.

Mam znajoma (wiek 33 lata, singiel) ktora mieszka, pracuje w Anglii od bodajze 7-8 lat i chcialaby wyjechac do Stanow i podrozowac ze znajomym przebywajacym nielegalnie na wlasna reke przez okres mniej wiecej 4 tygodni (mniej wiecej od polowy czerwca do polowy lipca). Nie posiada tam ani rodziny ani nigdy nie starala sie wczesniej o zadna wize do Usa.
1. Czy jako Polka, moze ubiegac sie o wize turystyczna na terenie Anglii?
2. Czy w przypadku takiego wyjazdu nalezy miec zarezerwowane: bilet lotniczy, hotel, itp i dowod tego na potwierdzenie podczas spotkania z konsulem skoro to bedzie wyjazd samochodem po calych Stanach gdzie nic nie mozna okreslic na 100%?
3. Czy musi posiadac osobe legalnie przebywajaca w Stanach do ktorej jedzie?
4. Jakie dokumenty nalezy posiadac, wydruk z konta, itp. i jak argumentowac by po prostu spedzic ten miesiac w Stanach?

Z gory dziekuje za kazda odpowiedz.
-
2011/03/29 13:59:23
A jeszcze mam pytanie odnośnie kontoli i bramek w konsulacie. Na str ambasady pisze żeby nie przynosić plecaków, walizek itp. A co z damskimi torebkami???? bo dokumenty, formularze i druk opłaty, to wiadomo, w jakiejś teczce na dokumenty wezmę ale np takie rzeczy jak indeks, czy portfel z legitymacją, dowodem no i kasą to wolałabym też mieć a nie zostawiać w tym barze obok. Można miec torebkę??? A i jeszcze co do tej strony z potwierdzeniem, o którą wczesniej pytałam, czy u was też tak wygląda?? czy ja znowu mam cos nie tak?? proszę o odpowiedź, wiem że może o głupoty pytam ale chce mieć 100% pewności, pozdrawiam:)
-
Gość: Gosiek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/29 15:26:25
Tak więc udało się!
Rozmowa z Panią konsul trwała dosłownie 2 minuty.
Pani spytała co robię, czym zajmuje się mój tata, kim jest dla mnie osoba do której lecę, czy mam jakiś krewnych w stanach i co chce robić po skończeniu szkoły ( ponieważ jestem w klasie maturalnej). ;))
aa i to co zauważyłam i co mi się bardzo rzuciło w oczy to to, ze 90% obecnych osób ubrana była na czarno/szaro/ciemno i czułam się trochę jak na pogrzebie a nie w poczekalni konsulatu ^^. ale ogólnie to ludzie pracujący tam są bardzo mili i juz ''po'' wiem, ze nie warto sie w ogole niczym stresowac ;))
pozdrawiam i zycze powodzenia!
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/29 17:52:28
Gosiek to dobrze sie udalo ale napisz czy widzialas osoby ktore mialy w rece paszport jak odchodzily od okienka -ile takich osob bylo jak Ty bylas ?

kaja.2100 torebke mala mozna miec jak i cos na dokumenty :)

Troll co do nielegalnych osob to radze sie zastanowic czy takie osoby umieszczac w papierach bo moze byc tak ze przez takie osoby ta osoba wizy nie otrzyma,choc sa przypadki ze dostaje sie wize nawet do rodzicow ktorzy sa nielegalnie.
Ta osoba moze sie starac o wize w Uk ale niech wezmie na rozmowe te wymienione dokumenty bo moga sie przydac.
Adresy, to jak tych osob nie wpisze to niech ma choc jeden w glowie gdzie bedzie mieszkac po przylocie i ten tez niech wpisze w ds 160.Nie musi miec rezerwacji biletu ani tez wykupionego ,mozna miec wstepna rezerwacje choc 1 miejsca do spania a reszta to powie ze pod czas podrozy cos wybierze.
Co do osoby legalnej to nie ma potrzeby bo czy ludzie nie leca turystycznie-fakt to lepiej wyglada niz osoba nielegalnie ale i tak nalezy pokazac ze sie wroci na czas i nie zostanie nielegalnie.
-
2011/03/29 18:50:53
Witamy,

@Troll, może aplikować o wizę w Anglii. W kwestii pozostałych pytań - nie trzeba mieć zarezerwowanego biletu - wręcz nie powinno się tego robić - sama rezerwacja nic nie da, a wykup - bilet to niemały koszt, kupowanie go w ciemno, nie mając wizy i nie wiedząc, czy się ją otrzyma, to bezsensowne ryzyko. Wystarczy opis planów - ważne, żeby konsul widział, że podróż jest zaplanowana - najlepiej podać nazwę sieci moteli, w których planuje się zatrzymać (tak ja zrobiłam), liste miast, do których planuje się pojechać, a konkretny adres - pierwszego motelu, w którym się zatrzyma. Nasza podróż była spontaniczna - zmienialiśmy codziennie zdanie i spaliśmy 'po drodze', zjeżdżając z autostrady do motelu, jak byliśmy zmęczeni. Na rozmowie jednak podałam plan, dokąd chcemy jechać i co zobaczyć, włączając w to motele. Nie musi mieć nikogo w Stanach, nie musi mieć zaproszenia. Dokumenty są uznaniowe - może to być zaświadczenie z pracy o zarobkach, może być wyciąg z konta, czy zaświadczenie ze studiów - ale nikt nie zagwarantuje, że konsul w ogólne na to spojrzy. Pisaliśmy już dużo o tym - bezwzględnie najważniejszym jest, aby przekonać konsula o związku z krajem, aby pokazać, że ma się do czego wrócić, aby wykazać swoją wiarygodność. Dodatkowe dokumenty mogą po prostu wspierać wiarygodność. Odnośnie wpisywania osoby, która jest nielegalnie - my byśmy tego nie robili - jak napisał 66, to raczej nie zwiększa szansy - wprost przeciwnie.

@Kaja, ja wchodziłam z damską - własną torebką. Oczywiście nie miałam w niej nic, czego mieć nie powinnam, łącznie z tel. komórkowym, który zostawiłam w samochodzie.

@Gosiek, gorąąąąąco gratulujemy :-). Pozostaje nam życzyć świetnego wyjazdu, kupy przeżyć i radości na miejscu i dobrej zabawy. Zapraszamy po bilety na http://www.eprzeloty.pl, http://www.centerfly.pl i http://www.travelnow.pl - w razie pytań, jesteśmy do dyspozycji. Zapraszamy też z relacją po powrocie - możemy zrobić na blogu mały reportaż podróżniczy z Waszych wypraw :-).

@Alexandria71, z Warszawy bez przesiadek lata PLL LOT i United Airlines, przy czym ten drugi to zupełnie inna (trochę szalona) półka cenowa. Jeśli więc ma być to lot bez przesiadek, polecamy LOT. Jeśli chodzi o termin rezerwacji i wykupu biletów, zasada jest taka - im później, tym drożej. Nie ma teoretycznie przeszkód, aby kupować bilet w ostatniej chwili - wręcz na kilka dni przed lotem, ale to się po prostu nie opłaca. Dobrze mieć chociaż miesiąc zapasu i możliwość wyboru elastycznych dat - zaznaczyć przy wyszukiwaniu +/- 1-3 dni - wtedy wyszukiwarka pokaże opcje w zakresie podanych dni i mamy szansę znaleźć korzystniejszą ofertę. Znacznie większy jest wybór lotów z przesiadkami - lata wiele linii z Warszawy - min. Continental, Delta, KLM, Lufthansa, British Airways, American Airlines, Iberia i wiele innych. Obecna cena biletu z Warszawy do Nowego Jorku w dwie strony to kwota około 2 tys. pln (nieco powyżej). Udaje się czasem znaleźć oferty korzystniejsze - nawet za 1300pln. Podsumowując: im szybciej, tym lepiej. Z wyprzedzeniem miesięcznym powinno Wam się udać znaleźć jeszcze całkiem korzystne opcje przelotu. W razie pytań, podam kontakt do naszych konsultantów, którzy pomogą w wyszukaniu odpowiadającej oferty - te numery można też znaleźć na naszych stronach http://www.eprzeloty.pl, http://www.centerfly.pl, http://www.travelnow.pl - zapraszamy :-).

@66, fajnie jest Cię tu gościć :-). Posiadasz dużo wiedzy, udzielasz wielu praktycznych informacji i dzielisz się doświadczeniem, czyli dokładnie tym, czego szukają goście na blogu - dziękujemy za wsparcie :-).
-
2011/03/30 13:25:59
mam pytanie co do zdjęcia, prosze o odpowiedź. Po wydrukowaniu ds 160 tzn potwierdzenia, zdjęcie wyszło rozmazane. więc postanowiłam je wywołać bo miałam to na płytce od fotografa, dałam gościowi kartkę z wymaganiami a on i tak zrobił ŹLE :/ na zdjęciu twarz ma mieć 3 cm od czubka głowy do podbródka, a gościu zrobił 3 ale od czoła tzn od miejsca gdzie włosy przestaja przykrywać i do podbródka. no i ta moja twarz stanowi prawie połowę tego zdjęcia. Także pewnie mnie czeka ponowne wyrabianie. A w Konsulacie jak in sie nie spodoba zdjęcie to mozna dac inne, np od paszportu?? ale ono nie ma wymiarów 5x5 cm. To co pewnie mnie wyślą w krakowie do fotografa??? Powiedzcie, czy aż tak strasznie sie tych zdjęć czepiają??
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/30 15:21:31
kaja.2100 jesli zdjecie nie bedzie mialo wymiarow to albo im dasz odpowiednie lub tez pujdziesz zrobic nowe ..Jesli zdjecie do paszportu nie spelni wymagan to nie przejdzie .

-
Gość: mk, *.tktelekom.pl
2011/03/30 17:45:39
kaja.2100 tez mam podobny klopot ze zdjeciem. glowa wieksza niz 3 cm, a po wgraniu do wniosku zdjecie zamazane. w zakladzie fotograficznym trzy razy byly podejmowane proby zrobienia dobrego zdjecia i nie za bardzo sie udalo. dzis inny fotograf zrobil nowe zdjecie, ale glowa nadal wieksza niz 3 cm. jednak skoro system przyjal zdjecie, to chyba w porzadku?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/30 19:26:24
mk,jak napisalem wczesniej,system takie cos moze przyjac ale juz pod czas sprawdzania wniosku moga powiedziec ze prosze o inne zdjecie lub tez prosze isc do fotografa obok Konsulatu i tam zrobic nowe zdjecie.
-
Gość: mk, *.tktelekom.pl
2011/03/31 00:36:15
wiem juz chyba, jak zrobic zdjecie do wizy wedlug tych zalecen z
ambasady USA. Zdjecie musi byc w rozmiarze od 600 pikseli (szerokość)
- 600 pikseli (wysokość). Maksymalny rozmiar zdjęcia to 1200 pikseli
(szerokość) - 1200 pikseli (wysokość), czyli kwadrat, a plik nie może
przewyższyć 240KB wielkości. To juz wiemy. na stronie ambasady USA - odszukujemy Szczegółowe informacje dotyczące parametrów zdjecia. nastepnie szukamy takiego wzoru zdjecia ze szkicem glowy i ramion. okazuje sie, ze jest to program
do formatowania zdjec do wizy. Po jego uruchomieniu pokazuje sie
okienko z wzorem glowy i ramion. Klikamy "Choose Photo" i wybieramy
zdjecie, ktore chcemy dopasowac do tych parametrow (samodzielnie wykonane zdjecie wg zalecen tzn.:
* zdjęcie musi być aktualne, czyli zrobione w ciągu ostatnich sześciu miesięcy
* kolorowe,
* tło - białe lub inne jasne, jednolite,
* wzrok i twarz muszą być skierowane prosto w obiektyw aparatu,
* uszy widoczne,
* nie można fotografować się w ciemnych okularach,
* nie można fotografować się w nakryciu głowy, chyba, że nakrycie noszone jest z
powodów religijnych, jednak nawet w takich przypadkach cała twarz musi być
widoczna.
Nastepnie "łapiemy" zdjecie poprzez podwojne klikniecie i taka łapka przesuwamy,
dopasowujac odpowiednio polozenie glowy i ramion. Potem strzeleczka na
takiej osi pod zdjeciem "zoomujemy", zeby glowa miala odpowiedni
rozmiar dopasowany do tego zielonego kółeczka. Klikamy "Crop Photo",
nastepnie "Save Photo" i gotowe. tak przygotowane zdjecie po "wklejeniu" do wniosku nie jest rozmazane. tylko pytanie, czy trzeba miec jeszcze wydruk tego zdjecia na papierze?
-
Gość: mk, *.tktelekom.pl
2011/03/31 01:02:18
66 dziekuje za informacje. mam jeszcze pytanie: jak zapisac wypelniony wniosek na dysku? po wypelnieniu kliknelam Save Application to File. pobrany plik ma kilka linijek tekstu i nie widac wniosku w tej formie, w ktorej byl wypelniany
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/31 08:01:52
mk wydruk tego zdjecia bedziesz miec na potwierdzeniu po zakonczeniu wypelniania :)
ale caly chcesz zapisac wniosek czy tez ze zapisujesz i idziesz dalej wypelniac
nie musisz tego zapisywac na dysku po zakonczeniu jesli chcesz to wydrukowac u kogos innego,wystarczy aby Ci go wyslali na e-maila.I wtedy bedziesz go miec na swoim e-mial.
-
Gość: , *.raciborz.vectranet.pl
2011/03/31 10:04:33
Kolejne wątpliwości :( Jednak nie dostane zaproszenia bo wysłane ma błąd a nowego już nie zdążą wysłać, czy jak na rozmowie zapytają czy mam jakieś potwierdzenie że jadę do tej konkretnej osoby to co mam powiedzieć? że we winsoku jest numer kontaktowy i że mogą zadzwonić do tej osoby? Bo ja już sama nie wiem, zaczynam się zastanawiać czy w ogóle iść na tą rozmowę :/
Frances.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/31 10:20:54
daruj sobie to zaproszenie
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/31 10:21:26
daruj sobie to zaproszenie
-
Gość: oksana1, *.57.broadband14.iol.cz
2011/03/31 11:52:27
witam, ja jakis czas temu opisywlaam moja sytuacje ( 8 lat temu bylam w usa, wrocilam w terminie, ale po wygasnieciu wizy mialam razy odmowe i nie wiedzialam dlaczego i nie wiedzialam czy znowu probowac) w koncu poszlam i dostalam wize :)) tym razem bez problemow, moze dlatego ze pogrzebalam w pudlach i znalazlam moje boardingpassy zeby im pokazac -napislam tez o tym we wniosku- ze wrocilam ale o nic praktycznie nie bylam pytana, teraz moje pytanie, jak to jest na granicy z tym zawracaniem?? nie mam nic na sumieniu ale okropnie sie boje,ze po wczesniejszych odmowach moga sie czepiac, lece z mezem i synem na 2 tyg(byli juz 2 razy w usa beze mnie) czy fakt ze dostalam wize to znak ze jednak jest ok i bedzie to tylko standardowa procedura, czy jednak liczyc sie z tym ze moga mnie nie wpuscic, lecimy na jfk NY potem do chicago, bo nie mieszkamy w Polsce na stale i akurat mamy takie polaczenie. czy faktycznie jest tak ostro z tym zawracaniem, bo przegladajac rozne fora zaczynam sie obawiac, z moze to byc "widzi mi sie", z gory dziekuje za odp.
-
Gość: on__32, *.toya.net.pl
2011/03/31 12:57:03
Pytanie do STUFF: tez jestem po rozmowie telefonicznej, ale nie zapisalem numeru zglosznia, ktory pan przez telefon mi podal. Moze byles juz w ambasadzie i wiesz co w takim przypadku zrobic?? Czy jest on potrzebny podczas spotkania?? Jesli wiesz cos na temat to prosze odpisz. I napisz jak ci wogole poszlo i czy przyznali ci wize??
-
2011/03/31 13:30:45
on__32, podczas rozmowy telefonicznej nie kazali Ci podać maila? Bo mi kazali i nr spotkania mi podyktowała, ale mówiła też że mi na maila wyśle jeszcze raz ten nr spotkania, date i godzine
-
2011/03/31 13:31:02
no i ja mam to na poczcie
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/31 16:26:52
oksana co to jest wiza :

polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne.html

I teraz mozesz miec wydana wize,mozesz sie stawic na granicy i od urzednika na granicy juz zalezy co bedzie dalej.Czy masz sie czego obawiac?a cos bedziesz ukrywac-podalas we wnioskach prawde,czy sklamalas? na czas wrocilas a wiec nie bylas nielegalnie a ze system tego nie widzial to inna sprawa.ale wazne ze masz te karty :)
Wez ze soba te karty pokladowe jakby co sie nie bylo tak bo to jest dowod ze wyjechalas :)


-
Gość: oksana1, *.57.broadband14.iol.cz
2011/03/31 16:47:30
dzieki za odp., "co to jest wiza doskonale wiem" :) natomiast moje obawy biora sie z tego traktowania ludzi,czytalam o przypadkach " cofneli mnie na granicy i nie wiem dlaczego" moze nie do konca ludzie pisza prawde na forach a takie krazace opinie o tym jak tam jest strasznie moga troche wywolywac niepokoj, nie mam nic na sumieniu a wnioski sa tak teraz szczegolowe,ze nie ma jak sklamac (nawet jakby ktos chcial) no chyba ze z taka czysta premedytacja, ale po co, jezeli wszystko jest w systemie? oczywiscie wezme karty pokladowe ale chodzilo mi o to czy to faktycznie tak jest, ze zawracaja z byle powodu, czy naprawde ktos musial cos "namieszac" , no ale chyba poznam odpowiedz za kilka tygodni jak tam juz bede.pozdr.
-
Gość: , *.raciborz.vectranet.pl
2011/03/31 18:53:55
Pytanie:
jak we wniosku jest pytanie "czy podróżuje z tobą jakaś osoba" ja dałam nie. Ale lecę z przyjaciółką. Ona też wpisała nie i wizę dostała. Mam napisać nowy wniosek i dopisać koleżankę z którą lecę (ona jest niepełnoletnia ale to jej wujek) czy nie? i powiedzieć że lecę do wujka przyjaciółki? czy to nie będzie podejrzane że sama lecę do wujka przyjaciółko? bo nie wiem czy w konsulacie wyświetla się do kogo ile osób i kiedy jedzie czy nie:(
Frances.
-
Gość: , *.raciborz.vectranet.pl
2011/03/31 18:55:39
czy po prostu powiedzieć "jadę do znajomego" jak będzie najlepiej?
Frances.
-
Gość: mk, *.tktelekom.pl
2011/03/31 20:08:04
66 dziekuje:-) chcialam zapisac caly wniosek (po wypelnieniu go) na dysku, zeby miec wersje elektroniczna
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/31 21:01:58
Frances.a teraz odpowiedz sobie na proste pytanie.jak zacznie ktos Cie pytac szczegolowo o pewne sprawy to jak sie zachowasz,bo nie kazdy umie mowic w czasie stresu cos sensownego a wtedy wiesz jak sie moze takie cos skonczyc. chyba znasz odpowiedz prawda?jesli uwazasz ze nie dasz sobie rady to zmien pewne sprawy i juz..
Mozesz powiedziec ze lecisz do znajomego,ale wtedy moze pasc pytanie skad sie znacie,jak sie poznaliscie itd
co do systemu to moga miec wglad w takie dane kto i jak jedzie,kto byl w USA u danej osoby .
-
Gość: , *.raciborz.vectranet.pl
2011/03/31 21:19:46
Dziękuje za rozwianie wątpliwości. Będę już 3 razy wniosek wypełniać, bo najpierw był nie pełny a potem coś się stało ze strona i nie mogłam wydrukować potwierdzenia i odp. na pytania. Masakra, jakieś fatum czy cuś. No ale to będzie ostatni raz już, mam nadzieję.
Zobaczymy jak się to wszystko skończy.
-
Gość: , *.raciborz.vectranet.pl
2011/03/31 21:41:07
Właśnie zauważyłam że mam potwierdzenie w języku angielskim może tak być?
Frances.
-
Gość: stuff, *.toya.net.pl
2011/03/31 22:17:03
Witam
Potwierdzenie wydrukowałem na drukarce laserowej tyle ze czarno-białej, czy mi przyjmą je przed wejsciem do konsulatu ???
-
Gość: on__32, *.toya.net.pl
2011/03/31 22:28:38
Pytanie do STUFF: tez jestem po rozmowie telefonicznej, ale nie zapisalem numeru zglosznia, ktory pan przez telefon mi podal. Moze byles juz w ambasadzie i wiesz co w takim przypadku zrobic?? Czy jest on potrzebny podczas spotkania?? Jesli wiesz cos na temat to prosze odpisz. I napisz jak ci wogole poszlo i czy przyznali ci wize?
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/31 22:38:54
stuff jak masz ok z kodem kreskowym to Ci przyjma :)
on-32 sluchy chodza ze o ten numer nie prosza potem ;)
-
Gość: Anielicja, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/01 11:35:11
Witam,
Mam taki problem... we wniosku jest pytanie odnośnie ostatniej wizy i numeru tej wizy. Ja miałam kiedyś wizę na 10 lat ale jej ważność jak i paszportu skończyła się 4 lata temu. Nie mam tego paszportu i nie mogę podać numeru wizy, co mam zrobić w takiej sytuacji? Mam zadzwonić do ambasady, oni udzielą mi informację jaki był numer mojej ostatniej wizy? Proszę o pomoc.
-
2011/04/01 12:01:04
@Anielicja, w Ambasadzie nie udzielą Ci takich informacji. Musisz we wniosku zaznaczyć opcję "Do Not Know" i podać datę przybliżoną - na tyle dokładną, na ile pamiętasz.
A podczas rozmowy wyjaśnić, z jakiego powodu nie jesteś w stanie podać tych danych.
-
2011/04/01 16:03:00
to prawda, o numerek spotkania nie proszą. Wiem bo byłam dzisiaj i wize dostałam, i nie pokazywałam numerka i oni tez nie pytali
-
Gość: on__32, *.toya.net.pl
2011/04/01 18:11:08
No to gratuleuje KAJA. A jak tobie poszlo STUFF???? Ja sie cholernie boje, ale jeszcze mam tydzien do spotkania.
-
Gość: Gosiek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/01 18:56:30
niestety nie dałam rady przyuwazyc ile osob odchodzilo z paszportem poniewaz bylam 6ta w kolejce (tak sie szczesliwie zlozylo) i w ambasadzie zabawilam jakies 25 minut ;)

mam pytanie, czy ktos wie od czego zalezy czas na ktory przyznawana jest wiza?
-
Gość: mk, *.tktelekom.pl
2011/04/01 18:58:45
Witam! mam pytanie jak wydrukowac wyslany juz wniosek? wydrukowalam potwierdzenie, ale jak klikam na Print Application nie chce sie drukowac. dlaczego? drukarka podlaczona. kiedy klikam Print Confirmation dziala, wiec co mam zrobic?
-
Gość: mk, *.tktelekom.pl
2011/04/01 20:20:09
czy moge jakos znalezc ten wyslany wniosek i wydrukowac go? czy wystarczy wziac ze soba potwierdzenie?
-
2011/04/02 08:12:05
mk, wystarczy jak weźmiesz ze sobą potwierdzenie, oni tylko to zabierają, cały formularz można było wydrukować ale to tylko tak dla siebie. Im nie trzeba dawać bo oni przecież mają tam Twoj formularz bo im wysłałaś, a potrzebują tylko potwierdzenia z kodem, żeby po sczytaniu kodu odnaleźć Twój formularz w systemie
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/02 08:56:35
dlatego tez ten kod jest taki wazny :)
-
Gość: mk, *.tktelekom.pl
2011/04/02 10:50:27
Kaja.2100 i 66 dziekuje za odpowiedz:) dobrze, ze wymagaja tylko tego potwierdzenia.
-
Gość: Asqqq, *.adsl.inetia.pl
2011/04/03 12:13:41
Do USA wybieram sie na czysto turystyczny tygodniowy wyjazd, zaznaczylam opcje, ze nie mam tam kontaktu, ani krewnych, ani nie odwiedzam zadnej organizacji/sklepu/firmy, formularz zada jednak podania adresu... co ja mam tam wpisac?
-
Gość: Annna, *.lukman.pl
2011/04/03 14:44:22
witam
Mam pytanie, na które nie znam odpowiedzi więc pisze tutaj. We wniosku wizowym trzeba podać numer telefonu domowego, a ja takiego nie posiadam. Nie można zaznaczyć opcji "nie dotyczy". Co w takiej sytuacji zrobić?
-
Gość: ppm77, *.cable.mindspring.com
2011/04/04 05:57:57
witam mam kilka pytan ponieważ pracuje i studiuje i nie wiem jak to wpisac we wniosku, co mam wybrac w Primary Occupation? other? a w Specify Other sprecyzowac ze studiuje i pracuje? i ktory adres wpisac szkoly czy pracy? i na koniec co wpisac w Briefly describe your duties zawod jaki wykonuje i student? z gory dziekuje za pomoc pozdrawiam
-
Gość: Walerka, *.dynamic.chello.pl
2011/04/05 20:34:54
Dzisiaj bylismy w Krakowie tzn,. ja, mąż i syn. Dostalismy wizy !!!! Wszystko przebiegało sprawnie i bez komplikacji. Czas jaki spędziliśmy w Ambasadzie to niespełna 2 godz.
-
Gość: maria, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/06 10:03:56
Bardzo prosze o pomoc. Czy ktos inny, znajacy angielski, moze wypelnic za mnie wniosek i przeslamc mi emailem potwierdzenie do wydrukowania? Czy to sie wogole da zrobic?
Z gory dziekuje.

-
2011/04/06 10:33:36
Walerka, serdecznie gratuluje wizy:) ale cos was długo tam trzymali:) pewnie duzo ludzi było. Jak ja byłam w Krakowie to zajęło mi to 20 minut:)

Maria, wydaje mi się, że można tak zrobić, albo jeszcze lepiej wypełniaj Ty ale niech osoba znająca angielski będzie przy Tobie i będzie Ci pomagała. Chociaż przy wypełnianiu wniosku mozna wybrać język polski, w prawym górnym rogu, i wtedy po najechaniu kursorem na pytanie, tłumaczy go na polski. Mi to tłumaczenie migało czasami zwłaszcza przy długich tekstach, ale wtedy kopiowałam pytanie i tłumaczyłam w translatorze:D może za dosłownie nie tłumaczyło ale można było sie połapać o co chodzi:)
-
2011/04/06 10:40:00
A ja mam pytanie do osób które dostały wizę i były już w stanach. Otóż we wniosku napisałam że lecę na początku lipca, tak oszacowałam bo dokładnej daty nie znałam a coś trzeba było wpisać, i że lecę na 2 miesiące, a chyba zostanę dłużej, może 2,5lub3. I czy to prawda, że przy kolejnej wizycie, mogą na lotnisku się czepić, że ostatnio we wniosku wpisałam 2 a byłam 3 miesiące. Bo tak coś słyszałam że ktoś tak miał. Ale z drugiej strony, powinno się liczyć to co powiem na lotnisku urzędnikowi, że przyleciałam np na 3 miesiące. Przecież każdy ma prawo do tego że się mu plany pozmieniały albo że coś się stało i nie mógł wtedy co napisał w formularzu. Czy naprawdę tak patrzą później na ten formularz? Czy miał ktoś z was taką sytuacje i czy miał z tego powodu problemy? dostałam wizę na 10 lat więc jeszcze za kilka lat chciała bym polecieć:( proszę o pomoc
-
2011/04/06 10:41:59
Oczywiście dłużej nie zostanę niż do tej daty którą mi pan urzędnik na lotnisku wbije. Bo to ja wiem że po czymś takim problemy na bank przy kolejnej wizycie w USA. Tylko chodzi mi o ten głupi formularz który uzupełniałam do wizy.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/06 11:00:32
kaja.2100 piszesz raz ze bedziesz 2-3 miesiace a potem ze bedziesz tyle czasu ile mi wbije urzednik na lotnisku, a jak Ci wbije pobyt na 6 miesiecy to tyle masz byc?fakt moze wbic ten czas co podajesz ale moze wbic te 6 miesiecy ..
Jesli wpisalas ze masz byc 2 miesiace a powiesz ze bedziesz 3 miesiace to skad mamy wiedziec jak zobaczy to urzednik,,mozesz wiele historii uslyszec ze ktos podal taka date i nic nie bylo i czasami tak jest ..
Jesli juz maja problemy ludzie to ze sa w USA po 5-6 miesiecy i wracaja szybko lub tez nie potrafia powiedziec po co teraz leca..Ale jesli Ty bedziesz jako turystka i powiesz wrazie czego dlaczego tyle czasu chcesz byc to czym masz sie przejmowac?

maria jesli da sie takie cos przeslac e-miala to moze i mozliwe jest takie cos ale musisz miec do tej osoby duze zaufanie aby czegos nie wpisala zle lub tez abys nie musiala czegos od nowa wypelniac .

Annna co do telefonu to mozesz wpisac nie dotyczy lub tez n/a
ppm77 zapoznaj sie z tym co napisali wczesniej uzytkownicy i cos tam chyba bylo o tym co wpisac jak sie uczy ktos..jak sie da to wpiszesz szkole i prace w ds 160.
-
Gość: maria, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/06 11:15:01
Kaja, dziekuje Ci za odpowiedz. Problem polega na tym, ze osoba pomagajaca jest daleko. Ciekawi mnie, czy potwierdzenie mozna zapisac na komputerze i go wyslac do wydrukowania.
Wiem, ja tez tlumaczylam na translatorze, jednak niektore odpowiedzi maja byc po angielsku i boje sie popelnic jakis blad.
Pozdrawiam:)
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/06 15:59:52
maria osoby jak chca moga dostac potwierdzenie e-mail wniosku wyslanego wiec mozesz potem to sobie i na 2 koncu Polski wydrukowac jak otworzysz ta wiadomosc e-mail.
Sa takie biura w Polsce ktore wypelniaja ds 160 a sa np w Warszawie wiec takie potwierdzenie mozna wyslac listem-e-mailem ..
A czy mozna takie cos zapisac na dysku?tak mozna.ale mozna to wyslac na swoj e-mail.
-
Gość: ewa, *.cable.mindspring.com
2011/04/07 01:42:32
witam, wczoraj wypelnilam wniosek o wize turystyczna w sekcji adresu w oknie state/ province nic nie wpisalam a teraz sobobie uswiadomilam ze chodzilo o wojewodztwo:/ niestety wniosek juz wysalalam tak ze nie moge tego zmienic, czy z tego braku wojewodztwa moge miec jakies problemy? prosze o szybka odpowiedz z gory dziekuje pozdrawiam
-
Gość: ewa, *.cable.mindspring.com
2011/04/07 01:46:39
witam, wczoraj wypelnialam wniosek o wize turystyczna w sekcji adresu w oknie state/province nic nie wpisalam a teraz sobie uswiadomilam ze chodzilo o wojewodztwo ale niestety wniosek zostal juz wyslany tak ze nie moge tego zmienic:/ czy z braku wojewodztwa moge miec jakies problemy? prosze o szybka odpowiedz pozdrawiam
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/07 07:44:01
ewa mozesz go jeszcze raz wypelnic -wyslac i wydrukowac potwierdzenie :) numer tego wniosku podajesz na infolinii oraz zabierasz to potwierdzenie dobre na rozmowe :)
-
2011/04/07 11:51:15
Wiem, że na lotnisku urzędnik najczęściej wbija pobyt na 6 miesięcy- ok. Nie chodziło mi o to. Po prostu chce lecieć na 3 miesiące. A we wniosku o wize napisałam że na 2 bo wtedy jeszcze nie wiedziałam czy bedę mogła na 3. I czy z tego powodu mogą coś mówić? na jakimś forum przeczytałam że pewna osoba za pierwszym razem gdy starała się o wizę napisała że jedzie na miesiąc, na lotnisku powiedziała że na 2 bo jej plany sie zmieniły, urzędnik jej wbił 6 miesięcy- i było wszystko ok, wróciła po tych 2 miesiącach. A na drugi raz gdy leciała do Stanów powiedzmy za rok to jej powiedzieli że była nie legalnie, mimo że wróciła po 2 miesiącach a mogła być 6 ale że co innego pisze w formularzu do wizy a co innego robi. O to mi chodziło, przecież wiem że ważne jest to co sie mówi urzędnikowi na lotnisku i wpisuje się w I-94 czy jakoś tak. Ale mi cały czas chodzi o ten głupi formularz co się wysyłało do Konsulatu.

66. chyba sie do końca nie zrozumieliśmy, może to ja pisze bez sensu i nie składnie ale mimo wszystko bardzo dziękuję że się zainteresowałeś i coś odpisałeś:)
-
Gość: ewa, *.cable.mindspring.com
2011/04/07 16:14:05
tylo ze ja juz dzwonilam na infolinie i sie umowilam na spotkanie z konsulem:/ jak myslicie bede miec jakis problem z braku wpisania wojewodztwa?:/
-
2011/04/07 16:30:03
@Ewa, nie martw się - to jest tylko mały brak formalny, nie będziesz miała z tego tytułu problemów. Idź spokojna i skup się na tym, żeby jak najlepiej wypaść :-). Trzymamy kciuki.
-
2011/04/07 16:34:24
@Kaja, zdecydowanie ważniejsze jest to, co po przekroczeniu granicy i w formularzu, niż wniosek wizowy. Może gdyby różnica była mocno znacząca, ktoś by się tego dopatrzył. W sytuacji, którą opisujesz, wg nas raczej nie powinnaś mieć problemów. Nie martw się :-).

Stresujecie się bardzo mocno tymi terminami, podawanymi w wizie w zestawieniu z tymi, podawanymi na lotnisku urzędnikowi. Prawda jest taka, że aby kogoś nie wpuścić, muszą mieć konkretny powód. Tam też pracują ludzie :-), i wiedzą, że przelot to kupa kasy - nie odmawiają wjazdu na teren USA, jeśli wszystko jest w porządku z powodu jakiegoś widzi mi się. Tu zwykle ma zastosowanie reguła - masz czyste sumienie, nie masz powodów do obaw.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/07 16:39:29
Kaja czy czasami ta osoba nie byla po wize ale w Ambasadzie a nie ze takie cos uslyszala na granicy ,bo ze w Ambasadzie takie cos mogla uslyszec to racja ale na granicy?jak mozesz to dobrze przycztaj ta wiadomosc .
-
Gość: Anielicja, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/08 13:17:20
Co ja mam teraz zrobić? Normalnie sierota ze mnie. Jechaliśmy z mężem na spotkanie z konsulem, ale utknęliśmy w korku, potem objazdy, potem znów korek. Godzina spotkania już dawno minęła, ale dalej próbowaliśmy dojechać. Było już bardzo późno, dlatego zawróciliśmy bo mąż musiał iść do pracy! Czy opłata wizowa przepada? Czy mam wypełnić kolejny wniosek? Czy uznają mnie za nienormalną, gdy zadzwonię na infolinię? Bardzo proszę o pomoc.
-
Gość: Anielicja, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/08 13:17:52
Co ja mam teraz zrobić? Normalnie sierota ze mnie. Jechaliśmy z mężem na spotkanie z konsulem, ale utknęliśmy w korku, potem objazdy, potem znów korek. Godzina spotkania już dawno minęła, ale dalej próbowaliśmy dojechać. Było już bardzo późno, dlatego zawróciliśmy bo mąż musiał iść do pracy! Czy opłata wizowa przepada? Czy mam wypełnić kolejny wniosek? Czy uznają mnie za nienormalną, gdy zadzwonię na infolinię? Bardzo proszę o pomoc.
-
2011/04/08 13:31:23
Nie uznają Cię za nienormalną. Dzwoń jak najszybciej i pytaj na infolinii, co w takiej sytuacji zrobić. Szkoda, że nie zadzwoniliście przed godziną spotkania, że nie macie szansy zdążyć. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Zadzwoń i na pewno wyjaśnią na infolinii, co w takiej sytuacji robić. Jeśli możesz, daj nam znać - i my będziemy wiedzieli na przyszłość.
-
Gość: Anielicja, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/08 14:28:18
Wygląda to tak, że należy zadzwonić na informację i ponownie umówić się na spotkanie:) Ale się zestresowałam tym telefonem...uff ale już po wszystkich. Mam nowy termin.
-
Gość: ania, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/08 19:10:53
Witajcie. Pewnie mnie wysmiejecie, ale zastanawiam sie, czy potwierdzenie zabrac w calosci z ta instrukcja u gory, czy ja obciac nad zdjeciem. Jeszcze nie zdazylam wydrukowac z braku sprzetu i nie wim jak to wyglada, z gory dziekuje.
-
2011/04/09 11:16:13
Aniu ja też po zobaczeniu tej strony potwierdzającej zastanawiałam się czy to jest to. Bo ten kod taki mały i zdjęcie a pełno jakiegoś tekstu. Ale wydrukuj całość oczywiście. Ja była w Konsulacie z tym potwierdzeniem i było ok, i wszyscy tam takie mieli. Zresztą jak klikniesz żeby Ci wydrukowało potwierdzenie to samo drukuje automatycznie i nie można tam połowy tylko wydrukować, no chyba żebyś robiła Print Screen. Ale na pewno ma być to ta cała strona z tym tekstem.
-
Gość: ania, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/09 13:03:08
dziekuje Ci, tak zrobie:) Pozdrawiam
-
Gość: goska, *.play-internet.pl
2011/04/09 13:58:54
witam, mam dwa pytania.
1. we wniosku wizowym moj chlopak wpisal, ze bedzie przekraczal granice w chicago i stamtad tez bedzie wylatywal z powrotem do polski, jednak stweirdzilismy, ze chcielibysmy wyladowac w nowym jorku i przesiasc sie w samolot do chicago. czy na spotkaniu z konsulem powinnam powiedziec mu o naszych planach?
2. bedac w stanach chcielibysmy zwiedzic niagara falls. czy mozna przekroczyc granice amerykansko-kanadyjska w Niagara Falls? czy potrzebuje wtedy wizy jednorazowej?
przepraszam, ze zdaje to pytanie tutaj, ale nie wiem kto w ambasadzie moglby mi udzielic takich informacji
pozdrawiam
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/09 14:21:51
co do przekraczania granicy z Kanada to musicie miec paszporty biometryczne aby wjechac na teren Kanady,jak nie macie to musicie miec wize do Kanady .Taniej bedzie wymienic paszporty na biometryczne.
I teraz zalezy jakie wizy dostaniecie do USA,jak bedzie to wiza na 1 krotny wjazd na teren USA to nie mozecie oddac na granicy I-94 ktory dostaniecie na lotnisku .Wtedy na tym samym wrocicie do USA,na samym koncu tej strony masz takie cos opisane

polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/rejestracja-wyjazdu-z-usa---formularz-i-94/rejestracja-wyjazdu-z-usa-po-powrocie-do-kraju.html

a jak dostaniecie wize z litera M jako wielokrotny wjazd to moga Wam wymienic dac nowy I-94 na granicy.
-
Gość: Domka, *.dynamic.chello.pl
2011/04/09 18:35:20
Witam serdecznie, niedlugo wybieram sie na rozmowe z konsulem do Warszawy, moje pytania zwiazane sa z szansa na dostanie wizy. Otoz, do Stanow, a konkretnie do stanu Waszyngton zapraszaja mnie znajomi rodziny (podkreslam, iz nie jest to moja zadna rodzina), ktorzy mieszkaja tam juz prawie 30 lat. Podroz sponsoruja mi rodzice, poniewaz jestem osoba uczaca sie w technikum w 3 klasie, mam 19 lat i to oni tez zapewnia mi srodki na pobyt w USA. Za rok zdaje mature oraz egzamin zawodowy, pracuje tez na pol etatu (mozna powiedziec, ze dorywczo) w rodzinnym miescie. Po szkole sredniej chce dostac sie na wymarzony kierunek filologii angielskiej. Czy te argumenty sa wystarczajaco mocne, jako dowody powrotu do kraju?? Dodam tez, ze chcialabym wyjechac na ok 1,5 do 2 miesiecy (okres wakacyjny) ze wzgledu na rozpoczynajacy sie nowy rok szkolny we wrzesniu. Czy istnieje mozliwosc niezrozumienia naszych wypowiedzi ze strony konsula poprzez bariere jezykowa? nie chcialabym, aby cos wyszlo nie tak, tylko z powodu innego jezyka.. rozmawiac moge zarowno po polsku, jak i po angielsku, bez zadnych problemow.
Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam!
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/09 20:54:55
Domka wrazie pytan to odpowiesz po co lecisz,kto jest dla Ciebie i teraz jak sie nie pogubisz w jezyku angielskim to tak mozesz rozmawiac .
Pamietaj tez aby odpowiadac na pytania..a teraz czy ktos z Twoich bliskich byl -jest nielegalnie w USA.jak byl to wracal na czas z USA?bo to sie bierze tez pod uwage .
-
Gość: Domka, *.dynamic.chello.pl
2011/04/10 01:06:27
nie, nikt z mojej bliskiej rodziny nigdy nie byl / nie jest w USA. Jedynymi osobami, jakie znamy to sa nasi znajomi, ktorzy tam mieszkaja.
Mam nadzieje, ze wszystko bedzie okej, jade w celu czysto turystycznym, wiec mysle, ze nie bedzie zadnych przeciwwskazan
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/10 08:39:41
Domka nie powinno byc zadnych problemow :)
-
Gość: goska, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/10 19:41:09
dziekuje za odpowiedz. a teraz moja kolejna watpliwosc: moj chlopak ma paszport biometryczny, ja nie (waznosc konczy za dwa lata). jutro idziemy do ambasady usa i jezeli dostaniemy wizy na wielokrotny wiazd to czy moge wyrobic sobie paszport biometryczny? gdzies przeczytalam, ze jesli mam wbita wize na stary paszport to wyrabiam nowy i przekraczam granice z dwoma paszportami. czy w mojej sytuacji byloby tak samo?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/10 19:48:12
bylo by tak samo :)
Teraz jak dostaniesz paszport z odciskiem palca to on jest wazny aby wjechac na teren Kanady-tak samo jak ten co nie ma tego ale jest biometryczny :)


-
Gość: goska, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/10 19:56:12
aa to super! dziekuje serdecznie za pomoc:)
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/10 20:36:06
goska pamietaj ze jak beda Ci anulowac paszport to powiedz ze masz wazna wize i Ci inne kartki przedziurkuja a kartke z wiza zostawia cala :)
-
2011/04/10 21:09:03
Witam serdecznie.Myślicie że mam szansę dostać wizę? Mam 26lat jestem panną ale za rok wychodzę za mąż. Mam stałą pracę od 2lat jestem kierownikiem w sklepie. Staram się o wizę drugi raz (pierwszy jak miałam 15lat) wtedy nie dostałam;( Chciałabym polecieć do USA (4tyg.tylko tyle dostanę urlopu) pozwiedzać.Mam tam ciocię która chcę pokazać mi trochę świata. Tylko czy dostanę te cholerną wizę?????????? Co myślicie?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/10 22:58:03
a co nie dostalas wize oraz do kogo wtedy lecialas?bo moze byc tak ze kiedys byl wiekszy % odmow i za brak wiezow z Polska a teraz ten odestek jest mniejszy wiec i wieksze masz szanse na wize.ale i tak nalezy sie przygotowac do rozmowy .
-
2011/04/11 10:22:28
W ambasadzie pani konsul powiedziała mi wtedy,że jeżeli da mi wizę to do Polski już na pewno nie wrócę. Wtedy też miałam lecieć do tej samej cioci. Miałam zaproszenie. Teraz zastanawiam się czy jest sens prosić o zaproszenie. Czy darować sobie.
-
Gość: Maria, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/11 10:47:26
Hej. Nie moge sie dodzwonic do konsula, juz stracilam 35 zl. na wysluchanie komunikatow. Czy wy tez mieliscie takie problemy? Czy w koncu ktos sie odezwie?
Pozdrawiam
-
Gość: goska, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/11 11:17:08
dziekuje za wszystkie cenne wskazowki. wlasnie wrocilismy z chlopakiem z ambasady, dostalismy wize na 10lat:) dzisiaj bookujemy bilety (jest szansa, zeby kupic je za mniej niz 3tys?) i wakacje spedzamy w chicago:) pozdrawiam!
-
Gość: Maria, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/11 11:36:49
To gratuluje:) Ja sie w koncu dodzwonilam i umowilam na 19 kwietnia.
Jak było? O co pytali?
Pozdrawiam i zycze udanych wakacji.
-
2011/04/11 13:10:18
@Paula, oczywiście, że masz szansę. Przez te lata wiele się zmieniło, odsetek odmów zmalał. Wykażesz związek z Polską - np. praca i wszystko będzie w porządku.
Z zaproszeniem - na dwoje babka wróżyła. Nawet jeśli będziesz je miała, nie jest powiedziane, że konsul na nie spojrzy. Przygotuj się - jak mówi 66 do rozmowy - opowiedz, jaki masz plan - co chcesz zobaczyć, co zwiedzić, itd.

@Maria, my dodzwanialiśmy się zawsze bez problemów. Niestety każda rozmowa zaczyna się tam od automatycznych komunikatów, których musisz wysłuchać, aby połączyć się z konsultantem - oczywiście niestety płacąc za to.. Trzymamy kciuki za spotkanie - daj znać, jak poszło :-).

@Goska, gratulujemy gorąco! :-). Bilety dla jednej osoby spokojnie kupicie za mniej, niż 3 tys. Średnia cena waha się w granicach 2 tysięcy w dwie strony od osoby. Zapraszamy do naszych serwisów - możesz zadzwonić do konsultanta (nie pobieramy opłat, jak Ambasada ;-)), napisać maila do biura obsługi z prośbą o pomoc w wyszukaniu korzystnego połączenia (podaje niżej wszystkie namiary) lub poszukać biletów samodzielnie:

ePrzeloty: 0801 000 757, stacjonarny: (22) 349 93 69, komórkowy: 728 818 444, mail: rezerwacje@eprzeloty.pl www.eprzeloty.pl
Centerfly: 0801 011 846, stacjonarne: (22) 349 92 80, (12) 398 18 36, mail: rezerwacje@centerfly.pl www.centerfly.pl
Travelnow: 0801 080 767, stacjonarny: (12) 398 18 30, mail: rezerwacje@travelnow.pl www.travelnow.pl
-
Gość: goska, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/11 13:54:28
dziekuje za namiary, na pewno skorzystam:)
jestem mile zaskoczona tak sprawna procedura wizowa, bo pamietam jeszcze jak 8lat temu, gdy pierwszy raz ubiegalam sie o wize, wszystko zajmowalo mnostwo czasu, ogromne kolejki i przerazliwy stres.
rozmowa trwala doslownie chwile, konsul zapytal do kogo lecimy, kim jest dla nas ta osoba, czym ona sie zajmuje w USA, czy ma tam jakas rodzine, gdzie studiujemy, jak studiujemy (dziennie/zaocznie) i mnie sama kiedy bylam w Stanach i na jakis okres czasu. Potem przylozenie palcow i tyle. Jestem okropna panikara i rozmowa z konsulem stresowalam sie od tygodnia (czyli od momentu umowienia sie telefonicznie:)) jednak pan byl bardzo mily, usmiechniety, rozmowa konkretna i prowadzona po polsku.
zycze powodzenia:) gdy czekalismy w kolejce do rozmowy, przygladalam sie czy ktos odchodzi z paszportem - nie bylo takiej osoby:) takze na pewno wszystko sie uda:)
-
2011/04/11 13:56:41
A co mam zabrać ze sobą umowę o pracę, czy wystarczy zaświadczenie z pracy?
-
2011/04/11 14:55:51
@Paula, jakikolwiek papier, potwierdzający pracę, jeśli masz możliwość, to zarobki. Możesz wziąć oba, możesz jeden z nich - chodzi o to, żeby konsul był pewien, że masz tu do czego wracać, a wyjazd traktujesz urlopowo.

@Goska, ja także bardzo przeżywałam rozmowę, a po fakcie śmiałam się sama z siebie - nie było czym się martwić :-). Nie taki diabeł straszny. Pozostaje nam życzyć owocnych poszukiwań tanich biletów - w razie problemów, dzwoń lub pisz do konsultantów - pomogą. No i udanego urlopu :-).
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/11 15:46:04
mozna miec i wiele innych papierow .. jesli na rozmowie zle wypadniemy to papiery pokaza ze wrocimy sila nie w papierach a w tym co mowimy i jak..
Nic nie mam do zabierania zaswiadczen-zaproszen i wielu innych takich papierow ale nalezy miec na uwadze rozmowe i odpowiedzi-zachowanie niz ze mam 30 papierow i one pokaze ze wroce.
-
Gość: Kiti.M, *.ssp.dialog.net.pl
2011/04/11 17:26:26
Witam,
Wypełnialiśmy wczoraj wnioski o wizę turystyczną dla rodziny, czyli mąż,
żona i dziecko, 13 letnie.
Pierwsza aplikacja była na męża, jakoś poszło :), wydrukowaliśmy wniosek i
OK, dalej aplikacja żony i tu fajnie, pewne pola się przepisały, ale nie
było możliwości podpięcia zdjęcia. Wydrukowany wniosek jest bez zdjęcia, to samo
dla dziecka.
I teraz pytania:
1. Czy takie wnioski są OK, czy musimy jeszcze raz wypełniać, jeśli jeszcze
raz, to gdzie dla opcji rodzinnej, można podpiąć zdjęcia, nam ta możliwość
podpowiadała się tylko dla 1 osoby?
2. Czy na wniosku należy wpisać kraje, w których się było? Nam formularz
nie pokazywał takiego miejsca wpisu dla żadnej osoby.
-
Gość: Polokokta, *.range86-144.btcentralplus.com
2011/04/12 20:53:56
Witam,

Jestem zameldowany w Polsce, ale od 3ech lat mieszkam i pracuję w Anglii - gdzie w takim razie powinienem aplikować o wizę USA? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)
-
Gość: magda19_73, 41.153.198.*
2011/04/12 22:19:00
witam. korzystalam wczesniej z forum kiedy staralam sie o wize teraz jestem juz po tym etapie, ale zrodzily sie kolejne pytania, mysle ze e-przeloty i 66 podpowiedza mi :)
wize otrzymalam 10 letnia wielokrotnego przekroczenia granicy, paszport mam biometryczny. lece w piatek do NY w niedziele na floryde. w sumie bede poltora miesiaca w stanach. na weekend wielkanocny planuje poleciec do toronto na swieta. jak wyglada sprawa przekraczania granicy? czy druk I 94 powinnam zdac wylatujac ze stanow do kanady i w drodze powrotnej poprosic o nowy? czy jest opcja ze w kanadyjskich liniach nie beda mieli takiego druku (jesli tak gdzie go szukac na lotnisku?). no i tez sie zastanawiam czy jest jakies ryzyko nie wpuszczenia mnie spowrotem do usa? hmm w sumie nie bardzo wiem co robic bo to bedzie moj pierwszy tydzien pobytu i wszystkie rzeczy zostawiam w stanach lecac do kanady. czy gra warta swieczki i czy mozna nazwac to ryzykiem? z gory dziekuje za podpowiedzi
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/12 22:58:51
Kiti.M moze wypelnij wniosek jeszcze raz a jak nie to wez zdjecia na rozmowe.Oni wtedy wezma i zeskanuja je..
Polokokta mozesz sie starac w Uk lub tez w Polsce.
magda19 mozesz oddac I-94 na granicy lub tez zachowac je i teraz w Toronto na lotnisku masz odprawe wizowo-paszportowa do USA(sa tam urzednicy imigracyjni) wiec na lotnisku wypelniasz druk I-94 jesli bedzie potrzebny nowy lub tez Cie wpuszcza na tym co zachowalas i wrocisz do USA :)
tutaj masz opisana taka sytuacje

polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/rejestracja-wyjazdu-z-usa---formularz-i-94/rejestracja-wyjazdu-z-usa-po-powrocie-do-kraju.html
-
Gość: magda19_73, 41.153.198.*
2011/04/12 23:37:25
@66 dzieki wielkie za odpowiedz, wyglada to optymistycznie wiec chyba zdecyduje sie na ten weekendowy wypad.
pozd
-
Gość: ala, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/13 12:04:55
Kochani, powiedzcie mi prosze jak dlugo czeka sie na paszprt z DHL. Umieram ze strachu, ze nie zdaze odebrac, 6 dni po rozmowie z konsulem musze wyjechac na pare tygodni. Zdążę?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/13 16:30:46
ala na stronie pisza ze jest to 5 dni roboczych i teraz jesli nie bedzie cos nie tak z systemem to moze za 2-4 dni bys dostala paszport..
na infolinii dhl tez Ci powiedza gdzie moze byc paszport.


-
2011/04/13 16:35:48
Ala, zwykle dostarczaja przed uplywem tych 6 dni. Jeśli mialoby sie cos opoznic i paszport mialby dotrzec po Twoim wyjezdzie, mozesz skontaktowac sie z DHLem i poprosic o zostawienie go komus z rodziny (ja wyjechalam w terminie dostarczenia paszportu i nasze - moj i meza - paszporty odbierala moja mama).
-
Gość: Ala, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/13 16:54:42
Bardzo Wam dziekuje za uspokojenie, jestescie jak zawsze niezawodni, pozdrawiam serdecznie:)
-
Gość: ula, *.mszczonow.vectranet.pl
2011/04/13 19:52:48
Witam, byłam dziś na rozmowie z konsulem i przede mną było ok 30 osób, żadna z nich nie odeszła z paszportem (czyli wszyscy dostali wizę), w pięciu okienkach pięciu miłych panów, zdecydowana większość rozmów odbywała się po polsku i nie było z tym żadnego problemu. moja rozmowa trwała 30sekund, 2 pytania- jaki mam plan podrozy i jaki zawod wykonuje i od razu wiza na 10 lat, szybko, sympatycznie, tak więc nie ma się czym stresować zupełnie.
A! i do wniosku wgralam zdjecie to samo co mialam do paszportu nowego, nie bylo kwadratem, tyle ze twarz na wprost i uszy widoczne ale przeciez glowa wielka i raczej na pewno nie bylo spelnione ze 3cm od czubka do brody czy jakos tak i to przeszlo, nic nie musialam zmieniac, tak wiec mile zaskoczenie, ze bez czepiania i w takiej milej atmosferze.
Pozdrawiam:)
-
2011/04/15 01:29:32
Prosze o porade. Chce jechac do Stanow na okolo miesiac odwiedzic kolege Amerykanina. Z tego co wyczytalam na roznych forach chyba lepiej deklarowac, ze jedzie sie zwiedzac niz kogos odwiedzic. Mozliwe ze miesiac po powrocie znow bede chciala pojechac do Stanow na pare tygodni. Ogolnie sporo podrozuje. W zeszlym roku spedzilam pare miesiecy w Ameryce Pd. Niedawno wyrobilam sobie nowy paszport wiec nie ma w nim ani jednego stempla. Poza tym oficjalnie nie jestem w tej chwili zatrudniona. To sie zaraz zmieni ale zarobki na papierze beda niskie. Czy we wniosku jest pytanie o wysokosc dochodow? Pracuje przez internet. Moge to robic z kazdego miejsca na ziemi. Czy powinnam sie do tego przyznawac? Czy moze mi zaszkodzic, ze w ciagu ostatnich 5 lat pracowalam 4 lata w Irlandii? Nie jestem zamezna. Nie mam kredytu na dom.
Czekam na sugestie od doswiadczonych :)
Pollyanna
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/15 02:04:13
pollyanna777 ten paszport z pieczatkami by sie moze przydal ale jesli latalas to jestes na tyle przygotowana na pytania -gdzie Pani byla zagranica i wrazie szczegolowych pytan bedziesz umiala odpowiedziec .
We wnioskach starych jak i nowych nie ma wysokosci zarobkow a jest gdzie sie pracuje i tutaj moze pasc pytanie czym sie Pani zajmuje.
Mezczyzni wpisuja gdzie pracowali w ostatnich latach ale kobiety nie maja takich pytan w ds 160.
-
Gość: NOWA...: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/15 22:30:18
witam ...we wtorek ide na spotkanie ,,,,mały problemik podałam dane i adres gdzie pracuje ,,czy konieczne jest zaświadczenie z pracy??? bo szefostwo na urlopie i niemam go skąd SKOŁOWAĆ:(
-
Gość: Nuria, *.mikolow.net
2011/04/15 23:29:23
Witam,
trafiłam na tą stronę gdy wypełniałam podanie wizowe (o wizę nieimigracyjną) i pomogła ona rozwiać kilka moich wątpliwości- mam nadzieję, że będzie tak i tym razem . Otóż skończyłam wypełniać podanie i zatwierdziłam je, jednak po ok pol godziny zorientowałam się, że popełnilam błąd - w sekcji dot. osoby opłacającej podróż wpisałam dane mojego ojca i w rubryce "your relationship to this person" zaznaczyłam "parent" (czyli chyba na odwrót, bo bylo to pytanie o MOJE powiązanie z tą osobą, więc powinnam zaznaczyć child). Ot, czeski błąd, ale teraz się tym martwię. Czy można to jakoś skorygować?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/16 08:31:57
NOWA. malo kto teraz sie pyta o zaswiadczenia z pracy -poczytaj posty starsze i sama zobaczysz jak jest.
Nuria jesli nie dzwonilas na infolinie to mozesz ten druk jeszcze raz wyplenic i wydrukowac :)
-
Gość: JUSTYS, *.vf.kielce.pl
2011/04/18 19:24:40
KOLEJNE PYTANIE Z SERII GŁUPICH:), CO WPISAĆ W DRUCZKU OPŁATY ?? "TYTUŁEM: OPŁATA WIZOWA ZA" I CO DALEJ?? IMIE I NAZWISKO?? HELP NOW PLEASE:)))
-
Gość: banieer, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/19 16:14:10
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/19 16:33:36
biznes i czemu sie dziwic? ile to firm w Polsce takie cos robi i co? a no sa chetni na takie cos to czemu nie,,nikt nikogo nie zmusza aby takie cos robic ;)..To my tylko robimy spolecznie za dziekuje ;)


JUSTYS tak jak pisze piszesz ,,ma byc imie i nazwisko to tak wpisujesz.
-
Gość: poleczka, 195.205.186.*
2011/04/21 18:45:38
hej,
właśnie dzisiaj byłam na rozmowie o wizę, którą dostałam !!!! jupi! :)
Także ludziska:) (nie będę pisała by się nie stresowac bo tak się nie da.... wiem po sobie:)
Wszyscy mówili "nie stresuj się, będzie dobrze"- w moim przypadku jeszcze bardziej się nakręcałam.) Pan konsul przeeeeeemiły !! żartował, wdawał się w głębsze dyskusje ale na luzie.Rozmowa była po angielsku.
Jedyny aspekt na który mogę po narzekac to Pani w okienku, która brała odciski palców.Wiadomo jest to sytuacja nerwowa,stresująca i pare razy musialam przykładac ponownie rękę do skanera....a to nie dociskalam a to zle ułożona, ok poprawiala mnie ale takim tonem jakbym jej coś złego zrobiła. Także jak na
traficie na tą Panią nie przejmujcie się :) konsul na pewno rozluzni atmosferę:)
Więc powodzenia pozostałym,którzy satarają się o wizę...trzymam kciuki !!!!!
-
Gość: Maria, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/22 11:40:25
Ja tez dostalam wizę:) Mialam mnostwo obaw. Pani na poczcie nie chciala przjac wplaty na na wydruku ze strony ambasady. Z kwasna miną rzucila- przepisac, nie ma miejsca na pieczątke, wszyscy przepisuja. Ale nie dalam sie , pokazalam palcem miejsce na pieczatke. No i kazdy mial oryginalny druk.
Balam, się tez tego, że pracuję za granicą. Konsul byl bardzo sympatyczny, wygladalo to jak towarzyska pogawedka. No w koncu zaplacilam za nią 420 zl.
Nikomu nie sprawdzano dodatkowych papierkow. Kazdy odchodzil z usmiechem. Dzisiaj mija trzeci dzien i widze, że kurier jest w drodze.
Bardzo sie denerwowalam, jak dobrze miec to z glowy.
Zycze powodzenia wszytskim.
-
Gość: , *.root.com.pl
2011/04/24 19:27:18
Witam, czy może mi ktos powiedzieć co oznaczaja gwiazdki pod zdjęciem na wizie?? Wizę ostałam na 10 lat, u mnie jest 1 gwiazdka a u siostry są dwie, byłyśmy a ambasadzie tego amego dnia i obie mamy na 10. Pytam tak z ciekawości? to ma coś wspólnego z tym biometrycznymi paszportami i zdjęciami? pozdrawiam
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/24 20:39:03
to nie ma nic wspolnego ani z paszportem,ani zdjeciem ani tez iloscia wiz wydanych lub tez wjazdow na teren USA..jesli dowiesz sie o tych gwiazdkach gdzie na necie to daj znac ..
-
Gość: , *.root.com.pl
2011/04/25 14:41:31
no właśnie szukałam na wielu forach, ale nikt nie wie, więc myślałam że może tutaj ktoś napisze. Na jakimś forum pisali że ilość gwiazdek oznacza prawdopodobieństwo że się zostanie w Stanach, tzn że jak ktoś ma 1 * to na granicy praktycznie bez żadnych pytań przechodzi, a jak ktoś ma 2 lub nawet 3 to pytają o wiele rzeczy jakby chcieli sprawdzić człowieka i podejrzewali że wcale nie jedzie turystycznie. Tak ktos tam napisał ale nie był na 100% pewien tego. Więc ja tez szukam odpowiedzi na to pytanie
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/25 15:52:33
tylko ze zadaj teraz pytanie ludziom co maja po 2-3 czy tez 1 gwiazdke i zobaczysz jak mieli na granicy?jesli ktos pisze ze mu cos wydaje tzn ze nalezy to czytac ale ....
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/25 17:28:07
co do gwiazdek to na tej stronie pisze tak
www.immihelp.com/visas/sample-usa-non-immigrant-visa.html
-
2011/04/26 06:29:25
Witam! Mam pytanie jestem rezydentem USA GC i przebywam w stanach zjednoczonych natomiast moja zona i syn w polsce. Moje pytanie brzmi czy maja oni mozliwosc otrzymania wizy turystycznej w celu odwiedzenia mmnie???? z gory dziekuje. pozdrawiam.
-
2011/04/26 06:29:46
Witam! Mam pytanie jestem rezydentem USA GC i przebywam w stanach zjednoczonych natomiast moja zona i syn w polsce. Moje pytanie brzmi czy maja oni mozliwosc otrzymania wizy turystycznej w celu odwiedzenia mmnie???? z gory dziekuje. pozdrawiam.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/26 07:44:34
nietypoweja a czemu maja nie miec?maja ale pozostaje pytanie czy Im uwierza ze jada tylko aby Cie odwiedzic a nie zostana na dluzej-nie zmienia statusu tam..
-
Gość: justys, *.dynamic.gprs.plus.pl
2011/04/26 16:09:17
Witam wszystkich:), dzisiaj miałam rozmowę z konsulem, wizę otrzymałam ale nie wiem na ile bo pani mi nie powiedziała...wszystko poszło bardzo sprawnie. Pytania standardowe: do kogo jade, gdzie ten ktos pracuje, co robia moi rodzice, czy byli kiedys w stanach, ile lat studiów mi zostalo...Rozmowe mialAm umówiona na 8.45 a o 8.42 wyszłam juz z budynku:D, tak wiec lepiej być troszkę wcześniej;). SUPER FORUM, BARDZO MI WSZYSCY POMOGLIŚCIE:) DZIEKUJE I ZYCZE POWIODZENIA:)
-
Gość: Yolanda88, *.tktelekom.pl
2011/04/27 12:17:48
Witam. Jestem młodą wdową, mam 38 lat i dwójkę dzieci.Proszę powiedzieć mi czy miałabym szansę na otrzymanie wizy turystycznej tylko dla mnie, jeśli na obecną chwilę nie pracuję.Moim źródłem utrzymania jest w tej chwili renta zagraniczna, jaką otrzymuję po zmarłym mężu( ok. 4 000 zł na miesiąc).
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/27 17:10:45
Yolanda88 a pytanie jakie ja mam do kogo lecisz do USA-znajomy-znajoma ,czy ktos z rodziny?ten ktos jest legalnie czy tez nielegalnie?
maja pewne problemy kobiety jak wyjdzie na rozmowe ze leca do znajomego-przyjaciele i tam moga zostac -legalizujac pobyt przez malzenstwo.
-
2011/04/27 19:44:34
Witam :)
Mam 17 lat. Udało się! wizę dostałam 14 kwietnia na 10 lat :).
Lot mam już wykupiony na 7 czerwca. Może ktoś będzie jechał tego dnia akurat, bo strasznie się boję (jest to mój pierwszy lot).
Mam takie pytanie: Mógłby ktoś mi dokładnie powiedzieć jak wygląda odprawa?
Liczę na konkretne wiadomości i wskazówki.
-
2011/04/27 19:45:45
co można przewozić w bagażu podręcznym, a co w walizce.. bo dużo różnych wiadomości słyszałam.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/27 21:02:06
emilja1993 jaka linia lotnicza lecisz to raz
a co do oprawy to musisz wypelnic takie druki dwa,tutaj masz wzory tego

www.lot.com/web/lot/visa-and-customs
-
2011/04/27 22:10:06
lecę LOT`em.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/27 22:59:48
co mozna czego nie mozna masz na stronie lotu :)
www.lot.com/web/lot/baggage#3

-
Gość: Yolanda88, *.tktelekom.pl
2011/04/28 08:32:07
Witam 66. Wybieram się do siostry mojego męża. Jest ona żoną Amerykanina, na razie ma pozwolenie na pracę i czeka na odpowiedź w sprawie zielonej karty.Co robić, "zatrudnić się u kogoś" czy zaryzykować? Wczoraj otrzymałam od nich zaproszenie, ale z tego co wiem to chyba nie zmienia postaci rzeczy. Proszę o odpowiedź i radę bo bardzo zależy mi na tym wyjeździe i nie chciałabym popełnić żadnego błędu. Z góry dziękuję.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/28 08:45:08
i tutaj moze byc pewien problem bo ze moze zrobisz jak ta siostra meza a jak tak wyjdzie na rozmowie to wyjdziesz bez wizy.Bo wiza turystyczna do tego nie sluzy aby legalizowac pobyt w USA.
Moga nawet miec ja ze jest nielegalnie lub tez ze jest na jakims statusie a ze czeka to moze ta GC dostac lub tez nie.Sa takie przypadki i wtedy albo niech Ci cos przesle ta siostra ze oczekuje na GC bo zaproszenie nic tutaj moze nie dac..nawet o nie teraz nie prosza .
co zatrudnienia to jak powiesz ze od 1 tyg pracujesz i juz masz wolne na 1 miesiac czasu lub tez dluzej..?tez jest wazne na ile chcesz leciec i co powiesz o dzieciach z kim zostana i czy wrocisz do nich ..
-
Gość: Yolanda88, *.tktelekom.pl
2011/04/28 09:45:12
Chciałabym lecieć na cały lipiec. Dzieci w tym czasie zostaną pod opieką moich rodziców,teściów i mojego brata, ewentualnie zabrałabym ze sobą starszego syna ( 11 lat).Chyba musiałabym postradać zmysły żeby nie wrócić do nich, przecież już straciły tatę. Za bilety zapłaciłabym sama, mam na koncie oszczędności.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/28 10:13:47
no to pozostaje wypelnic ds 160 bo odpowiedzi masz :) na pewne pytania ,umowic sie na rozmowe i zaplacic za rozmowe.
Jak dziecko bedzie leciec z Toba wtedy nalezy wniesc oplate za niego,plus wpisac go w swojego ds-a -tzn zrobic rodzinny formularz .
Mowisz ze musialabys postradac zmysly,ale na tym polega rozmowa aby przekonac Konsula ze tego nie zrobisz,bo sa takie przypadki ze rodzice wyjezdzaja i nie wracaja szybko lub tez wcale .
-
Gość: gosc1234, *.hsd1.il.comcast.net
2011/05/03 04:09:15
Witam. Czy orientuje się może ktoś jak wygląda sprawa gdy wiza jest w starym paszporcie z nazwiskiem panieńskim(nie przedziurkowana) a posiada się nowy na nazwisko męża? Na stronie ambasady piszą: "Jeżeli zmieniły się dane personalne (na przykład nazwisko po wyjściu za mąż) można starać się o uzyskanie nowej wizy w nowym paszporcie lub podróżować z dwoma paszportami i udzielić dodatkowych wyjaśnień urzędnikowi imigracyjnemu na granicy USA". Raczej nie mam szans na wyrobienie nowej wizy gdyż chce lecieć za 1,5 tygodnia a nie bardzo wiem jak te dodatkowe wyjaśnienia maja wyglądać. Z góry dzięki za podpowiedzi:)
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/03 07:52:57
gosc1234 jak te wyjasnienia maja wygladac?bierze sie akt slubu i wrazie jakis pytan pokazuje sie ten akt slubu :),sa dostepne takie akty slubu po angielsku w USC.
-
2011/05/03 20:43:30
Prosze o szybka pomoc!!!!!!!!!!! Bede wypelniac wniosek po angielsku. Tak szybko przelecialam pytania i bedzie cos w stylu Have you attended any educational institutions other than an elementary school, to co mam wpisac? Rozumiem, ze liceum? tzn takze adres, date uczeszczania? I czy wpisac high school czy general secondary school?
dzieki z gory:--)))))))))))))))))
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/05 09:10:42
mocno_spozniona mozesz wpisac high school .
-
2011/05/05 17:44:56
dzieki za odp, poradzilam sobie:-). Dzis bylam w ambasadzie usa (tylko, ze w Londynie) i dostalam wize. Pani mnie zapytala why New York?, to wymienilam pare slawnych miejsc wartych zobaczenia. Poprosila o wyciag z konta, ja oczywiscie nie mialam, bo na ostatnia chwile przedwczoraj wypelnialam i zbieralam papiery,( haha). Zapytala sie czy mam odlozone pieniadze, ja ze tak. Pytala czy mam meza, dzieci, dom..ja , ze nie. Pytala o prace, ile tam pracuje i tyle. 2 min i powiedziala, ze visa got approved. Ide sprawdzac ceny biletow :-), pa
-
Gość: Ola, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/06 12:16:27
witam :) mam małe pytanko:) czy ten wniosek który już wypełniliśmy musi być wydrukowany w kolorze czy może być czarno biały?
Będę wdzięczna za szybką informację bo chciałabym jeszcze dzisiaj się umówić na spotkanie....
-
2011/05/06 12:37:15
@Mocno_Spozniona, gratulujemy wizy i zapraszamy po bilety do nas :-)

@Ola, nie musi być kolorowy, spokojnie możesz drukować czarno-biały. Powodzenia :-).
-
Gość: Ola, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/06 15:32:59
DZIĘKI WIELKIE ZA BŁYSKAWICZNA ODPOWIEDŹ :) DZWONIĄC DO BIURA PODRÓŻY NIKT TAKIE INFORMACJI UDZIELIĆ NIE CHCIAŁ :|

MAM JESZCZE JEDNO TAKIE PYTANKO - CZY W PRZYPADKU PRZYZNANIA WIZY I ZOSTAWIENIA PASZPORTU W KONSULACIE DOSTAJE SIĘ JAKIEŚ POTWIERDZENIE, ŻE ZOSTAWIŁO SIĘ U NICH PASZPORT? TAK MNIE TO JAKOS ZACIEKAWIŁO, BO PRZECIEŻ MOŻE SIĘ ZDARZYĆ, ŻE GDZIEŚ TEN PASZPORT SIE U NICH ZAWIERUSZY...

@GOSIEK - DZISIAJ WYPEŁNIAŁAM WNIOSEK SWÓJ I NARZECZONEGO - MIELIŚMY TROCHĘ INNE PYTANIA - JA TEŻ NA PRZYKŁAD NIE MIAŁAM PYTANIA O KRAJE W JAKICH BYŁAM CZY O WYKSZTAŁCENIE - WPISAŁAM TYLKO PRACĘ I NIE MOGŁAM DODAĆ NICZEGO WIĘCEJ.... U NIEGO MOGŁAM WPISAĆ PRACĘ I DODAĆ PLUSIKIEM "ADD" KOLEJNĄ POZYCJĘ. TAK SIĘ ZDZIWIŁAM, ŻE AŻ ZACZĘŁAM WYPEŁNIAĆ ZUPEŁNIE OD NOWA WNIOSEK, ŻEBY SPRAWDZIĆ CZY MOŻE COŚ WCZEŚNIEJ ZAZNACZYŁAM ALE TA OPCJA SIĘ U MNIE NIE POKAZAŁA:| NIE BYŁO PYTANIA "WERE YOU PREVIOUSLY EMPLOYES?" ANI "HAVE YOU ATTENDED ANY EDUCATIONAL INSTITUTIONS OTHER THAN ELEMENTARY SCHOOL".... TO NORMALNE?
-
2011/05/06 16:00:27
@Ola, czasem ludzie nie wiedzą, a jak nie wiedzą, to lepiej, żeby nie udzielali żadnych informacji, niż żeby wprowadzali w błąd ;-).

Z tego, co pamiętam, nie dostajesz potwierdzenia, ale nie martw się, paszporty nie giną, każdy wniosek jest ewidencjonowany, itd. Paszportowi włos z głowy nie spadnie ;-).

Różnice we wnioskach są normalne, tym się również nie przejmuj. Kiedyś mężczyźni wypełniali dodatkowy wniosek do tego wizowego, teraz - odkąd go ujednolicono, w męskich wnioskach jest po prostu więcej pytań.
-
Gość: xynona, *.hsd1.md.comcast.net
2011/05/10 19:19:08
Prosze o informacje .Przylecialam do USA pare miesiecy temu gdzie przy wlocie mialam list z wazna prosba i dostalam pobyt na rok czasu ale wpisany recznie .Czy to jest wazne? Czy musi byc pieczatka?
-
Gość: jmo, *.superkabel.de
2011/05/10 22:13:16
Witam,
Aktualnie przebywam w Niemczech (delegacja) i muszę lecieć na kilka dni w sprawach służbowych do Stanów najszybciej, jak to możliwe. Czy jest JAKIKOLWIEK sposób uzyskania wizy bez konieczności fatygowania się do Warszawy i minutowej rozmowy z Jego Ekscelencją Konsulem?
-
2011/05/11 00:09:58
Witam. My z mężem jesteśmy właśnie po wypełnianiu aplikacji wizowej. No i martwi mnie to, że mąż miał trochę inne pytania niż ja. Miał np. o poprzednie podróze i wykształcenie. Ja natomiast nie miałam. Miał też o to czy ma juz konkretne plany podróży. Ja nie miałam takiego pytania. Dlaczego te wnioski się różnią?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/11 00:19:14
angel1979 roznia sie dlatego ze kiedys byly inne wnioski i teraz ds 160 jest 1 wnioskiem ktory ma pytania z dawnych wnioskow i w zaleznosci co sie zaznaczy i kto je wypelnia takie beda pytania.Tak wiec wszystko jest prawidlowe .

jmo mozesz sie starac w Niemczech o wize ale czy ja otrzymasz to zobaczysz,bo bedziesz musial pokazac zwiazki z Niemcami a nie z Polska ..

germany.usembassy.gov/visa/niv/

xynona a co tam bylo napisane na kartce ze taki pobyt dostalas,mozesz isc do dobrego adwokata do spraw wizowych ale dobrego..
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/11 00:20:50
xynona bo ludzie dostaja pobyty na 6 miesiecy i powinnas sie spytac o pewne sprawy u adwokata ..
-
2011/05/11 08:52:11
Bardzo dziękuję za odpowiedz. Teraz wszystko jasne. Ja byłam w USA 4 razy na wizie J1. Może dlatego moja aplikacja i męża różniły się. Miałam mnóstwo pytań o poprzednie wizy i pobyty. Chcemy w następnym tygodniu pojechać na spotkanie do ambasady. Jesteśmy zaproszeni do koleżanki na ślub i stąd te plany. Ja nie pracuję, jestem na macierzyńskim (synek zostaje w kraju). Szczerze to jestem bardzo sceptycznie nastawiona i raczej nie wierzę abyśmy dostali wizy. Moja ostatnia rozmowa w ambasadzie (w 2005 rok)trwała 30 minut i było bardzo ciężko i dość niemiło-ale wizę J1 dostałam. Proszę mi napisać czy mamy się umawiać z mężem na tzw. spotkanie rodzinne? Jak to wygląda? Dziękuję.
-
Gość: Asia, *.cetelem.pl
2011/05/11 14:48:30
Witam,

czy ktoś z Was orientuje się może ile czasu czeka się teraz na wizytę u Konsula od momentu złożenia wniosku ? Ja narazie nie mogę złożyć wniosku, bo czekam na nowy paszport, ale chciałabym wiedzieć , czy mam jakieś szanse, żeby do końca czerwca mieć już wizę w ręku.

Pozdrawiam,
Asia
-
2011/05/11 15:11:53
@JMO, możesz ubiegać się o wizę w miejscu przebywania - niekoniecznie zamieszkania. Udowadniać zawsze musisz związki z miejscem stałego zamieszkania. Starając się więc o wizę w Niemczech, musisz udowodnić związki z Polską - trudno mi ocenić, czy byłoby to łatwiejsze, czy trudniejsze, niż w Ambasadzie/Konsulacie w Polsce.

@Angel, od 2005 roku sporo się zmieniło, odsetek odrzuceń jest mniejszy. Możesz umówić się na spotkanie rodzinne (nie musisz, ale tak jest lepiej, jeśli jedziecie razem) - wówczas na infolinii, umawiając się na rozmowę powiedz, że chciałabyś umówić również męża na ten sam termin - będziesz musiała podać dane swoje i męża i zostaniecie zapisani razem. Później razem wejdziecie o umówionej godzinie i do okienka podejdziecie wspólnie. Nie nastawiaj się negatywnie - z takim nastawieniem znacznie łatwiej o porażkę. Myśl pozytywnie - masz związki z Polską, jedziesz turystycznie i musisz to pokazać Konsulowi swoją postawą podczas rozmowy. Powodzenia!

@Asia, zwykle czas oczekiwania jest krótki. Jeśli niebawem będziesz już miała paszport, bez problemu się wyrobisz przed końcem czerwca. To link, pod którym możesz to sobie na bieżąco sprawdzać (estymowany czas oczekiwania na umówienie spotkania) - obecnie dla Warszawy do 2 dni robocze, dla Krakowa 3. travel.state.gov/visa/temp/wait/wait_4788.html?post=Warsaw&x=52&y=18
-
Gość: Asia, *.cetelem.pl
2011/05/11 16:58:20
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Na pewno do końca maja będę miała paszport, bo taką informację dostałam w Urzędzie. Aktualnie składam prośbę o przyspieszenie wyrobienia paszportu, może się uda coś wcześniej.
Tak czy inaczej uspokoiłam się, że termin spotkania z Konsulem USA ustalany jest w ciągu kilku dni po złożeniu wniosku :) wcześniej słyszałam, że czeka się ok. miesiąca.

Pozdrawiam,
Asia
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/11 17:20:18
Co do starania sie o wize zagranica ,mozna mieszkac i 5 lat zagranica a Konsula bedzie obchodzic co Nas trzyma w tym miejscu gdzie mieszkamy a nie co w Polsce.I tutaj jest odpowiedz jak moze byc z wiza w takim miejscu.Jest to wyjasnione na stronach Ambasady w Niemczech i nie tylko.

angel1979 bylas juz w USA na work i travel i wracalas na czas,czy bylo ok z pobytem tam?Ty sam znasz na to odpowiedz.wiele osob tak leci do USA po work i travel i dostaja wizy.
jakbys leciala teraz na work i travel to podobnie miala bys takie same pytania a tak zaznaczylas wize turystyczna i masz inne pytania :)
-
2011/05/11 18:46:37
@66, jeśli jest to pobyt krótki - jak w tym przypadku delegacja, to istotne pozostaje miejsce stałego zamieszkania, a nie chwilowego pobytu - cytuję ze strony Ambasady "Każdy ma prawo do ubiegania się o wizę w kraju i okręgu konsularnym, w którym obecnie przebywa. Zgodnie z prawem amerykańskim ubiegający się o wizę muszą udowodnić, że łączą ich z krajem zamieszkania trwałe więzi. Z tego powodu należy rozważyć, czy więzi tych nie byłoby łatwiej wykazać ubiegając się o wizę w ambasadzie lub konsulacie właściwym ze względu na miejsce stałego zamieszkania."
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/11 21:17:29
no dobra ale czy taka osoba co jest krotko ma szanse na wize w takim Panstwie?odpowiedz sama sie nasuwa ..Jest bardzo trudno taka wize dostac ..
3 i 4 pytanie odpowiada na takie cos jak krotkie i dluzsze pobyty jesli sie nie mieszka w Polsce.

amsterdam.usconsulate.gov/niv_refusals.html-
2011/05/11 22:19:57
Witajcie:)
Przeczytałam dziś całe forum i jestem zbudowana, pozytywnie. Jednak mam kilka pytań, jak większość:)
Chcielibyśmy z chłopakiem pojechać do Stanów na rok do mojego wujka (ma restaurację), popracować, pozwiedzać ... i wrócić do Polski, by tutaj wziąć ślub i dokończyć budowę domu. Chciałabym też poznać system kształcenia niepełnosprawnych w USA, tym zajmuję się w Polsce. Jednak zastanawiamy się nad realnymi szansami otrzymania wiz - dla nas obojga. Mam w Polsce własną firmę, z którą jestem mocno związana. Wiza turystyczna chyba odpada. Poradźcie jak to załatwić, aby było dobrze:)
-
Gość: xalas, *.dynamic.chello.pl
2011/05/13 16:46:52
Witam! na wstępie chciałem napisać, że informacje na tej stronie są bardzo użyteczne i dzięki Wam za to.

Nie znalazłem niestety odpowiedzi na moje pytanie, toteż b. proszę o pomoc ;)

Otóż staram się o wizę j-1 (program Work&Travel) i przy wypełnianiu wniosku online ds-160, w sekcji Student/Exchange Visa i Additional Contact jest notka:

NOTE: You have indicated that you will be studying in some capacity while in the United States. List at least two contacts in your country of residence who can verify the information that you have provided on this application. Do not list immediate family members or other relatives. Postal office box numbers are unacceptable.

i moje pytanie: kogo mam tu wpisać ? Trochę wydaje mi się to głupie. Nic nie zaznaczałem (ani nie było takiego pytania) ze będę studiował w jakimkolwiek wymiarze w US (chodzi o kwestię "You have indicated that you will be studying in some capacity") Skoro nie mogę wpisywać członków rodziny, to myślałem, żeby wpisać tu adres dziekanatu albo czegoś takiego, ale tak naprawdę nie wiem. Chyba kontaktu do znajomych nie podawać? To by było bez sensu..
z góry dzięki za pomoc ;)
-
2011/05/13 20:22:36
Witam :)
Czytałam na jakimś forum, że można sprawdzić w jakim miejscu się siedzi w samolocie i czy np. miejsce obok jest jeszcze wolne czy już zarezerwowane. Tylko nie wiem gdzie tego szukać .
Dodam że lecę do Nowego Jorku.
Pozdrawiam.
-
2011/05/14 08:51:40
Mam jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie. Gdy już zalecę do Nowego Jorku to jest jeszcze jedna odprawa i tam wbijają do paszportu pobyt. W jakim języku przeprowadzana jest ta rozmowa? Czy Ci urzędnicy mówią tylko po Angielsku, czy jest możliwość dogadania się również w naszym polskim języku?
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/14 13:29:36
propolisowa1986 jesli wize turystyczna dostaniecie to pobyt w USA mozecie dostac max 6 miesiecy i co po 6 miesiacach robic?mozna albo zmienic status na studencki lub tez przedluzyc wize turystyczna-tzn status ale mozecie tego nie otrzymac a wtedy musicie wyjechac z USA .Mozecie starac sie o wize studencka na nauke np jezyka przez 1 rok czasu ale czy macie na tyle funduszy lub tez ten wujek Wam pomoze ?
bo przy wizie pracowniczej moga byc trudnosci ale o tym poczytac na stronie Ambasady

polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/kategorie-wizowe/wizy-z-pozwoleniem-na-prac-tymczasow.html#zatrudnienie

xalas co do ds 160 to faktycznie takie cos pisze ale mozesz na wzorze zobaczyc tutaj co mozesz wpisac w takie cos

cms.fostertravel.pl/images/pliki/praca/visa_forms/Instrukcja%20wizowa%20ds160.pdf
tych wzorow na necie troche jest z roznych biur ;)

emilja1993 rozmowy sa po angielsku ale moga kogos poprosic do tlumaczenia.
jesli lecisz lotem z Warszawy bezposrednio to jest takie cos na Okeciu

polish.poland.usembassy.gov/wizy/doradczy-program-imigracyjny.html

co do tych stron to moze skorzystaj ze stron danego przewoznika i tam dokonaj tez takiej rezerwacji,bo sa pokazane na stronach www uklady siedzen w danym samolocie i wtedy mozna sobie wybrac dane miejsce :)
-
2011/05/18 21:57:38
Witam Wszystkich. No my dziś z mężem byliśmy na rozmowie w ambasadzie w Wawie. Dostaliśmy wizy. Także we wrześniu lecimy na dwa tygodnie. Jeśli chodzi o rozmowę to powiem tak: wcale tak łatwo nie było. Ponieważ ja już byłam 4 razy na J1 bardzo mnie wypytywano o poprzednie pobyty. Co robiłam, gdzie pracowałam. Dodam że byłam raz na J1 na programie Internship i miałam wizę na 10 miesięcy.I to okazało się ością w gardle. Strasznie się Pan dziwił jak to możliwe ze dostałam na 10 miesięcy, że to niemożliwe bo pobyty są tylko do 5 miesięcy na J1, dlaczego przerwałam studia na ten okres, i czy na pewno przebywałam legalnie. Miałam ze sobą paszport z tą wizą ale nawet nie chciał oglądać. Bardzo się dziwił i naprawdę musiałam go przekonać, że wszystko było legalnie. Potem wypytywano nas o cel podróży, czy mamy rodzinę w USA, czy pracujemy. Mąż pracuje, ja natomiast jestem na wychowawczym. Pytał dlaczego dziecko z nami nie leci, kiedy wracam do pracy, ile mamy zamiar zostać w USA i do kogo lecimy. Odpowiedziałam, że do znajomych na ślub..i znów tysiąc pytań o znajomych. No i po 10 czy 15 minutach oświadczył ze dostajemy na 10 lat i paszporty przyjdą w ciągu 5 dni. Niestety było dość sporo osób, których wnioski zostały odrzucone. Dwie Pani, których dzieci siedzą w USA nielegalnie i kilka młodych osób...nie wiadomo dlaczego także odeszły od okienka bez wizy. Generalnie nasza rozmowa byla bardzo miło, wszyscy byli miło traktowani. My mieliśmy spotkanie na 9.30 przed nami było 20 osób. Siedmiu odrzucono wnioski. Moim zadaniem to dużo. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania...piszcie. Chętnie odpowiem. Dodam, że bardzo duzo dowiedziałam się z tego forum. Także sama chętnie służę radą. Pozdrawiam. (rozmawialiśmy po angielsku ale nikt nie robił problemu jeśli ktoś rozmawiał po polsku).
-
Gość: jacek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/19 16:24:32
Jak czytam komentarz ANGEL1979 to chyba zrezygnuje wogole z wizyty a mam umowione spotkanie na poniedzialek. Brat tam jest od 20 lat ma juz rodzine corke, ktora chodzi do szkoly i chcialem go wreszcie zobaczyc. W 2004 odmowili mi wizy pewnie z powodu brata. Rodzice jezdza i odwiedzja go bez problemu. Osobiscie chce jechac na maks. 2 tyg, bo na prawde mam tu do czego wracac i to musze szybko - własna firma itp.. Prosze doradzcie cos, moze jakies dokumenty pomoga.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/19 17:36:16
jacek, a czytales inne komentarze a za co nie dostales wizy?za brak wiezow z Polska?mogli Ci odmowic ze tam zostaniesz-bedziesz pracowac nielegalnie .wiesz o tym ze teraz jest mniejszy % odmow niz to bylo w 2004..fakt nie jest moze z 3 % ale 9,8%.
Kolejna sprawa to angela byla w USA na work i travel i czasami bywa tak ze ludzie bedacy na work i travel maja takie pytania aby zobaczyc czy naprawde leca odpoczywac a nie cos innego robic.
A dokumenty to masz chyba ds 160,oplate za wize,dhl i to sa wazne ..o reszte mozesz nie byc zapytany ,przygotuj sie na rozmowe niz na papiery.
-
2011/05/19 19:17:34
@Jacek, dokładnie tak, jak mówi 66. Nie zniechęcaj się i nie rezygnuj z góry. Masz duże szanse na wizę. My na rozmowie też mówiliśmy o własnej firmie, męża pytali o jej dochody itp. - nic więcej. Opowiedz o tym, jak dobrze firma prosperuje, rozwija się i tyle. A dokumenty - może pomóc roczny PIT firmy z dochodem, albo wyciąg z firmowego konta - ale, jak mówił 66, nie jest powiedziane, że ktoś na to w ogóle spojrzy (jeśli jednak wydrukowanie tego nic Cię nie kosztuje, a może dodać Ci pewności siebie, to przygotuj takie dokumenty - a nóż, widelec).
-
Gość: jacekm, *.centertel.pl
2011/05/19 20:21:48
Dla niewtajemniczonych-teraz w D160 prosza o podanie dochodow jak i podatkow (chyba ze moj angieslki jest az tak beznadziejny)
-
2011/05/19 21:10:27
Jacek nie rezygnuj. Musisz spróbować. Mój mąż był zapytany tylko o to gdzie pracuje i czy podróżuje często, no i gdzie był ( jakie kraje odwiedził) i czy ma rodzinę w USA. Na pewno będziesz pytany o brata. Ale skoro rodzice jeżdzą to Tobie być może się uda. Nie rezygnuj, spróbuj. Ja byłam na W&T i teraz pewnie zastanawiali się czy nie jadę tam do pracy. Stąd tak mnie maglowano. Tym bardziej, że jestem na wychowawczym i nigdzie nie jestem zatrudniona. Więc chyba mieli wątpliwość co do mnie. Od 2004 dużo się zmieniło. Jak nie spróbujesz to się nie przekonasz co i jak....
-
2011/05/19 21:16:12
I jeszcze jedno...my mieliśmy ze sobą całą teczkę dokumentów: wyciągi z kont, akty notarialne, potwierdzenie zatrudnienia męża, moje stare paszporty z wizami...no wszystko co tylko można...ale nikt o to nawet nie spytał. Także bardziej nastaw się na rozmowę niż na dokumenty. Ale oczywiście weź je ze sobą....moją koleżankę poprosili o stan konta...wiec z nimi nigdy nic nie wiadomo.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/20 08:33:47
jacekm a gdzie masz taki pkt w ds 160 aby podac taki dochod?bo moze razem to przetlumaczymy dany pkt :)
-
Gość: jacek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/20 22:56:04
Pokaz mi formularz to Ci wskaze co mialem na mysli.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/21 08:52:46
tutaj masz taki wzor,to dotyczy wyjazdow na work i travel ale jest to ten sam dokument

cms.fostertravel.pl/images/pliki/praca/visa_forms/Instrukcja%20wizowa%20ds160.pdf
-
Gość: jacek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/21 10:41:27
Nie wiem skad masz informacje ze tj podobny wniosek ale chyba niedoczytales albo ktos wprowadzil Cie w blad. To nie jest nawet podobny wniosek i nie zawiera ponizszych pytan ktore mialem na mysli, zawartych w sekcji

Present Work/Education/Training Information

1.Monthly Salary in Local Currency (if employed)

2. Briefly describe your duties


Nie wprowadzaj ludzi w blad!
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/21 13:26:47
dobra ta sprawe mamy juz wyjasniona ze jest taki pkt.
wpisujesz ile zarabiasz miesiecznie w lokalnej walucie no i piszeszTwoje obowiazki

jak widzisz Twoj angielski nie jest taki zly.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/21 13:27:43
moj blad byl taki ze dobrze sie w to nie wczytalem i za to moge przeprosic.
-
Gość: jacek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/21 21:57:23
Nie ważne nie musisz się tłumaczyć. Pzdr
-
Gość: jacek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/21 21:57:51
Nie ważne, nie musisz się tłumaczyć. Pzdr
-
Gość: Ania P, *.internetia.net.pl
2011/05/23 11:04:32
Wiatam serdecznie! Miał ktoś może taki sam problem jak ja - wypełnilam podanie wizowe a nie otzrymalam potwierdzenia na adres mailowy w wyniku czego nie mam tej strony z ktora musze stawic sie do ambasady. Czy to znaczy ze musze jeszcze raz wypełnic podanie DS 160 i wtedy dzwonic i sie umawiac ?? Nie chcialabym tylko zeby wyszlo ze wyslalam dwa podania. Prosze o poradę.
-
Gość: jacekm, *.centertel.pl
2011/05/23 12:33:23
Nie otrzymalas i nie otrzymasz!! Jesli cala aplikacje przeszlas pomyslnie powinno wyswietlic Ci sie potwierdzenie ze zdjecie i kodem kreskowym do wydrukowania ktore musisz zabrac ze soba na umowione spotkanie. Jesli nie to wroc na strone wniosku i sprobuj go odzyskac musisz znac nr Application ID AA001KXEVJ - powrocisz w miejsce w ktorym przerwalas wniosek lub od razu na strone potwierdzenia jak wszystko bylo OK. Od razu najlepiej go zapisac bo czasami jak jest sie za dlugo na ktorej stronie wniosku to lubi "wyrzucać" i trzeba go odzyskiwać.

Własnie jestem po rozmowie i dostałem na 10 lat z mozliwoscia wielkrotnego podrozowania. Cala procedura od wejscia do ambasady do wyjscia 40 minut!!


-
Gość: Ania P, *.internetia.net.pl
2011/05/23 12:41:03
JACEKM za wyjasnienie sytuacji i gratuluje dostania wizy:)) ja planuje umowic sie na rozmowe 31 maja tylko ze nie wiem bo juz to bedzie 3 raz jak sie staram o nią. Pierwwszy raz bylo jakies 7 lat temu no i w tamtym roku probowalam i tez nic a tak bym chciala poceciec turystycznie do NY odwiadzic znajomych i pozwiedzac :)
-
2011/05/23 13:51:27
Dzien dobry! Ja również mam kilka pytan i prosiłabym o szybką odpowiedz!
1. Chciałabym se upewnić czy wniosek można wypełniac po polsku bez uzywania polskich znaków?
2. Czy jeżeli nie posiadam numeru telefonu domowego to w tej rubryce mogę wpisac po prostu brak ?
3. Nie jestem pewna o co chodzi z rubryką w zakładce adresy U.S. Street Address (Line 2) czy jest to jakis dodatkowy adres?
4. Jeżeli obecnie jestem po maturze to mogę umieścić w zakładce praca/nauka/student to ze jestem studentka? Co powinnam tam wybrac? Nie będę w stanie wtedy podac adresu szkoly bo niestety jeszcze niewiem do jakiej pojde? Czy może tam wtedy wpisze brak ? sama niewiem?
Prosze o szybko odpowiedz ! pozdrawiam:)
-
Gość: jacekm, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/23 14:15:30
1. Ja wypelnilem po polsku. Polskich znakow nie puszcza dalej. Po angielsku wpisalem tylko w rubryce - Briefly describe your duties. Nie wiedzialem czy chodzi o wysokosc podatkow czy czym sie zajmuje- to wpisalem i jedno i drugie!! Buahhhaaa Konsul pytal tylko o profil firmyl.
2. Jak Cie pusci dalej to wpisz brak a jak nie wpisz po prostu komorkowy - ja bym tak zrobil.
3. Nie po prostu dalsza czesc adresu.
4. Wpisalbym stan obecny.

Ta aplikacja D160 cos szwankuje- kilka razy musialem powtarzac swoj adres w Polsce bo nie chcial mnie puscic dalej, a potem kilka razy musialem na koncu ladowac zdjecie bo kilka razy byla inf o jakims bledzie - az w koncu przyjal. Poza tym np jak nie masz zdjecia zgodnego z zaleceniem to wgraj kazde inne legitymacyjne aby przeszedl wniosek. Zdjecie właściwe zrobisz potem przed samym spotkaniem i dolaczysz do papierow - ja tak zrobilem.
-
Gość: jacekm, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/23 14:16:34
Ad 1 . Po polsku ale bez polskich znakow.
-
2011/05/23 14:21:57
Dziekuje bardzo! wpisałam poprostu brak i myśle ze bedzie dobrze! co do adresu to dalej nie bardzo wiem co tam nalezy wpisac, ja w pierwsze rubryce wpisalam caly adres ;] stan obecny czyli hmm? trudnoto zdefiniowac ! myslalam aby wybrac poprostu other, i wyjasnic ze obecnie jestem po egzaminach koncowych i bede sie ubiegac o dostanie na studia! tylko to pewnie koniecznie trzeba po angielsku xD
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/23 23:26:50
co do Briefly describe your duties -krotko nalezy opisac swoje obowiazki :).

natalia sa osoby ze wpisuje zaraz po maturze ze sie nie ucza i pracuja i wizy otrzymuja,musza wrazie czego powiedziec na rozmowie co dalej beda robic ,gdzie sie uczyc .tutaj sie dobrze przygotuj.
-
2011/05/24 09:46:29
A jeszcze jedno pytanko, czy wniosek moge wyslac i wydrukowac w innym terminie? boje sie ze jesli nie wydrukuje go odrazu to moge utracic strone ktora nalezy wydrukowac.
-
Gość: jacekm, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/24 15:45:13
Wniosku D160 nie drukuje siei nigdzie nie wysyla!!!! W ambasadzie juz go maja i "zlokalizują" jak im dasz powtiwerdzenie o ktorym pisalem wczesniej. Ille masz czasu na umowienie spotkania od momentu wypelnioenia wniosku i otrzymania potwierdzenia do wydrukowania to w najlepiej zapytaj w Ambasadzie.
-
Gość: Monia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/25 10:00:39
Witam!
Ja byłam na rozmowie w Warszawie 23 maja. Cała procedura trwała ok. 40minut. 8 lat temu byłam w USA z programu work & travel. Oczywiście napisałam to we wniosku i podałam numer wizy, jaką wtedy otrzymałam. Jak podeszłam do okienka Pani urzędniczka wiedziała już kiedy byłam i kiedy wróciłam Spytała się mnie po co chcę jechać, na jak długo i w którym roku skończyłam studia. Bardzo miła rozmowa, na poczatku po polsku, później przeszłyśmy na angielski. Kazdemu życzę takiej rozmowy!!! Na końcu usłyszałam: have a nice trip to US! Nie wiem na ilę dostałam wizę, bo czekam na paszport.A i dodam jeszcze, że nie miałam przygotowanych żadnych innych dokumentów typu zaświadczenie o dochodach czy wyciągi z banku. Widziałam , że Ci, którzy mieli wielkie teczki z papierami odchodzili z paszportem. Tak więc moja rada jest taka, zeby bardziej na rozmowę niż na pokazywanie dokumentów.
Pozdrawiam!
-
Gość: slavo, *.mineral.tu-freiberg.de
2011/05/25 16:31:48
Witam, różne opinie czytałem na internecie i chciałbym sie upewnic może macie juz jakieś doświadczenie w tym temacie.
Moja sytuacja jest taka:
1/ Jestem obywatelem polskim
2/ Mieszkam i pracuje na niemieckiej uczelni, legalnie na pełen etat, jestem zameldowany w niemieckim mieście płace podatki zarabiam nieźle etc.
3/ Wybieramy się z moim szefem na konferencje naukową do Tennessee w sierpniu
4/ Nie mam żadnej karty stałego pobytu czy podobnych ustrojstw dlatego że wg prawa niemieckiego pracownicy naukowi nie potrzebują pozwolenia na pracę gdyż zatrudnienie na uczelni niemieckiej stanowi o tym de facto (poza tym chyba od tego miesiąca juz każdy może sobie legalnie pracować), nie ma garnic itd.
5/ Moje pytanie: czy muszę tłuc się cały dzień do naszej pieknej Warszawy czy mogę sobie śmignąć w dwie godzinki do Berlina i iść na rozmowę z konsulem własnie w Berlinie?
Podejżewam, że posiadając paszport polski a mieszkająć w NIemczech nie mają w moim przypadku zastosowania przywileje ruchu bezwizowego dla Niemców...
Z gory dziękuję za odpowiedż
-
Gość: Paulina, *.ssp.dialog.net.pl
2011/05/26 00:53:08
Problem z SIGN AND SUBMIT.
Wszystko zrobiłam doszłam do kroku sign and submit i nie działa, nie chce przeskoczyc dalej... Czy wie ktos czy to jest problem u nich na "lini" czy czegos nie zrobilam (w co watpie) Skad ten problem?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/26 08:36:40
slavo majac tylko paszport polski nie dziala ruch bezwizowy .Jesli mozesz dokumentami poswiadczyc ze mieszkasz teraz w Niemczech oraz ze cos Cie tutaj trzyma to staraj sie o wize w Niemczech.

Paulina moze skorzystaj z innej przegladarki ..
-
Gość: Paulina, *.ssp.dialog.net.pl
2011/05/26 10:39:35
no kurcze probuje w Internet Ex, w Mozilli czy nawet na innym komputerze i dalej tak samo... a zalezy mi na czasie a tutaj jak na zlosc, chyba nie pozostaje mi nic innego jak zadzwonienie na infolinie i sie dowiedziec... ;/
-
2011/05/26 23:20:37
Witam ,mam kilka pytań córka wybiera się do USA do dziadków którzy są tam legalnie ona obecnie ma 13 lat paszport wyrobiony ma w 2004 i cztery odmowy ostatnia w 2006 ale to przez to że starała się ze mną ,mam nadzieje że jak sama teraz podejdzie to dostanie zastanawiam się czy nie jest za póżno na planowanie wyjazdu na wakacje i czy ten paszport z tym starym jej zdjęciem bo robionym 7 lat temu to na dziecku widać różnicę paszport ważny jeszcze 3 lata czy jest sens zmieniać ? Bardzo proszę o poradę
-
Gość: , *.pl
2011/05/27 15:47:45
Ja również mam problem z SIGN AND SUBMIT, a próbuję już drugi dzień..
-
Gość: MGG, *.internetdsl.tpnet.pl
2011/05/27 16:16:39
Czy trzeba mieć "odcinek dla klienta" , który konsul daje przy odbiorze przesyłki (paszportu) ?
-
Gość: jacekm, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/27 16:19:42
To zalezy od kuriera. Ja wczoraj nie moglem znalezc w portfelu to powiedzial ze nie trzeba ale w koncu sie "dokopałem" i mu pokazalem.
-
Gość: monika, *.internetdsl.tpnet.pl
2011/05/29 19:52:21
witam! mam pytanie chcę wyjechać do USA z mężem i dzieckiem - 2- latka. czy dla dziecka muszę wypełniać wniosek o wizę osobno, tak jak dla siebie czy w jakiś inny sposób. wypełniłam osobny wniosek wktórym oczywiście są takie pytania jak zarobki - śmieszne. nie wie czy dobrze zrozumiałam z poprzednich komentarzy że dziecko wpisuje się tylko w swiom wniosku, nie wiem co robić.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/29 19:57:43
martinka70 co do paszportu to nie wiadomo co moze byc na rozmowie .a czy nie jest za pozno na wyjazd na wakacje?jesli to sie przedluzy do polowy lipca to wtedy mniej Twoja Corka bedzie w USA na wakacjach a do tego ceny biletow sa wyzsze .

monika a do tego musisz za Corke zaplacic oplate za wize -nie ma tak ze dziecko to ma cos ulgowo.
Poczekaj na kogos kto wypelnial ds 160 dla rodziny lub tez rodzica i dziecko bo mozna takie cos razem wypelnic .chyba ze sama to wypelnisz-wypelnilas juz takie cos.Bo ds 160 ma taka funkcje .
-
Gość: monika, *.internetdsl.tpnet.pl
2011/05/29 20:33:00
nie wiedziałam , że ten wniosek ma taką funkcję więc trzeba poszperać. Jestem zaskoczona oczywiście bardzo pozytywnie szybką odpowiedzią.
-
Gość: monika, *.internetdsl.tpnet.pl
2011/05/30 13:45:23
Który to numer książeczki paszportowej, bo nr paszportu to wiadomo. I jeszcze miejsce wydania paszportu, w mojej miejscowości jest punkt paszportowy gdzie odbierałam paszport a wydany został przez wojewodę mazowieckiego. więc miejscem wydania paszportu będzie Warszawa czy Mińsk Mazowiecki - gdzie rzeczywiście został mi wydany. Dopytywałam się w punkcie paszportowym ale nie wiedzą.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/30 15:36:27
monika, my numeru ksiazeczki nie mamy ale sa tacy ze takie cos maja ..Co do wydania to wpisujesz wojewoda mazowiecki-tak tez masz napisane w paszporcie.
-
Gość: Paulina, *.ssp.dialog.net.pl
2011/05/30 17:55:23
Jak naprawic te SIGN AND SUBMIT? tydzien sie juz z tym mecze i dalej nie działa i z Reviev nie moge przejsc dalej...
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/31 07:41:39
Paulina a co mowia na infolinii o tym?
-
Gość: Paulina, *.ssp.dialog.net.pl
2011/05/31 22:07:41
szczerze to sie nie dodzwonilam bo pare razy kiedy dzwonilam to wszyscy operatorzy byli zajeci...a wiadomo 4 zl za minute to duzo wiec czekanie az laskawie ktos ze mna porozmawia to nie na reke, masakra jakas...
-
Gość: Ania, *.tvk.torun.pl
2011/06/01 15:01:33
Witam, wybieram się na końcu lipca do NY celem odbycia spotkania z naukowcami prowadzącymi badania w dziedzinie w której robię doktorat. Mam w na terenie Politechniki spędzić ok tydzień. Mam już zaproszenie. Chcę się upewnić czy mój wyjazd kwalifikuje się do kategorii B-1? I czy w związku z kategorią i krótkim czasem pobytu mogę nie odbywać, jak wyczytałam na stronie konsulatu? Z góry dziękuję za odpowiedź
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/06/01 19:34:56
Ania ta wiza po to jest aby jechac na badania ,seminarium ..wazne ze za to nie bierzesz pieniedzy..wez ze soba to zaproszenie :) bo przy takich wyjazdach prosza o pokazanie.

-
Gość: Ania P, *.internetia.net.pl
2011/06/02 16:05:16
Wiatam! Prosze o porade bo juz naprawde nie wiem co robic. W srode bylam w Ambasadzie i znowu nie dostalam wizy- przed ostatni raz byl w listopadzie 2010 wiec odstep ten byl poł roku. Moj chłopak z ktorym planujemy wspólna przyszlosc w lutym wyjechał wraz ze swoja rodzina do USA(zielona karta)- probowalam w listopadzie i teraz 1 czerwca i znowu nic:( Czy jest jakas mozliwosc zebym pojechala do niego na innym rodzaju wizy?? Z tego co kojarze jest jeszcze wiza narzeczeńska ale jesli on jest rezydentem to chyba on nie moze skladac o taka wize dla mnie?? Jak to jest prosze o porade... Moze ktos był w takiej sytuacji ??
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/06/02 19:00:03
Ania a co Cie tak trzyma w Polsce,moze bylo widac ze lecisz do chlopaka a jesli tak to w wielu przypadkach takie osoby wychodza bez wiz -bo moga zostac dluzej niz wiza pozwala
wiza narzeczenska bedzie wtedy jak Twoj chlopak bedzie miec obywatelstwo USA a tak pozostaje wiza turystyczna,studencka na nauke ,pracownicza,na staz ..
-
Gość: magda19_73, *.238.60.77.tedata.net
2011/06/04 18:52:25
witam ponownie:) pytanie troche nietypowe jak na problematyke tego forum. wiem ze wiekszosc osob pyta o wize turystyczna (tez sie tutaj wczesniej udzielalam w tej kwestii kiedy staralam sie o wize B2 -otrzymalam ja na 10 lat) natomiast w tej chwili interesuja mnie szczegoly wizy E-2. przejrzalam chyba wszystkie mozliwe linki odnosnie tej wizy i tak naprawde poszukuje osob ktore przechodzily caly proces zwiazany z tego typu wiza. moze gosc 66 pomoze jak zawsze? :)
pozd
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/06/05 08:27:57
magda a zapoznalas sie z stronami rzadowymi-takimi jak te

travel.state.gov/visa/temp/types/types_1273.html
mozesz poszukac czegos na forach anglojezycznych.
-
Gość: Monika, 79.175.245.*
2011/06/05 22:04:55
Witam,

Ja jestem w trakcie wypelniania wniosku elektroniczneogo DS-160 i mam pytanie, jak skoncze go wypelniac to jak mam uzyskac ten kod i potwierdzenie zlozenia wniosku ? czy moge zrobic to na swoim komputerze a np wydrukowac w pracy, czy przyjdzie mi cos konkretnego na maila ? ( w pracy mam laserowa drukarke,w domu w ogole nie posiadam) czy bedzie to jakis problem, nie chce aby cokolwiek mi przepadlo i nic nie uda mi sie wydrukowac. Prosze o odpowiedz
-
Gość: magda19_73, *.238.56.234.tedata.net
2011/06/06 12:07:57
@66 dziekuje za podeslany link-wszystkie je przestudiowalam:) teoretycznie jestem obeznana bardzo dobrze w temacie. no coz pozostaje wiara w prawnika. dziekuje jeszcze raz.
pozd
-
Gość: Ania P, *.internetia.net.pl
2011/06/06 23:59:53
Moze ktos wie jak to jest teraz w prawie Amerykanskim... Chodzi o to- moj narzeczony jest rezydentem USA i tam mieszka, jesli przylecial by do Polski i wzielibysmy ślub to czy wtedy ja mialabym mozliwosc dostania tez zielonej karty albo przynajmniej wizy ktora umozliwila by mi przebywanie na terenie USA ?? Słyszalam ze pozmienialo sie teraz troche prawo i prawdopodobinie byla by taka mozliwosc?! Czy to prawda ??
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/06/07 01:32:40
a gdzies takie cos slyszala Aniu?bo powinnas brac pod uwage strony rzadowe takie jak te:
www.uscis.gov/portal/site/uscis

jesli wezmiesz slub z rezydentem to teraz okres oczekiwania moze wyniesc na wize na pobyt staly i 5 lat.ten czas sie zmienia bo daty sa ruchome.Takie cos bylo i kiedys mozliwe -ze sie czeka na swoja kolej .
co do wizy to pozostaje ,jak turystyczna,studencka,pracownicza itd..w linku wyzej masz wymienione wszystkie rodzaje wiz..

magda jak znasz dobrego prawnika to powie Ci co i jak,powodzenia

Monika jak bedziesz juz konczyc wniosek ds 160 mozesz wpisac adres e-mail i przyjdzie Ci adres ten potwierdzenie ,wniosek i wtedy sobie go wydrukujesz tam gdzie bedziesz chciala.

-
Gość: Ania, *.tvk.torun.pl
2011/06/10 15:30:37
Witajcie,
mam pytanie. Próbuję wypełnić wniosek DS-160. RObię "SAVE" i zapisuję też na dysku, jednak po wejściu (Może źle wchodzę-wchodzę normalnie od początku "start application"-ładuję zdjęcie a potem wybieram-"upload"-potem pytają o wskazanie pliku, pierwsze litery imienia i rok ur. oraz pytanie szczegółowe; potem mam wpisać ID APPLICATION-czy to prawidłowa droga?)-okazuje się, że wypełniona jest TYLKO pierwsza strona. Dodam, że ID też za każdym razem-po załadowaniu zdjęcia jest inne. Będę BARDZO wdzięczna za pomoc w tej sprawie.
-
Gość: Nk, *.nsystem.pl
2011/06/11 19:00:38
, parens (), period (.), apostrophe ('), comma (,), hyphen (-), and space.

Walczę z tym już od 20 minut!!!! Próbuję różnych kombinacji - wpisywałam samą nazwę ulicy, dawałam różne odstępy, inaczej wpisywałam numer mieszkania, używałam innych znaków specjalnych, ale problem ewidentnie tkwi w nazwie ulicy!! :-(

HELP :-)))
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/06/12 19:37:19
Witam mam pytanie jestem posiadaczem wizy czas waznosci wynosi 2 lata w moim przypadku i doszly mnie sluchy ze jezeli jest to moja pierwsza wiza lub podroz do usa to mam pol roku czasu od otrzymania wizy wyjechac z polski bo inaczej utrace waznosc wizy prawda to czy kolejny mit ??:
-
Gość: Monika, *.ssp.dialog.net.pl
2011/06/12 23:11:19
Witam!
Jeżeli dostałam wizę na 10 lat, to obojętnie kiedy wyjadę do USA ? Czy mam jakiś czas od momentu otrzymania wizy ?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/06/13 08:35:14
, akz47 to jest mit a gdzie o takim czyms slyszalas?moze zapytaj sie tych osob aby Ci pokazali na stronie Ambasady gdzie o takim czyms pisze,wiza oraz paszport maja byc wazne pod czas wjazdu na teren USA.
Monika masz czas aby wjechac przez okres 10 lat ale moze sie zdarzyc tak ze urzednik zada Ci pytanie dlaczego teraz lecisz do USA ..

-
Gość: Monika, 79.175.245.*
2011/06/15 16:35:35
Mam pytanie, czy ktos z W as dzwonil niedawno umowic sie na termin? Ile sie czeka na wizyte ? nie chodzi mi ile ogolnie tylko teraz, czy to jest kwestia dwoch dni, tygodnia czy wiecej ?
-
Gość: Monika, 79.175.245.*
2011/06/15 21:58:44
MAM bardzo wazne pytania, nie wiem jak zaakceptowac i wyslac wniosek aby uzyskac potwierdzenie i kod z numerem na maila!!!!
Czy ktos moze podac mi swoje GG abym mogla uzyskac informacje?
Ja mam tez inny problem. Nie zapisywalam formularza na komputerze, robie wszystko online po wpisaniu nr formularza i pytan pomocniczych, nie wiem jak to zapisac
Bardzo prosze jakas duszyczke o pomoc bo stoje w miejsce :(
moje gg to 1740676
-
Gość: canx, *.itsa.net.pl
2011/06/20 16:27:13
Witam,

Mam maly zgryz z podaniem o wize... mianowicie jak bardzo precyzyjnym trzeba byc wpisujac adres pobytu w USA oraz dane osoby kontaktowej w USA? Chce wyrobic wize, bo planuje jakos jesienia sie wybrac, mniej wiecej wiem, co chcialbym zobaczyc, ale raczej bedzie to wloczega z plecakiem bez nastawiania na rezerwacje hoteli itp. Nie mam zadnych znajomych ani innych namiarow na ludzi, ktorzy mieliby byc moim kontaktem w USA. W rozmowie powiem uczciwie jak zamierzam spedzac czas i ze jak mi sie spodoba tkwic 2 tygodnie w jednym miejscu albo opuscic je po 1 dobie to tak bede robil, dlatego nic nie chce rezerwowac poza - potencjalnie - pierwszymi kilkoma nocami. Bede podrozowal sam - czy to jest jakis problem? konkretna data wyjazdu itp tez moga sie zmienic w zaleznosci od tego, jaki dostane urlop i na kiedy, ale nie mam cisnien w tej materii :)

Dajcie znac bo to jedyna rubryczka i ew temat ktore mnie stresuja :)
-
Gość: , *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2011/06/21 21:16:10
witam, jestem studentem i chcę ubiegać się o wizę, czy muszę na rozmowę z konsulem przynieść jakiś dowód na to , że studiuję, np indeks?
co to jest national identification number pojawiajacy sie we wniosku wizowym? czy to jest PESEL?
-
Gość: Monika, 79.175.245.*
2011/06/22 16:32:50
Dzisiaj bylam w konsulacie i dostalam wize !! Niestety nie wiem na ile bo nie dostalam jeszcze paszportu.

Do pytania powyzej,
ja bym napisala ADRES PIERWSZEGO HOTELU w ktorym bym sie zatrzymala, kolega staral sie o Wize B-2 4 lata temu wpisal hotel w ktorym nawet nie mial rezerwacji, ze tam bedzie nocowal, dostal wize i byl w USA miesiac tez sie wloczac. Nie musisz mu mowic,ze zamierzasz sie wloczyc, ja bym powiedziala porpostu,ze chce dobrze zwiedzic Nowy Jork i np Washington DC to wszystko.

Jak ktos studiuje to moze miec przy sobie dokumenty potwierdzajace status studenta aczkolwiek konsulowi podajesz tylko i wylacznie wymagane dokumenty jakimi sa:
-potwierdzenie zlozenia formularza
-DHL
-opalta
-paszport

O reszte moze Cie poprosic a nie musi.
Ja mialam zaswiadczenie ze szkoly z pracy i zaproszenie o nic nie pytal. Odczytal kodem moja aplikacje i spytal do kogo na ile, gdzie, kim dla mnie ta osoba i ,ze dostaje wize.

Pozdrawiam ai zycze szczescia bo o to wlasnie tu chodzi a nie o papiery.
-
Gość: fil, *.play-internet.pl
2011/06/23 00:54:39
znalazłem bardzo tanie przeloty do USA, chce lecieć w styczniu przyszłego roku, niestety ta promocyjna cena może zniknąć lada dzień, nie wiem czy warto ryzykować i kupować???
Mam stała pracę - w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego przy funduszach UE,
znam biegle angielski, interesuje się USA - pisałem prace dyplomową na ten temat itp.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/06/23 07:34:14
national identification number-to jest PESEL :)

fil no to po pozostaje wiza aby :).Sa osoby ze majac taka prace moga wizy nie otrzymac ale nalezy isc :)
-
Gość: gacek, 193.239.126.*
2011/06/23 14:20:15
Mam pytanie, staram się o wizę dla marynarzy, jednak jeszcze armator nie wysłał mi potrzebnych dokumentów (w tym kwitek za opłatę wizy). Boje się, że mogę nie zdążyć ze wszystkim, bo dzień zaokrętowania zbliża sie wielkimi krokami... moje pytanie brzmi: czy 2 tygodnie to dość czasu na załatwienie wszystkiego? Czy w razie kilkudniowego oczekiwania można "poprosić" o przyspieszenie rozmowy z konsulem?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/06/23 15:10:40
gacek,jak bedzie taka mozliwosc aby rozmowa byla szybciej to mozna :)
-
Gość: gacek, 193.239.126.*
2011/06/24 16:47:29
aha, dzięki a mam jeszcze pytanie odnośnie podpisu elektronicznego na formularzu. jeszcze nie wypełniałem wniosku, ale zastanawiam się jak ten podpis zrobić... Chce również zauważyć,że dodzwonienie się do ambasady graniczy z cudem (z tel stacjonarnego na nr- 22 703 700 120). Próbuje już 3 dzień i nic... Jak więc mam się umówić na rozmowę? może z telefonu kom jest łatwiej?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/06/24 20:51:21
umawiasz sie na rozmowe ale dzwoniac pod inny numer ;)
polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html#krok_4

co do podpisu elektronicznego to pkt 8 masz to ladnie wytlumaczone :

polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html#krok_2
-
2011/06/26 00:06:57
Mam pytanie co do zdjęcia. Wypełniłam formularz i na końcu musiałam załadować załącznik ze zdjęciem. Zdjęcie jest to samo co mam w paszporcie, zeskanowałam je i wrzuciłam do formularza pokazało mi, że wszystko sie zgadza, lecz zdjęcie nie ma takich wymiarów jak są podane na stronie ambasady, pomimo tego wysłałam aplikacje. Czy jest możliwośc, że w ambasadzie cofną mi formularz bądz bedą kazali zrobić nowe zdjęcie???
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/06/26 08:00:26
show90 jak nie bedziesz miec odpowiedniego zdjecia to Cie wroca abys zrobil-dal odpowiednie zdjecie..
-
Gość: zozoka, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/06/26 10:39:16
Witam

Mam możliwość wyjazdu turystycznego we wrześniu, (tranzyt przez USA do Peru) czy jest realna opcja, że uda mi się do tego czasu wyrobić wizę?
Jak długi jest czas oczekiwania w miesiącach letnich?

Z góry dziękuję
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/06/26 12:13:12
zozoka,okres oczekiwania na rozmowe moze wyniesc i 1 tydz ale moze byc tak ze rozmowa bedzie i za 2-3 dni a potem czekasz 5 dni roboczych na paszport z wiza.
-
Gość: markepa, *.rzeszow.vectranet.pl
2011/06/26 14:22:51
Witam.Mam pytanie, gdzie w vizie do USA jest jej numer. Czy jest to numer control, czy te czerwone cyferki.Prosze o odpowiedź
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/06/26 15:04:30
-
Gość: markepa, *.rzeszow.vectranet.pl
2011/06/26 15:12:33
dzięki gościu66
-
Gość: zozoka, *.icpnet.pl
2011/06/26 21:47:06
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Jeszcze mam takie pytanie, czy jeśli nie planuję pobytu w USA, a jedynie przejazd (tranzyt) to mogę mieć problem z uzyskaniem wizy turystycznej?
Koszt obu wiz jest ten sam, a nie wiem gdzie mnie w przyszłości na wakacje poniesie, więc wolałabym już mieć tę turystyczną :)

Pozdrawiam
-
Gość: Andrzej, *.ssp.dialog.net.pl
2011/06/27 00:21:42
Od paru dni probuje wypelnic ten cholerny wniosek. Dochodze do części dotyczącej zatrudnienia i za każdym razem kiedy próbuje przejść do następnej strony albo zapisać w pliku to co już mam wypełnione wyskakuje informacja, że nastąpił niespodziewany błąd aplikacji i że administrator zostanie o tym powiadomiony oraz że ja mogę odzyskać dostęp do wypełniania formularza. Uzyskuję ten dostęp, próbuję ponownie i wciąż to samo. Próbowałem wypełniać zupełnie od nowa ale za każdym razem to samo. Próbowałem zapisywać dane w pliku a potem z pliku odzyskiwać i znów za każdym razem to samo. Próbowałem wszystkiego tego na trzech różnych komputerach z trzema różnymi łączami internetowymi - na wszystkich to samo. Próbowałem wpisywać róznych pracodawców (mam dwóch) i za każdym razem, na każdym komputerze/łączu to samo. Dzwoniłem do obu konsulatów z prośbą o pomoc i odpowedziano mi że to niemożliwe. Czy mi qrwa nie jest dane pojechac do tej ameryki?! Moze mi ktos umiałby pomóc bo mi się pomysły skończyły...

Dzięki
Andrzej
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/06/27 07:47:17
Andrzej a dzisiaj jak dziala strona ,patrzyles po roznych przegladarkach jak np fire fox,google chrome.

zozoka mozesz sie starac o wize turystyczna ale wtedy powinnas powiedziec ze lecisz teraz z przesiadka ale za pare miesiecy-moze za rok przylecisz na dluzej do USA bo masz takie plany :)
-
Gość: gacek, 193.239.126.*
2011/06/27 14:20:07
słuchajcie, próbuje bezskutecznie dodzwonić się na ambasade aby ustalic termin wizyty (z telefonu stacjonarnego na numer 703 700 120- jest notka że połączenie nie może być zrealizowane, jeśli dam kierunkowy przed numer czyli 22, słysze pisk a potem numer zajęty).... jak się tam dodzwonić?
-
Gość: gacek, 193.239.126.*
2011/06/27 15:07:20
ps mam jeszcze jedno pytanie, czy musze osobiscie zadzwonić i umówić się na spotkanie czy może to zrobić ktoś inny np pracownik firmy w której będe pływać? oczywiście wszystkie dane niezbędne do ustalenia terminu podam.
-
2011/06/27 15:28:25
Witaj Gacek, 703 700 120 - numer powinien być wybierany z tel. stacjonarnego, bez kierunkowego 22. Przed chwilą sprawdzaliśmy - łączymy się bez problemu. Może w telefonie, z którego dzwonisz masz zablokowane połączenia na 700?

Nie musisz dzwonić osobiście, może zadzwonić i umówić Cię ktokolwiek, byle by posiadał wszystkie niezbędne dane, potrzebne do umówienia spotkania.
-
Gość: gacek, 193.239.126.*
2011/06/27 15:52:53
przepraszam, faktycznie to błąd mojego telefonu... mam blokadę.
czy jeśli zadzwonię do nich jutro to czy mogę "negocjować" termin spotkania czy jest to narzucone?
-
2011/06/27 16:13:13
Nic nie szkodzi - kto pyta, nie błądzi :-).
Jak najbardziej możesz negocjować - konsultant zaproponuje Ci najbliższy wolny termin - nie musisz umawiać się w tym dniu - możesz zasugerować datę, która Ci odpowiada, a on sprawdzi, czy jest wolna.
-
Gość: gacek, 193.239.126.*
2011/06/27 16:21:56
czy wiesz jaki jest teraz czas oczekiwania na spotkanie? czy "wizy nieimigracyjne" mają pierwszeństwo?
-
2011/06/27 16:43:18
Wizy nieimigracyjne mają krótkie terminy, obecnie podają 2 dni w Warszawie i 1 dzień w Krakowie - tu możesz sobie sprawdzać: travel.state.gov/visa/temp/wait/wait_4788.html?post=Warsaw&x=56&y=18
-
Gość: gacek, 193.239.126.*
2011/06/27 18:37:47
dzięki wielkie za pomoc! ta strona podnosi mnie na duchu!
-
Gość: Andrzej, *.internetdsl.tpnet.pl
2011/06/27 22:38:50
Ludzie błagam pomóżcie. To moja kontynuacja wczorajszego wpisu w którym pisałem ze nie moge wypelnic tego cholernego wniosku bo wciaz wyskakuja bledy. Po calutkoch dwoch dniach spedzonych na probach wypelnienia go na 3 roznych komputerach, 2 roznych przegladarkach i 3 roznych laczach internetowych (wszystkie mozliwe kombinacje) postanowilem wyjechac do innego miasta i sprobowac na zupelnie innym komputerze, innym laczu i jeszcze innych przegladarkach (tym razem sprobowalem Mozilla Firefox i Google Chrome). Niestety nie udaje sie znowu. Wciaz wyskakuja bledy (np. o takiej tresci: "Sys.WebForms.PageRequestManagerSerwerErrorException: An unknown error occured while processing the request on the serwer. The status code returned from the serwer was: 0") Ja już poprostu dostaje szału. Jak to jest, że wszystkim udaje sie wypełnic ten formularz, a ja nie moge mimo ponad stu prób. Nigdy nie udaje mi sie na żadnym komputerze/łączu/przeglądarce dojsc do konca. Ciagle wyskakuje jakis blad. Probowalem rano, w południe, wieczorem, w nocy i nad ranem. BLAGAM BLAGAM NIECH MI KTOŚ POMORZE. Moj e-mail ash71@tlen.pl Zapłace za pomoc. Podjade na terenie dolnego śląska do kogoś kto mi pomoże, albo dowiozę kogoś by pomógł mi u mnie.
-
Gość: Andrzej, *.internetdsl.tpnet.pl
2011/06/27 22:52:31
Prócz błędów bardzo często pojawia mi się komunikat "Your session has timed out. At least 20 minutes has passed since your application was last saved. To retrieve your DS-160 application, please enter your Application ID." Aplikację zachowuję co 2-3 minuty przy kazdym przejsciu do następnej strony - zachowuję również w pliku. Błagam pomóżcie
-
Gość: Andrzej, *.internetdsl.tpnet.pl
2011/06/27 23:18:12
To jeszcze raz ja. Najdalej gdzie mi sie uda dojsc do strona o zatrudnieniu. Dalej nigdy sie nie udalo. Za kazdym razem gdy dochodze do tego miejsca (nie wazne czy wypelniajac wniosek od nowa, czy odzyskujac go z pliku, czy odzyskujac go z systemu wnioskowego) przy probie przejscia do nastepnej strony albo zapisania tej strony wyskakuje komunikat: "An unexpected error has occurred while processing your previous request. The error has been reported to the site administrator; no further action is required. To retrieve your DS-160 application, please enter your Application ID." Tak niezmiennie od 4 dni. Zgodnie z trescia komunikatu odzyskuję dostęp do wniosku, wypełniam stronę o zatrudnieniu i wszystko w kółko się powtarza. Bez zmian, dziesiątki prób na różnych komputerach/łączach/przeglądarkach i w różnych miastach w których przebywam.

Błagam, niech mi ktoś pomoże albo chociaż niech powie że udało mu się wypełnić wniosek w którymś z dni 24-27 maja 2011
-
Gość: miki, *.hsd1.co.comcast.net
2011/06/28 01:02:25
Wyemigrowalem do USA 2 miesiace temu.jestem tu legalnie,podjalem prace,place podatki.niedawno urozilo nam sie dziecko i oczywiscie niedlugo musi byc ochrzczone.moja mama mieszka w Polsce.jeszcze nie widziala wnuka wiec zlozyla wniosek o wize turystyczna...i co jej powiedzial szanowny pan konsul????? "pani sie nie kwalifikuje,pani jest recistka i podejrzewam ze jedzie tam pani na leczenie ,poza tym pani syn mieszka tam za krotko zeby pani mogla do niego jechac i jest na to za wczesnie".Wiec ja zapytuje jak dlugo jeszcze bedzie za wczesnie ???a moze niedlugo bedzie za pozno??? swiadectwo urodzenia dziecka nie przekonalo pana szanownego konsula.
cala ta procedura wizowa w polsce to cyrk.zeby sie umowic telefonicznie na spotkanie placisz duze pieniadze.moja mama wydala ok 150 zl na telefony do nich.
ja swoje rozmowy o wizy (B2 i imigrancką) odbylem za granica.tam inaczej podchodza do czlowieka.nie podejrzewaja cie o wszystko a odsetek odmow jest naprawde znikomy.wiec jedziesz tam do tej wawy z mysla ze wkrotce zobaczysz rodzine....a tu ZONK!!dziekujemy ci konsulu warszawski za mily prezent.
wychodzi na to ze chrzest odbedzie sie bez mojej mamy.
wytrwalosci dla wszystkich odrzuconych.
-
Gość: pilotekk, *.unknown.vectranet.pl
2011/06/28 20:24:22
Andrzeju, mam identyczny problem, od 3 dni bez skutku próbuję przejść przez sekcję Work/Education. Zmieniałem ustawienia różnych przeglądarek, Javy, próbowałem od różnych providerów, wyłączania firewalli i nic. Ambasada przyznała telefonicznie, że był problem, ale twierdzi, że już został rozwiązany w Waszyngtonie (gdyby tak było, nie byłoby takich osób jak my). Mówią, żeby próbować do skutku i podobno "niektórym się udaje". Chciałbym poznać tych szczęśliwców...
-
Gość: pilotekk, *.unknown.vectranet.pl
2011/06/28 21:04:49
Andrzej, mnie się właśnie 5 minut temu udało, system: XP Professional 64-bit (wersja angielska), IE 8 64-bit, pozdrawiam
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/06/28 23:07:34
Witam, ja równiez mam ten sam problem od wczoraj nie mogę przejść zakładki Work, wszystko jest ok jeżeli zaznaczę "nie dotyczy" przy polu miesieczengo wynagrodzenia w lokalnej walucie. Jeśli natomias wpisuję kwote wynagrodzenia system wywala mnie wraca do logowania. W jakiej walucie wpisujecie kwotę w ZL czy w $ ??
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/06/29 22:16:44
aesh147 kwote wpisuje sie w zl :)
-
Gość: gacek, 193.239.126.*
2011/06/30 14:25:32
Chciałem się pochwalić, wszystko jest już "prawie" załatwione, 5 lipca mam wizytę w konsulacie :) Jeśli wyznaczyli mi spotkanie na godz 10.30, to o której wypada się tam pojawić? Mam też jedno maleńkie pytanko... czy, jeśli wizę załatwiam w Warszawie, to czy moge poprosić aby paszport odesłali mi na adres do Krakowa? (nie jest to adres mojego zameldowania, ale tam mogę oczekiwać na dokumenty). pozdrawiam!
-
2011/06/30 15:03:26
@Gacek, dobrze, że udało się z wnioskiem - dużo osób ma problemy ostatnio. Możesz się pojawić ok. 15 minut wcześniej - raczej nie wpuszczają z dużym wyprzedzeniem, więc nie ma sensu nerwówka pod Ambasadą i czekanie na ulicy - szkoda się stresować :-). Chyba możesz, głowy nie dam, ale wydaje mi się, że adres odesłania paszportów nie ma szczególnego znaczenia. Możesz też poprosić kogoś o odebranie w Warszawie - mój i męża paszport odbierała moja mama w czasie naszej nieobecności.
Trzymamy kciuki, powodzenia i koniecznie daj znać, jak poszło! :-)
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/06/30 17:16:22
-
Gość: gacek, 193.239.126.*
2011/06/30 20:47:42
Dzięki wielkie! Właśnie czytam ciekawostki na temat wizy i dowiedziałem się, że oddanie im paszportu wcale nie jest równoznaczne z otrzymaniem wizy. Czy po rozmowie z konsulem nie dostanę informacji o tym czy wiza zostanie mi przyznana? hmm w moim przypadku taka "niespodzianka" oznacza utratę pracy...
-
Gość: gacek, 193.239.126.*
2011/06/30 20:53:52
a tak przy okazji, zapytam się w imieniu przyjaciela, czy zaświadczenie o niekaralności jest koniecznym elementem dla każdego kto ubiega się o wizę czy powinni je posiadać wyłącznie ci, którzy byli karania (zaświadczenie o wyroku sądu)?
-
Gość: piotrek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/07/01 22:51:25
Witam. Wypełniam właśnie formularz ds 160 i tam muszę wypisać członków rodziny będących w stanach. Chcialem tam wpisac ciocię i siostrę cioteczną bo do nich chcę jechac ale w opcjach wyboru pokrewieństwa są tylko rodzeństwo/ żona / dzieci. Czy w związku z tym ze nie są one az tak bliska rodziną mam o nich nie wspominać we wniosku, choć to do nich jade a one są tam legalnie? pozdrawiam
-
Gość: piotrek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/07/02 13:24:41
... I mam jeszcze jedno, ważniejsze pytanie. W tym roku zdałem maturę, pójdę na pewno na studia, chcialbym w sierpniu leciec do stanów, pod koniec lipca isc na rozmowe z konsulem. No i znajomi straszą mnie ze to tylko strata kasy bo wizy nie dostanę na pewno skoro nie bede mial jeszcze indeksu. No więc jak to jest? wydaje mi się że do 30 września zaliczam się jeszcze do uczniów, później będę studentem. Na rozmowę mogę wziąć świadectwo maturalne, ew jakies zaświadczenie że dostałem się na studia? ( o ile się dostanę :) ) Czy myślicie może że nie mam po co tam jechać bo konsul powie ze chce spierdzielic do usa i stracę tylko sporo kasy. Był ktos w takiej sytuacji? Pozdrawiam raz jeszcze
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/07/02 21:53:35
gacek jesli wiza nie bedzie wydana to bedziesz o tym powiadomiony odrazu po rozmowie,sa przypadki ze Ambasada sprawdza dana osobe i jesli Konsul mowi na rozmowie ze wiza jest to ta wiza moze nie byc wydana-ale czy masz sie takiego czegos obawiac-podajesz falszywe dane,klamiesz ?
co do zaswiadczen o niekaralnosci to one sa potrzebne jak ktos mial cos nie tak z prawem,masz podane na stronie Ambasady kto musi takie cos wziasc -jesli zaznaczy ze mial cos nie tak z prawem..zaswidaczenia tez sa potrzebne jak ktos leci na pobyt staly-wizy narzeczenskie..

piotrek, na to prostej odpowiedzi nie ma czy masz isc czy tez nie ..zapoznaj sie dobrze z odpowiedziami tutaj co sa i sam zobaczysz jak moze byc i jak jest :)
wazne abys wiedzial co bedziesz robic po powrocie i czy masz do czego wrocic
co do ds 160 to jak nie mozesz tam takiego czegos wpisac to nie wpisujesz i tyle :)
na rozmowie mozesz byc zapytany do kogo lecisz i wtedy powiesz
-
Gość: piotrek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/07/03 18:30:12
spoko, dzięki. Chyba nawet będę mógł zalatwic papier ze mam po co wracac bo 21.07 będą juz ostateczne listy studentów na politechnice b-stockiej i pewnie wtedy juz uproszę ich o jakies potwierdzenie. pozdro
-
Gość: ewka, *.dynamic.chello.pl
2011/07/04 20:44:48
hej,
własnie wypełniam wniosek wizowy i mam mała watpliwosc a mianowice chce jechac na ok 2 miesiace do usa, najpierw na miesiac do kuzyna, ktory mieszka w las vegas tylko niestety jest tam nielegalnie a potem do waszyngtonu do mojego chlopaka, który jest obywatelem usa. i teraz pojawia sie moja watpliwosc- jezeli wpisze na wniosu ze zatrzymuje sie u mojego chlpaka, a poleca najpierw do kuzyna (czyli przeciwne wybrzeze niz te które podałam we wniosku) to moge miec problemy na lotnisku np. pytanie dlaczego paniu tu przyleciała a nie do waszyngtonu skoro podala pani taki adres czy na lotnisku nic nie bede wiedziec o miejscu które podalam jako adres postou?
-
2011/07/06 12:22:48
jedno pytanie...co w momencie jak już mam wypełniony wniosek, umówioną wizytę w konsulacie i zobaczyłam że na potwierdzeniu jest zła data urodzenia...tzn. miesiąc urodzenia przesunął siępo użyciu 'scroll'a' myszki:( Czy to znaczy że muszę wypełnić nowy wniosek??:( Z góry dziękuję za informację.
-
Gość: mw444, *.lan.mannet.pl
2011/07/07 13:54:09
po wypelnieniu wniosku ds-160 najpierw mam dokonac wplaty a dopiero potem umawiac sie na spotkanie z konsulem?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/07/07 23:51:54
mw444 masz miec oplate zrobiona przed sama rozmowa ale poczekaj na rozmowe na infolinii bo Ci powiedza ile masz zaplacic .

ewka moze pasc takie pytanie na rozmowie na granicy ale wcale nie musi..A wtedy od urzednik oraz Twoich odpowiedzi zalezy jak bedzie z wlotem.Bo moglas zmienic trase ;)
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/07/09 08:51:37
Mam pytanie, w środę mam rozmowę z konsulem a w niedzielę mam już zarezerwowny bilet do USA (tylko tranzyt), czyli muszę otrzymać wizę do 2 dni (a nie 5 dni roboczych). Jakie są szanse, że konsul zgodzi na odbiór wizy osobiscie? Czy są w ogóle szanse aby ta wiza dotarła do piątku?
Będę wdzięczna za odpwiedź.
Ania
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/07/09 09:15:53
aetl25 mozesz zadac takie pytanie o odbior wizy osobiscie i moze ja dostaniesz tego samego dnia ..a co do piatku to sa osoby ze maja wize po 2-3 dniach w domu .Mozesz tez w czwartek zobaczyc na stronie,zadzwonic do dhl gdzie jest przesylka .
-
Gość: OKa, *.221.rev.vline.pl
2011/07/10 13:50:45
Witam serdecznie,
złożyłam wniosek o wizę, ale pomyliłam się w jej wypełnianiu, chcę wypełnić go jeszcze raz, czy mogę to zrobić i nikt nie będzie na to krzywo patrzył czy jest to duży problem? Wydaje mi się, że można tak zrobić, ale Wy na pewno wiecie lepiej ;) Pomyliłam się w rubryce dotyczącej tego, kto będzie płacił za mój wyjazd. Zależy mi na pilnej odpowiedzi. z góry dziękuję i pozdrawiam
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/07/10 21:46:10
jak go nie podalas na infolinii to mozesz go wypelnic jeszcze raz i podac-wziasc ten wlasciwy na rozmowie.
-
Gość: eM53, *.static.gprs.plus.pl
2011/07/11 09:24:53
czy termin rozmowy z konsulem to kwestia 'dogadania sie' czy oni wyznajczaja termin i koniec kropka? mam problem z grafikiem w pracy i nie wszystkie dni mam dyspozycyjne ;/
-
2011/07/11 12:25:27
Konsultant proponuje termin, Ty decydujesz, czy taki Ci odpowiada, czy wolisz inny - jest sporo wolnych terminów, więc nie ma problemu z dogadaniem się, w ogóle się tym nie przejmuj.
-
Gość: , *.7-1.cable.virginmedia.com
2011/07/13 12:17:32
Witam,
Mam pytanie ;chciała bym lecieć z narzeczonym i nasza córką na urlop do mojej rodziny,ja posiadam wizę a oni nie jak wygląda proces przyznawania wiz rodzina ,czy oboje musimy iść do ambasady i w przypadku gdy on dostanie np odmowę czy ja moge starac sie o wizę dla dziecka
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/07/14 08:37:28
Mozesz sie starac o wize dla dziecka w taki sposob:

polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/skadanie-wnioskw-o-wiz-dla-dzieci.html

jesli Twoj narzeczony nie dostanie wizy-to mozesz starac sie o wize dla dziecka.
-
Gość: Łukasz, *.cegedim.fr
2011/07/15 13:48:31
Witam,
Mam takie pytanie.
Skończyłem informatykę i pracuję w Warszawie jako programista. Chciałbym jednak na 2 lata wyjechać do anglojęzycznego kraju w celu podszkolenia języka. Do tej pory brałem pod uwagę tylko Londyn, ale teraz zastanawiam się nad NY.
Pracy będę chciał szukać na miejscu.
Pytanie: Czy na rozmowie z konsulem powinienem powiedzieć prosto w mostu, że chciałbym jechać do USA by pracować legalnie przez dwa lata ?
Mam 26 lat, wykształcenie wyższe, obecnie zarabiam 5 500 netto w Wawie.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/07/16 07:38:50
Łukasz sa osoby ze leca na rozmowe kwalifikacyjna i wtedy staraja sie o wize biznesowo-turystyczna a w Twoim przypadku moze byc roznie to odebrane ..
-
Gość: fil, *.play-internet.pl
2011/07/19 20:30:23
Czy na wizie Turystycznej mozliwy jest wypad do meksyku na kilka dni ?? czyli lot np. z europy do USA, z USA do meksyku, powrot do USa i do Europy???
-
Gość: , *.tvk.torun.pl
2011/07/20 07:24:03
Witajcie,
jestem przyjezdna i miałam duży kłopot z tym, co mam zrobić z komórką udając się na rozmowę. W e-mailu dowiedziałam się, że nie wolno wziąć m.in. laptopów, mp3 i telefonów komórkowych. Tak jak w podróży bez wszystkich wymienionych w podróży mogłam się obejść, tak bez komórki nie bardzo. Komórkę zostawiłam w innym miejscu gdzie specjalnie musiałam wrócić po nią. A co się okazało? Że po wejściu są zwyczajne półeczki gdzie się zostawia i dostaje numerek!
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/07/20 17:04:44
Jak byles w Warszawie to faktycznie mozna zostawic komorke u ochrony,w Krakowie nalezy poszukac innego miejsca gdzie sie zostawia telefony ..

fil, mozliwy jest wyjazd do Meksyku ,zapoznaj sie z tym dobrze co jest na tej stronie-na samym dole masz to wyjasnione:
polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/rejestracja-wyjazdu-z-usa---formularz-i-94/rejestracja-wyjazdu-z-usa-po-powrocie-do-kraju.html

a wize masz wielokrotnego przekroczenia granicy z literka M?
-
2011/07/20 19:56:07
Witam,
mieszkam w Krakowie, chcę dokonać opłaty za wizę. jeśli jest podany nr konta to tylko do Warszawy,czy mam wpłacić na te konto?

Ambasada USA,
Al. Ujazdowskie 29/31,
00-540 Warszawa,
Citibank Handlowy
numer rachunku: 33 10301508 0000000500350016

Czy wpłacam na poczcie, czy w banku?

Bardzo proszę o odpowiedź.
Ewa
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/07/20 20:24:56
ewa-wanda na poczcie mozesz wplacic bo jest za darmo..co do banku to musisz miec pieczatke na wplacie ,bo te przez internet nie sa przyjmowane..No i bank pobiera prowizje.

co do numeru to wplacasz na te podane konto ,to dotyczy Warszawy i Krakowa
-
2011/07/20 20:30:51
Dziękuję serdecznie za informację:)
-
2011/07/20 23:36:26
Witam,
przeglądam na pdf formularz DS-160, chcę się zapoznać, aby jak najmniej zrobić pomyłek, gdy w rzeczywistości zacznę go wypełniać.

Jest takie zdanie "Relationship to You" - i nie wiem co mam wpisać dalej?

Otrzymałam zaproszenie od pewnej firmy na dwudniowy zjazd:) ale ja nie jestem pracownikiem, nie otrzymuję wynagrodzenia.
Mam spisaną umowę z firmą "umowa o zachowaniu poufności", ale po pierwsze nie wiem jak wpisać po angielsku, a po drugie tu może zostać taki tekst nieodpowiednio odebrany.
Zaproszono mnie/nas bo udzielam się na forum i to jest nagroda za to, że innym odpowiadam na pytania.

Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.
Ewa
-
2011/07/21 14:02:35
Witam ponownie,
w miejscu "Relationship to You" wpisałam X, z mojej grupy osób nikt nie wiedział co wpisać. Takie pytanie pojawiło się ponownie, ale tu należało zaznaczyć jakąś możliwość i ja zaznaczyłam "inny".
Wysłałam formularz i ostatnią stronę wydrukowałam. Wszystko poszło pomyślnie.

Mam pytania:
1. Kiedy mogę umówić się na spotkanie? Czy jeszcze dzisiaj, czy muszę odczekać?
2. Czy za wizę mogę zapłacić dzień wcześniej, przed spotkaniem?
3. Mam zaproszenie od firmy, czytałam gdzieś, że nie będzie potrzebne, ja jednak wolałabym dać:) Staram się o wizę B1/B2.

Proszę o odpowiedź.
Ewa

-
2011/07/21 14:27:20
Witamy :-)
@Ewa-Wanda, na spotkanie możesz umawiać się od razu, nie musisz czekać. Za wizę możesz zapłacić już teraz, ważne, aby data na druku była przed spotkaniem (tu jest druk - photos.state.gov/libraries/poland/283944/PDF/MRV_FEE_form_non_pet_406.pdf). Wszystkie dodatkowe dokumenty, które uważasz za przydatne, możesz zabrać ze sobą i pokazać - nie ma jednak gwarancji, że Konsul w ogóle będzie chciał je czytać. Dodatkowe papiery to wątpliwość wielu osób, ubiegających się o wizę - brać, czy nie brać... pomogą, czy nie... Ja wychodzę z założenia, że najważniejsze jest wrażenie, jakie zrobisz na Konsulu, Twoja postawa decyduje, jak Konsul Cię postrzega, czy jesteś wiarygodna w Jego mniemaniu. Ale jednocześnie, jeśli dodatkowe dokumenty pomagają mieć więcej wiary w siebie, uspokajają i pozwalają zrobić lepsze wrażenie - nic nie szkodzi mieć je ze sobą :-). Trzymamy kciuki i czekamy na dobre wiadomości!
-
2011/07/21 14:56:21
Dziękuję bardzo za odpowiedź:)
To ja już dzisiaj będę umawiała się na spotkanie. Im wcześniej to lepiej, mam nadzieję, że uda mi się załatwić wszystko pozytywnie.
Oczywiście jak już będę po, to poinformuję, co jak załatwiłam.

Pozdrawiam serdecznie.
Ewa
-
2011/07/21 15:34:53
powodzenia! pozdrawiamy :-)
-
Gość: Itak, *.polkomtel.com.pl
2011/07/22 11:34:58
Dwa pytanka, jestem po spotkaniu w Konsulacie w W-wie:
1) Ile czeka się teraz na paszport z wiżą DHL? Rozmowa w środę rano, dziś (piątek) nr przewozowe nadal na stronie DHL są nie rozpoznawalne
2) Co widzi urzędnik na lotnisku w stanach? W sensie: czy widzi, że ktoś o np. tym samym nazwisku jest w stanach nielegalnie? Na rozmowie z konsulem ta informacja się pojawiła (szczere wypełnienie formularza) i wiza została przyznana (wg słów - na 10 lat).
Obawiam się teraz tylko urzędnika na lotnisku docelowym (mam ponad 25 lat, pracę w Polsce i wykupiony bilet na 2 tygodnie). Lecę do dalszej rodziny (powiedzieć family czy cousins?), która jest tam całkowicie legalnie i ma inne nazwisko.

Pozdrawiam i dziękuję za ten wpis (i komentarze). Sporo pomogły przy wypełnianiu DS-160. :-)
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/07/22 13:59:29
Itak, czeka sie 5 dni roboczych na paszport ..Moze byc tez 3 dni..
co do rozmowy z urzednikiem to napisales prawde,wrazie czego tak samo powiesz i tyle
lepiej przygotuj sie na pytania do kogo lecisz,co robisz w Polsce.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/07/22 17:47:28
wydrukowalam potwierdzenie na drukarce atramentowej. czy to duzy blad? beda problemy?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/07/22 17:54:21
ckf wyrazny jest kod,nie rozmazany a do tego caly druk jest ok ?jesli tak to mozesz takie cos wziasc a jesli masz watpliwosci to wydrukuj to na laserowej drukarce
-
Gość: , *.7-1.cable.virginmedia.com
2011/07/26 19:29:55
Witam !
mam pytanie odnośnie wizy dla dziecka; czy oboje rodziców może podchodzić w imieniu dziecka wówczas gdy tylko jedno z nich posiada wizę,a drugie dopiero będzie się o nią ubiegać ,chce również zaznaczyć ze nie jesteśmy jeszcze małżeństwem,czy dla dziecka wypełniać osobny formularz czy umieścić jego dane w podaniu wizowym rodzica , czy oplata wizowa dla dwu latka jest taka sama jak dla dorosłych,jeżeli do ambasady wybieramy się w październiku to kiedy najlepiej dzwonić,czy lepiej jechać do ambasady w Londynie przebywając na terenie uk i ostatnie pytanie jak zrobić żeby oboje rodziców mogło wejść do ambasady????Z góry Dziękuje
-
Gość: , *.7-1.cable.virginmedia.com
2011/07/26 21:17:30
Witam ! mam jeszcze jedno pytanie odnosnie nr ewidencji w polsce jest to nip w anglii national insurace number ,ktory nr mam podaj jezeli mieszkam w uk
-
2011/07/26 22:04:50
Witam ponownie,
to miałam szczęście i dostałam wizę B1/B2 :) Dzisiaj byłam na spotkaniu.

Pan Konsul był miły, zadawał takie pytania:
Po co jadę?
Czy na pewno firma, która mnie zaprasza pokryje koszty?
Co mnie z tą firmą wiąże? czyli coś w stylu "Relationship to You" no i słownie bez problemu powiedziałam:)
Czy pracuję?
Pytał na ile dni jadę? Jak powiedziałam, że na dwa dni, to był bardzo zdziwiony.
Jeszcze raz zapytał i zaczął patrzeć na mnie. Ja osłupiałam i zwątpiłam, szybko mówię jadę z grupą osób, a on na to aaaaa.... to rozumiem.

Dziękuję serdecznie za udzieloną mi pomoc na tym forum i serdecznie pozdrawiam.

Ewa
-
Gość: , *.7-1.cable.virginmedia.com
2011/07/27 09:21:47
Witam!przepraszam za ciągle pytanie ale co rano budzę się z nowymi;)Moja wiza ma ważność do 2017 a paszport kończy mi się w 2012 czy to prawda ze będę musiała podróżować z dwoma paszportami nowym i starym z wiza czy muszę ponownie podchodzić po wizę????

lee210
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/07/27 22:30:04
lee210 co do paszportu to wedle tego co pisze na stronie www
polish.poland.usembassy.gov/wizy/czsto-zadawane-pytania.html#paszport
I tak tez lataja ludzie majac 2 paszporty.
Co do numeru to jest to PESEL a nie NIP..
Jesli chodzi o dzieci-dziecko to w Polsce rodzic-rodzice wysylaja wniosek przez dhl i tak tez przychodzi odpowiedz

polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/skadanie-wnioskw-o-wiz-dla-dzieci.html
-
Gość: klapa, 80.50.129.*
2011/08/05 14:52:46
Byłem po wizę 3 razy w ciągu 10 lat,ostatnio 4lata temu.Chcę teraz starać jako opiekun osoby starszej(70lat)z obywatelstwem usa.Zwiększy to moje szanse? Jak się to załatwia?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/08/05 18:29:52
klapa i z jakim skutkiem ?
nie ma takiego czegos jak wiza opiekuncza-ze lecisz jako opiekun a jest na wyjazd turystyczny ..I teraz co jest wazne to dawniej jak bylo na rozmowie-z papierami,co teraz Cie trzyma w Polsce..Mozesz na rozmowie powiedziec ze lecisz z taka osoba ale jakie sa szanse tego to zobaczysz po rozmowie.
-
Gość: ola, *.internetdsl.tpnet.pl
2011/08/08 20:18:40
witam, mam pytanko. planujemy wyjazd do usa w przyszłym roku więc nie znamy jeszcze miejsca, gdzie będziemy nocować tam na miejscu. co robić w takim wypadku?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/08/08 20:43:15
ola,a kiedy chcesz isc po wize?
-
Gość: ola, *.internetdsl.tpnet.pl
2011/08/08 21:05:25
no jakoś niedługo :) chcemy mieć już wizę w reku, żeby szukać biletów. tam wpisałam "do not know yet" ale z kolei dalej mam problem bo nie znam nikogo w usa a skoro nie znam jeszcze miejsca pobytu to co mam tu wpisać? "Contact Person or Organization in the United States"......
-
Gość: ola, *.internetdsl.tpnet.pl
2011/08/08 21:17:42
dodam, że tak mniej więcej wyjazd planujemy na maj 2012 :)
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/08/11 09:31:45
ola co do danych kontaktowych to musisz takie cos wypelnic .I teraz mozesz poczekac az cos sobie znajdziesz co do miejsca zatrzymania lub tez podasz adres motelu-hotelu-hostelu i na rozmowie powiesz ze planujesz zatrzymac sie w tym miejscu..
-
Gość: student, *.radom.vectranet.pl
2011/08/11 12:26:41
Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź na 3 pytanka.
1) Jak mam wpisać języki które znam? tzn. jeśli znam ang i niem komunikatywnie to mam wpisać?
2) Czy wpisać Warszawa czy Warsaw?
3) Jak wpisać nazwę szkoły: np: Liceum ogolnoksztalcace im. X czy X high school?

Z góry dziękuję za odpowiedz. Przepraszam jeśli pytania się powtarzają. Stronka świetna! A tak, swoją drogą, jest tak dużo takich samych pytań, może powinniście pomyśleć o czymś w rodzaju FAQ
-
Gość: gabryskaa, 83.1.81.*
2011/08/11 19:39:22
Witam ;) mam kilka pytan co do dostania wizy i mam nadzieje ze panstwo rozwieja moje wątpliwosci a mianowicie chcialam zapytac czy to prawda ze jezeli ktos ma nowowyrobiony paszport musi czekac pol roku zeby móc sie staraco wize turystyczną do USA? i czy osoba mająca zawiasy ma jakies szanse na dostanie wizy turystycznej tylko i wyłącznie w celu odwiedzenia rodziny na krótki okres?? bylabym bardzo wdzięczna jezeli pomogli by mi Panstwo rozwiac moje wątpliwosci , dziękuję.
-
Gość: gabryskaa, 83.1.81.*
2011/08/11 19:59:27
jeszcze jedno pytanko czy tak jak w przypadku mojej mamy ktora jest po rozwodze z męzem jej corka i byla tesciowa są w usa jakie ma szanse na dostanie wizy turystycznej w ramach odwiedzenia corki i rodziny biorąc pod uwagę ze jej byly mąz jest bardzo chory czy w konsulu mogla by przedstawic to jako jeden z powodow wyjazdu ??
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/08/13 08:30:05
student jesli mozesz to wpisz ze umiesz te jezyki,co do Warszawy to jak wypelniasz po angielsku wniosek to wpisz Warsaw,co do szkoly to mozesz wpisac high school..


gabryskaa a gdzie czytalas,kto Ci powiedzial o tych pol roku-6 miesiacach?nawet to sie nie tyczy do takiej sprawy jak pisze na stronie Ambasady :

polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/wymagane-dokumenty.html#paszport

jak widzisz mozesz isc po wize po kliku dniach od odebrania nowego paszportu.
Co do zawiasow to wedle przepisow USA to :

polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/wymagane-dokumenty.html#inne
wtedy tez zaznacza sie takie cos w ds 160 I teraz od tego za co to bylo-od rozmowy z Konsulem od prawa wizowego- to taka osoba moze wize dostac lub tez nie .Na rozmowie nie powinno sie udawac ze to nic takiego i ze dawno bylo.
A teraz czy masz takie cos zaznaczac to juz Twoja sprawa .

a te osoby sa legalnie USA-czy tez nielegalnie?kazdy powod jest dobry aby wyjechac ale czy to pomoze w rozmowie to jest to jeden z wielu czynnikow co sie bierze pod uwage,jak np zwiazki z Polska,czy dana osoba tam nie zostanie nielegalnie-nie bedzie legalizowac pobytu,nie bedzie pracowac nielegalnie.
-
Gość: andy, *.play-internet.pl
2011/08/13 13:55:56
Tak sobie to wszystko czytam co tu piszecie i ponownie stwierdzam, że po to by przez dwa lub trzy tygodnie pozwiedzać USA to kompletnym wariactwem jest abym musiał najpierw:
1. wydać kilkadziesiąt zł na rozmowę tel.
2. jechać pieć godz. do Krakowa (wydać ze 200 zł na paliwo)
3. zapłacić z 500 zł za zwiedzanie konsulatu USA i 10 min. rozmowy.
4 a co najważniejsze udzielać przedstawicielowi obcego rządu informacji o sobie w większym zakresie niż tego wymaga odemnie mój własny kraj (a dane osobowe nie są chronione w żaden sposób, w zasadzie USA może je wykorzystywać do czego tylko zechce i nie będę miał nad nimi absolutnie żadnej kontroli. Nawet jeżeli dostanę odmowę to i tak moje dane pozsostaną w dyspozycji amerykanów.)
5. Po przylocie do USA zoostawić swoje odciski palców i zdjęcie - znów bez żadnych gwarancji jak i przez kogo zostaną wykorzystane w przyszłości.
-
Gość: gabryskaaa, *.ilabs.pl
2011/08/13 17:04:35
tak babcia ma obywatelstwo a tata i siostra maja zielone karty , mama chce jechac tylko w odwiedziny na jakis czas , nie podejmujac zadnej pracy .
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/08/13 22:01:01
gabryskaaa no to pozostaje przekonac Konsula ze nie zostanie tam-nie bedzie legalizowac pobytu oraz nie bedzie tam pracowac nielegalnie..
-
Gość: gabryskaa, 83.1.81.*
2011/08/16 18:58:12
aha ok dziekuje za info. Mam jeszcze pytanie zastanawiam sie ciagle nad tym jak duze szanse bedzie mial moj chlopak aby uzyskac wize turystyczna ( polecielibysmy razem ale tylko w celu odwiedzin na miesiac lub 2 ) z tym ze ma zawiasy i bardzo sie obawiam tego czy on dostanie wize czy juz na wstępie będzie skreslony . Wiem ze duzo zalezy od rozmowy z Konsulem bo to od niego zalezy czy dostanie wize ale napewno bedzie mu trudniej , Powiedzcie czy warto się starac i czy ma duze szanse na dostanie ?? nie ma mi kto udzielic informacji , ktore dodalyby mi pewnosci ze warto naprawde . Jako dodatkowe dokumenty mielibysmy zaproszenie i pismo z pracy ze jest zarejestrowany , pracuje legalnie ( po to zeby przekonac Konsul ze naprawde wrocimy do polski ) czy potrzeba moze jeszcze jakies inne dokumenty ktore by pomogly?? z góry bardzo dziękuje za udzielenie informacji .
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/08/16 23:01:59
prawo imigracyjne dla nie ktorych przestepstw nie robi tak ze od Konsula cos zalezy-jesli ktos ma zakaz to tak bedzie i obojetnie co by sie nie mowilo ,widze tez ze nie zapoznalas sie ze strona www a tam masz ze jesli podasz w ds 160 ze cos jest z prawem-ktos mial sprawe i ma wyrok to nalezy przyniesc postanowienie z sadu plus zaswiadczenie o niekaralnosci..I teraz sa takie sprawy karne ze na wstepie czlowiek moze zapomniec o wize -nawet i po paru latach..Od Was zalezy czy isc po wize czy tez nie.Chyba ze znajdziecie w USA dobrego prawnika co moze Wam powie czy dane przestepstwo zalicza sie pod takie cos..
-
Gość: gabryskaa, 83.1.81.*
2011/08/17 09:16:32
Wyrok w zawieszeniu konczy mu się w listopadzie , w formularzu ds 160 uwzględnimy to ze byl karany bo czytalam ze lepiej to napisac niz pozniej jezeli Konsul by to sprawdzil a mybysmy nie uwzględnili to pewnie mozna bylo by zapomniec o wizie . Jako tako zakazu opuszczania kraju nie ma , czyli musimy zalatwic tylko pismo z sądu o niekaralnosci tak ? Czy lepiej będzie zacząc starac się o wize po skonczeniu zawiasow czyli w listopadzie czy mozemy zacząc od razu po wyrobieniu paszportu czyli za jakis miesiąc ??
-
2011/08/17 16:25:42
@Andy, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;-). Ty wolisz odpuścić, bo nie zależy Ci na wyjeździe do USA na tyle, żeby chciało Ci się przechodzić przez formalności, żebyś uznał, że warto zapłacić wszystko, co trzeba po drodze, żeby dostać wizę i w końcu, że chciałbyś podawać o sobie informacje, które uważasz za zbędne i zbyt osobiste, aby się nimi dzielić, nie wiedząc, co się z nimi stanie - wiele osób jednak, uważa zupełnie odwrotnie.
Zupełnie prywatnie - ja bardzo chciałam pojechać tam na wakacje, pozwiedzać i odwiedzić przyjaciółkę z dzieciństwa - uznałam, że warto i przeszłam przez cały ten żmudny proces, mimo, że wiele jego elementów irytowało mnie tak samo, jak innych aplikantów. Suma summarum, uważam, że było warto i nie żałuję.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/08/17 20:37:17
oprucz zaswiadczenia o niekaralnosci trzeba miec wyrok z Sadu ktory nalezy przyniesc i wrazie czego pokazac na rozmowie.
-
Gość: fil, *.mrr.gov.pl
2011/08/22 12:55:39
Dziekuje wsystkim ma za rady;)) wizę na 10 lat dostałem;)) co udało mi się zaobserwować - wizy najczęściej nie dostają osoby starsze - przy mnie nie dostała pani koło 70 i pan koło 60;)) Uważam, że warto mówić po angielsku i na wstępie powiedzieć "good morning". Ja i moja Ciocia jako jedni z nielicznych mówiliśmy po anigielsku (fakt że biegle znamy język) i przy okienku byliśmy może z 2 minuty;)) Patrzcie w oczy konsulowi i zachowajcie spokój i pogodę ducha;)) Pani konsul potwierdziła, że jeżeli dostaniecie wizę na 10 lat to możecie bez problemu wiele razy wjeżdzać i wyjezdzać du USA z różnych stron, możecie polecieć do Meksyku czy Kanady na kilka dni.
-
Gość: gabryskaa, 83.1.81.*
2011/08/22 13:38:14
zaswiadczenie o niekaralnosci zalatwimy , On nie ma zakazu wyjazdu za granice więc trzeba jeszcze wyrok z Sądu załatwic ??
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/08/22 16:06:59
gabryskaa bez wyroku nie ma co isc na rozmowe,..
fil, aby wjechac na teren Kanady bez wizy nalezy miec paszporty biometryczne .
-
Gość: Paulina.P, *.hfc.comcastbusiness.net
2011/08/24 15:30:59
Witam,
bardzo proszę o poradę w następującej sytuacji:
obecnie przebywam na urlopie dziekańskim (do lutego 2012) i z programu Camp Leaders wyjechałam do USA (wracam do Polski za 2 tygodnie). Jedna z poznanych tu osób -zaproponowała mi, żebym wykorzystała wolny czas (październik-2011-luty2012) na praktyczną naukę j.ang i została w stanach/szybko tu wróciła. Mam propozycję zamieszkania z rodziną, która opłaci mi przelot i utrzymanie w zamian za pomoc w pracach domowych (nie będą mi płacić za pracę). Chciałabym wrócić do Polski i na koniec września wyjechać do USA ponownie.
Mój problem polega na tym, że za rok chciałabym ponownie skorzystać z programu Camp Leaders, ale boję się, że nie dostanę wizy (J1) z dwóch powodów:
- za często staram się o wizę (czerwiec - wrzesnień 2011, wrzesień 2011 - luty 2012, czerwiec - wrzesnień 2012)
- zauważą 'kłamstwo' w moim statusie studenta. Po powrocie do polski (za 2 tyg) pojadę na uczelnię gdzie podbiję leg. stud. (na urlopie dziekańskim mam pełne prawa studenta) i później skan tej legitymacji trafi do konsulatu kiedy będę starała się o wizę J1 na czeriwec 2012. PO powrocie w lutym chcę rozpocząc naukę w studium pomaturalnym, ale już wcześniej będę składała wniosek o wizę J1 więc muszę wysłać leg.stud.) BOję się, że Konsut zauważy, że 'studiowałam
w okresie paź-luty a tak na prawdę przebywałam wtedy w stanach, a moje tłumaczenia, że w lutym zaczęłam nową szkołe nic nie dadzą i zamknie mi to drzwi do powrotu na mój ukochany Kamp.
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam,
Natalia
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/08/24 22:02:31
Paulina wiesz o tym ze na granicy lub tez w Ambasadzie nie mozesz powiedziec o tej pomocy nawet jesli za to nie dostaniesz zadnych pieniedzy..lecisz sie uczyc i tyle-ktos Ci placi za nauke i pobyt..
a czy masz jechac to czy polecisz na wizie jakiej do USA aby sie szkolic z jezyka?
-
Gość: Paulina.P, 64.134.69.*
2011/08/24 22:25:05
I tu też jest kolejny problem..... Bo ja nie będę brała udziału w żadnym kursie. Mieszkałabym z amerykańską rodziną i to byłaby moja nauka ang. ... W sumie nawet nie wiem na jakiej wizie miałabym wjechać... Może na zaproszenie..
Boję się tylko o tą naukę i odmowę wizy na czerwiec 2012r....

Są jakiej opinie na ten temat? Ktoś zna podobny przypadek?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/08/25 07:34:10
Paulina o jaka wize?jak nie masz odpowiednich dokumentow na wizie studencka to pozostaje wiza turystyczna.Ale jak powiedziec na rozmowie ze lecisz sie uczyc jezyka na tyle czasu do USA a jestes studentka i powinnas byc na uczelni,co innego wyjazdy w okresie swiat-ferii czy tez wakacji.
-
2011/08/25 11:39:38
Witam,

Ratunku!! od dwóch dni wypełniam formularz DS- 160 . wszsytko jest w porazadku do momentu złozenia elektronicznego podpisu. wyskakuje informacja, ze podany nr paszportu nie jest zgodny z podanym wczesniej numerem. Jest zgodny sprawdzalam sto razy wpisywałam ze spacja po serii i bez spacjii. wpiysywalam sam numer i nic zgodnie z sugestia na poprzedniej stronie odznaczylam opcje does not aplly podobno w polskich paszportach nie ma book number. ale podcza podpisu musz ewpisac jakis numer. dalej informacja ze nie jestzgodny.
Błagam o pomoc.
-
Gość: , *.skarzysko.vectranet.pl
2011/08/26 12:10:03
Witam!
Czy to prawda,że w Krakowie nie ma tych krępujących okienek z szybami i mikrofonem,a na rozmowę z konsulem wchodzi każdy do osobnego pokoju?
-
2011/08/26 12:16:14
Witaj,
nie jest prawdą, byłam w lipcu i chyba było stanowisk 4. Zapomniałam z wrażenia.

Pozdrawiam.
-
Gość: goscccc, *.internetdsl.tpnet.pl
2011/08/31 09:50:27
nie znam języka - nie poradze sobie przy odprawie w usa. Co mam zrobic - moze kartka z tekstem co jak do kogo i po co po angielsku?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/08/31 16:48:42
a gdzie bedziesz ladowac?a lecisz moze lotem?
bo masz do wypelnienia takie druki:

www.lot.pl/web/lot/visa-and-customs

co do pokoji to kiedys takiego czegos nie bylo ,dzis jest tak samo :)
komus moze sie cos pomylilo ale z Ambasada Kanady.Tam takie cos jest po remoncie.
-
Gość: rem, *.bb.online.no
2011/09/03 22:42:59
A jak to jest gdy wizę/y chcemy uzyskać we dwoje z dziewczyną?
Czy na wizytę można umówić się wspólnie - tak aby do okienka podejść razem?
Czy wszystko oddzielnie trzeba robić?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/09/04 07:31:58
rem mozecie razem a mozecie oddzielnie sie umowic i tak tez podejsc do okienka.Nalezy aby o tym poinformowac na infolinii oraz przy odbiorze numerka .
-
Gość: kasikus84, *.rev.sfr.net
2011/09/04 21:17:36
mam pytanko, bo wypełniłam i wysłałam wniosek już jakiś czas temu, ale teraz jakoś mi się poskładało że zrobiłam błąd, co teraz? wypełnić nowy i umówić się jeszcze raz na spotkanie? czy po prostu iśc i sprostować na spotkaniu?

czy ktoś był może na rozmowie w konsulacie za granicą?
pozdrawiam
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/09/05 07:13:27
W Polsce mozesz wydrukowac od nowa taki ds 160 i isc z nowym ..a za granica tzn gdzie?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/09/05 07:13:56
a ten blad to jaki?
-
Gość: kasikus84, *.rev.sfr.net
2011/09/05 07:25:54
hej
mieszkam w Paryżu
żle zaznaczyłam w dziale pracy, ok, zrobiłam nową aplikację, dzisiaj będę dzwonić i podam im nowy numer aplikacji do ambasady us we Francji.
mam nadzieję że nie zmienią mi daty wizyty bo już w następny poniedziałek:)
czy ktoś był na takiej rozmowie z kosulatem w Paryżu?
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/09/05 22:14:29
WITAM,MAM KILKA PROBLEMOW OTOZ NIE POSIADAM ZDJECIA W KOMPUTERZE PLANOWALAM ZABRAC JE NA SPOTKANIE Z KONSULEM,PO DOJSCIU DO ZALACZENIA ZDJECIA CHCE TO JAKOS OMINAC ALE BEZ EFEKTU MOGE NACISNAC TYLKO LINK COMPLETE I NIC DALEJ,PO TYM NIE JEST AKTYWNE ANI REWIEV ANI SIGN DOSTAJE JUZ SZALU...BO TYLE PRACY NAMARNE,POZA TYM MAM PROBLEM Z ZAPISEM PLIK TEN ZAPISUJE SIE Z ROZSZERZENIEM DAT I POZNIEJ NIE MOGE GO W ZADEN SPOSOB OTWORZYC CO ROBIC PROSZE O POMOC
-
Gość: , *.7-1.cable.virginmedia.com
2011/09/13 18:34:25
Witam
nie długo mój partner wybiera się po wizę dla siebie i dla naszego dziecka ,ja obecnie posiadam wizę ,czy moja obecność lub pismo notarialne zezwalające na podróżowanie jest konieczne(a)
-
Gość: can, *.dynamic.gprs.plus.pl
2011/09/14 15:57:06
witam,

mam 2 pytanka:

1. czy w ktorymkolwiek miejscu we wniosku DS160 trzeba napisac na podstawie jakiej umowy o prace jest sie zatrudnionym (tzn czas nieokreslony/okreslony)? wypelnialem wniosek, ale nie pamietam :(

2. Kraza plotki, ze podobno pod koniec roku trudniej o wize ze wzgledu na koniecznosc "wyrobienia" przez ambasady USA okreslonych wynikow i zmieszczenia sie w zakladanych targetach - slyszeliscie kiedys cos takiego? Ja w to nie wierze, ale moze ktos cos doda?

Z gory dzieki za info.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/09/14 17:20:12
can to sa plotki i nic wiecej ze cos tam Ambasada ma wyrobic ;).wiele razy takie cos slyszalem i nie tylko to ;)
co do umowy to jest ale rodzaj pracy,miejsce oraz ile sie zarabia na miesiac

cpc co do tego pozwolenia to mozna wziasc .
-
Gość: , *.173.30.17.tesatnet.pl
2011/09/15 14:34:27
Witam,

czy bez konkretnego terminu podróży turystycznej do USA (brak biletu lotniczego) można spokojnie ubiegać się o wizę B-2?? Pytam ze względu na ewentualną konieczność udzielenia konkretnych informacji o terminie i planie podróży w podaniu DS-160 czy na rozmowie w ambasadzie.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/09/15 16:44:53
host mozesz nie miec biletu lotniczego ale powinienes wiedziec kiedy lecisz ,na ile czasu-gdzie .
-
Gość: ania, *.dyn.optonline.net
2011/09/15 17:36:38
witam! mam pytanie! nie jest ona zwiazane bezposrednio ze zdobyciem wizy, ale z powrotem z USA! nie moge znalezc nigdzie odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie!
Wracam do PL LOTem na jego str jest napisne, ze bagaz podreczny moze wazyc 6 kg. slyszalam jednak ze mozna nie oddawac bagazu podrecznego do wazenia, zapakowac go na maxa i normalnie przejsc przez odprawe. czy ktos cos wie na ten temat? prosze o odp i przepraszam, ze moje pyt nie dotyczy uzyskania wizy.
pozdrawiam
-
2011/09/17 19:44:45
Witam!!! mam wizę B2, za około 3 tygodnie wyjeżdżam do USA,
jak wygląda odprawa na lotnisku, jakie dokumenty muszę mieć ze sobą, ile pieniędzy bo ponoć to też sprawdzają.
POMOCY!!
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/09/17 21:01:18
kasikus84 a lecisz do kogos, na ile czasu?bo mozesz miec max 10 tys dol us bez zglaszania urzednikowi,a tak mozesz miec 1000 dol us a mozesz i 300..
musisz miec paszport ze soba oraz wypelnione takie druki w samolocie :

www.lot.pl/web/lot/visa-and-customs


-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/09/17 21:02:20
ania na to nie ma prostej odpowiedz czy masz miec wiecej niz 6 kg,moga cos mowic a moga nie..
-
2011/09/17 21:19:16
tak, lecę do przyjaciół, strasznie się boję że tyle pieniędzy kosztują bilety a mogą mnie nie puścić bo coś się nie spodoba,
jak szybko przed odlotem trzeba się stawić na lotnisko do odprawy i jak długo trwa taka rozmowa z urzędnikiem? będę leciała z paryża, czy ktoś leciał stąd do USA?

czy dobrze jest mieć bilety w dwie strony?

dziękuję :)
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/09/17 21:50:02
jak sie leci turystycznie to dobrze miec bilet w 2 strony no i taniej taki bilet wyjdzie,sa osoby ze leca przez Paryz i dolatuja
wazne abys dobrze wypelnila te dokumenty w samolocie ktore Ci dadza,pamietaj ze TY bedac w ruchu wizowym musisz miec I-94 ,to co widzisz na stronie.
to jest lot do Paryza wiec 2 godz starcza przed odlotem .Pamietaj ze w Paryzu bierzesz aby bagaz podreczny a glowny odbierasz w USA
rozmowe z urzednikiem moze trwac z 2-3 min a moze dluzej.co wazne ze tam bedziesz miec tez robiona fotke oraz odciski palcow,mozesz miec pytania do kogo lecisz,na jak dlugo.
-
2011/09/17 21:55:01
tylko że ja mieszkam na stałe w paryżu i stąd będę się udawać do USA, czy to tak samo wygląda jak w POlsce?

dziękuję za rady :)
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/09/18 08:22:59
masz juz bilet?jak nie to Ci powiedza wtedy na ile wczesniej masz byc na lotnisku.
-
2011/09/19 20:36:06
WITAM MAM PILNE PYTANIE MAM W STANACH RODZINE BBCIA Z WUJEM MAJA OBYWATELSTWO. JAK BYLAM MALA LATALAM Z MAMA. TERAZ NIE BYLO MNIE TAM Z 10 LAT I CHCE SIE WYBRAC PO WIZE DO WAWY Z CHLOPAKIEM . DUZO OSÓB MI MOWI ZEBY W PAPIERACH O SKLADANIE O WIZE NIE PISAC ,ZE JEDZIEMY RAZEM I NIE JECHAC JAKO PARA TYLKO JAKO SINGLE CZY TO PRAWDA ,ZE ŁATWIEJ JEST DOSTAC WIZE JAK SIE STARA SAMEMU??? A GORZEJ JAK RAZEM JAKO PARA?? LEPIEJ JEST JECHAC RAZEM CZY OSOBNO?? CHCIALAM PRZEDSTAWIC RODZINIE CHLOPAKA I WYBRAC SIE NA SWIETA WKONCU A TERAZ KĄPLETNIE NIE WIEM JAK ROBIC. PROSZE O PILNA ODPOWIEDZ ...


A DRUGIE MOJE PYTANIE CZY MOGA OD TAK SOBIE SPRAWDZIC CZY KTOŚ JEST KARANY CZY TO WYKRYJE NAPEWNO?? KARANY Z POWODU ZABRANIA PRAWA JAZDY PO ALKOHOLU ALE MINELY JUZ 2 LATA I JUZ JEST SPOWROTEM PRAWO JAZDY PROSZE O PILNA ODPOWIEDZ NA MOJE TE DWA PYTANIA

DZIEKUJE I POZDRAWIAM :/ :) czekam na jak najszybsza odp...:(
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/09/19 20:55:20
po 1 nie pisze z caps lockiem ..
nie ma prostej odpowiedzi na pytanie to 1 ani tez 2 a dlaczego
Kazdy z tych osob ma racje ale pamietaj o tym ze takie chodzenie osobno moze zle wypasc ,,dlatego ze Ty jak i Twoj chlopak wpiszecie te same adresy,te same osoby i jak popadniesz na Konsula co zobaczy takie cos moze roznie byc ,dlatego tez dobrze to przemysl a nie ze gorzej jest dostac wize jak sie idzie razem-ile to par dostaje wize a ile osob dostaje odmowe idac samemu..ale wybor nalezy do Ciebie.

co do 2 pytania to nie jest to takie proste,oczywiscie ze moga zaraz tego nie wylapac a moze wogole ale bierze ten ktos na siebie odpowiedzialnosc za falszywe dane w papierach .I teraz co zrobi dana osoba to jej wybor.
-
Gość: Balbina, 178.73.48.*
2011/09/24 22:53:23
Mam pytanie odnośnie rozmowy z konsulem w Warszawie, bo wszyscy piszą o Krakowie. Czy tak samo rozmowa jest przy okienku itp. Dajcie znać :)
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/09/25 06:57:00
Balbina jest tak samo .
-
2011/10/02 20:03:19
Witam,
A ja mam inne pytanie i spędziłam już kilka godzin w internecie poszukując odpowiedzi...:/
Bardzo mi zależy na tej informacji jak najszybciej i z góry dziękuję za pomoc:)
Mam umówione spotkanie w ambasadzie w sprawie wizy wraz z córką studentką. Wczoraj okazało się, że w tym terminie ona nie będzie w stanie stawić się na to spotkanie. Czy jest możliwość zmiany terminu takiego spotkania??
Pozdrawiam, B.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/10/03 07:34:00
jest mozliwa zmiana terminu spotkania w Ambasadzie .
-
2011/10/03 11:11:27
Dziękuję za informację i pozdrawiam :)
-
Gość: slicznotka, *.adsl.inetia.pl
2011/10/06 09:09:43
Witam mam pytanie czy ta zielona karta dotyczy teraz równiez Polski czy mozna składac wniosek elektronicznie a jesli tak to mam problem ze zdjęciem w jaki sposób go zrobic zeby było dobre.
-
Gość: Brunon, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/10/06 12:36:18
Przed miesiącem starałem się o wizę do USA w konsulacie w Krakowie.Niestety nie dostałem.Konsul nawet nie pytał mnie o mienia w Polsce ani o konta bankowe.Zapytał tylko kim jest dla mnie osoba,która mnie zaprasza i czy jestem żonaty i czy mam dzieci.Odpowiedziałem szczerze.Ponieważ jestem synglem i nie mam dzieci w odpowiedzi konsula nie spełniam wymóg aby otrzymać wizę do USA.W przeciągu nie całej minuty zarobił na mnie 4500 zł.bo tyle zapłaciłem za rozpatrzenie mojego wniosku.Z punktu widzenia konsula singiel nie może być turystą.Chciałem pojechać tylko na dwa miesiące.Więc nie wypisujcie bzdur,że jeśli komuś zależy to dostanie wizę.
-
Gość: hooba, *.nsystem.pl
2011/10/06 16:20:48
Ja idąc do konsulatu w Krakowie nie miałam zbyt wielkich nadziei że dostanę wizę. Starałam się z dzieckiem (2 lata), jechaliśmy do mojego męża który jest w Usa na delegacji, ja jestem bezrobotna.. ale o dziwo dostaliśmy z synem wizy na 10 lat(!). Konsul zadał mi tylko pytanie do kogo jadę, na ile i co robi mój mąż. Przy okienku stałam 2-3 min. Ten papierek to tak na prawdę kwestia szczęścia :)
pozdrawiam wszystkich starających się
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/10/06 20:12:02
slicznotka-tak teraz to obemuje Polske
co do loteri,zdjec i jak skladac masz tutaj opisane :
www.dvlottery.state.gov/

po angielsku
travel.state.gov/pdf/DV_2013_instructions.pdf

po polsku

travel.state.gov/pdf/2013_DV_instructions_14SEP_Polish.pdf


-
Gość: slicznotka, *.adsl.inetia.pl
2011/10/06 20:53:57
Wniosek wiem jak mam składać jest stosunkowo łatwy zdjęcie też opisano w jakich wymiarach tylko gdzie ja mam je zrobić czy u fotografa moga wykonać taka fotografię i przesłać mi e-mailem a ja z pliku potem wstawię czy w takich zakładach fotograficznych są poinformowani o czymś takim sama takigo zdjęcia nie zrobie.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/10/06 22:51:21
jak sie znaja to zrobia .jak nie to pokaz im co ma byc i jak,wydrukuj im instrukcje jak ma to wygladac,potem moga Ci dac fotke na plycie cd .
-
Gość: , 195.205.148.*
2011/10/11 10:15:06
Chcemy z mężem jechać na wakacje w przyszłym roku do Stanów i mam pytania:
1.Mąż ma wize i był w Stanach 2 lata temu, czy przed kolejnym wyjazdem musi to zgłosić czy coś?
2.Ja będę się dopiero starać o wizę i mam umowe w pracy do końca lutego, czy poczekać aż dostanę kolejną umowę i starać się w marcu czy mogę teraz (wolałabym wcześniej kupić bilety, ale boję się że jak pójdę teraz to wynika z umowy że w wakacje nie będę miała pracy)
3.Czy potrzebne jest zaproszenie? Czy w czymś ono pomaga?
-
2011/10/11 11:43:31
Witam,
staram się o wizę turystyczną, jestem na etapie wypełniania wniosku DS-160 i jest problem, nie pamiętam swojego: social security number!! byłam dwa razy w usa na J-1, gdzieś 5 lat temu i nie myślałam że jeszcze do czegoś się przyda i go gdzieś posiałam.. co w takim razie mam wpisać we wniosku? "nie dotyczy"? z góry dziękuję za szybką pomoc!
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/10/11 20:16:23
Co do meza to wrocil z USA w czasie jaki mial wbity na granicy ?
czy ma wazna wize do USA..bo sa takie wydawane wizy na okres 1 roku, 2 lat..a moze ma ta na 10 lat ,sprawdz to dobrze.
jesli ma wazna wize,wrocil na czas to nigdzie nie trzeba isc
a co do pracy to moze zaczekaj na ta umowe na stale chociaz i przy tej umowie mozesz dostac wize
zaproszenie nie jest wymagane

bunia_84 napisz do Ambasady USA w tej sprawie ..


-
Gość: , *.retsat1.com.pl
2011/10/11 20:23:28
Mąż wrócił w terminie i ma wize na 10 lat, więc wystarczy że kupi bilet i wsiądzie do samolotu? :)
Czy we wniosku wpisuje się datę zatrudnienia? Jeżeli tak to chyba chyba pogorszy to sprawę? Ale mogę przedstawić że pracuję w tej firmie 6 lat i będę miała przedłużoną umowę.
-
Gość: soula, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/10/11 23:42:30
Witam,
czytam wasze wpisy i nie znalazłam sytuacji podobnej do naszej z mężem . Dostaliśmy zaproszenie od siostry mojego męża , która obecnie posiada obywatelstwo amerykańskie jest ciężko chora i ta wizyta ma być naszym pożegnaniem i wsparciem dla jej męża, oczywiście ambasada dostanie papiery o stanie zdrowia i celu podróży , sytuację jednak komplikuje fakt ,że mąż oficjalnie całe lata pozostaje bez pracy , ja natomiast prowadzę działalność gospodarczą. Siostra męża mieszka w Las Vegas od ponad dwudziestu lat, nie wiem czy zdołamy się zobaczyć się ten ostatni raz .nie planowaliśmy wyjazdu , nie znamy angielskiego , pewnie będzie trudno z tą wizą
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/10/12 07:39:16
soula byly tutaj przypadki ze jak ktos nie mial pracy to wize dostal a teraz zalezy na kogo popadniecie na rozmowie i jak kto powiecie .Bo moze Twoj maz powiedziec ze sie zajmuje domem jak kto czasami mowia kobiety.
Nie musicie znac jezyka aby wize dostac-liczy sie to czy powrot z USA bedzie na czas,
nie nalezy tez mowic ze bedziecie sie zajmowac siostra i pomagac w domu,to samo na granicy-jedziecie sie zobaczyc-spotkac i tyle..

terminal mozesz wszystko przedstawic na papierze ale czy bedziesz o takie cos poproszna ?a bez pytania nic sie nie podaje,,zazwyczaj wszystko odbywa sie na pytaniach i odpowiedziach.
-
Gość: beataWSS, 91.214.2.*
2011/10/12 23:59:21
Mam pytanie. Wypełniam wniosek wizowy. Uzupełniam działa praca/edukacja... Pracuje od 10 lat i to wpisałam, ale zastanawiam sie czy wpisywać studia których nie ukończyłam, czy je pominąć? Sama nie wiem... Miałam wcześniej wizę ale z niej nie skorzystałam przez 10 lat, a przy wcześniejszy wniosku nie trzeba bylo tego wypelniać. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, bedę wdzięczna. Pozdrawiam
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/10/13 00:16:29
beatawss jesli mozesz to wpisz takie cos ...
-
Gość: , *.7-1.cable.virginmedia.com
2011/10/13 18:03:58
Witam
Po raz kolejny proszę o pomoc wnioski już wypełniłam ,we wnioskach podałam adres z Anglii ,czy na odcinku opłaty za wizę podać adres polski czy również angielski?
Pozdarwiam
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/10/13 20:22:40
jak idziesz po wize w Anglii to ten wpisujesz adres..to samo w ds 160 gdzie mieszkasz.
-
Gość: , *.7-1.cable.virginmedia.com
2011/10/13 20:31:59
Problem polega na tym ze po wizę jadę do Krakowa a mieszkam w Anglii
-
Gość: dorkapl, *.lsanca.dsl-w.verizon.net
2011/10/17 03:08:10
Proszę o pomoc. Szukam informacji na temat ponownego wjazdu do Stanów. Mam wizę turystyczną Nigdy nie przedłużyłam pobytu zawsze wracam w terminie. Wyjeżdżam teraz po okresie 5,5 miesiąca pobytu w stanach. Chciałabym powrócić spowrotem za okres 1,5 miesiąca. W Stanach jest moja córka i ma wizę pracowniczą. Czy mogą być jakieś problemy z wiazdem? Pytam bo doszły mnie słuchy, że musi być jakiś okres wyczekania czy coś takiego. Jeśli tak to jak długi jest ten okres , aby móc wyjechac ponownie do USA. Proszę o odpowiedz
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/10/17 07:44:45
dorkapl czym dluzej bedziesz po za USA tym lepiej dla Ciebie -chyba ze umiesz jezyk,bedziesz odpowiednio odpowiadac i nie bedzie widac po zachowaniu-odpowiedziach ze pracowalas i bedziesz pracowac nielegalnie-zadne tez nie wchodza w gre slowa ze pomagalam w domu .Mozesz tez trafic na takiego urzednika na granicy co powie pare slow i wstepluje Ci pobyt na 6 miesiecy lub tez krotszy.
I teraz jak bedzie to zobaczysz na granicy.
-
Gość: niespokojna, *.tktelekom.pl
2011/10/17 12:13:25
witam, dzowniac do konsulatu pani po drugiej stronie powiedziala mi, aby zarezerwowac sobie dwie godziny na procedury wizowe? Sa to jakies dodatkowe procedury?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/10/17 16:28:43
niespokojna te procedury wizowe masz opisane na stronie www. Ambasady USA..
-
Gość: jurek139, *.bb.online.no
2011/10/17 19:02:25
witam mam pytanie przebywalem w stanach na wizie turystycznej 5 lat(przedluzylem pobyt)chcialbym zlozyc wniosek na loterie wizowa czy mam jakiekolwiek szanse na ponowny wjazd(gdybym ewentualnie trafil) prosze o odpowiedz
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/10/17 21:04:03
jurek139 pobyt nielegalny jesli tak to jesli byles ponad 1 rok nielegalnie to od chwili wyjazdu z USA masz zakaz na 10 lat na wjazd..Jesli to wyjdzie na rozmowie o GC to tej wizy nie otrzymasz.
-
Gość: alcoholic hamster, *.kielce.hypnet.pl
2011/10/18 23:27:00
witam,

mam dziewczyne w USA, amerykanke. Chce do niej jechac, juz wypelnilem ds160 itd, mam rozmowe w tym tygodniu. Powinienem mowic konsulowi ze jade do niej? gdzies czytalem ze jakas dziewczyna powiedziala i nie dostala 3 razy! Widzeczny bede za szybka odpowiedz!
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/10/18 23:49:30
a w ds 160 co wpisales -ze do kogo lecisz?
problem z takimi osobami jest taki ze musza pokazac ze leca tylko na pobyt turystyczny i ze wroca na czas,nie bedzie legalizacji pobytu w USA,nie zostana nielegalnie.
Sa tacy ze mowia ze leca do znajomego-znajomej ale czasami takie cos sie nie udaje bo widac ze jednak jest inaczej.
-
Gość: alcoholic hamster, *.kielce.hypnet.pl
2011/10/19 15:52:36
wiesz wlasnie chyba wpisalem tak ze do dziewczyny. ale spoko, ja im powiem ze zerwalismy ze soba. generalnie plan mialem taki, odwiedzic moja laske i znajomych, wiec co im powiem to ze teraz jest mala zmiana i ze chce tyko znajomych odwiedzic. No nic zobaczymy! dzieki! jak macie jakies pomysly piszcie!
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/10/19 17:32:30
mozesz wszystko powiedziec ale jak kto bedzie na rozmowie to zobaczysz..aby na same zerwanie dawali wize to bylo by cos ;)
-
Gość: maciek, *.internetdsl.tpnet.pl
2011/10/24 09:09:51
Witam serdecznie. Niedługo bedę starał sie o wizę. Miałem juz wcześniej ( dostałem w 1996 roku) wizę 10 letnią. W 2000 roku byłem w USA przez 6 m-cy - opósciłem Stany zgodnie z terminem wbitym na I94. Zastanawiam się tylko czy na lotnisku odnotowano mój wylot. Z tego co pamiętam część I94 zosało w miom paszporcie ( u żony, która była wtedy ze mną nadal w paszporcie sidzi kawałek I94 wielkości mniej więcej strony paszportowej). Teraz już nie pamiętam czy najpierw ten formulaz był większy i jego część oderwano na powrocie, czy po prostu nikt mi tego nie zabrał a powinien? Czy bedę w związku z tym mógł mieć problem z wizą i wjazdem?
-
Gość: alcoholic hamster, *.kielce.hypnet.pl
2011/10/24 11:49:30
Witam,

wiec tak, dostalem wize! nie sciemnilem wogole, cala prawde powiedzialem itd. Wydaje mi sie ze trzeba byc bardzo konkretnym z konsulem. Slyszalem ludzi ktorzy sztucznie mowili cos takiego: no wiem pan teraz mam czas to sobie ot tak jade, fajnie bedzie blablabla.
Wiec ja poszedlem z kolesiem gadac jakbym szedl na rozmowe biznesowa, konkretne pytania, konkretne odpowiedzi. Nie ma pierdolenia sie itd. Dlatego do wszsytkich tych ktorzy beda mieli rozmowe wizawa! musicie do tego podejsc jak ludzie dorosli, wy chcecie dostac wize oni nie chca zebyscie zostali w USA. Wielu ludzi gubi to ze staraja sie tacy naturalni byc i fajni, jebac to! KONKRETNIE MA BYC!

mam nadzieje ze to pomoze wam na rozmowie! :D

pzdr!

a utrzymujcie kontakt wzrokowy!
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/10/25 08:18:02
maciek, moze napiszesz do Ambasady w tej sprawie .
publicwrw@state.gov
napisz kiedy wrociles i czy masz ten druk wyslac
bo tutaj pisze tak
polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/rejestracja-wyjazdu-z-usa---formularz-i-94/rejestracja-wyjazdu-z-usa-po-powrocie-do-kraju.html
ale TY juz jestes 10 lat wiec co masz wyslac aby wyszlo ze nie byles 10 lat w USA.Bo moga miec to odnotowane w systemie ale..
-
Gość: , *.7-1.cable.virginmedia.com
2011/10/25 16:14:22
Witam
Podania wypełnione jutro wizyta w ambasadzie ,zobaczymy jak to będzie Dziękuje za pomoc i udzielenie odpowiedzi na trapiące pytania
Pozdrawiam lee22
-
Gość: , *.7-1.cable.virginmedia.com
2011/10/26 10:00:47
Udalo sie !!!!!
-
Gość: olaaa1966, *.rwd.prospect.pl
2011/10/31 18:55:32
Witam, mam pewien problem. Wypełniłam formularz i wysłałam, ale nie wydrukowałam go, z myślą, że uda mi się to zrobić później a następnie umówiłam się z konsulem na spotkanie. Teraz natomiast chciałam wydrukować to potwierdzenie, ale nie mogę się tam zalogować, czy jak można to nazwać. Wciąż po wpisaniu wszystkiego, o co mnie proszą wyskakuje, że pojawił się nieoczekiwany błąd i tym podobne. Co powinnam teraz zrobić ??
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/10/31 18:59:26
olaaa1966 wpisalas swoj e-mial aby Ci takie potwierdzenie przyszlo..sprawdz w spamie czy tam nie masz potwierdzenia ..
-
Gość: olaaa1966, *.rwd.prospect.pl
2011/11/01 17:19:19
Niestety na poczcie nic nie ma, żadnej wiadomości, potwierdzenia, nic...
-
Gość: , *.centertel.pl
2011/11/02 19:23:59
Witam. Zamierzam wyjechać do USA w celu nauki jezyka angielskiego na rok. Jestem na 3 roku, studiuje prawo, dlatego znajomość jezyka jest bardzo ważna a przy okazji chciałabym sie tam dobrze zabawić;) po roku wrocic i skończy studia. Zamierzam wynająć tam mieszkanie, zapisać sie na jakies kursy i moze przy okazji jakas praca dorywcza. Prosze mi pomoc o jaka wizę musze sie starać i jest szansa zebym została tam na rok? Na święta Bożego narodzenia chciałabym wrocic do polski a po do USA... Co w ogole sądzicie o moich planach i jakie są ceny mieszkań...? Dzieki pozdrawiam
-
Gość: , *.centertel.pl
2011/11/02 19:24:03
Witam. Zamierzam wyjechać do USA w celu nauki jezyka angielskiego na rok. Jestem na 3 roku, studiuje prawo, dlatego znajomość jezyka jest bardzo ważna a przy okazji chciałabym sie tam dobrze zabawić;) po roku wrocic i skończy studia. Zamierzam wynająć tam mieszkanie, zapisać sie na jakies kursy i moze przy okazji jakas praca dorywcza. Prosze mi pomoc o jaka wizę musze sie starać i jest szansa zebym została tam na rok? Na święta Bożego narodzenia chciałabym wrocic do polski a po do USA... Co w ogole sądzicie o moich planach i jakie są ceny mieszkań...? Dzieki pozdrawiam
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/11/02 20:00:11
public wiza studencka ale tutaj bedzie potrzebna kasa aby sie uczyc w danej szkole .I masz na tyle kasy ze nie bedziesz szukac dodatkowej pracy-chyba ze na terenie szkoly ale nie zarobisz tyle aby oplacic kurs-szkole..
Musisz znalesc szkole co Ci wystawi I-20,potem oplacasz sevis i wypelniasz ds 160,zapisujesz sie na rozmowe i oplacasz oplate za wize

polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/kategorie-wizowe/studenci-i-pracownicy-naukowi.html
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/11/02 20:02:37
public a gdzie chcesz sie uczyc?a moze cos na kampusie znajdziesz ze spaniem?
mozesz tez wynajac sam pokoj ..
a jakie sa ceny? zobacz po takich portalach ogloszeniowych jak craiglist,bazarynka.com
-
2011/11/08 12:03:15
Mam wizę do usa ważną do 6 lutego 2012r. Czy mogę w styczniu 2012r. wyjechać do usa na oparację?
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/11/08 13:48:42
aska50-2 a bylas kiedys w USA,wyjechalas na czas podany w I-94?jesli bylas w USA i na czas wyjechalas to czy masz wizie wielokrotnego przekroczenia granicy,to bedzie literka M na wize?jesli masz taka litere,i na czas wyjechalas to mozesz leciec.
reszta zalezy od urzednika na lotnisku.
-
2011/11/08 14:35:10
Tak, byłam w USA i wróciłam w terminie. Teraz patrzę na vise i czytam " Visa Type/Class R B1/B2" Kicha, to chyba jednorazowa? Gościu 66 piszesz o terminie I-94 nic takiego tu nie mam, czy to potrzebne? Serdeczne dzieki za odp.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/11/08 14:42:42
aska50-2 a co masz pod entres napisane,,masz literke M?sprawdz dobrze .
jesli bylas w USA to wypelnialas w samolocie taki druk bialy jak I-94 ktory potem Ci urzednik przyczepil do paszportu i tam bylo napisane ile mozesz byc na teren USA..i jak lecialas do Polski to na granicy moglas miec ten druk wyjety z paszportu wiec go nie masz w paszporcie.
-
2011/11/08 15:06:23
Gościu 66 , mam literkę M pod Entries. Super. Miałam zgodę na 6 miesięcy pobytu a wróciłam po 1,5 miesiąca zwiedzania USA . Dziękuję Ci bardzo. Jesteś WIELKI !.
-
Gość: niepewnaa, *.elk.mm.pl
2011/11/09 17:24:37
Wniosek wypełniony, jutro 8.30 spotkanie w ambasadzie! Zobaczymy czy się uda!
-
Gość: , *.play-internet.pl
2011/11/16 12:02:15
Witam wszystkich . Mam problem z otrzymaniem wizy c1d którą potrzebuje aby pracować na statkach jako hydroblaster malarz . Byłem w konsulacie już trzy razy ale za każdym razem dostałem inną wize niż potrzebuje . Za pierszym razem dostałem wize c1 która nie pozwala mi ani wleciec do stanów żeby wejść na statek ani odwrotnie . Za drugim razem dostałem wize b1 na którą amerykański kosgard nie patrzy . Firma z której wyjeżdżam na statki postanowiła mnie wysłać poraz kolejny po właściwą wizę . Poraz kolejny nie dostałem wizy c1d a moja wiza c1 została przedłużona o kolejne 10 lat .
Ostatnio byłem w Norfolku i gdyby nie to że musiałem zejść z tego statku nie wiem jak by to się skończyło bo statek miał pływać tylko po stanach . Dostałem odpłatną chwilową wizę b2 którą mam wbitą w paszport . Firma wysłała mnie z Norfolku do Portugalii na inny statek który też płynoł do stanów . W Nowym Jorku znowu sie zaczeło . Pan z emigrejszyn pytał się kapitana na jakiej podstawie zamusztrował mnie na statku . Kapitan poprostu nie zwrucił uwagi na moją wize. Ten statek akurat pływał Stany Kanada więc zeszłem odrazu w kanadzie. Wróciłem do polski i firma tak jak pisałem wyżej wysłała mnie poraz trzeci do ambasady z listem polecającym oraz wszystkimi potrzebnymi dokumentami . W ambasadzie przedtawiłem jak wyglądałmoja sytuacja w usa i pan w okienku stwierdził że moja wiza jest wpożądku i co jedynie może zrobić to przedłużyć moją wize o kolejne 10 lat . Powiedział także że załoga która naprawia statki nie jest niezbędna na nich . Tym sposobem pozbawił mnie pracy .
Moja firma rozkłada ręce i nie wie co z tym zrobić . Miałem wyjechać na kolejny kontrakt 10 listopada i nie pojechałem .
Prosił bym o jakąś pomoc lub podpowieć jak to załatwić .
Pozrawiam i dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi .
-
Gość: ren, *.centertel.pl
2011/11/18 11:50:34
Ostatnio bezmyślnie zarejestrowałem się w USAFIS Green Card Program, nic więcej z tym nie robiłem tylko przyszło do mnie kilka mieli ale teraz zastanawiam się czy jeśli będę się starał o wize mogę dostać przez to odmowę? Wkońcu mają tam moje dane.
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/11/18 15:58:39
ren a dostales moze numer od nich ..ten numer Ci bedzie potrzebny aby sprawdzic czy Cie wylosowali czy tez nie ..ten numer sie zaczyna od 2013....
bo rejestracja odbywala sie ale na tej stronie

www.dvlottery.state.gov/
na tej tez stronie sprawdzisz czy Cie wylosowali.
potem oczywiscie sa inne sprawy do zalatwienia,wypelnienia formularzy

inne strony aby posredniczyly w wyslaniu wnioskow ale to robia za oplata a TY cos za to placiles..

co do wizy turystycznej to jak nie przekonasz Konsula ze wrocisz do Polski to czy wzioles udzial w loterii czy tez nie mozesz wyjsc bez wizy.
-
Gość: ren, *.centertel.pl
2011/11/18 17:55:08
Nic nie płaciłem, porostu się zarejestrowałem przyszło do mnie kilka mieli nawet nie za bardzo wiem co w nich było bo mój angielski jest taki sobie, być moze nie dokonczylem rejestracji ale tak dla pewności si epytam czy to nie będzie jakaś przeszkoda w dostaniu wizy. Z przekonaniem konsula raczej nie bedzie powinno być problemu bo jak najbardziej będe chiał wrócić do Polski i dlatego sie obawiam że tym programem mogę sobie zepsóć podróz do USA
-
Gość: 66, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/11/18 20:19:05
jesli nie zaplaciles tej firmie to mogli nie wyslac zgloszenia bo moze dostales zawiadomienie aby wyslac kase -te firmy za oplata takie cos robia
ta strone co Ci podalem to jest strona rzadowa i tam jest rejestracja bezplatna ,reszta stron pobiera za to oplate.
chyba ze byli tak dobrzy ze wyslali Ci zgloszenie i czekaja na oplate
zobacz w tych e-mail czy tam sa jakies kwoty podane w euro,dol usd..czy tam jest taki confirmation number z dv 2013 ...jesli tego numeru nie masz tzn ze mogli nie wyslac zgloszenia..ale to sa domysly..na necie masz duzo programow do tlumaczenia i przetlumacz co tam masz napisane .