zobacz nasz profil na facebook'u zostań naszym fanem na facebook'u
Blog > Komentarze do wpisu

Podróżna apteczka – co musi się w niej znaleźć?

Każdy turysta wie, że podczas podróżowania czasami zdarzają się niemiłe niespodzianki, w postaci chorób, skaleczeń, urazów, czy oparzeń, które skutecznie potrafią zepsuć wycieczkę. Dlatego koniecznie - gdziekolwiek się wybieramy - musimy zabierać ze sobą podróżną apteczkę.Apteczkę może stanowić etui, czy pojemnik wykonany z twardego plastiku. Najlepiej, by leki, które się w niej znajdą były zamknięte w woreczkach z opisem. Ułatwi to szybsze znalezienie odpowiedniego preparatu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Medykamenty, które zapakujemy mają na celu doraźną pomoc. Przede wszystkim muszą być wśród nich takie, które pozwolą zwalczyć uporczywe dolegliwości jak np. przeziębienie, bóle głowy, zębów, stawów, niestrawność, czy chorobę lokomocyjną. W apteczce powinny się też znaleźć małe napoje, zawierające cukier, które przydadzą się w wypadku wymiotów, kiedy trzeba dostarczyć organizmowi płyny.

Koniecznie spakujmy różnej wielkości plastry, które są niezbędne przy skaleczeniach. Przydać się może też rolka taśmy chirurgicznej, przy pomocy której zrobimy solidny opatrunek. Pamiętać należy o nożyczkach, wilgotnych chusteczkach, sterylnych gazikach, zwykłej gazie, termometrze do mierzenia temperatury ciała i pęsecie, która skuteczna będzie do usuwania drzazg. W apteczce musi znaleźć się miejsce na jednorazowe rękawiczki. To bardzo ważne, by do rany, którą opatrujemy nie dostały się zarazki. Na wszelkie zadrapania, otarcia i swędzenie przyda się także antybakteryjny preparat, którego zadaniem jest przeciwdziałanie bakteriom i łagodzenie wysypki. Pomocne mogą okazać się antybiotyki, stosowane w wypadku poważniejszych ran.

Wybierając się do krajów tropikalnych warto zabrać ze sobą też własne strzykawki i igły. Poziom higieny w niektórych miejscach, pozostawia wiele do życzenia. Ponadto trzeba też posiadać preparaty, które odstraszają owady, np. komary przenoszące malarię. Nieodzownym elementem turysty udającego się do nieznanego, egzotycznego miejsca tropikalnego są tabletki do oczyszczania wody. Lepiej nie pić lokalnej wody w nieznanym miejscu, nawet jeżeli nie jest ona brudna, bo może posiadać obce mikroby, do których nasz układ immunologiczny nie jest przyzwyczajony. Najlepiej pić wtedy wodę butelkowaną, albo wykorzystać takie tabletki. Do apteczki zapakujmy też krem do opalania. Czasem zapominamy o tym, uważając, że jest to produkt dostępny w każdym miejscu na świecie, a bywa tak, że potrzebujemy go szybciej, niż możemy kupić.

Niezależnie od tego, czy podróżujemy do amazońskiej dżungli, czy do jakiegoś europejskiego kraju, pamiętajmy o tym, by dobrze wyposażyć apteczkę. Nigdy nie wiemy, co może się nam przydarzyć – podróżujmy bezpiecznie!
 

wtorek, 26 maja 2015, eprzeloty

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: