zobacz nasz profil na facebook'u zostań naszym fanem na facebook'u
Blog > Komentarze do wpisu

Gęste mgły paraliżują lotniska. Odwoływane loty.

Jesienna pogoda nas nie rozpieszcza. Aura nie jest dla nikogo zaskoczeniem – mgła o tej porze roku nie jest niczym nadzwyczajnym. Jednak ta, która obecnie daje nam się we znaki, jest wyjątkowo silna i gęsta. 

Lotnisko Schiphol w Amsterdamie od wczoraj odwołuje loty – mgła jest uparta i nie chce ustąpić. Podobnie wygląda sytuacja w Rotterdamie, port jest sparaliżowany i absolutnie bezsilny w obliczu gęstej i białej, niczym mleko mgły w powietrzu. Niewiele lepiej sprawa wygląda na Heathrow i pomniejszych lotniskach lokalnych – tu także odwoływane są starty i lądowania.To nie koniec – Belgia i Niemcy to kolejne kraje, w których zamglone niebo zmusza pasażerów do koczowania na lotniskach i zmieniania planów. I – co najgorsze w starciu z Matką Naturą – nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy sytuacja się poprawi. 

Lotniska, które wstrzymały ruch apelują do podróżnych, aby sprawdzali swoje loty przed wyjazdem na lotnisko – strony portów na bieżąco aktualizują stan rzeczy, informując pasażerów, które loty są odwoływane. Na wspomnianych lotniskach panuje dość duże zamieszanie, wiele osób oczekuje na planowaną podróż, nie ma więc sensu powiększanie tego grona. 

I jak zwykle w obliczu pogody, nic na to nie poradzimy. Czy nam się to podoba, czy nie – musimy czekać, aż przejdzie. Noooo, może ewentualnie oczekujący na odwołane loty pasażerowie, mogą spróbować tańca, zaklinającego słońce i ładną pogodę – może się uda?

poniedziałek, 21 listopada 2011, eprzeloty

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: