zobacz nasz profil na facebook'u zostań naszym fanem na facebook'u
Blog > Komentarze do wpisu

Dokąd polecimy w nadchodzącym sezonie?

Branża lotnicza - jak każda inna, której dotyczy sezonowość, ma swoją typologię w czasie różnych pór roku. Dość charakterystyczne są tendencje, które dostrzegamy wraz ze zmieniającą się aurą, ale zupełnie nas to nie dziwi :-).

Zimą najchętniej odwiedzaliśmy narciarskie kurorty. Wraz ze zbliżającym się latem, nadchodzą prognozy, co będzie się cieszyło największą popularnością, wygląda to następująco...

Kurorty, do których lataliśmy w minionych latach, pozostaną wciąż na topie. Mimo obaw, że rewolucja w Tunezji i Egipcie zmieni popularność tych destynacji, możemy śmiało planować tam urlopy. Nastroje w tych krajach już się uspokoiły i turyści wracają do organizowania urlopów właśnie tam. Z powodu minionych przykrych wydarzeń, można także zaobserwować spadek cen w tych kierunkach - to pewnie także powód wracającej popularności - okazja na tani urlop kusi turystów. Wciąż na topie pozostaje także Grecja, Turcja, Wyspy Kanaryjskie, ale również bliższe destynacje - np. Bułgaria (która rozwija się bardzo dynamicznie pod kątem obsługi turystów, powstają nowe, piękne kurorty i cudowne miejsca wypoczynkowe).

Niesłabnącą popularnością cieszą się wciąż Włochy, Hiszpania i Chorwacja. Te miejsca od wielu lat są przez Polaków bardzo chętnie odwiedzane latem.

Wygląda więc na to, że w branży lotniczej latem żadnej rewolucji nie będzie. Biura podróży organizują wyjazdy z przelotem czarterami (w kurortach otwierane są nowe lotniska, żeby zmniejszyć nieco obłożenie na dotychczasowych), a my sami możemy organizować sobie wypoczynek na własną rękę, szukając tanich lotów i okazyjnych cen linii lotniczych w różnych destynacjach.

Póki co, spory ruch można zauważyć w kierunku popularnych miast europejskich - Paryż, Praga, Budapeszt i wiele innych - dopóki nie zagości na dobre gorące słońce, turyści wybierają miejsca, gdzie pod dostatkiem znaleźć można rozrywek miejskich i ciekawostek do zwiedzania.

My, podobnie pewnie, jak większość narodu - czekamy z utęsknieniem na lato, gorące słońce i pełnię zieleni wokół nas. I sami również zastanawiamy się poważnie, gdzie wypocząć w tym roku :-).

foto: neptunes-retreat-cyprus.com

środa, 23 marca 2011, eprzeloty

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/03/23 21:39:55
W sumie niespodzianek nie ma.
-
2011/03/23 22:12:06
Ano nie ma, może tylko lekko zaskakuje, jak szybko wrócił ruch w miejsca, z których dopiero co wszyscy uciekali. Zapowiadano dużo dłuższy przestój, a tu proszę..
-
2011/03/24 09:37:47
Za dużo mieli do stracenia, ale czy się Egipt uspokoił na dobre, to nie mam pewności. Byłbym ostrożny. Jakby co, zostaje tradycyjna ewakuacja przez Synaj.
-
2011/03/25 02:17:50
Gwarancji nikt nie da. Ale ceny kuszą Polaków, żeby zaryzykować..