zobacz nasz profil na facebook'u zostań naszym fanem na facebook'u
Blog > Komentarze do wpisu

Czas na technologiczny przełom – Lufthansa lata na biopaliwach!

O biopaliwach można usłyszeć tu i ówdzie już od dawna. Temat jest modny, rozwojowy i zdecydowanie na czasie. Dużo mówiło się o wykorzystaniu „zdrowego” paliwa w lotach rejsowych, trwały żmudne i długie badania, aż w końcu przyszedł czas na ich zwieńczenie. I tak oto, dokładnie w połowie lipca, wystartował pierwszy samolot rejsowy, zasilany paliwem biosyntetycznym.

Linie lotnicze Lufthansa, jako prekursor w lotach rejsowych, postanowiły testowo używać biopaliwa na wybranych trasach przez najbliższe pół roku.

Jeden z silników Airbusa A321, latającego na trasie Hamburg – Frankfurt – Hamburg cztery razy w ciągu dnia, będzie zasilany biosyntetycznym paliwem, zatwierdzonym przez Amerykańskie Towarzystwo Testowania i Materiałów (ASTM).

Co to oznacza? To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, chwalących sobie pro-ekologiczny sposób na życie. Biopaliwa w znaczący sposób obniżają zanieczyszczenie CO2 (w trakcie testowego pół roku Lufthansa spowoduje ograniczenie poziomu emisji CO2 o 1500 ton).

Ze względu na podobne do zwykłego paliwa właściwości, „latanie ekologiczne” nie wymaga przebudowy samolotów i ich silników – można z powodzeniem zastąpić jedno paliwo drugim. 

Źródło: Serwis prasowy Lufthansa

czwartek, 21 lipca 2011, eprzeloty

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/07/21 19:45:55
wczoraj pierwszy A320 Finnairu polecial na biopaliwie